vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, bokostas, Buliwyf, tibolaso, danys620, vasim, maprix

Twitter

Vaporesso Target Tank

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #285 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 19:03 »
για πες μου εντυπωσεις...εισαι ευχαριστημενος? Απο γευση πως τα παει?

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #286 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 19:43 »
Δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό καθώς είμαι πολύ φρέσκος στον ατμό και δεν έχω εμπειρία για συγκρίσεις και το κυριότερο μου πρόβλημα ακόμα  είναι να βρω κάποιο υγρό που να μπορώ να το κάνω για μέρες και να μου αρέσει πραγματικά αλλά π.χ το famous της eliquid μου έρχεται τόσο έντονα που το αραιώνω με σκέτη βάση μερικές φορές.
Ακόμα και με τέρμα ανοικτό τον αέρα και μεγάλες ανάσες είναι διαφορετικά βέβαια από της μικρές πιο σφικτές αλλά δεν μου λείπει η γεύση.
Αναφέρομαι πάντα για τον target pro και την ccell 0.9 Ohm δοκιμασμένη και σε triton2

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #287 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 19:48 »
Εγω με τις 0.9 δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενη.  Δεν ξερω γιατι. Τις δουλευω με Μελο 2. Η πρωτη δουλεψε για μια μερα. Την επομενη μέρα τζουφιος ατμος σχεδον καμμενο.... Τωρα ξανα εβαλα μια μπας και .... τιποτα. Καμια γευση. 

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #288 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 20:06 »
Και στο εδώ θέμα εάν θυμάμαι που το είχα διαβάσει έχει εντελώς αντιφατικές γνώμες. Και στο μαγαζί που μου την πρότειναν μου είπε ο πωλητής ότι ή θα την λατρέψεις ή θα την μισήσεις. Σαν να μιλάμε για διαφορετικό πράγμα ή διαφορετικές παρτίδες.
Για τον melo από ότι εχω διαβάσει παραείναι ανοικτός για κάποιον που εχει την γεύση στα πρώτα που ζητάει.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #289 στις: Φεβρουαρίου 27, 2017, 20:29 »
Πολλα εχω ακουσει, μαλλον διαβασει. Και για τζουφιες παρτιδες.... και οτι οι βαπορεσσο δεν δουλευουν σωστα με τον Μελο...
Προς το παρων εγω τις εχω μισησει, αλλα θελλω να τις δωσω αλλη μια ευκαιρια πριν τις πεταξω στα σκουπιδια

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #290 στις: Μαρτίου 23, 2017, 11:11 »
Δεν βρήκα θέμα για τον vaporesso target pro tank οπότε γράφω εδώ.

Έπεσα σε 2 κομμάτια σφραγισμένα στο κουτί τους που και τα 2 είχαν θέμα και δεν ξέσφιγγαν είτε το top cap από την καμπάνα είτε η καμπάνα με το κάτω μέρος που κρατεί το pirex. Θα μπορούσε από το εργοστάσιο να τα είχαν λιπάνει τα o-rings ή να μην τα έσφιγγαν με τανάλια. Πέραν αυτού η ποιότητα είναι αποδεκτή για την τιμή του.
Σε μερικές ρυθμίσεις αέρα μπορεί να σφυρίζει αλλά για αυτό φταίει ο πόλος της ccell που είναι σαν σφυρίχτρα οι τρύπες της, ίσως εάν τον γυρίσουμε λίγο να μην είναι διαμπερή η τρύπα του air flow με του πόλου να μην το κάνει (δεν το δοκίμασα, μετά το σκέφτηκα).

Δεν υπάρχει περίπτωση να το ανοίξουμε για πλήρωση  και όταν ξαναβάλουμε το top cap να μην τρέξει λίγο υγρό έξω από τα tank εκτός και εάν το έχουμε σκουπίσει από πριν (το top cap)

Μικρός, βολικός, όμορφος, αεράτος μεν αλλά σε σχέση με έναν triton2 με τις ίδιες αντιστάσεις είναι πολύ πιο κοντά το drip tip στην αντίσταση και δεν έχω την αίσθηση ότι ρουφώ πρώτα ένα μπαλόνι αέρα μέχρι να μου έρθει ο ατμός και η γεύση. Με κλειστό τον αέρα δεν έχω κανένα πρόβλημα για τα δικά μου γούστα σε σφιχτή τσούρα ας το πούμε, αν και ο ορισμός “σφιχτή τσιγαρίσια τσούρα” απλά δεν υπάρχει σε αυτόν τον ατμο.

Για κάποιο λόγο μου αρέσει πολύ η αίσθηση του drip tip και η επαφή των χειλιών με το top cap μέχρι που είδα ένα video του το αποκαλούσε nipple (κοίτα τι σου κάνει το υποσυνείδητο) χαχα.

Για τις ccell 0.9 που δοκίμασα
Αρχικά φοβήθηκα με τόσα που διάβασα και ίσως το παράκανα στο priming. Από 20 σταγόνες στις 2 πλευρές και στην τρίτη κάπου 10 ακόμα για να δω κορεσμό. Άλλες 3-4 στο κέντρο και σε 10 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μετά από μισό προς ένα tank η γεύση απογειώθηκε. Από 16.6, 18, 20 μέχρι 22 watt max για μένα  ανάλογα την ώρα τα κέφια και το υγρό μου δίνει αυτό που θέλω.  
Με ~ 4-6 ml την ημέρα στον κάθε ένα ατμο και μια εβδομάδα στον target καμία κόπωση γεύσης και ελαφρώς γκρι το κεραμικό. Στον triton από υγρά ότι έβρισκα μπροστά μου έβαζα και σε 2 εβδομάδες μαύρο το κεραμικό. Αλλαγή από black horse σε mary jane δεν είμαι πια σίγουρος για το τι ατμιζω (υπάρχουν τόνοι γεύσης από το προηγούμενο) αλλά η αντίσταση ακόμα δεν βγάζει ούτε καμένο ούτε χώμα ούτε καν υποτροφοδοσία. Εντάξει τα λεφτά της τα έβγαλε, αλλαγή πάραυτα.   :laugh1:
Μετα απο τοσο καιρο που τον εχεις και τον χρησιμοποιεις (φανταζομαι) για πες μας περισσοτερες εντυπωσεις. Εισαι ευχαρηστημενος? Εγω τον εχω παραγγειλει εδω και 25 μερες αλλα ακομα να τον παραλαβω (σπασιμο). Εχω ομως την περιεργια πριν τον δοκιμασω εγω η ιδια (αμην και πότε..)

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 23, 2017, 12:34 »
Σε θέμα ατμίσματος  εξαρτάτε με τι κεφαλή θα τον συνδυάσεις, (από τις πολλές επιλογές) οπότε εκεί δεν μπορώ να πω πολλά πέρα από ότι σφυρίζει πολύ με σχεδόν κλειστό τον αέρα. Τελευταία έχω βολευτεί με της ecr της eleaf  που μου ταιριάζουν πολύ και στον τρόπο ατμίσματος και μου βγαίνει πολύ οικονομικά.

Αυτό που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι ο ίδιος ο ατμοποιητής καθώς το air flow γυρνάει σχετικά δύσκολα και δεν έχεις από που να κρατήσεις κόντρα. Συνήθως σε αυτή την προσπάθεια κλείνει πρώτα ο ρυθμιστής υγρού και μετά  κοντράρει και γυρνάει το δακτυλίδι του air flow.
Αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα εκτός εάν το συνδυάσεις με την μεγάλη μου πρεσβυωπία.  :))

Επίσης ενώ τα σπειρώματα δείχνουν οκ, πολύ συχνά έχω δυσκολία να ξεβιδώσω το καπάκι πάλι γιατί δεν έχει από κάπου να κρατήσεις κόντρα ούτε καλό grip με κάποια βαθιά αυλάκια . Πάνω και κάτω από το pyrex τα 2 κομμάτια δεν ξεχωρίζουν καθόλου με τα airflow & top cap, ενώ αυτά θα έπρεπε να κρατάς και όχι το τζαμάκι. 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #292 στις: Μαρτίου 23, 2017, 18:59 »
Χμμμ... αυτα που λες θα τα δω κι εγω αν θα εχω την ιδια γκρινια οταν το λαβω στα χερια μου. Τι χρωμα το εχεις παρει? 

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #293 στις: Μαρτίου 23, 2017, 19:46 »
Μου άρεσε πολύ το μαύρο και αυτό έτυχε να έχει στο μαγαζί που το πήρα αν και έχω πει να παίρνω μόνο στο φυσικό stainless steel γιατί λίγο πολύ μετά από χρήση όλα κάπου εκεί καταλήγουν από τα χτυπηματάκια και ξεβάμματα. So far είναι καλή η βαφή του όμως. 

Από τις συζητήσεις που έχουμε κάνει, ξέρεις τις κεφάλες που παίρνει οπότε λίγο πολύ ξέρεις και τι περιμένεις από τον ατμο. Εάν δεν τύχεις σε κομμάτι που να είναι πολύ σφιχτό στα βιδώματα του και στο δαχτυλίδι του αέρα, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μάλλον θα τον ευχαριστηθείς. 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #294 στις: Μαρτίου 23, 2017, 20:08 »
εγω τον πηρα σε ασπρο μιας και ειναι ασπρο το μοντακι μου.... η ερωτηση για το χρωμα ήταν γιατι ισως αν το ειχες σε ασημενιο για αυτο και γλιστραει και να μη μπορεις να το ανοιξεις ή ρυμθισεις το αιρφλοου Μου εχει σημβει με τον Μελο 2. Να φανταστεις τον ανοιγω με πενσα .... βαζω πετσετα γυρω γυρω να μη γδαρω το ινοξ. Εγω να μη μπορω καθολου και η πωλητρια στο μαγαζι κανει μια και τον ανοιγει... ρεζιλι γινομαι καθε φορα. Ειναι θεμα χεριου και ποσο γλιστραει... τι να πω
 

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #295 στις: Μαρτίου 27, 2017, 12:15 »
Μολις το ελαβα στα χερια μου και προσπαθω να στρωσω την αντισταση. Εχω μια απορια... αμα στριψω το τζαμακι παρατηρω οτι κλεινουν οι τρυπες οπου βλεπεις το ασπρο της αντιστασης. Τις καλυπτει δηλαδη.... ετσι πρεπει να ειναι? Κλειστο ή ανοιχτο? 
Οντως υπαρχει μια δυσκολια στο να ρυθμισω το airflow και με μισανοιχτο σφυριζει λες και σφυραω σε αγωνα  ποδοσφαιρου... μεχρι και η γατα μου γυρισε να δει τι ακουγεται.... θα το συνηθισω ισως αυτο.
 Στα ποσα βατ παιζεις συνηθως με την 0.5? αυτη που ειχε βιδομενη δοκιμασα πρωτα.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #296 στις: Μαρτίου 27, 2017, 12:31 »
λες και σφυραω σε αγωνα  ποδοσφαιρου
:))  :laugh1:

Τον ρυθμιστή υγρού πάντα ανοικτό όταν ατμίζεις, εάν θέλεις τον κλείνεις (κανονικά πρέπει) κατά την πλήρωση με υγρό ή όταν δεν θα τον χρησιμοποιήσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Για τα watt δεν θυμάμαι στην 0,5 γιατί την δούλεψα για λίγο και εκείνο τον καιρό είχα και μια clapton 0,5 (μάλλον από τον τριτον 2 την είχα ) που ήθελε καμιά 40 . Της vaporesso πολύ λιγότερα αλλά δεν θυμάμαι.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #297 στις: Μαρτίου 27, 2017, 23:03 »
με ποιες εισαι ευχαρηστημενος? ποιες κεφαλες χρησι,οποιεις?

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #298 στις: Μαρτίου 28, 2017, 11:58 »
Οι πρωτες μου εντυπωσεις απο το target pro μετα απο 24 ωρες χρησης και αφου καταφερα να καψω την 0.5 αντισταση (δεν ξερω πως μη με ρωτατε, εχω μια ταση να καταστρεφω αντιστασσεις. Ή αυτες φταινε ή εγω).

1)Ευκολια στο γεμισμα. Απο πανω. Ναι, παρατηρησα πως καθε φορα που το βιδωνω το καπακι τρεχει λιγο υγρο αλλα αυτο μπορεινα φταιει το οτι δεν το σκουπησα πριν το κουμπωσω. Το ξεβιδωμα του ειναι ευκολο για μενα. Δε με δυσκολευει.
2) Ευκολια στην αλλαγη αντιστασης απο κατω, ακομα και αν εχεις υγρο στο τανκακι. Κι εκει ξεβιδωνει ευκολα.
3) Οντως η ρυθμιση του ανοιγματος του airflow με δυσκολευει. Πολυ σφηχτο.... Και παρατηρησα πως οταν το κλεινω λιγο σφυριζει (βλεπε προηγουμενο σχολιο μου επι του θεματος  :tongue_smilie: ). Και επισης μου αλλοιωνει τη γευση στο υγρο οταν το κλεινω... οποτε το εχω τερμα ανοιχτο). 

Ακομα δεν τα εχω βρει καλα με τη γευση.... δεν μου δεινει οτι μου δεινει ο vaporesso guardian. Αλλα αυτο πρεπει να ειναι θεμα αντιστασεων, πρεπει να βρω αυτη που μου ταιριαζει.
Αφου καταφερα να καψω την 0.5 που ειχε, τωρα εβαλα την ΜΙΣΗΤΗ μου 0.9 kanthal να δω πως θα παει αυτη... Ειναι μεχρι να καταφερω να την καψω και αυτη. Εχω παρατηρησει πως η 0.9 αρχιζει να αποδιδει μετα απο 24 ωρες οποτε κανω λιγο υπομονη.... και αν καταφερω και τη φερω στη γευση μου να δω ποσο θα αντεξει και αν θα καταφερω να την καψω και αυτη....
Κατα τα αλλα καλο φαινεται το τανκακι...

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Target Tank
« Απάντηση #299 στις: Μαρτίου 28, 2017, 22:53 »
Το μεσημέρι πήρα μια 0,9 να την ξαναδοκιμάσω.
Την πότισα και την άφησα να τραβήξει.
Σε αντίθεση με ότι θυμόμουν, θα έλεγα πως αρχίζω να συγκλίνω μαζί σου.
Είναι όμως από τα λίγα high vg που έχω φτιάξει.
Κάθισα και έστησα 2 ecr και βρήκα την υγεία μου.

Το κακό, καθώς πήγα να βγάλω τον tanger νιώθω αντίσταση, βάζω λίγη δύναμη και ακούω σαν να τρίβετε τζάμι. Δεν βλέπω ράγισμα μα αύριο έχει λύσιμο, μπάνιο και σχολαστικό έλεγχο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix