vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, manoslykos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Venturum Vapes

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
  • Wannabe Reviewer
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Θα γλυτώνατε νομίζατε;  ;D ;D
Αυτή θα ήταν η επόμενη ερώτηση χαχαχα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2022, 13:46 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
@treloneritis Γιώργο με την αναφορά σου στον SHU RTA μου θύμησες ότι τον είχα βάλει στο μάτι αλλά κάπου ξεχάστηκε και εφόσον ποτε δεν είναι αργά έπεσε η παραγγελία και εφόσον τον έχω στα χέρια μου θα αναφέρω ότι πράγματι πρόκειται για διαμάντι.
το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν βρίσκω εξτρα τζάμι για τυχόν ατυχήματα. ίσως εσύ να ξέρεις που , πως........μπορούμε να βρούμε το συγκεκριμένο η κάποιο άλλο που να του κάνει.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Εξτρα τανκάκια για τον Shu δεν έχω δει να κυκλοφορούν πουθενά, Βασίλη. Για την ερώτησή σου "πού/πώς" 'ομως, η δική μου πρακτική είναι να παραγγέλνω από μία 2άδα 3d printed στον Λεμπιδάκη στην Κρήτη & ησυχάζει για πάντα το κεφάλι μου (αυτός είναι & ένας λόγος που ψάχνω ΠΑΝΤΑ οι ατμοποιητές που αγοράζω να έχουν ένα απλό τανκάκι-σωλήνα, για την 3d printed αντιγραφή).  :)

Αποσυνδεδεμένος sv8swi

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • 2+2=4
Ενδιαφέρον! 3D print με τι υλικό;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ρητίνη. Σε frost & κατρουλί. Για να πάρεις μία ιδέα, εδώ το αγαπημένο μου drip tipάκι στα ίδια υλικά.

https://www.lasershop.gr/mtl-set-drip-tip-510-v2.html

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Καλησπερα σε ολους......ευχομαι μια ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,με υγεια προτιστως.........θα κανω μια απλη ερωτηση......TRIPOD2 η YDDZ V1......παντα για κνωνους  φυσικα και mtl.......σας ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Αν είσαι της απλότητας & σου αρέσουν οι Fev, τότε πήγαινε σε YDDZ. Στην κυριολεξία είναι ένας Fev με κινέζικο κοστούμι συν λειτουργίες που λείπουν από τον Fev (top fill, έλεγχος υγρών). Δες μόνο αν σε καλύπτουν τα (λίγα) αεροπινάκια με τα οποία έρχεται. Αν το χεις εύκολο, βέβαια, έχει ένα 0.1mm για να το ανοίξεις εσύ όσο το θες. Η εύκολη λύση όμως είναι να αγοράσεις του FeV
Οι Tripod (& οι 2 εκδόσεις) είναι όχι μόνο άλλης σχεδιαστικής φιλοσοφίας αλλά & στην κατηγορία των hi end(ish) ατμοποιητών. Πολλά κομμάτια που γυρίζουν δώθε & κείθε & το μόνο που του λείπει είναι πως δεν έχει & 3-4 καμπάνες να διαλέγεις Ολα αυτά τα χαρακτηριστικά για άλλους είναι προσόν, για άλλους μπελάς. Θα πρόσθετα επίσης ότι για σύγχρονης σχεδίασης ατμοποιητή κατατάσσεται στους "αρκετά ψηλούς"  με "αρκετά χαμηλή χωρητικότητα" για το μπόϊ του.

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση.......και εγω για YDDZ V1 σκεφτομαι.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ελπίζω πως με την απάντησή μου δεν υπέδειξα κάποιον από τους δύο. Προσωπικά χρησιμοποιώ & τους 2 (τον Tripod 1, ο 2 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα σε κλώνο) & τους απολαμβάνω & τους δύο τους για το ό,τι ξεχωριστό δίνει ο καθένας τους & δεν δίνει ο άλλος.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Οχι ειναι καθαρα δικη μου αποφαση........σχετικα με τα λιγα πινακια αερα που μου ειπατε για τον YDDZ V1,ναι εχετε δικιο ερχεται με λιγα, αλλα απο οτι ειδα εχει το 1.6 πινακι το οποιο για μενα ειναι οκ.......σχετικα με τον tripod2 κλωνο απλα σας γνωριζω οτι εχει βγει  απο το την ULTON στο site 2fdeal......νομιζω οτι το γνωριζετε αυτο το  site........το λινκ  ειναι αυτο.......          https://www.2fdeal.com/ulton-tripod-2-style-316ss-22mm-rta-rebuildable-tank-atomizer-28ml-silver_p20473.html........ελπιζω να ειναι αυτος.......να ειστε καλα,και σας ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Για τον κλωνοTripod γνωρίζω, τον έχω λοκάρει από καιρό & προφανέστατα τον έχω για αγορά. Οπως έχω γράψει & παλιότερα, όμως, δεν θεωρώ καθόλου σοφή την πρακτική του να αγοράσεις κάτι πρώιμα, ειδικά όταν αυτό έχει περίπλοκους μηχανισμούς. Περίμενε λίγο, να αγοραστεί, να διαβάσεις αρκετές κριτικές, τα υπέρ, τα κατά, πιθανές κατασκευαστικές αστοχίες & εάν αυτές είναι εύκολα user επισκευάσιμες & μετά έμπα.  ;D

*** Αμανες συνεχίσεις να μου απευθύνεσαι με πληθυντικούρες θα σε κάμω πλλλοκ, να το ξες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Αμα αυτο σε ευχαριστει δεν εχω προβλημα.......να εισαι καλα...... :)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Oki doki!!!  :party_beer_01:
Αντεύχομαι συνονόματε!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Γιωργο, σου εστειλα και ενα e-mail  για κατι ασχετο με το θεμα εδω.......οταν εχεις χρονο απαντησε μου......

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Παρέλαβα σήμερα και εγώ Kuma και skyline r.
22/12 έγινε η παραγγελία, πολύ γρήγορα ήρθε θα έλεγα.
Να σας πω εντυπώσεις τώρα. Ο kuma πολύ εύκολος στο στήσιμο. Έβαλα την πιο μεγάλη καμπάνα που είχε το πακέτο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Με το πρώτο κιόλας στήσιμο μου έβγαλε φοβερή γεύση και πολύ ωραία τζούρα. Δυστυχώς δεν είχε έξτρα τζαμακι η συσκευασία.
Τώρα για τον skyline. Πιο εύκολο στήσιμο από τον Kuma κατά τη γνώμη μου. Η τζούρα του δεν ήταν τόσο σμουθ και δεν μου έβγαλε τόσο ωραία γεύση. Θα δοκιμάσω διαφορετικό στήσιμο και δίσκο αέρα γιατί έβαλα ένα μεγάλο που είχα στην παραγγελία. Το juice flow δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ κακό για έναν τέτοιο ατμοποιητή. Επίσης ήρθε με σπασμ τζαμακι αλλά ευτυχώς είχε άλλο ένα μέσα και έχω παραγγείλει και έξτρα.
Μέχρι στιγμής ψηφίζω kuma.
Θα επανέλθω με νεότερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix