vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, dimitrisd, dimitraf, lemon78

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 06, 2018, 23:30 »
παιδιά, εγώ τις αλλάζω στα 25 mL, 1 mg/mL νικοτίνης, υγρό Jungle Jam Egoist DIY. Πού τα βρίσκετε τα 50 mL?

Αποσυνδεδεμένος HarryK

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 07, 2018, 19:04 »
Εγω φτιαχνω το juice που ατμιζω (50/50 + 1 γευση, 8 mg/ml). Προς το παρον την αλλαξα (1.6) γιατι...βαρεθηκα να ξερω οτι την ειχα τοσο καιρο και ατμισα τουλαχιστων 50-60 ml. Ελαχιστα παρατηρησα μειωση της γευσης...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2018, 13:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 07, 2018, 19:19 »
παιδιά, εγώ τις αλλάζω στα 25 mL, 1 mg/mL νικοτίνης, υγρό Jungle Jam Egoist DIY. Πού τα βρίσκετε τα 50 mL?
Egoist Flavor Jungle Jam "Αυτή η μαρμελάδα έχει μια πλούσια φρουτώδη γεύση εμπλουτισμένη με κρέμα σαντιγί"
Μήπως ευθύνεται η μαρμελάδα; :))

Αποσυνδεδεμένος amsen

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #258 στις: Μαρτίου 07, 2018, 19:53 »
Υπάρχει ουσιαστικός λόγος αλλαγής της αντιστασης (εκτός καψίματος ή αλλοίωσης γευσης)?? Δηλ έχει να κάνει με θέματα καθαριότητας/υγείας στην ουσία??

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #259 στις: Μαρτίου 07, 2018, 20:27 »
Ένα σύρμα που ζεσταίνεται αρκετά, έρχεται σε επαφή με το βαμβάκι.
Την επόμενη φορά που θα αλλάξεις αντίσταση, άνοιξε την και δες το βαμβάκι σου πως είναι με την θερμική καταπόνηση και θα καταλάβεις.
 
Εκτός αυτού υπάρχουν επικαθίσεις από “κάπνα” πάνω στο σύρμα που επίσης δεν θα τα ήθελες.

Αποσυνδεδεμένος amsen

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #260 στις: Μαρτίου 07, 2018, 21:18 »
Εννοεις την μαυριλα του βμβακίου φανταζομαι..ναι το εχω δει....οπότε καθε 15 μέρες είναι καλα, τουλαχιστον για τον Zenith??

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2018, 13:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #261 στις: Μαρτίου 07, 2018, 21:38 »
Δεν πάει με τις μέρες, σε κανέναν άτμο.
Γενικά, έχει να κάνει: με το υγρό (πόσα κατάλοιπα αφήνει στη θερμοκρασία που το ατμίζεις), πόσα ml καταναλώνεις κάθε μέρα και πόσο συχνά ατμίζεις (π.χ. chain vaping), στα πόσα watts "παίζεις" και, φυσικά, με την ίδια την κατασκευή της αντίστασης: αριθμό σπειρών του coil, πόσο αραιές είναι αυτές, ποια είναι η εσωτερική διάμετρος του coil και επίσης από το βαμβάκωμά του (ποιότητα/ποσότητα βαμβακιού).
Οι συγκεκριμένες εργοστασιακές αντιστάσεις, επειδή "αντέχουν" περισσότερο (με βάση τα όσα ξέραμε σε ανάλογου τύπου εργοστασιακούς άτμο), αποτελούν "έκπληξη". Ο καθένας, βέβαια, πρέπει να το ψάξει στην πορεία, για την δική του περίπτωση χρήσης. 

Αποσυνδεδεμένος amsen

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #262 στις: Μαρτίου 07, 2018, 22:06 »
Ναι το καταλαβαινω αυτο (ml, συχνότητα) αλλα δεν καταλαβαινω ακόμα (σπειρες, διαμετρος κλπ) καθότι νέος στο άθλημα :angel:. Κοινώς δεν υπάρχει κάποιος "χρυσός κανόνας". Αλλα σαν ερώτηση, αν κανεις συνεχεια με την ιδια αντισταση αφού δεν σου βγάζει καμμενο (το οποιο το εχω δοκιμάσει σε άλλους άτμο) υπάρχει κάποιο θέμα υγείας ή λειτουργίας του mod/atmo ??

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2018, 13:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #263 στις: Μαρτίου 07, 2018, 22:23 »
Θέμα λειτουργίας της ατμομηχανής δεν τίθεται.
Θέμα υγείας τίθεται, όταν τα κατάλοιπα (η μάκα) πάνω στην αντίσταση "καίγονται". Αυτό, όμως, το διαπιστώνεις με την αλλαγή της γεύσης την ώρα που ατμίζεις. Αν δεν μπορείς να την αντιληφθείς (για κάποιους λόγους), ένας γνώμονας ότι η αντίσταση χρήζει αλλαγής είναι το καραμέλωμα/"μαύρισμα" του υγρού σου στο τανκ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος amsen

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #264 στις: Μαρτίου 07, 2018, 22:55 »
OK!!! Ευχαριστώ  ::)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2018, 13:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #265 στις: Μαρτίου 11, 2018, 11:00 »
Παμε ενα μικρο update για τον ατμοποιητη μας! Απο τις προαλλες που φανηκε το λαστιχακι δυο φορες δεν το ξαναειδα! Κρυφτηκε!

Παμε παρακατω , εκανα μια αγορα με καπνικα υγρα πριν λιγες μερες και ακουσα και εναν φιλο μου και πηρα και το lemon tart της dinner lady. Το πρωι ειχα περιπου μισο ατμοποιητη με ενα καπνικο που κανω. Σκεφτομαι να γεμισω τον υπολοιπο με το παραπανω υγρο. Τι το'θελα; Δεν μου αρεσε καθολου. Μα καθολου λεμε. Συνεχιζω τις τζουρες στα 13 - 14 βαττ με την 1.6 αντισταση μηπως στρωσει στην πορεια, τιποτα, τα ιδια. Σκεφτομαι μηπως τα επαιξε η αντισταση οποτε πατ κιουτ, αλλαζω την αντισταση αφου πρωτα επλυνα και τον ατμοποιητη. Βαζω περιπου 1 ml απο το παραπανω υγρο και τα υπολοιπα το καπνικο που κανω. Ιδια χαλια γευση! Τι το'θελα!

Τελος παντων, για να ειμαι και λιγο ontopic, τουλαχιστον ο ατμοποιητης παραμενει πανευκολος στην αλλαγη αντιστασης και στο γεμισμα με υγρο! Πισω στο σκετο καπνικο ξανα!

Αποσυνδεδεμένος Parafron4

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #266 στις: Μαρτίου 11, 2018, 16:08 »


Κάτσε για να καταλάβω, έκανες ανάμειξη δυο άσχετα υγρά και άλλαξες αντίσταση επειδή δεν σου άρεσε η γεύση;
Είναι σαν να λες ότι στο ίδιο ταψί έψησες ταυτόχρονα κέικ και μουσακά και σου έφταιγε το ταψί.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #267 στις: Μαρτίου 11, 2018, 21:06 »
Την αντισταση την αλλαξα επειδη την ειχα καιρο και σκεφτηκα μηπως ηταν στα τελειωματα της και για αυτο την αλλαξα.
Οταν εβαλα την καινουρια αντισταση γεμισα τον ατμοποιητη μεχρι τη μεση με το lemon tart αλλα και παλι δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε. Μετα εριξα και το καπνικο!

Το ειχα σκεφτει να βαζω καπνικο και να ριχνω καθε φορα κ λιγο αρωματικο να δινει λιγο γευση αλλα δεν μου αρεσε.

Εκανα τα πειραματα γιατι γενικα αυτο το lemon tart αρεσει σε πολυ κοσμο και ειπα μηπως εκανα κατι λαθος εγω, μηπως ηταν καμμενη η αντισταση, εκανα τους πειραματισμους μου αλλα δεν μου βγηκε.

Αποσυνδεδεμένος dRain

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 11, 2018, 23:30 »
Αυτό που κάνεις έχει πολυ μικρές πιθανότητες επιτυχίας!
Να έχεις ένα φραουλουγρο και να ρίξεις μέσα 2-3 σταγόνες σοκολάτα οκ
Αλλά πες ότι σαρεσε ο συνδυασμός που έκανες, θέλει 1 βδομάδα ξέρω γω για να δέσουν τα αρώματα, αλλιώς είναι ενα μπαχαλο
Δε φταίει η αντίσταση!

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 12, 2018, 18:43 »
Την αντισταση την αλλαξα επειδη την ειχα καιρο και σκεφτηκα μηπως ηταν στα τελειωματα της και για αυτο την αλλαξα.
Οταν εβαλα την καινουρια αντισταση γεμισα τον ατμοποιητη μεχρι τη μεση με το lemon tart αλλα και παλι δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε. Μετα εριξα και το καπνικο!

Το ειχα σκεφτει να βαζω καπνικο και να ριχνω καθε φορα κ λιγο αρωματικο να δινει λιγο γευση αλλα δεν μου αρεσε.

Εκανα τα πειραματα γιατι γενικα αυτο το lemon tart αρεσει σε πολυ κοσμο και ειπα μηπως εκανα κατι λαθος εγω, μηπως ηταν καμμενη η αντισταση, εκανα τους πειραματισμους μου αλλα δεν μου βγηκε.
Ο αδερφός μου το κάνει κάνα χρόνο, ρίχνει σταγόνες lemontart και το υπόλοιπο καπνικο. Αλλά όχι μισό μισό.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix