vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, lagoudakis, teo77, ZoeM, Tem, dallaskdp, camber

Twitter

Nobacco Black Line.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #315 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 11:34 »
Κι εγώ που ατμίζω 401, ένα "παράπονο" το έχω σε σύγκριση με τα 510: Με το 401 έτσι και θελήσω να στάξω μερικές σταγόνες στο σφουγγαράκι, πρέπει να έχω και τον συνδετήρα μαζί, να βγάλω το φίλτρο, να σπρώξω το εσωτερικό φιλτράκι, να στάξω, να βάλω πάλι μέσα το εσωτερικό φιλτράκι και μετά να το τοποθετήσω όλο στη θέση του. Ενώ ένας με 510 ή με 901 έχει πολύ λιγότερο βάσανο σ' αυτό. Βγάζει το φιλτράκι, στάζει, το βάζει και έτοιμος.

Βέβαια αυτό δε διορθώνεται με τίποτα λόγω της εξωτερικής αρχιτεκτονικής του ατμοποιητή που όμως έχει και τα πλεονεκτήματά του. Είναι θέμα επιλογής λοιπόν (πάλι).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #316 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 14:30 »
Καλα ρε παιδιά ...το χτυπημα στο BL  που το ειδατε ? μηπως κατι κανω λά8ος ? Εγω χτυπημα έχω μονο οταν καιγεται ο πολυεστέρας του ( και αυτο συμβαινει αρκετα συχνα) , στριφογυριζω το φιλτρο  το πανω κατω , κανω 3-4 τζουρες και παλι εγχειρηση με το συνδετηρα...

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #317 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 16:20 »
Δασκαλε οταν καιγεται ο πολυεστερας δεν εχουμε χτυπημα..αλλα βρωμα.
Σε καμια περιπτωση δεν ρουφαμε!!
Για φερε μου το ΒL για ενα ....test drive  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #318 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 16:51 »
οφείλω "ξεκαθάρισμα" γιά να μην με μαλώσετε.

δίκαιος είμαι -νομίζω- καί τάχω γράψει όλα, στο "συγκριτικό" thread.

Abet, έτσι πού τα λές, μάλλον κάτι γίνεται λάθος. Οσα "κουσούρια" καί να βρούμε, ε! το χτύπημα σε αφήνει αναίσθητο  :D

Atme, συμφωνώ, απλά μετά από όλες αυτές τις κινήσεις, είσαι πάλι καθαρός. Με το 510 (μού αρέσουν αυτές οί "ονομασίες" τελικά -λύνουν χέρια!!) πρέπει αντί γιά συνδετήρα, νάχεις χαρτοπετσέτα.

Λοιπόν.
Τα αρνητικά τού ... 401 (   ;)  ), αν θέλετε να τα συζητήσουμε στο δικό του thread.
Εδώ μιλάμε γιά το ... 510.

Δήλωσα εξαρχής πως είναι μία πολύ καλή συσκευή. Μία από τις καλύτερες.
Με δύο μείον.
1. Είναι -κάθε γέμισμα- γιά λίγες τζούρες. Σε αντίθεση με άλλες συσκευές.
2. Το φιλτράκι. Έχει γιά μένα, λάθος κατασκευή. Καί σε αντίθεση με το 401, εδώ διορθώνεται.
    Δέστε το φιλτράκι. Τραβώντας το από τον ατμ., πάνω του, στα πλαινά, υπάρχει σχεδόν το μισό υγρό από όσο είχαμε στάξει. Αυτό, ότι καί να κάνουμε, κάποιες φορές θα μας οδηγήσει στον νιπτήρα.
Κοιτάξτε την κατασκευή του. Στο σημείο πού εισχωρεί μέσα στον ατμ., υπάρχουν οί δύο εγκοπές από τις οποίες "δεχόμαστε" τον ατμό. Αν λοιπόν, το εσωτερικό κομάτι, συνεχιζόταν έστω καί λίγο παρακάτω (από τις εγκοπές), θα έπαιρνε "μέσα" το υγρό καί δεν θα υπήρχε πρόβλημα (λερώματος).

3. Γιά την διάρκεια ... τάχω πεί.

4. Δεστε τι έγραψα χτες. 10 φίλτρα black line, αγορασμένα από την nobacco, σε κάποιες φάσεις, χάνουν υγρό, από το σημείο πού εφάπτεται το φίλτρο με τον ατμ.
    10 φίλτρα όμως, από janty dura, ΔΕΝ έχουν αυτό το πρόβλημα, διότι είναι ελάχιστα πιό "χοντρά" καί εφάπτονται καλύτερα.

Πράγμα πού απλά σημαίνει, πως το ένα μείον της συσκευής, μπορεί να διορθωθεί.
Γιά αυτό φωνάζω    ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 17:55 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #319 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 18:52 »
Abet μάλλον κάνεις κάτι λάθος,εκτός αν  ατμίζεις συνέχεια non οπότε λογικό είναι να μην έχεις χτύπημα.
Φίλε alfisti περιμένω να δω και τα αρνητικά του 401 στο άλλο thread 8) 8)
Και παρόλο που προσέχω και δεν χρειάζομαι χαρτοπετσέτα την προτιμώ από τον συνδετήρα :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 19:10 »
Κι εγώ παιδιά να πω την αλήθεια εδώ κ 30 μέρες είμαι με το 510 στο χέρι, από τα μικρά ΗΤ.
Ενώ ξεκίνησα με EVO έχοντας μεγάλες προσδοκίες απο αυτό, προμηθευόμενος κ ένα κάρο αναλώσιμα κ αξεσυάρ τα οποία είναι ακόμα αχρησιμοποίητα στην πλειοψηφία τους ==> πολλά χ(θ)αμ(μ)ένα ευρώ, στην πορεία κάπου απογοητεύτηκα.

 Το αποκορύφωμα της απογοήτευσής μου απο το EVO ήρθε όταν σχεδόν όλες οι μπαταρίες του (5 τον αριθμό) δεν με άφηναν να τραβάω αργές κ μακρόσυρτες τζούρες, όπως είχα συνηθίσει ως τότε να κάνω...

Χτύπημα  + Ντουμάνι + Γεύση  :                     510
Μπαταρία    Μεγάλη                :                  510
Φιλτράκια (με δικό μου φίλτρο ενυδρείου):  510
Εμφάνιση                  :                           ΔΕΝ με ενδιαφέρει
ΕΥΚΟΛΙΑ στη ΧΡΗΣΗ :                             510
Ατομιζέρ :                                                          510
Θέλω κι άλλα πλεονεκτήματα για να χρησιμοποιώ το 510 από τα μικρά    ΗΤ????????????
Είναι τόσο ΜΕΓΑΛΟ για μικρό!!!!!!!!!!!!!!!

Το σημαντικότερο : Είναι ο αποκλειστικός αντι/υπο-καταστάτης του BULLI Extreme για μένα. Νομίζω αυτό τα λέει όλα

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #321 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 19:13 »
Α, κλείνοντας θα ήθελα να προσθέσω οτι δεν Μπορώ να ακούω άλλο για πλεονεκτήματα του ΕVO έναντι του 510.
Ειλικρινά το έχω σιχαθεί το Μ (ΕVΟ)
>:( απο ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #322 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 19:18 »
Αυτό θα πει αγανάκτηση :lotpot: :lotpot: :lotpot:
Ωραία τα μεγάλα γράμματα φίλε taxtsom,δεν τα σκέφτηκα :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #323 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 19:38 »
αφού είχαμε συμφωνήσει εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,446.0.html
τα υπόλοιπα μού περισεύουν   :)


@fairy:
"Τι να είχα ο άνθρωπος στην μηχανη? το evo? εδώ γελάνε. Το black line όμως? Ω ναί. Τα τελευταία πρωινά, black line στο χέρι καί σε κάθε φανάρι τζούρα."

"Το bl, ε? Tα ρέστα του παιδιά. Η πιό άνετη τζούρα πού είχα ποτέ. Πατάς το διακοπτάκι καί ο ατμός έρχεται στο στόμα σχεδόν μόνος του. Σε σχέση με το σχεδόν μόνιμα "ψιλομπουκωμένο" evo ... τέρμα οί ασκήσεις στον λαιμό."

(από το προηγούμενο   ;)  )

@taxtsom
το ντουμάνι είναι κ θέμα υγρού. (άλλο βγάζει πολύ σε bl καί άλλο σε evo).
η μπαταρία η μεγάλη ε? ναί. ακόμη κι αν δεχτώ πως κρατάει περισσότερο από τού evo (έχω αμφιβολίες), ΔΕΝ είναι στο πακέτο. πρέπει νε την πληρώσεις. δεν είναι το ίδιο.
γιά τα φιλτράκια μην το συζητήσουμε, δίνω μάχη παραπάνω.
εμφάνιση μπορεί να μην σε νοιάζει, αλλά μού αρέσει το bl.
ευκολία καλά... εξαρτάται τι εννοείς
καί γιά το atomizer πάλι καλά! η μέρα με την νύχτα  το εσ. με το εξ.   :D :D

(γιά τις μπαταρίες έχω πεί -γιά να μην με λέτε άδικο- ότι είναι το μεγάλο μείον τού evo. έχωμπαταρία με κόφτη "γρήγορο", μία πού μπαίνει όπωτε γουστάρει καί μία πού δεν μπαίνει ποτέ.)

είμαι ο Δημήτρης καί μόλις ΤΕΛΕΙΩΣΑ (με το θέμα).


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #324 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2009, 19:54 »
Έχει κουράσει αυτή η σύγκριση, παιδιά. ::)

Καλό είναι τουλάχιστον όταν θέλετε να αναφερθείτε και στα δύο αυτά τσιγάρα να το κάνετε στο ανάλογο θέμα.
Στα θέματα που είναι για κάθε συσκευή ξεχωριστά, αναφερθείτε σε θέματα που απασχολούν ειδικά αυτό το μοντέλο. Δεν εννοώ μόνο στο παρόν αλλά σε όλα τα ανάλογα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #325 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 12:54 »
Τα τελευταία μηνύματα για τις ονομασίες και τις μικροδιαφορές μοντέλων μετακόμισαν : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,556.0.html

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #326 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2009, 10:22 »
Ευτυχισμένος κάτοχος του BL εδω και 3 εβδομάδες περίπου και εγώ.
Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο για να συγκρίνω, ωστόσο σαν Η.Τ. είναι νομίζω ακριβώς αυτό που περίμενα πως έπρεπε να είναι (  :confused1: :o τι είπα..).
Θα έχω καλύτερη και πιό σφαιρική άποψη όταν μου έρθουν τα υγράκια που παράγγειλα απο nobacco.
Μέχρι στιγμής με τα medium που πουλάνε στα μαγαζιά όπου πωλείται και το BL δεν μπορώ να πώ πως με έχει κάνει να παρατήσω τελείως το αναλογικό τσιγάρο. Μία δοκιμή που έκανα όμως με ενα high camel απο ένα συνάδελφο με άφησε πολύ ικανοποιημένο. Το BL αποδίδει άριστα για τα γούστα μου.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #327 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 18:56 »
Κάτι που δεν το ανέφερα αμέσως λόγω άλλων υποχρεώσεων είναι ότι παρέλαβα ένα starter kit αυτές τις μέρες που το λαχταρούσα πολύ καιρό και αυτό είναι το silver line.(titanioum black line)
Ενθουσιάστικα με το χρώμα και την υφή,ένα ωραίο ασημί ματ μεταλλικό  όχι πολύ έντονο και γιαλιστερο αλλά πιο κιμπάρικο να πω.
Το ίδιο silver και ο ατόμ.Μιλάμε για φοβερό στυλ.Το κουμπάκι παραμένει μαύρο.
Αυτό που αλλάζει σε αυτές τις μπαταρίες είναι ότι δεν υπάρχει led μπροστά αλλά ένα μαύρο καπάκι.Αυτό έχει και τα αρνητικά του αλλά και τα θετικά του.
Το αρνητικό είναι ότι δεν καταλαβαίνεις πότε τελειώνει η μπαταρία αφού δεν αναβοσβήνει τίποτα,έτσι το καταλαβαίνεις όταν δεν τραβάς πια.
Το θετικό είναι ότι μοιάζει με οτιδήποτε άλλο εκτός από τσιγάρο,όλοι νομίζουν ότι κρατάω στυλό

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 19:03 »
με γειά!
(εμένα ... μού το χρωστάω -ας όψεται το 30% της περασμένης βδομάδας από την TW. τον άλλον μήνα τώρα).

καί επιτέλους, χωρίς φωτάκια! ωραία έκπληξη.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Nobacco Black Line.
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 11:22 »
Δοκίμασα να βάλω φιλτράκια του 901 (από την Heaven) στο BL....
Άλλο πράγμα!!

Κατ'αρχάς εχει εξαφανιστεί εντελως η "διαρροή υγρού". Κατα δευτερον, το BL παραμένει "φαγανό", αλλά με μια αραίωση κατα 25-30% του πολυεστέρα του 901 φίλτρου (και ίσως και λόγο του υλικού) το υγρό διαμοιράζεται καλύτερα και ξοδεύεται σχεδόν όλο.
Και ο σχεδιασμός που έχει (πιπάκι) μου είναι πιο άνετος από το στρογγυλό του BL

Οπότε, απο δω και μπρος με 901 θα κάνω δουλεια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro