vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, agelosd, Jorge, mathimatikos1966, Aoratix, Milarepa

Twitter

1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 29, 2012, 00:00 »
Έκλεισα σήμερα 1 χρόνο ατμίσματος.
Τους πρώτους 6 μήνες καθαρός.
Τους τελευταίους με 2-3 ΚΤ την ημέρα.
Από το Νοέμβριο, DIY υγρά, με vg:pg = 70:30 περίπου και αρκετό άρωμα FA κυρίως, 10% του συνολικού όγκου.

Το μόνο αρνητικό είναι ένας φανερά αντανακλαστικός βήχας όταν παίρνω βαθειές τζούρες, μόνο τους 3 τελευταίους μήνες.
Με οποιοδήποτε άρωμα και μάρκα.
Χωρίς άλλη παρενέργεια.

Και πόνοι στο στήθος, για 24 ώρες περίπου, όταν μια μέρα, αντί για άρωμα, έβαλα χυμό μανταρινιού. Χωρίς την παραμικρή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 29, 2012, 13:13 »
Τα ιδια και γω συμπτωματα πανω κατω με τους παραπανω μετα απο 1μιση χρονο εντονου ατμισματος ( 8-10 μλ στα 10-12 mg καθημερινα )

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 29, 2012, 13:38 »
Κανενας πονος επι ενα χρονο  :yes: Ευτυχως !!! Το μονο συμπτωμα πανω στην αλλαγη απο PG σε VG, λιγο αιματακι  στη μυτη και λιγα φουσκωματακια στο στομαχι αλλα μετα απο κει και περα τπτ. Καλο ειναι να τα λεμε, εμπλουτιζουμε τις γνωσεις μας και ενημερωνονται και τα νεα παιδια που μπαινουν στο φορουμ  :thumpup:

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 29, 2012, 13:53 »
-"Ατμιστικό προφίλ" = Ξεκίνημα με eGo-T, Giant, Hybrid (Nobacco) επειτα: Α2 (κλασικός + Τανκ) και ό,τι αλλο κυκλοφόρησε σε εργοστασιακούς ατμο
-Παρενέργειες που διαπιστώθηκαν και αν έχουν εξαλειφθεί με κάποια άλλη επιλογή= οταν ξεκινησα με τον Τανκ λογω διαρροων ενιωθα καουρες τα βραδυα οι οποιες εφευγαν αν επινα κανα ποτηρακι νερο (μαλλον απο το αρωμα), καποιες φορες φουσκωματα (τα οποια με τον καιρο περιοριστηκαν), σε 3-4 εβδομαδες εμφανισα εξανθηματα στο προσωπο και πιο εντονα πισω απο τα αυτια τα οποια δεν ξαναεμφανιστηκαν ποτε ξανα (τα γνωστα quitzits, λογω διακοπης ληψης των αλλων ουσιων που περιειχε το κ.τ.). Αυτη τη στιγμη εχω καποιο προβλημα με το στομαχι, το οποιο δεν ξερω αν ειναι απο το ατμισμα (δεν το πιστευω), παιρνω καποια αγωγη κι αν δεν διορθωθει θα παω για γαστροσκοπηση (για ελκακι το βλεπω)
-Ακριβής χρόνος ατμίσματος= 1 χρονος
-Ταυτόχρονο κάπνισμα κ.τ. (αν ναι, συχνότητα).= οχι
-Ημερήσια κατανάλωση ml και τι περιεκτικότητα σε mg/ml νικοτίνης.=3-4 ml Περιεκτικότητες: 16mg - 9mg - 16mg (επεσα και ξανανεβηκα)  :confused1:
-Προτίμηση υγρών: έτοιμα ή DIY, PG ή VG και σε τι αναλογία.-DIY 90% - ετοιμα 10% VG 100%
-Προτίμηση τύπου ατμοποιητή π.χ, cartomizer με πολυεστέρα ή tank.= τανκ επισκευασιμος
-Αν υπάρχει προτίμηση σε επισκευάσιμο, αναφέρετε ωμική αντίσταση που έχετε καταλήξει να χρησιμοποιείτε περισσότερο.= ~2Ω
-Προτίμηση βολτάζ = 4,0
-Εάν υπήρξε επίσκεψη σε γιατρό ή εργαστηριακή εξέταση= οχι
-Άλλη σημαντική πληροφορία = ζω σε πολυ υγρη περιοχη (Ροδος), ειδα μεγαλη προοδο στη δυναμη της αναπνοης μου (κολυμπι), δεν βηχω το πρωι, εχω καλυτερη γευση/οσφρηση, αν ειχα λεφτα δεν θα αφηνα ατμοποιητη (επισκευασιμο ή μη) που να μην τον αγοραζα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 29, 2012, 23:45 »
Έχει δημιουργηθεί ένα νέο θέμα για όποιους ατμσιτές τουλάχιστον ενός χρόνου στον ατμό ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος σε έρευνα σχετικά με το η.τ. από τον γιατρό kfarsal που είχε κάνει και την προηγούμενη καρδιολογική έρευνα με μέλη του φόρουμ μας.
Όσοι ενδιαφέρονται: http://vaping.gr/index.php/topic,10598.msg391979.html#msg391979
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 09, 2012, 12:05 »
Ήρθε κι επίσημα η δική μου σειρά, να παραθέσω τις διαπιστώσεις μου σχετικά με κάποιες μικροπαρενέργειες που διαπίστωσα στον οργανισμό μου, μετά από ένα χρόνο και μια βδομάδα ατμίσματος.

-Ατμιστικό προφίλ:

Ξεκίνησα με το eGo-T "B" σε NR, αντιμετωπίζοντας αρκετά θέματα με διαρροές, αργότερα μέσω του NoBacco "Hybrid" γνώρισα και τα καρτομάιζερ με πολυεστέρα, ώστε να περάσω στα eGo Dual Coil "Giant"  και τα DCT.
Τα δύο τελευταία είναι και οι κλασσικές επιλογές μου, όσο αφορά "μαζικής παραγωγής ατμοποιητές" τύπου καρτομάιζερ, από τύπου "τανκ" δε, έχω τον τελευταίο μήνα κι ένα iMist με πολύ καλές εντυπώσεις, εκτός από το χτύπημα που μου φαίνεται ασθενικό για τα "low" υγρά που κάνω πλέον.
Τα Χριστούγεννα μπήκα στον κόσμο των επισκευάσιμων με τον οδυσσέα και τον αποχωρίζομαι μόνο στις εξόδους μου (λόγω μεγέθους).
"Παροχή ισχύος" έχω μέσω ενός VV by SEB, ενός GGTB και φυσικά τις κλασσικές eGo 900 & 1000mAh.
Τα υγρά μου ξεκίνησαν στα 18mg, έπεσαν στο 3μηνο στα 12 ώστε να καταλήξω πλέον στα 8 & 6 mg/ml.
Από γεύσεις, όλα τά'χει ο μπαξές: καπνικά, φρουτώδη, γλυκά κτλ.κτλ.
Κάνω από τον πρώτο μήνα DIY, εκτός από το Tribeca που δεν μπορώ να το αποχωριστώ,...

-Παρενέργειες που διαπιστώθηκαν και αν έχουν εξαλειφθεί με κάποια άλλη επιλογή.

Γδάρσιμο στο λαιμό και βήχας με υγρά σε περιεκτικότητα PG μεγαλύτερης του 30%.
(Κατά προτίμηση, κάνω VG 100%.) Π.χ. το tribeca που έχει σίγουρα πάνω από 60% PG το παίρνω στα 18mg/ml και το αραιώνω 50% με VG, ώστε να μη με ενοχλεί στο λαιμό και να πέσει σε νικοτίνη στα 8-9 mg/ml.
Δερματική λιπαρότητα, ιδιαίτερα στο πρόσωπο και την πλάτη, με κατά περιόδους έξαρση ακμής (σπιράκια), ιδιαίτερα όταν γίνεται ατμιστική κατάχρηση.
Το ίδιο ισχύει και για το φαινόμενο του βήχα με καθαρά φλέματα, σε πολύ περιορισμένη έκταση φυσικά σε σχέση με την περίοδο που κάπνιζα κ.τ., άρα παν μέτρον άριστον!
Επίσης, έχω διαπιστώσει όταν ατμίζω σε κλειστό χώρο για αρκετή ώρα και ξαναμπώ μετά από 3-4 ώρες, μια μυρωδιά "κλεισούρας-υγρασίας" απροσδιόριστη. Αυτό έχει συμβεί σε διαφορετικούς χώρους, δεν οφείλεται σε συγκεκριμένο δωμάτιο δλδ.
Γεγονός που με κάνει επιφυλακτικό για το κατά πόσο δεν υπάρχει "παθητικό άτμισμα", ιδιαίτερα όταν υπάρχουν παιδιά στον ίδιο χώρο.
Τονίζω ότι δεν υπάρχει σύγκριση σχετικά με το παθητικό κάπνισμα, απλά δίνω τροφή για σκέψη για να είμαστε προσεκτικοί και ν'αποφεύγουμε τις υπερβολές.

-Ακριβής χρόνος ατμίσματος:

Όπως ανέφερα και στην αρχή του ποστ, απ'το μεσημέρι της  2/6/2011, ένας χρόνος και μια βδομάδα.

-Ταυτόχρονο κάπνισμα κ.τ.

Εκτός από μερικά (4-5) κ.τ. το πρώτο 3μηνο για "ανίχνευση απεξάρτησης", καθόλου. Τα απεχθάνομαι και μου είναι αφόρητα από την πρώτη τζούρα πλέον.

-Ημερήσια κατανάλωση ml και τι περιεκτικότητα σε mg/ml νικοτίνης.

4 έως 8 ml ημερησίως στα 6-8mg/ml.

-Προτίμηση υγρών: έτοιμα ή DIY, PG ή VG και σε τι αναλογία.

Όπως προανέφερα, DIY  70%>VG>100%.

-Προτίμηση τύπου ατμοποιητή π.χ, cartomizer με πολυεστέρα ή tank.

Κυρίως tank (οδυσσέας), αλλά σε εξόδους, τα πάντα όλα ;D
Τις ζεστές μέρες για αποφυγή του ρίσκου των διαρροών, προτιμώ καρτο πολυεστέρα dual coil LR.

-Αν υπάρχει προτίμηση σε επισκευάσιμο, αναφέρετε ωμική αντίσταση που έχετε καταλήξει να χρησιμοποιείτε περισσότερο.

1,8-3 Ohm.

-Προτίμηση βολτάζ με VV μοντ, ή βατάζ με VW σε συνδυασμό με αντίσταση ατμοποιητή

3,7-4,8 Volts ανάλογα την αντίσταση, δηλ. 7,6-7,7Watt, maximum .
Έχω διαπιστώσει όταν φτάνω ή ξεπερνώ τα 8 Watt, εμφανίζεται το φαινόμενο της "καφέ γλώσσας" με ταυτόχρονη δυσάρεστη αίσθηση στη στοματική κοιλότητα. Μόλις πέσω σε Watt, επανέρχεται στην κανονική κατάσταση.
Εννοείται σε συνδυασμό με σχολαστικό βούρτσισμα με οδοντόπαστα
 
-Εάν υπήρξε επίσκεψη σε γιατρό ή εργαστηριακή εξέταση, τι συμβουλές ακολουθήσατε και τι αποτελέσματα είχαν.

Γενικό τσεκάπ και σπιρομέτρηση τον Μάρτιο (9 μήνες ατμίσματος τότε), καλύτερα από το περσινό που ήμουν καπνιστής.
Όταν με ρώτησαν αν καπνίζω, είπα ότι πλέον κάνω η.τ. μόνο και με αντιμετώπισαν ως "μη καπνιστή" στο ιστορικό που συμπλήρωσαν.
 
-Άλλη σημαντική πληροφορία που κρίνετε ότι χρειάζεται ν'αναφερθεί.

Συμμετείχα στην έρευνα του συν-φορουμίτη καρδιολόγου kfarsal με μη παθολογικά ευρήματα στο τρίπλεξ.
(για να είμαι ειλικρινής, ούτε πρόπερσι που κάπνιζα κ.τ. κι έκανα τρίπλεξ υπήρξε κάτι αξιοσημείωτο)
Εργάζομαι σε αντικείμενο με αρκετή σωματική και ψυχική κόπωση-στρες.
(όποιος δεν έχει το δεύτερο στη δική του, να μου πει τι δουλειά κάνει ν'αλλάξω επάγγελμα  ;D )
 
Οποιαδήποτε από τις "παρενέργειες/επιπτώσεις" ανέφερα, εμφανίστηκε μετά από περίοδο μεγάλης κατανάλωσης (8-10 ml ημερησίως. η λεγόμενη "πιπίλα").
Φυσικά υπάρχουν "σωματικές προειδοποιήσεις" όταν υπάρχει υπερβολή, (πονοκέφαλοι, στομαχικές διαταραχές  κτλ.) αυτό είναι αυτονόητο.
Ευελπιστώ ότι θα ρίξω τη νικοτίνη στα υγρά μου στο μηδέν, λίαν συντόμως.
Μακάρι (αν όχι κόψω τελείως) να μειώσω και το άτμισμα σε επίπεδο "καφέ-παρέας" και μόνο.

Αυτά από μένα.

"Απολαύστε υπεύθυνα" λοιπόν,  μην ξεχνάτε ότι όλοι μας είμαστε δυνητικά "πειραματόζωα" του μακροχρόνιου ατμίσματος. ;)

Αποσυνδεδεμένος nikosThess

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 18, 2012, 11:46 »
μετα απο 16 μηνες ατμισματος σε 36mg το μονο  (προβλημα) που εχω ειναι μπουκωμα στα πνευμονια κατα τις πρωτες 5-6 πρωινες τζουρες.
κατα τα αλλα ειμαι πολυ καλυτερα απο οταν καπνιζα κ.τ  ανεβαινω σκαλοπατια ανεβαινω ανηφοριες!!!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 23, 2012, 14:45 »

Το μοναδικο που εχω παρατηρήσει με το ξεκίνημα χρησης vg-pg ειναι καποιο ειδος ξηροδερμιας στο προσωπο και αυτο βεβαια χωρις να ειμαι σιγουρος οτι οφείλεται εκει.
Μπορει να είναι απο κάποιο σαμπουάν η και πολλά άλλα μπορεί. :dontknow:

Τελικά μετά απο πειραματισμούς και πολλές εναλλαγές στα σαμπουαν η ξηροδερμία οφειλόταν εκει.
Γενικό συμπέρασμα απο πλευράς μου οτι εκτός του πονόλαιμου απο την χρήση pg εδώ και τρία χρόνια αλλη εμφανής επίπτωση δεν εχει παρατηρηθεί.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 26, 2014, 21:04 »
Ξαναζωντανεύω αυτό το νήμα, γιατί ανάμεσά μας πλέον βρίσκονται κι άλλα μέλη που ίσως έχουν σημαντικές ή απλά χρήσιμες πληροφορίες σχετικές με το θέμα.

Θερμή παράκληση, διαβάστε πρώτα το 1ο ποστ ώστε να καταλάβετε τι και γιατί συζητάμε.


Προσωπικά, οι κυριότερες επιπτώσεις που έχω διαπιστώσει (πέραν των προηγούμενων αναφορών μου), είναι λιπαρότητα στο δέρμα που επιδεινώνεται όταν το παρακάνω σε κατανάλωση, αλλά και παροδικός βήχας (του τύπου "στραβοκατάπια") κατά (αλλά και λίγο μετά από) την εισπνοή αρειμάνιων ντουμανιών.

Επισημαίνω ότι είμαι στον ατμό 3 χρόνια, απ'τα οποία οι 22 μήνες με μηδενικά, φλωρεξιανά υγρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 26, 2014, 21:46 »
Ατμίζω 4 χρόνια και 1 μήνα, χωρίς κ.τ..
Τον τελευταίο χρόνο VG 5-6mg Νικοτίνης, χωρίς άρωμα.
Συμπτώματα (νομίζω οφεόλονται στο σταμάτημα του κ.τ.): Μάτωμα ούλων και αύξηση βάρους.
Ποσότητα 20 ml, Ατμοποιητής: iatty 1,5 Ω

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 26, 2014, 22:13 »
Μπορει να ειναι οφ αυτο που θα πω αλλα ας μεταφερθει οπου νομιζουν.
Αυτο με το ματωμα των ουλων ηταν απο τα μεγαλυτερα προβληματα που ειχα και δεν μπορεσα να το αντιμετωπισω με τπτ .
Καθαρισμους,επισκεψεις σε οδοντιατρο ,οδοντοβουρτσες ειδικες και πολλα αλλα μεχρι που αρχισα να πινω καθε πρωι ενα χυμο απο ολοκληρο λεμονι με μισο ποτηρι νερο χλιαρο και μαχαιρι σε τρεις τεσσερις μερες.
Δεν ξερω τις ιδιοτητες του επανω σε αυτο το θεμα αλλα με εσωσε  :yes:

Αποσυνδεδεμένος stesmax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • ολοι περαστικοι ειμαστε
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 26, 2014, 22:17 »
μετα επανεμφανιστηκε το ματωμα ή σταματησε εντελως?

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 26, 2014, 22:20 »
Οχι γιατι μεχρι στιγμης εδω και αρκετο καιρο εχω καθιερωσει το λεμονι καθε πρωι και δεν εχω σκοπο να το σταματησω


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 26, 2014, 22:44 »
Μπορει να ειναι οφ αυτο που θα πω αλλα ας μεταφερθει οπου νομιζουν.
...
...μια χαρά είναι εδώ, τέτοιες πληροφορίες είναι χρήσιμες κι ας μην είναι αμιγώς ιατρικές! ;)

Αποσυνδεδεμένος wastelos

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1+ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ: ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 26, 2014, 23:03 »
Μπορει να ειναι οφ αυτο που θα πω αλλα ας μεταφερθει οπου νομιζουν.
Αυτο με το ματωμα των ουλων ηταν απο τα μεγαλυτερα προβληματα που ειχα και δεν μπορεσα να το αντιμετωπισω με τπτ .
Καθαρισμους,επισκεψεις σε οδοντιατρο ,οδοντοβουρτσες ειδικες και πολλα αλλα μεχρι που αρχισα να πινω καθε πρωι ενα χυμο απο ολοκληρο λεμονι με μισο ποτηρι νερο χλιαρο και μαχαιρι σε τρεις τεσσερις μερες.
Δεν ξερω τις ιδιοτητες του επανω σε αυτο το θεμα αλλα με εσωσε  :yes:
Πολύ παλιά, πριν ανακαλυφθεί το άτμισμα, είχα διαβάσει ότι στους καπνιστές δεν ματώνουν τα ούλα και έτσι δεν μπορεί να διαπιστωθεί η ουλίτιδα. Για αυτό λέω ότι μπορεί να οφείλεται στη διακοπή του καπνίσματος και όχι στην έναρξη του ατμίσματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8863 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238914 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12