vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, dkostas, zalaros, kurtz, Dolmas, camber, Ηρακλης

Twitter

Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 30, 2012, 21:10 »
Αν και νέος (στο άτμισμα) θα πάρω θέση.
Δεν θεωρώ και τα 2 υπερβολή . Το κόστος μακροπρόθεσμα θα αποσβεστεί και ο χρήστης θα έχει περισσότερες επιλογές.
Η σειρά με την οποία θα τα αγοράσω θα είναι πρώτα ένα αξιοπρεπές vv και μετά τον επισκευάσιμο.
Το vv το βάζω πρώτο για το λόγο της σταθερής απόδοσης κατά τη διάρκεια της εκφόρτισης  αλλά και την δυνατότητα να αλλάζω κατά βούληση την απόδοση του ατμοποιητή  ανάλογα με το υγρό .

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 30, 2012, 21:25 »
koloky8anos δεν ηθελα να σε προσβαλω σε κάτι. Απλα κατάλαβα οτι αν υπαρχει κατι από τα δυο που μπορεί να αποδώσει σταθερά και πιστευω οτι υπάρχει  τοτε θα μπορουσαμε να επιλέξουμε το αλλο ως αναγκαίο.
Δεν νομιίζω οτι το vv με "σταθεροποιηση" ( υπάρχουν και ego vv) ειναι αναγκαιο μόνο για την σταθερη απόδοση του ατμισματος  και να διορθωνει τα προβληματα του ατμοποιητή. Αλλά και να μου δινει και τη δυνατότητα να αλλάζω το τρόπο ατμισης και να μπορώ να δοκιμάζω πράγματα. Μόνο με επισκευάσιμο δεν γίνεται.
μαλλον δεν ηταν σαφες το υφος μου, καμια προσβολη δεν εξελαβα  :thumpup:

εγω ειπα πως οι παραμετροι γενικα (οχι μονο τα βολτ ή τα Ωμ) ειναι ασταθεις και πως αν δεν ηταν, τοτε η απαντηση θα ηταν "vv" ή "επισκευασιμος". αν παλι συζηταμε τι συμπεριφερεται πιο αξιοπιστα απο τα δυο, σαφως και η απαντηση ειναι VV. ;)

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 30, 2012, 21:44 »
κι εγω νομιζω οτι και με τα δυο δεν ειναι υπερβολη.ο επισκευασιμος δεν ειναι μονο για το σετ απ που θελεις αλλα και για οικονομια.
εκτος αυτου,εγω δεν βαζω ποτε πολυμετρο να πεδευομαι τι ακριβως ωμ να βγαλω.
φτιαχνω στο περιπου τις σπειρες που θελω και τα υπολυπα για γευση-αποδοση τα αναλαμβανει το vv.

Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 08, 2012, 15:21 »
Επισκευάσιμος σημαίνει οτι πιάνουν και λιγο τα χέρια σου, και οτι εισαι διατεθειμενος να ανεχθεις την περίοδο μάθησης που χρειάζεται, και οτι στην τελική το γουστάρεις ολίγον το παιχνίδι του ψαξίματος.
Όπως πολύ σωστά λέει ο Alex πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου, αλλά για να ασχοληθείς πρέπει να είναι επισκευάσιμος και όχι μπορεί να επισκευαστεί κάποιος ατμοποιητής.
Θα προτιμούσα να είναι επισκευάσιμος , αλλά λόγο του ότι σήμερα οι ατμοποιητές εμπορίου είναι αρκετά φθηνοί και διαρκούν 2,3 βδομάδες και με καλή χρήση παραπάνω, προτιμώ σαφώς αυτού του τύπου.
Εξάλλου αν σε βγάζουν 20 μέρες με κόστος 3-4 €  δεν χρειάζεται να επισκευάζεις τίποτα  :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 08, 2012, 15:23 »
του VV η μάνα δεν έκλαψε ποτές...  8)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 08, 2012, 17:19 »
Του Λάβα εθεάθη να οδύρεται!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 23:52 »
Αν και δεν εχω επισκευασιμο, πιστευω οτι η χρηση του ενος δεν αναιρει την χρησιμοτητα του αλλου. Εΐναι σαν να ρωταμε "ζωνη η αεροσακος?". Μπορει αν εχεις το ενα να μη θεωρεις τοσο απαραιτητο το αλλο, αλλα ειναι σαφως καλυτερο να εχεις και τα 2. Ουτε πιστευω πως οποιος αγορασε φουρνο μικροκυματων πεταξε την κουζινα του.
Ειμαι της γνωμης πως αν θελει καποιος να αρχισει να προσαρμοζει το ατμισμα στα μετρα του, το vv ειναι η πρωτη κινηση. Αμεσα αποτελεσματα.
Επισης πιστευω πως αν θελεις να μπεις στη διαδικασια του επισκευασιμου ΠΡΕΠΕΙ να εχεις vv τουλαχιστον στην αρχη που δεν θα φτιαχνεις αντιστασεις με χειρουργικη ακριβεια και τις οποιες αποκλεισεις θα της ισοσταθμιζεις με το vv. Μπορει η πρωτη σου αντισταση να σου βγει 1.8 και να εισαι οκ. Αν η δευτερη σου βγει 2.5 τι κανεις? Ατμιζεις ego-t μεχρι να ξαναπετυχεις 1.8?
Κι εγω τωρα με vivi nova ειμαι, αλλα πλεον φυτιλοαντιστασεις φτιαχνω εγω γιατι τα φυτιλια που εχουν οι ετοιμες πρεπει να ειναι φτιαγμενα απο τα πανια που ηταν τυλιγμενος ο Μαμ-Ρα. Αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι το πρωι δεν ειμαι για πολλα ντουμανια ενω το βραδυ θελω παραπανω. Αρα χρειαζομαι το vv. Ουτε φυσικα το οτι εχω vv σημαινει οτι επρεπε να φαω ολη τη μποχα του σπαγκου που βαζουν στις ετοιμες κεφαλες. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 00:33 »
προσωπικα παρολο που δεν ειμαι καιρο στο αθλημα (ουτε χρονο) απο τοτε που εμαθα να σεταρω τους επισκευασιμους μου εκει που θελω, πουλησα κ προβατα κ κατσικια, κ εχω ενα gus  22  και 10 μπαταριες 18350.....   την ταση την κραταω σχετικα σταθερη γιατι τις βγαζω πριν πεσει η ταση τους αισθητα, και εννοειται οτι κραταω το μοντ σε αψογη καθαριοτητα στις επαφες για να μην εχω απωλειες.... κ ειμαι πληρως ευχαριστημενος κ με τρελα ντουμανια...  κ κατι αλλο.... και στα βιβι οταν κανεις καμια μεγαλη σε ωμ αντισταση η πολυ μικρη, παλι εχεις τον τσαμπουκα να την κανεις απο την αρχη, γιατι σου ρουφαει τις μπαταριες...... 

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 05:38 »
Χωρίς επισκεύασιμο με σύμφερε  το κτ,ήθελα καθε μέρα ατμό.Εμαθα να σετάρω υποχρεωτικά.Το vv το πήρα στα πλαίσια της γνώστης καταναλωτίτιδας. :bye:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 08:57 »
οταν πηρα επισκευασιμο λεω οκ εδω ειμαστε καμια σχεση επερνα γευση χτυπημα καμια σχεση με πριν .......ταιριαζε και με τις ego μου μια χαρα........θεωρουσα οτι ειναι το τελευταιο μου βημα......μεχρι που καψουρευτηκα ενα boxακι το μαστρο-SEB  μετα απο διαφορους ενδοιασμους το πηρα..........τωρα μπορω να πω το καμια σχεσηηηηη............οχι οτι με απλες μπαταριες καποιος δεν μπορει να κοψει το τσιγαρο η με επισκευασιμο μονο αν το θελει.........αλλα εκτος της γευσης και του χτυπηματος εμενα με βολεψε τρελλα η αυτονομια.........εκει που βαριομουνα να φορτιζω ολη μερα τωρα αλλαζω μπαταριες το πρωι και την επομενη παλι ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 09:26 »
Καλημερα. Διαβαζοντας το νημα μπορω να πω οτι θυμηθηκα τα νιατα μου  :laugh1: :laugh1: Φυσικα εννοω τις αποριες που ειχα οταν ξεκινησα, προβατα να βελαζουν απο δω, νν box απο κει, EgoT απο την μια, Α2 απο την αλλη.....ειχα χασει την μπαλα και το λογαριασμο....Εν τελει, συνεχιζοντας το διαβασμα στο φορουμ, κατεληξα σε επισκευασιμο γιατι βαρεθηκα τις διαρροες και τις χαρτοπετσετες...και λιγο πιο μετα σε νν box με δυο ζευγαρια μπαταριες. Εκει τελειωσαν οι ανησυχιες μου σε αυτονομια, χτυπημα και ολα τα υπολοιπα που ανεφεραν και τα προηγουμενα παιδια στο νημα.  :yes:
Οποτε το θεμα εγκειται για μενα στο εξης σημειο: Εισαι Εθνικη με αυτοματο κιβωτιο(Μη επισκευασιμος ατμο) και θελεις να κανεις προσπεραση...πατας γκαζι .....σαλιγκαρι το οχημα(απλη μπαταρια).......εχοντας ομως κανονικο κιβωτιο (επισκευασιμος ατμο) κατεβαζεις μια ταχυτητα στο οχημα(νν) λιγο γκαζι παραπανω και εγινες ..ατμος.  :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:

ΥΓ. Οταν περνας το μπροστινο οχημα, αφηνεις και δυο τρια σηματα καπνου απο το νν σου για να δηλωσεις την προελευση φυλης σου για να σε θυμαται  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 09:32 »
Καλος η κακος σε μενα μεγαλη διαφορα στην ας πουμε εμπειρια ατμισματος εκανε ο επισκευασιμος.
Εστω και αν στην αρχη ηταν με ego



Πιστευω οτι απο του εμποριου οταν πηγαινεις σε επισκευασιμο ειναι σαν να περνας απ τον μεσαιωνα
στην αναγεννηση(πωπω πολυ ποιητικο μου βγηκε αυτο θα ξερασω  :laugh1:  )


Τον σεταρεις αναλογα για ego και εισαι αρχοντας.


Απο κει και μετα ειναι δεδομενο οτι θα καταληξεις με vv ή με μηχανικο απλα και μονο επειδη
σου δινει τη δυνατοτητα να φερεις ακομα περισσοτερο κατι στα μετρα σου και ειναι και το κατι παραπανω


Εφη αυτο με το τελος της διαδρομης το εχουμε πει πιστευω λιγο η πολυ ολοι μας
απλα το κακο ειναι οτι οταν γνωριζεις αυτο το κατι παραπανω δε γυριζεις ποτε πισω
και μπαινεις στο γνωστο τρυπακι που ειμαστε σχεδον ολοι μας :tongue_smilie:




























Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 09:57 »
Έχεις μια eGo μπαταρία και έναν εργοστασιακό ατμοποιητή και κόβεις το κανονικό τσιγάρο !!
Έχεις ένα VV και έναν επισκευάσιμο, δεν το σκέφτεσαι καν

Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 09:59 »
Καλημερα. Διαβαζοντας το νημα μπορω να πω οτι θυμηθηκα τα νιατα μου  :laugh1: :laugh1: Φυσικα εννοω τις αποριες που ειχα οταν ξεκινησα, προβατα να βελαζουν απο δω, νν box απο κει, EgoT απο την μια, Α2 απο την αλλη.....ειχα χασει την μπαλα και το λογαριασμο....Εν τελει, συνεχιζοντας το διαβασμα στο φορουμ, κατεληξα σε επισκευασιμο γιατι βαρεθηκα τις διαρροες και τις χαρτοπετσετες...και λιγο πιο μετα σε νν box με δυο ζευγαρια μπαταριες. Εκει τελειωσαν οι ανησυχιες μου σε αυτονομια, χτυπημα και ολα τα υπολοιπα που ανεφεραν και τα προηγουμενα παιδια στο νημα.  :yes:
Οποτε το θεμα εγκειται για μενα στο εξης σημειο: Εισαι Εθνικη με αυτοματο κιβωτιο(Μη επισκευασιμος ατμο) και θελεις να κανεις προσπεραση...πατας γκαζι .....σαλιγκαρι το οχημα(απλη μπαταρια).......εχοντας ομως κανονικο κιβωτιο (επισκευασιμος ατμο) κατεβαζεις μια ταχυτητα στο οχημα(νν) λιγο γκαζι παραπανω και εγινες ..ατμος.  :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:

ΥΓ. Οταν περνας το μπροστινο οχημα, αφηνεις και δυο τρια σηματα καπνου απο το νν σου για να δηλωσεις την προελευση φυλης σου για να σε θυμαται  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


ναι αλλα εσυ για καθε αλλαγη ταχυτητας κανεις 5 ολοκληρες κινησεις
1αφηνω γκαζι-2παταω συμπλεκτη-3αλλαζω ταχυτητα-4αφηνω συμπλεκτη-5ξαναπαταω γκαζι


5 κινησεις Χ ποσες αλλαγες κανεις τη μερα


ενω ο αλλος δεν κανει τιποτα


ασε που εχουν τα ιδια γκαζια τα αυτοματα πλεον..




vv ναι,επισκευασιμο αν εχεις ορεξη για δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευασιμος ατμοποιητης η vv η και τα δυο
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 24, 2012, 10:19 »
Ολα ειναι θεμα επιλογων.
Ειναι αναλογα πως το βλεπει ο καθενας, πως τον βολευει, και τι του αρεσει.
Η κοινη γραμμη παντως ειναι οτι οταν φυγεις απο τανκακια και εργοστασιακους και πας σε επισκευασιμο τοτε ολα ειναι παρελθον. :yes:
Και επισης οταν φυγεις απο απλες μπαταριοθηκες και πας σε VV οποιασδηποτε μορφης, παλι δεν γυρνας πισω.... :yes:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171662 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364