vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

385 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, thebull, Ελένη Π, maprix, Tem, camber

Twitter

Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:05 »
H πιο σωστη περιγραφή. Οντως, καταλυτικά!

εγω ειμαι πειραγμενος...  :wall:τον εχω βγαλει τον καταλυτη... :tongue_smilie:

με βοηθησε παρα πολυ... καταρχην απεκτησα φιλαρακια... βασικο αυτο.
εκανα συζητησεις, βρηκα πραγματα για αγορα που βελτιωσαν σημαντικα το ατμισμα, κ συνομιλω με καποια παιδια λες κ γνωριζομαστε χρονια...
πολυτιμο για εμενα το φορουμ... πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:10 »
Λιγα λογια και καλα: Ειμαι ΜΟΝΙΜΑ συνδεδεμενος (ακομα και οταν λειπω στη δουλεια) ωστε οταν βρω χρονο να ριξω μια ματια να δω τι παιζει απο πλευρας ενημερωσης και για να πω δυο κουβεντες με τα νεα μου φιλαρακια :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:25 »
Έπεσα στο forum, έπειτα από αναζητήσεις για αγορά ego-t τσιγάρου τον περασμένο Νοέμβρη. Διάβασα το post με την επίσημη παρουσίαση του alter ego-t που τότε ήταν από τα πιο τίμια και φτηνά(κάτι που με ενδιέφερε πολύ) πακέτα αγοράς και έτσι έγινα μέλος του forum καθώς θεώρησα ότι θα είναι μια πολύ καλή πηγή πληροφόρησης.

Μετά από περίπου ενάμιση μήνα επέστρεψα στο κ.τ αλλά δε σταμάτησα να διαβάζω το forum και να πληροφορούμαι καθώς η δεύτερη δοκιμή μετάβασης σε η.τ μου τριβέλιζε το μυαλό τους περίπου 3 μήνες που πέρασαν(στο διάστημα αυτό έκανα και άλλες απόπειρες με διάρκεια 2-3 ημερών).

Διάβασα πολύ, έλυσα πολλές απορίες και τελικά όταν επέστρεψα στο η.τ.(αν και δε μετράω, πρέπει να έχω ξεπεράσει το μήνα), κατάφερα για πρώτη φορά να προσαρμόσω το η.τ. στις ανάγκες μου με τις σωστές αγορές.

Θεωρώ ότι χωρίς το forum αυτό δε θα είχα μπει στη δεύτερη απόπειρα μετάβασης σε η.τ, καθώς δε θα είχα διαβάσει ποτέ για τα cartomizers της boge που επι της ουσίας η πρώτη λύση που δοκίμασα με ικανοποιητική ποιότητα ατμού που να μου φέρνει σε τσιγάρο, άνοιξαν τα μάτια μου με ένα σωρό ελληνικά και ξένα καταστήματα που αγνοούσα, μπόρεσα να πάρω απο αγγελίες και απο συμφορουμίτες διάφορα αξεσουάρ που έχρι πρότεινος αγνοούσα και μπήκα στο τριπάκι των DIY υγρών, όπου μαζί με την αλλαγή σε carto είναι ο κύριος λόγος που έκτοτε δεν έχω ξανασκεφτεί να καπνίσω στιγμή.

Θεωρώ ότι αν το forum αυτό χρησιμοποιηθεί ως πηγή πληροφόρησης, μαθαίνεις απίστευτα πράγματα και κυρίως σου δίνεται η ευκαιρία, αν το επιθυμείς(υπάρχουν και συμφορουμίτες που έχουν ξοδέψει μίνι "περιουσίες"), να ξοδέψεις με το βέλτιστο τρόπο όσα χρήματα διαθέτεις.

Δε θα υπήρχε ενδεχόμενο αυτή τη στιγμή να έχω mini lava tube + εξαιρετικής κατασκευής ελληνικό tank + 4 μπαταρίες + φορτιστή + 200ml υγρά + cartomizers για το επόμενο εξάμηνο, με budget που ένας νέος στο χώρο θα αγόραζε ένα starter pack με 2 ego καλής εταιρίας.

Πραγματικά χαίρομαι που έχω γίνει μέλος στην κοινότητα αυτή, γιατί ένα forum σαν αυτό το θεωρώ απαραίτητο εργαλείο για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ η.τ. και να μην ξανακυλίσω στις παλιές κακές συνήθειες και κυρίως να μπορώ να πορεύομαι στο χώρο του η.τ. ξοδέυοντας με το βέλτιστο τρόπο τα λίγα χρήματα που μπορώ να διαθέσω.


Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:46 »
καλα τι να πω...χωρίς το φόρουμ θα ημουν τρομακτικά αλλιώς σαν ατμιστής.
αστείρευτη πηγή γνώσεων για η.τ.
αρκετά μέλη με ταλεντο στις μοντες,στο ψαξιμο,
επιμονή στο εκάστοτε πρόβλημα,
και το σημαντικότερο...τα μοιράζονται μαζι μας!!!!
άκρως απαραιτητο για κάθε ατμιστή.
δηλώνω ευτυχής και τυχερός που ειμαι στην κοινότητα,
και το συστήνω σε γνωστους που ξεκινάνε τώρα!

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:51 »
Χωρίς το e-kapnisma σίγουρα θα κάπνιζα.
Το forum είναι  για μένα ο εξομολογητής-συμπαραστάτης.
Εδώ έβρισκα κουράγιο και βοήθεια από το προσωπικό ενδιαφέρον
των συμφορουμιτών μας για να αντιμετωπίσω  τα πάσης φύσεως
προβλήματα του ατμίσματος με την μεγαλύτερη δυνατή ασφάλεια.
Από το e-kapnisma βρήκα καλύτερες τιμές για τον εξοπλισμό μου
και ενημερώνομαι για τις εξελίξεις της αγοράς και τις ομαδικές.
Το φορουμ τέλος είναι το παρεάκι μου και όλοι μας είμαστε κομάτι του  :bow:

Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 21, 2012, 17:54 »
σχολή ατμίσματος και καλή παρέα 8)

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 21, 2012, 18:00 »
Ανακάλυψα το φόρουμ καπνίζοντας, αν δεν το είχα πετύχει εκείνο το βράδυ εντελώς τυχαία σίγουρα θα κάπνιζα ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος markon9

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Aτμίζω για να μην καπνίζω....
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 21, 2012, 18:06 »
Αν δεν είχα βρει το forum ακόμα θα κάπνιζα :respect:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
ειχα ακουσει για το η.τ αλλα χωρις το φορουμ θα ειχα πεσει παλι στο <<λουκι>>   :)) :))

Πάρα πολύ ειδικά σε μέρες απόγνωσης όλο και θα άκουγες μια καλή κουβέντα αρκεί
να έχεις και θέληση :yes:

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
αν δεν υπηρχε το φορουμ σιγουρα θα ειχα ξαναξεκινησει το καπνισμα,αυτο ειναι το μονο σιγουρο,
οπως σιγουρο ειναι οτι θα ειχα και 1000 ευρω παραπανω στην τσεπη μου,γιατι απο εδω μπαινω ολο στην πριζα να δοκιμαζω και κατι καινουργιο!!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Βοηθησε σε ολους τους τομεις.Το σιγουρο ειναι, οτι χαρις το forum μαθαμε πραγματα σχετικα με το η.τ που βοηθησαν να μεινουμε μακρια απο το κ.τ.Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
για εμενα επεξε καθοριστικο ρολο.εαν δεν ειμουνα στο e-kapnisma θα ξαναπεφτα στο Κ.Τ.υπαρχει στηριξη απο ολα τα μελη σε καθε δυσκολη στιγμη που περναμε.μεχρι και τιμωρια εφαγα απο τον τριπολιτι επειδη εκανα Κ.Τ.εγραψα 100 φορες δεν θα ξανακαπνισω. :laugh1: :laugh1: :laugh1: γεια σου μητσοοο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Τι να λέμε τώρα! Το φόρουμ αποτελεί πηγή ενημέρωσης και ανταλλαγής πληροφοριών για όλους. Από άσχετους με το χώρο μέχρι κατασκευαστές και έμπορους. Όταν αποφάσισα να κόψω το κτ και να το γυρίσω σε ητ, το πρώτο που έκανα ήταν να ερευνήσω για κανένα τρίωρο το ίντερνετ. Έφτασα εδώ. Στην αρχή χάθηκα! Αλλά αφού πήγα και ψώνισα το ego-c μου και ενημερώθηκα εξαιρετικά (thanks e-tsigaro Κέρκυρα :thumpup:), συνέχισα τη μελέτη και έκτοτε μόνο το ΣΚ που απέχω από το ίντερνετ δεν ενημερώνομαι και δεν συμμετέχω!
Το μόνο που ελπίζω είναι να πέσω και σε συνάντηση μία από τις φορές που κατεβαίνω Αθήνα, και να έχω και χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Δεν είναι μόνο η καταλυτική βοήθεια στη μάχη με το ΚΤ.
Εδώ μέσα βρήκα φίλους και αδερφούς, πράγμα που δεν πίστευα ποτέ ότι θα μπορούσε να γίνει μέσω ίντερνετ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62887 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3663 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem