vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex, Doubt, ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ

Twitter

Κουμπάκι Thank You (Bravo)

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 20, 2012, 14:39 »
Κι αν δεν κανεις Like τι θα πουν οι mutual? :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PWNqqZDC8xU[/youtube]

Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 20, 2012, 14:48 »
Όπως θα είδατε, έχει μπει ένα κουμπάκι "Thank you" δεξιά πάνω από τον τίτλο κάθε μηνύματος.
Θα δούμε πώς λειτουργεί και μετά θα κόψουμε τα μηνύματα "Μπράβο" "Πολύ καλό" " :thumpup: :thumpup:" κτλ. που γεμίζουν ολόκληρες σελίδες και δυσκολεύουν την αναζήτηση της πληροφορίας στον αναγνώστη.
Η εμπειρία μου από άλλα forums πριν μερικά χρόνια 5,6 λέει ότι το κουμπάκι αυτό και η καταμέτρηση του ήταν αφορμή για καυγάδες και δημιουργία "κλικών". Εύχομαι να έχω άδικο ο καιρός θα δείξει  :)

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 20, 2012, 14:59 »
To κουμπάκι αυτό είναι απολύτως χρηστικό.. πολλές φορές είναι αυτό που λέμε "i need a like button"
τώρα ως ατάκα το thank you είναι ότι ευχαριστείς κάποιον για κάτι που έχει και σου το δίνει..
Βλέπε μια ταινία σε έναν tracker..
το like από την άλλη είναι το κλασσικό κουμπί like του fb.. θα το προτιμούσα...

το μόνο που εύχομαι είναι να μην γίνει αυτό το κουμπάκι το μήλο της έριδος για μεγαλύτερες διαμάχες.... αρκετές έχουμε ήδη..    ::)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:10 »
Γιατί όμως από τη στιγμή που το χρησιμοποίησα στο παρόν νήμα δεν μπορώ να ξανακάνω thank you στο παρόν νήμα? (συγνώμη αν απαντήθηκε αλλά δεν έχω πολύ χρόνο μπροστά μο για να διαβάσω τα προηγούμενα πόστ)

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:41 »
Κι εγώ θα προτιμούσα το λάικ, που ούτως ή άλλως έχουμε συνηθίσει από το φατσόβιβλο. Αρκετές φορές, σε ποστς  άλλων μου έβγαινε να πατήσω ένα λάικ που το 'ψαχνα και δεν το έβρισκα και τελικά ναι δεν πόσταρα 
  τι να ποστάρω τώρα; :dontknow: ότι με κάλυψε ο αποπάνω;  :hmmm:

Το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  καλά είναι να το λες ρε παιδί μου, μην ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε ναι;
Δεν έγινε και τίποτε αν γράψουμε μερικά ποστς παραπάνω για να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας αν κάποιος ηθελημένα ή και όχι μας βοήθησε
Δεν επιβαρύνεται δα και τόσο η σελίδα!  ::)


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:48 »
Γιατί όμως από τη στιγμή που το χρησιμοποίησα στο παρόν νήμα δεν μπορώ να ξανακάνω thank you στο παρόν νήμα?

Σωστά. Μέσα στους δύο thank you βάλτε κι εμένα, και άλλους προφανώς...

Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 20, 2012, 16:33 »
ειναι πολυ καλη σκεψη,
και μια ερωτηση.
θα φορτωθεί πολυ το site εαν φαινεται απ ευθειας η λιστα ονοματων και οχι το λινκ της?

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:09 »
επίσης.. αν σας αρέσει το like.. έστω ένα +1 ?? ??  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:24 »
Όπως θα είδατε, έχει μπει ένα κουμπάκι "Thank you" δεξιά πάνω από τον τίτλο κάθε μηνύματος.
Θα δούμε πώς λειτουργεί και μετά θα κόψουμε τα μηνύματα "Μπράβο" "Πολύ καλό" " :thumpup: :thumpup:" κτλ. που γεμίζουν ολόκληρες σελίδες και δυσκολεύουν την αναζήτηση της πληροφορίας στον αναγνώστη.

Μπράβο Λευτέρη καιρός ήτανε  :thumpup: :))

Αποσυνδεδεμένος renaxan

  • *
  • 35
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To Mac or not to Mac?
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:30 »
Όπως θα είδατε, έχει μπει ένα κουμπάκι "Thank you" δεξιά πάνω από τον τίτλο κάθε μηνύματος.
Θα δούμε πώς λειτουργεί και μετά θα κόψουμε τα μηνύματα "Μπράβο" "Πολύ καλό" " :thumpup: :thumpup:" κτλ. που γεμίζουν ολόκληρες σελίδες και δυσκολεύουν την αναζήτηση της πληροφορίας στον αναγνώστη.

Thank You! - Vielen Dank! - Mercy Boku - Ευχαριστώ Πολύ!   ;)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:44 »
Πολύ ωραία προσθήκη!

Πριν καταλήξουμε για αν το κουμπάκι θα γράφει "Thank you" ή "Like" ή "+1" ή οτιδήποτε (εγώ, επ' ευκαιρία, ψηφίζω "Like" ή "Μ'αρέσει"  :))), πρέπει να ρυθμιστεί το θέμα με τον περιορισμό του.

Σε ένα νήμα 20 και 30 σελίδων, αν δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε σε πολλαπλά μηνύματα, θα καταλήξουμε πάλι στα "Συμφωνώ" "+100000" και στα  :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:47 »
ημουν και ειμαι κατα σε like, thank you, +1 + 1000 + 100000000
και παει λέγοντας...

οταν κατι μου αρεσει η δεν μου αρεσει θελω να το γραφω,
και οχι να παταω κουμπακια.
Δεν παταω και δεν θελω να πατανε αλλοι σε εμενα, τετοια κουμπια σε απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:50 »
Κάποιες παραμετροποιήσεις που ζητήσατε, δεν γίνονται. Έγιναν όμως τα παρακάτω:

*Έγινε να φαίνονται τα ονόματα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κλικ.
*Επίσης τώρα μπορείτε να κάνετε like σε περισσότερα μηνύματα σε ένα θέμα.
*Θα κοιτάξω να αλλάξω το κουμπάκι του thank you σε like. Κάπου είναι μέσα στον κώδικα αλλά θα το βρω.
*Απενεργοποίησα το κουμπάκι σε μερικούς πίνακες όπως τα χαλαρά κτλ. όπου έτσι κι αλλιώς δεν πειράζουν οι πολλές φατσούλες και τα άσχετα σχόλια.
*Η δυνατότητα αυτή που προστέθηκε είναι σε δοκιμαστικό στάδιο. Θα δούμε πώς πάει και αν θα μείνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 21:00 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:52 »
το δοκιμασα :)) :))
δουλευη
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κουμπάκι Thank You
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:53 »
Tornado, το γράφω και στους κανονισμούς. Όταν γράφει κάποιος ένα θετικό σχόλιο, να γράφει και γιατί του αρέσει κάτι. Αν είναι να έχει μόνο  :thumpup: :thumpup: και "Μπράβο" είναι το ίδιο πράγμα με το κουμπάκι. Το μόνο που γίνεται είναι να γεμίζουν σελίδες ολόκληρες με τέτοια και να ψάχνουμε το επόμενο χρήσιμο μήνυμα.
Ιδίως στις κριτικές π.χ. : Κάνει κάποιος μια καλή κριτική και έχουμε 3 σελίδες μπράβο για την κριτική του. Τώρα θα έχει 40 like από κάτω και το επόμενο μήνυμα θα είναι επί του θέματος.  ;)

ΥΓ. Το έγραψα και στο αρχικό μήνυμα αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 21:00 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180655 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35422 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12