vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 6 χρήστες
noe, tsiv, dkostas, bloodlessz, george kotsopoulos, camber

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 22, 2010, 13:02 »
Cappuccino medioum janty και coffee medioum janty απο funstore. Μιλαμε για...μαγικες γευσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 23, 2010, 12:11 »
τελικά ακόμα και η καλύτερη γεύση μετατρέπεται απο τη μία στιγμή στην άλλη σε χειρότερη

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 23, 2010, 12:56 »
Η "καλύτερη γεύση" νομίζω είναι θέμα εποχής. Πολλές από τις "καλύτερες" μου γεύσεις δε μπορώ να τις ανεχθώ πλέον ενώ κάποιες ενώ μου αρέσουν ακόμα, τις έχω βαρεθεί και τις έχω αφήσει. Ευτυχώς που υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλία που δεν θα τις εξαντλήσουμε ποτέ :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 25, 2010, 10:11 »
Έχετε δοκιμάσει καμια βανίλια της προκοπής ???
Κάτι σαν njoy ας πούμε, να μοιάζει με βανίλια.
Δοκίμασα από TW και κάποιες κινέζικες αλλά  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sisx1

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Tech news
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 25, 2010, 10:35 »
Εγώ που είχα δοκιμάσει της Vinirette
ήταν πολυ.... :thumpdown:

Το μπουκαλάκι ακόμα υπάρχει και κάθετε...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #200 στις: Αυγούστου 25, 2010, 13:21 »
Παράθεση
                        Έχετε δοκιμάσει καμια βανίλια της προκοπής (Image removed from quote.)
Κάτι σαν njoy ας πούμε, να μοιάζει με βανίλια.
Δοκίμασα από TW και κάποιες κινέζικες αλλά  (Image removed from quote.)                                                                                                                                                
Δοκίμασα flavorart βανίλια. Κλασική γευση βανίλιας, την άτμισα αλλά γενικά οι βανίλιες δεν είναι του γούστου μου. Σε όποιον αρέσει όμως δεν θα απογοητευτεί απο την flavorart.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #201 στις: Αυγούστου 25, 2010, 13:44 »
Εγώ που είχα δοκιμάσει της Vinirette
ήταν πολυ.... :thumpdown:

Το μπουκαλάκι ακόμα υπάρχει και κάθετε...

Δοκίμασα flavorart βανίλια. Κλασική γευση βανίλιας, την άτμισα αλλά γενικά οι βανίλιες δεν είναι του γούστου μου. Σε όποιον αρέσει όμως δεν θα απογοητευτεί απο την flavorart.
Διαφωνώ και με τους δύο :)) Το vinirette πάρα πολύ καλό, το flavourart άθλιο (σαν μπαγιάτικος κατεψυγμένος λουκουμάς). Για να άρεσε όμως έστω και σε έναν, ίσως έτυχε στο δικό μου batch. Οπποτε, έχω και ένα μπουκαλάκι από άλλο batch, θα το δοκιμάσω και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #202 στις: Αυγούστου 25, 2010, 14:04 »
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά   :respect:
Αν υπάρχουν και άλλες γνώμες ευπρόσδεκτες  :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 25, 2010, 14:20 »
Έχω πάψει εδώ και καιρό πια να δίνω μεγάλη βαρύτητα στη γνώμη άλλων για γεύσεις γιατί απλά τα γούστα μας είναι πολύ υποκειμενικά.

Αυτό που προσωπικά πιστεύω, είναι ότι ένα υγρό που το χρησιμοποιεί κάποιος σταθερά και συνεχόμενα πρέπει να έχει μικρή και μη διακριτική γεύση. Όσο λιγότερα τα μυρωδικά τόσο καλύτερα.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καθαρή προπυλενογλυκόλη με νικοτίνη.
Ίσως τελικά να είναι το καλύτερο για μακροχρόνιο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 25, 2010, 15:12 »
Παράθεση
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καθαρή προπυλενογλυκόλη με νικοτίνη.
Ίσως τελικά να είναι το καλύτερο για μακροχρόνιο άτμισμα.
Εχω δοκιμάσει και δεν είναι καθόλου άσχημη, με μόνο 2-3 σταγόνες άρωμα στα 10ml είναι το τέλειο. Η ελαφριά (όχι απαραίτητα δυσάρεστη) PGίλα με 2-3 σταγόνες καφέ υποχωρεί.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 25, 2010, 16:13 »
Εχω δοκιμάσει και δεν είναι καθόλου άσχημη, με μόνο 2-3 σταγόνες άρωμα στα 10ml είναι το τέλειο. Η ελαφριά (όχι απαραίτητα δυσάρεστη) PGίλα με 2-3 σταγόνες καφέ υποχωρεί.

Εάν η γεύση της καθαρής PG είναι καλή ίσως τελικά να είναι καλύτερα και πιθανώς πιο υγιεινό να ατμίζεται χωρίς προσθήκες.
Έτσι κι αλλιώς η γεύση ενός υγρού μετά από κάποια χρήση χάνεται σχεδόν τελείως.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 25, 2010, 17:07 »


Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη καθαρή προπυλενογλυκόλη με νικοτίνη.

Απο χθες δοκιμαζω εγω Κωστα αφου παρελαβα τις βασεις απο HG σε PG και VG σε 36 mg και αφου τις αραιωσα με την PG και VG απο HG επισης,δυο προς ενα για να βγει κοντα στα 24 mg.Η VG μου θυμισε το regular σε πολυ πιο ουδετερη γευση και μυρωδια.Ωρες ωρες και αφου το φιλτρακι ηταν καινουργιο νομιζα οτι ειχα τσιγαρο στα χερια μου.Οσο για την PG εφερνε μια ελαφρια γλυκαδα αλλα οχι ενοχλητικη.Σε δοκιμη που εκανε συμπολιτης συμφωνησε με ολα τα παραπανω.Οποτε λοιπον τερμα τα πειραματα και οι συνταγες .Και χωρις να θελω να παρασυρω κανεναν απλα δοκιμαστε το.Ισως εκπλαγειτε με τα αποτελεσματα.Και οπως ειπε και ο Κωστας ισως να ειναι και πιο υγιεινό. :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2010, 23:51 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 25, 2010, 17:21 »
Παράθεση
Εάν η γεύση της καθαρής PG είναι καλή ίσως τελικά να είναι καλύτερα και πιθανώς πιο υγιεινό να ατμίζεται χωρίς προσθήκες.
Έτσι κι αλλιώς η γεύση ενός υγρού μετά από κάποια χρήση χάνεται σχεδόν τελείως.
Εδώ είχαμε συνιθίσει το τσιγάρο που η γεύση του είναι αντικειμενικά απαίσια, στην PG θα κολλήσουμε ?
Πριν 3 μέρες έκανα τράκα ένα στριφτό, δεν άντεξα να καπνίσω πάνω απο μερικές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 25, 2010, 19:23 »
Απο χθες δοκιμαζω εγω Κωστα αφου παρελαβα τις βασεις απο HG σε PG και VG σε 36 mg και αφου τις αραιωσα με την PG και VG απο HG επισης,δυο προς ενα για να βγει κοντα στα 24 mg.
Προτιμάς γευστικά την καθαρή PG ή την καθαρή VG?

Εδώ είχαμε συνιθίσει το τσιγάρο που η γεύση του είναι αντικειμενικά απαίσια, στην PG θα κολλήσουμε ?
Έλα μου ντε...

EDIT: Μόλις παράγγειλα και εγώ από ένα μπουκαλάκι PG και VG (36άρια)  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2010, 19:33 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 25, 2010, 22:28 »
Για vinirette vanilla:
 Προσωπικά το εύρισκα καταπληκτικό (εδώ πάει το υποκειμενικό) αλλά δεν μοιάζει με Vanilla.
Κάποιος συνατμιστής είχε πεί παλιότερα ότι θύμιζε μπισκότο ή κάτι τέτοιο και συμφωνώ.

Για Flavourart vanilla.
Πολύ καλή και μοιάζει με vanilla..

άλλες βανίλιες δεν έχω δοκιμάσει...

Για ελάχιστο/καθόλου άρωμα στο άτμισμα:
Συμφωνώ σίγουρα με το ελάχιστο. Θα δοκιμάσω και το καθόλου έστω και για αλλαγή.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171747 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13978 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364