vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Kouros17, lemon78, tibolaso, maprix

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #720 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:12 »
To USA MIX το έχω σαν πρωτη επιλογη μου.. Desert Ship και Virginia μετα.
Δεν βρωμαει ποδαριλα, ισα ισα που εχει την ποιο διακριτικη γευση απο ολα τα υπολοιπα δεν σε μπουκωνει (μηλαμε παντα για Nobacco)


Νικος

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #721 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:35 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #722 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 13:41 »
καθημερινό υγρό έχω το golden margy από Nobacco από το δεύτερο μπουκαλάκι το αγάπησα , εντονα καπνικό και αρωματικό υγρό που στο τέλος αφήνει μια γλυκάδα όχι την απαίσια τσιγαρίλα του κ.τ ,το valuto ως δεύτερη επιλογή  είναι καλό αλλά πιο ουδέτερο στο τέλος .

Παραδόξως το tribecca στο giant (karto) μου άρεσε πάρα πολύ αλλά σε tank ήταν άστα να πάνε σαν μουστάρδα με υπερβολικό λάδι μου θύμισε



ΥΓ 1. το tribecca δοκιμάστηκε με ωρίμανση 3 ημερών ,τελικά παίζει ρόλο και το είδος του ατμο που χρησιμοποιούμε ?
ΥΓ2. η προτίμηση στα υγρά είναι υποκειμενική  ;)

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #723 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:09 »
καλυτερη γευση που εχω δοκιμαση και θα την ξαναδομιασω σημερα

ειναι το γιουβετσι που ετοιμαζη η γυναικα μου

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #724 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:10 »
 :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #725 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:13 »
καλυτερη γευση που εχω δοκιμαση και θα την ξαναδομιασω σημερα

ειναι το γιουβετσι που ετοιμαζη η γυναικα μου

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #726 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:10 »
Torque (με 510 ατμοποιητη ομως αυστηρα)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #727 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 02:35 »
εχω δοκιμασει τοσες πολλες που πλεον εχω κουραστει μου φαινετε 8α αδιασω ολα τα μπουκαλακια σε ενα μεγαλο 100μλ και 8α τα ατμιζω ετσι :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #728 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 02:48 »
εχω δοκιμασει τοσες πολλες που πλεον εχω κουραστει μου φαινετε 8α αδιασω ολα τα μπουκαλακια σε ενα μεγαλο 100μλ και 8α τα ατμιζω ετσι :)) :)) :)) :))
Κοίτα μόνο μη σου αρέσει πολύ η συνταγή αυτή και μετά δεν μπορείς να την επαναλάβεις  :wall:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #729 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:06 »
εχω δοκιμασει τοσες πολλες που πλεον εχω κουραστει μου φαινετε 8α αδιασω ολα τα μπουκαλακια σε ενα μεγαλο 100μλ και 8α τα ατμιζω ετσι :)) :)) :)) :))

 Κ ΌΜΩΣ.........μου έδωσες καλή ιδέα εσυ ναι? μα ειλικρινά........απορώ πως δεν το σκέφτηκα? Κάθομαι κ κάθε φορά βάζω στον cartomizer  5 σταγόνες σοκολάτας με άλλες 5 σταγόνες με τσιγαρίσια σε γεύση υγρό........  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: ειλικρινά γελάω με μένα τώρα!!!!!! Αντί να κάτσω να τα βάλω σε ένα μπουκαλάκι Θεέ μου σκοτωνόμουν... κ με ηρεμία να μετρήσω κ σωστά!!!!   :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #730 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:09 »
εχω δοκιμασει τοσες πολλες που πλεον εχω κουραστει μου φαινετε 8α αδιασω ολα τα μπουκαλακια σε ενα μεγαλο 100μλ και 8α τα ατμιζω ετσι :)) :)) :)) :))
Το εχω κανει αρκετες φορες. Ορεξη να εχεις να ατμιζεις  :laugh1: :laugh1: (με καποια συγκεκριμενα αρωματα της πρωτης φορας βεβαια)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #731 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 13:26 »
Αναλογα με το κεφι μου.
Εχω μερικα καρντο γεματα
1   Καπουτσινο  με λιγη βανιλια με βαση dirty
2   Cuban vpg
3   Cola με βαση uniwersal
4   Μελι με βαση dirty
6   Καραμελα vpg
7   Μοκα vpg
8   Σοκολατα μελι vpg
9   Golden Margy
10 ενα που ανακατευω οτι νομιζω.

Και αναλογα με το κεφι μου, τα εναλλασω.
Εχω αυτοκολλητα επανω σε καθε καρντο. ;) ;)
Για αυτο με βολεψε o  eGo Mega Dual Coil Cartomizer
και δεν βλεπω να το αλλαζω.
Παντα 6mg απο 12mg
και σε λιγες μερες και με 3mg.

 :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #732 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 15:35 »
Εσπρεσσο με tork 56,vodka λεμονι με tribeca φοβεροι συνδιασμοι  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #733 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:16 »
Kαλησπέρα
Είμαι νέος ατμιστής και μετά από μια εβδομάδα ατμίσματος έχω χαθεί και δεν μπορώ να βρω τη γεύση που μου ταιριάζει.
Ξεκίνησα με Prince Perry 9mg της Νatura το οποίο δεν μπορώ πια να το βάλω στο στόμα μου και τώρα ατμίζω RY4 της Νοbacco 16mg το οποίο όμως μετά από κάποια στιγμή με μπουκώνει.
Σε μια βόλτα σε πέντε μαγαζιά και ψάχνοντας για γεύσεις οι περισσότεροι μου είπαν ότι δεν έχουν και πολλά δείγματα για δοκιμές και συνήθως οι γλυκές/φρουτώδεις γεύσεις δεν δοκιμάζονται.
Δεν μπόρεσα να βρω Tribecca για δοκιμή και το Torque που δοκίμασα μου φάνηκε πολύ καπνικό.
Διαβάζοντας στο φόρουμ πρόσεξα ότι το θέμα γεύσης είναι πολύ υποκειμενικό και οι γνώμες διίστανται.
Κάπνιζα χρόνια Drum γαλάζιο (ένα πακέτο την ημέρα) και ψάχνω να βρω μια-δύο καπνικές γεύσεις που να μου ταιριάζουν και άλλες δύο σε κάτι γλυκό/φρουτώδες για αλλαγή.

Πολλοί μιλάνε με καλά λόγια για Golden margy,desert ship ή virginia της Νοbacco καθώς και για διάφορα πρασινοκόκκινα μηλαράκια, μπανανες. μηλοπιτες και red bull !!

Τελικά η μόνη λύση είναι αγοράζω στα τυφλά, ξοδεύω ένα σκασμό λεφτά και κάπου θα βρω τι μου ταιριάζει ;


Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #734 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:28 »
όντος είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα γεύσης . Αν δε δοκιμασει μόνος σου δεν θα βγάλεις εύκολα άκρη , όσο για το αν θα ξοδεύεις χρήματα πίστεψε με τα υγρά δεν πάνε ποτέ χαμένα ... προσωπικά όσα δε μου άρεσαν τα έχω ατμήσει στις δύσκολες καταστάσεις , κλειστά μαγαζια κλπ . αλλά αν δε σου αρέσει καθόλου όλο και κάποιον θα βρεις να το πουλήσεις  ακόμα και εδώ στο φόρουμ :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171755 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364