vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, giorgos1999, thebull, manoslykos

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Liana

  • *
  • 16
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1560 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 02:47 »
Ευκολάκι κι ευχαρίστως να πω το πώς, otakis!

Μάλιστα θα πω το τι έκανα στην τελευταία δοκιμή απόψε, μόνο που δεν το 'χω ατμίσει ακόμα ...
από μυρωδιά, πάντως, σκίζει!

1 κουταλιά σούπας καφέ (έβαλα εσπρέσο)
25 ml PG

Τα ανακατεύεις ν' αναμιχθούν καλά (να ποτίσει, δλδ, όλος ο καφές) και βάζεις σε μπαιν-μαρί
-δλδ, βάζεις το βαζάκι που τα 'χεις ανακατέψει μέσα σ' ένα μεγαλύτερο κατσαρολάκι με καυτό νερό-
και τα βάζεις για είκοσι λεπτά πάνω σε μάτι με μέτρια-προς-χαμηλή φωτιά.

Στα 20 λεπτά πιάνεις το βαζάκι σου με πιαστράκια -το νου σου, εδώ, γιατί θα καίει πολύ-
και το ρίχνεις μονομιάς στο φίλτρο σου.
(για οικονομία χρόνου, το διπλοφιλτράρισα ταυτόχρονα).
Περιμένεις να φιλτραριστεί καλά, κι έτοιμο!

Τόσο απλό!

:)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1561 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 02:56 »
Kαι στη συνέχεια κάνεις αραίωση με βάση ?

Αποσυνδεδεμένος Liana

  • *
  • 16
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1562 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 03:04 »
Tem, ε, ναι, φυσικά!  :yes:
Αυτό που έγραψα πιο πριν ήταν η συνταγή για το υγρό της γεύσης.

Στη συνέχεια προσθέτεις 2-3 ml σε 30 ml βάσης
- τουλάχιστον μέχρι στιγμής έτσι το έχω κάνει

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1563 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 03:24 »
Πρόκειται επομένως σαφώς για ιδιοκατασκευή αρώματος καφέ. Σχετικό θέμα υπάρχει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Liana

  • *
  • 16
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1564 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 03:33 »
A, ΟΚ κι ευχαριστώ!
-θα το χρειαστώ, γενικά μιλώντας, μια που είμαι του DIY.

Εδώ, όμως, έγραψα όχι από λάθος, μα γιατί μου ζητήθηκε - όπως θα 'χεις δει!! :)

Αν υπάρχει πρόβλημα, ας μεταφερθεί τότε το σχόλιό μου

Να σαι καλά κι ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1565 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 19:58 »

Αποσυνδεδεμένος legolas

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1566 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 17:56 »
Counter Culture - Inked από την Baker White....έπαθα σοκ! Πολύ γεμάτη γεύση!

Αποσυνδεδεμένος ad-min

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Φωνή
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1567 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 19:14 »
Blackcurrant & Liquorice (liquid)

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1568 στις: Μαρτίου 05, 2018, 09:30 »
Προχθές πήρα Lemon tart και Black Orange Crush απο Dinner Lady. 
Συνειδητοποίησα ότι δεν ειμαι καθόλου της κρέμας.... αλλά το Black Orange....  :delicious2: :delicious2: :delicious2: Μου θύμισε τα υγρα umami που είχα αδυναμία.

Αλλα αγαπημένα : 
Soho-FlavourArt 
Castle Long Five Pawns


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1569 στις: Ιουνίου 04, 2018, 13:38 »
Κυριακή πρωί - πρωί με την αυγουλα, ετοιμάζομαι για ολοήμερη απόδραση μιας και μόνο αυτό μου επιτρέπεται λόγω εργασίας.... Έχω κανονίσει με την οικογένεια για μια μεγάλη βουτιά και καφεδάκι εκεί κοντά στα λημέρια του φιλτατου DRUM και μετά μια βόλτα στα Καλάβρυτα μέχρι το βράδυ για δροσιά κλπ κλπ...
Ο καυφουνις ο 5 πιόνια γεμάτος σταθερά με το κλωνοσουπρημ μου εδώ και δύο χρονακια και λέω σούπερ ημέρα σήμερα να πάρω και κάτι σούπερ μαζί για έξτρα απόλαυση....ανοίγω το ντουλάπι και βλέπω δύο μπουκαλάκια να μου κλείνουν το μάτι να τα πάρω μαζί εκδρομή μιας και τελευταία μέσα στον κυκεώνα δοκιμών διαφόρων snv τα έχω λίγο παραμελήσει...
Ώπα λέω..για κάτσε...τα διαμάντακια δεν είναι τυχαία εδώ...δεν είναι εδω λόγω διαφήμισης και μπλα μπλα ...
Γεμίζω λοιπόν τον καλά κρυμμένο από τον CP, unfollow με το αγαπημένο V COOKIES της after8 και τον υπέροχο σκαιλαιν (γέμισα από κάτω λόγο βλακείας που είχα κάνει με την εσω καμπάνα) με  STRAWBERRY TART της Paradox....

Μια μαγευτική μέρα με μαγευτικές γεύσεις.
 (και κάτι ψητά στο ενδιάμεσο ).
Διαχρονικά υγρά και αξίες...


Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1570 στις: Ιουνίου 04, 2018, 14:01 »
...τον καλά κρυμμένο από τον CP, unfollow...

Off topic: Καλά κρυμμένος από τον CP Unfollow δεν υπάρχει... :nope:

On topic: Καπνικά υγρά δεν ατμίζω. Τουλάχιστον όχι σκέτα. Ούτε φρούτα σκέτα. Γλυκά είναι τα υγρά μου ως επί το πλείστον, άντε με λίγο (ελάχιστο...) καπνικό άρωμα σε πολύ λίγα απ' αυτά. Το καλύτερο όμως υγρό που έχω δοκιμάσει ποτέ είναι καπνικό! Είναι το Love Blonde της Ben Northon. Έχει κάτι από πούρο (ή μήπως είναι καπνός πίπας;...), ίσως και κάποιους ξηρούς καρπούς αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τα ίδια θα καταλάβει και κάποιος άλλος ατμιστής. Η ουσία είναι ότι το υγρό είναι μαγικό. Κι ας το έχω δοκιμάσει σε έναν ατμοποιητή για τα μπάζα (δεν λέω ποιον γιατί θα με κυνηγάει το μισό φόρουμ. Όχι, δεν είναι ο σκάι...). Γιατί καλά μου μαγαζιά δεν το φέρνει το υγρό αυτό κανείς σας; Λαθρέμπορα θέλετε να με κάνετε στα πίσω-πίσω;  >:(

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1571 στις: Ιουνίου 04, 2018, 14:07 »
Πάρε το nut mix της FA και ξεκίνα να το ανακατεύεις με καπνικά με μέλι...κάποια στιγμή θα το πετύχεις :yes:

btw...Σιγά το υγρό :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1572 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:02 »
Επειδή το Love Blonde και το Black Horse τα είχα πιει με τα λίτρα του πρώτους μήνες της ατμιστικής μου καριέρας
θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο για το υγρό και ας λέει ο εγκάθετος από κάτω.... :tongue_smilie:
( βέβαια πούρο ή καπνό πίπας ποτέ δεν μου θύμισε εμένα το συγκεκριμένο αλλά αυτά είναι υποκειμενικά ίσως )
Από τότε που βγήκαν 10μελα άρχισα να απομακρύνομαι, επιπροσθέτως γιατί μου φάνηκε ότι κάπου χάλασε και η γεύση ή εγώ είχα πάθει κορεσμό.
Πριν σχεδόν 1 χρόνο πρέπει να κατανάλωσα το τελευταίο από την κάβα και έκτοτε δεν το έχω ξαναψάξει.
Εδώ ή εδώ δεν...; :hmmm:
Διαφορετικά, θυμάμαι ότι κάποτε ο Σπύρος ο Πρόεδρας το λάτρευε και μάλιστα έψαχνε DIY κλωνολύση...
( αυτό ή το Black Horse  :confused1:  )
Μέσω Vapecraft ίσως...; :)

ΥΓ και ο [member=20529]TheMadGreek[/member] ίσως μπορεί να πει για το συγκεκριμένο... ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1573 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:15 »

Απ' τον πρόεδρα κάνω τράκες που και που. Και φυσικά επίτηδες τα γράφω εδώ. Για να αισθανθεί ασφυκτική πίεση (με τα link σου)... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1574 στις: Ιουνίου 04, 2018, 21:23 »
1 κουταλιά σούπας καφέ (έβαλα εσπρέσο)
25 ml PG

Τα ανακατεύεις ν' αναμιχθούν καλά (να ποτίσει, δλδ, όλος ο καφές) και βάζεις σε μπαιν-μαρί
-δλδ, βάζεις το βαζάκι που τα 'χεις ανακατέψει μέσα σ' ένα μεγαλύτερο κατσαρολάκι με καυτό νερό-
και τα βάζεις για είκοσι λεπτά πάνω σε μάτι με μέτρια-προς-χαμηλή φωτιά.
 ζάχαρη δεν βάζεις ?
:D :D :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 8 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 98 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 720 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63