vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, chris71, camber

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #540 στις: Αυγούστου 31, 2015, 19:04 »
Μήπως θα ήταν καλό να απενεργοποιηθεί η συντόμευση SHIFT+ALT+S; Μου τυχαίνει συχνά να κάνω αποστολή μηνύματος κατά λάθος όταν αλλάζω γλώσσα στο πληκτρολόγιο (με SHIFT+ALT) και μετά πάω να πατήσω το S γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #541 στις: Αυγούστου 31, 2015, 19:20 »
Εγώ πάλι ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η αλλαγή γλώσσας να έχει αυτήν τη συντόμευση, έτσι την αντικατέστησα με Ctrl+Shift  και μ' ένα δάχτυλο αλλάζω/εις γλώσσα και λύνεις και το πρόβλημα που έχεις με το φόρουμ ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #542 στις: Αυγούστου 31, 2015, 19:49 »
Αυτό ήταν από τα πρώτα πράγματα που έκανα μετά από κάθε εγκατάσταση Windows. Μέχρι τα 7 που το έβαλα στο ~ και άλλαζα γλώσσα με ένα πλήκτρο και ησύχασα.


Τώρα πλέον Cmd + Space  :sfyrigma:




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 13:19 »
Χρησιμοποιώ H/Y 18 χρόνια οπότε δύσκολα αλλάζουν οι συνήθειες. Φεχ, θα γράψω ένα userscript που εξουδετερώνει το shortcut.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2015, 15:56 »
Τα υπολόγισα και μου βγήκαν 27 τα χρόνια που χρησιμοποιώ υπολογιστή. Με λίγη καλή θέληση όλα αλλάζουν.

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #545 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:15 »
Καλημέρα.


Όποτε ποστάρω το παραμικρό (και κάποιες φορές πιθανώς μετά από Copy/Paste, αλλά όρκο δεν παίρνω), κάποια κομμάτια του ποστ μου μου τα βγάζει σαν πολύ μικρές παυλίτσες... Αναγκάζομαι να μπαίνω να κάνω τροποποίηση του μηνύματος, με μεγαλώνω το μέγεθος της γραμματοσειράς και να σβήνω σε διάφορα σημεία του ποστ μου τα [. s i z e ] [ / . s i z e ]  που μου βγάζει...


Καμμιά βοήθεια/παρατήρηση?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #546 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 14:38 »
Δεν έχει βρεθεί γιατρικό ακόμα.
Έχω παρατηρήσει όμως ότι αυτά μειώνονται όταν φροντίζουμε να αφήσουμε ένα κενό ανάμεσα σε copy/paste ή εντολές του στυλ "μέγεθος γραμμάτων", "χρώμα" κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #547 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:03 »
Είναι bug και δεν έχει βρεθεί λύση ακόμα. Και η επόμενη αναβάθμιση αργεί.  :(
Σ' εμένα που έχω εξ ορισμού απενεργοποιημένο τον WYSIWYG editor (Προφίλ > Αλλαγή προφίλ > Ρυθμίσεις εμφάνισης (ξετσεκαρισμένο το "Εμφάνιση κειμενογράφου WYSIWYG στη σελίδα αποστολής μηνύματος εξ ορισμού".) δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό το bug.

Βέβαια ο WYSIWYG είναι ευκολία και δεν είναι λύση για όλους αυτό.
Ίσως όμως πριν κάνετε το paste (επικόλληση) του αντιγραμμένου κειμένου σας αν πατήσετε το κουμπάκι που απενεργοποιεί τον WYSIWYG, να μη συμβαίνει το bug (λογικά δε θα πρέπει).

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #548 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 15:27 »
Όποτε ποστάρω το παραμικρό (και κάποιες φορές πιθανώς μετά από Copy/Paste, αλλά όρκο δεν παίρνω), κάποια κομμάτια του ποστ μου μου τα βγάζει σαν πολύ μικρές παυλίτσες... Αναγκάζομαι να μπαίνω να κάνω τροποποίηση του μηνύματος, με μεγαλώνω το μέγεθος της γραμματοσειράς και να σβήνω σε διάφορα σημεία του ποστ μου τα [. s i z e ] [ / . s i z e ]  που μου βγάζει...
Αντι να κάνεις διόρθωση σε διάφορα σημεία, μαυρίζεις όλο το μήνυμα και πατάς "αφαίρεση μορφοποίησης"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #549 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 16:25 »
Το αυτό. Όταν ποστάρεις ένα μήνυμα, έχεις ένα χρονικό όριο στο οποίο μπορείς να το τροποποιήσεις. Ιδιαίτερα αν το κάνεις άμεσα, δεν μπαίνει κάν το timestamp με "τελευταία τροποποίηση".

Ποστάρεις, ή κάνεις προεπισκόπηση, και αν δεις ψείρες, επιλέγεις το κείμενο και πατάς "αφαίρεση μορφοποίησης", το κουμπάκι ακριβώς πριν από αυτό που σου είπε ο Atmos. Προσοχή χρειάζεται αν έχεις βάλει λινκ στο κείμενο καθώς τα αφαιρεί.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #550 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 09:56 »
Γιατί δεν μπορώ να δω τα πμ που έχω ήδη διαβάσει? Μέχρι τώρα τα έβλεπα  :confused1:
 
Άκυρη η ερώτηση. Επανήλθε το φως μου!  :-[

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #551 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:03 »
Πως βλέπουμε αν κάποιος έκανε παράθεση ένα post μας;
Χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουμε ένα-ενα τα θέματα που γράψαμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #552 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:11 »
Βάζεις Tapatalk στο κινητό/tablet  σου και σου έρχεται ειδοποίηση. Εναλλακτικά, τσεκάρεις τα mail σου.

Αν υπάρχει και άλλος τρόπος, θα χαρώ και εγώ να τον μάθω!

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #553 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:14 »
Εχω το tapatalk αλλά η ειδοποίηση έρχεται μέσω του email μετά απο 3-4 μέρες.
Δεν γίνεται να εχουμε ειδοποιήσεις μεσω του φορουμ; Κάντε μια αλλαγή. Οπως έχει το insomnia, θα ήταν τέλειο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 13:20 »
Στο Tapa, έχει ένα μενού το οποίο λέγεται ειδοποιήσεις. Εκεί θα δεις απαντήσεις στα θέματα που παρακολουθείς, νέα θέματα στους πίνακες που παρακολουθείς και φυσικά παραθέσεις μηνυμάτων σου. Για τις δύο πρώτες κατηγορίες, πρέπει να έχεις ρυθμίσει να λαμβάνεις ειδοποιήσεις γι αυτά τα θέματα.

Προσωπικά με το Τάπα, έρχονται όλα κανονικά. Και στο mail.

Για την αλλαγή, θα πρέπει να δει ο τεχνικός μας αν γίνεται καθώς εξαρτάται και από το λογισμικό του φόρουμ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem