vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

361 επισκέπτες, 3 χρήστες
john 7, Milarepa, Βασίλης1966

Twitter

Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1140 στις: Ιουνίου 30, 2017, 23:43 »
και γω ειμαι της γνωμης της συγκεντρωσης του ποσου που απαιτειται οπως ανεφερε @gigelis78  απο οσους μπορουμε. δεν ειναι υπερογκο το ποσο. 40-50 ανθρωποι να βαλουμε το μαζεψαμε, ειναι πολυ κριμα τετοια δουλεια του Joe και των αλλων να παει χαμενη. Και η ζημια θα ειναι πιο πολυ για το forum και για τους επομενους. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1141 στις: Ιουνίου 30, 2017, 23:47 »
[justify]Να πω τα τελευταία δικά μου νέα. Πρώτα απ’ όλα, ένα τεράστιο ευχαριστώ στους λίγους αυτούς φίλους που μου έδειξαν τεράστια συμπάθεια με αφορμή το πρόβλημα που παρουσιάστηκε με τις φωτογραφίες. Να πω εδώ, κι αν δεν κάνω λάθος, (που δεν κάνω), πως μόνον ο cp γνωρίζει εδώ και καιρό πως έχουν τραβηχτεί με απλούστατο φωτογραφικό εξοπλισμό, κυριολεκτικά απλούστατο. Στο photobucket είμαι περίπου 4 χρόνια, (και δωρεάν η χρήση του ασφαλώς). Από την ημέρα που έγινα μέλος εδώ, στο photobucket έχω μόνο εικόνες απ’ τον ατμιστικό εξοπλισμό, (500 φωτογραφίες). Στον δικό μου αποθηκευτικό χώρο έχω περίπου 4000 φωτογραφίες ατμιστικού εξοπλισμού. Η λύση να δοκιμάσω να μειώσω τον χώρο είναι μάλλον αδιέξοδη διότι έχω αυτές που υπάρχουν στο φόρουμ, πουθενά αλλού, και καμία άλλη άσχετη με το θέμα φωτογραφία. [/justify]

[justify]@cloak, καλησπέρα. Ντρέπομαι ειλικρινά με τα τόσο καλά λόγια που λέτε, όμως σε καμία περίπτωση δεν θα δεχτώ κάτι τέτοιο, σε καμία όμως. Υπομονή και όρεξη να έχουμε και πάνω απ' όλα να είμαστε καλά. Εδώ θα είμαστε και θα γίνουν όλα όπως πρέπει. Χίλια ευχαριστώ για όσα διάβασα για την αφεντιά μου. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1142 στις: Ιουλίου 01, 2017, 00:07 »
Θα σταθώ στο σημείο περί ανεβάσματος στο σέρβερ του φόρουμ. Στην παρούσα φάση, αυτό δεν μπορεί να γίνει. Αν μπορούσε, δεν θα υπήρχε και όριο στο μέγεθος κάθε επισύναψης. Το φόρουμ είναι ήδη κτηνώδες σε μέγεθος και συνεχίζει να μεγαλώνει κάθε μέρα. Δεν είναι μακριά η στιγμή που θα χρειαστεί εκ νέου αναβάθμιση του σέρβερ λόγω μεγέθους. 

Για το photo bucket, που χρησιμοποιώ και εγώ, δεν ξέρω τι παίζει. Θα το ψάξω. Αν πάντως αφήνει κάποιο χώρο free, μία λύση είναι οι πολλαπλοί λογαριασμοί.

Παίρνω και τη σκούπα γιατί το κάνατε το νήμα bleu marin...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1143 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:08 »
Όταν ανοίξω pc θα σου απαντήσω
Eπειδή έρχετε και ο "καθαριστής"...  αυτό το βλέπεις?
Είναι με το κόλπο onedrive λέει ο κότσος

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1144 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:10 »
Εαν μαζευτουν χρηματα, ειμαι μεσα.
Ειδοποιηση με π.μ.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1145 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:17 »
Eπειδή έρχετε και ο "καθαριστής"...  αυτό το βλέπεις?
Είναι με το κόλπο onedrive λέει ο κότσος
tsiv δεν φαίνεται σε εμένα.
Μήπως πρέπει να έχεις κατά κάποιον τρόπο λογαριασμό εκεί ώστε να στα εμφανίζει;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1146 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:26 »
Ok παραδίνομαι :cigar:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1147 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:31 »
Τίποτα στο διαδύκτιο δεν κρατάει για πάντα και όπου η υπηρεσία είναι δωρεάν... το προϊόν είμαστε εμείς (αργά ή γρήγορα). Πάντως υπερθεματίζω πως εδώ και χρόνια η βολικότερη και ασφαλέστερη λύση είναι το imgur.
Είναι μεγάλο, δοκιμασμένο σε βαριά κίνηση, εύχρηστο και το λιγότερο πιθανό να κλείσει ή να χρεώσει.
Λειτουργεί και ως social media αλλά βασίζεται αρκετά στην χρήση του στο reddit. Αν αποφασίσουν να χρεώσουν, σχεδόν αυτοκαταργούνται και κλείνουν. Συνεπώς, είναι ως τώρα η λύση που φαίνεται πιο μακρόχρονη.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1148 στις: Ιουλίου 01, 2017, 01:53 »
Eπειδή έρχετε και ο "καθαριστής"... αυτό το βλέπεις? Είναι με το κόλπο onedrive λέει ο κότσος

τσού

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1149 στις: Ιουλίου 01, 2017, 02:00 »
 >:(

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1150 στις: Ιουλίου 01, 2017, 05:06 »
2ο ακαουντ στο φεισμπουκ και ανεβάζεις φώτο εκεί...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1151 στις: Ιουλίου 01, 2017, 18:15 »
Photobucket (συνέχεια...)

Φαίνεται λοιπόν πως δεν έχει υπάρξει κάποια αλλαγή στην πολιτική του photobucket. Παραμένει αυτή που ήταν πάντα. Όταν δηλαδή ένας χρήστης ανοίγει νέο λογαριασμό, αρχικά το 3rd party hosting παρέχεται δωρεάν για τις φωτογραφίες που θα ανεβάσει. Σε κάποια στιγμή και με μια διαδικασία που δεν είναι απολύτως ξεκάθαρη, αυτή η παροχή μπορεί να διακοπεί. Προφανώς είναι ένας συνδυασμός κριτηρίων (συνολικός αριθμός φωτογραφιών, συνολικός χώρος που αυτές καταλαμβάνουν στον server και το ποσοστό αυτών για τις οποίες έχει χρησιμοποιηθεί το 3rd party hosting), αλλά από την στιγμή που το διακοπτάκι μπει στο off αυτό δεν αλλάζει παρά μόνο αν ο χρήστης πληρώσει για να αναβαθμίσει τον λογαριασμό του. Δεν κάνει καμία διαφορά αν πετάξει μερικές, πολλές ή και όλες του τις φωτογραφίες. Ο λογαριασμός έχει οριστικά απενεργοποιημένη την δυνατότητα του 3rd party hosting ακόμα και για μια ψωροφωτογραφία. Πιθανόν με πολλαπλούς λογαριασμούς να έλυνε κάποιος το πρόβλημα αλλά φοβάμαι πως δεν είναι πολύ πρακτική αυτή η λύση όπως φαίνεται και στο νήμα «Προτεινόμενα στησίματα για το φαινόμενο» όπου πολλές εικόνες του demkoni (ακόμα και στην ίδια ανάρτηση με άλλες, ζωντανές εικόνες) έχουν πεθαμένα links. Υποψιάζομαι πως σε κάποια τέτοια λύση θα κατέφυγε ο demkoni (το άνοιγμα πολλαπλών λογαριασμών δηλαδή) αλλά επειδή τα κριτήρια δεν είναι κάπου αναρτημένα και ξεκάθαρα, σε κάποια στιγμή ένας ή και περισσότεροι λογαριασμοί του φάγανε λουκέτο. Η ουσία είναι πως μελλοντικά καλό θα είναι να χρησιμοποιούμε το imgur ή το δικό μας προσωπικό σύννεφο (ειδικά αν είναι πληρωμένο σύννεφο), αλλά με τις παλιές φωτογραφίες του φόρουμ δυστυχώς δεν βλέπω να μπορεί να γίνει κάτι. Ήδη το νήμα που προανέφερα είναι κουτσουρεμένο και αντιαισθητικό και την ίδια (και χειρότερη) τύχη είχε και το δημοφιλές νήμα του pico όπου η αρχική παρουσίαση του stepeha είναι γεμάτη με σπασμένα links. Για τις φωτογραφίες του Joe τα είπαμε χθες...

Κρίμα...

ΥΓ. Τα αυτονόητα τα ξέρω. Το ξέρω ότι είναι δικαίωμα του photobucket να κάνει ότι θέλει (ακόμα κι αν επιλέγει άκομψες μεθόδους)...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1152 στις: Ιουλίου 01, 2017, 18:38 »
Νομικά είναι δικαίωμά του.
Επί της ουσίας -και εξ απαρχής διαδυκτίου αλλά και ανθρωπότητας- είναι περιφρονητέο να κάνει εταιρία όνομα (=να αποκτά αξία=$$$) προσφέροντας κάτι και μετά να στο παίρνει πίσω.
Να τους καεί ο σκληρός! :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1153 στις: Ιουλίου 01, 2017, 19:09 »
[justify]@cp, είσαι υπέροχο μέλος, υπέροχος άνθρωπος, και άθλιος ατμιστής. Τι να πω, δεν θα πω. Είσαι κούκλος.[/justify]
[justify] Πέρα από το γλύψιμο. Για τη δική μου περίπτωση, δεν στεναχωρήθηκα, απλώς θα προσπεράσω οριστικά την περίπτωσή τους. Ήδη αποθηκεύω αλλού τις φωτογραφίες και μάλιστα δεν θα μείνω εκεί. Τουλάχιστον για το Star Wars, θα ανοίξω το Star Wars II. Απλώς εδώ θα πάω λίγο αργά. Λέω να το πιάσω πάλι από την αρχή, τις εικόνες τις έχω, πολλά από τα κειμενάκια επίσης. Θα επιστρέψω. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ
« Απάντηση #1154 στις: Ιουλίου 01, 2017, 20:26 »
Συμφωνώ 100% με τον BigSur για το Photobucket και 400% με τον Joe για τον Sherlock.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem