vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 5 χρήστες
io, teo77, dkostas, camber, Lazy Dog

Twitter

απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:50 »
καλα πως και δεν πηγες σε καποια ατμοσυναντηση?
θα πεις στο κυρ φανη το θεμα σου και θα λυθει στο αψε - σβησε....
Το τσιπουρο συνοδευτικον....

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 29, 2012, 17:55 »
Ηelidoni στη θέση σου θα πηγαινα περίπτερο. :thumpup:

Μετα θα ψαχνόμουν πολύ. Με μια μπαταρια δεν γίνεται δουλεια. Θα επαιρνα 3-4-5-6 διαφορετικούς άτμο 2-3 υγρα και θα αρχιζα να παιζω. Αν εβρισκα κάτι που με ικανοποιει θα έβλεπα οτι ήδη δεν ψάχνω για τσιγάρο. Καμία πίεση. :bye:

Είναι και αυτό μια λύση... :thumpup:
Όταν ξεκίνησα το η/τ για 1-2μήνες πάντα είχα ένα πακέτο ή καπνό μαζί μου.
Γιατί μέχρι να συνηθίσεις και μέχρι να μάθεις να χρησιμοποιείς το η/τ έχει λίγο δρόμο και κόπο.
Σιγά-σιγά όλα γίνονται.
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:06 »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!!!! :) θα βγω τωρα σε ενα καταστημα να δουμε αν φταιει η μπαταρια αλλιως θα παρω εναν ατμοποιητη και θα κοιταξω να ψαξω και για  2η μπαταρια.


ο κυρΦανης ειναι  ατμοψυχολογος ή ατμομαστορας?Ισως με το "συνοδευτικον" να ξεχασω καπνους και ατμους?;)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:25 »
ο κυρ φανης η στεφανος ειναι γιατρος σε ολα.λιγη υπομονη θελει και θα το ξεπερασεις.ολοι το περασαμε αυτο.η ανταμοιβη ομως που θα ερθει θα ειναι μεγαλη.Υ ΠΟ ΜΟ ΝΗ.λιγο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:33 »
επειδη τωρα αρχιζεις ολα σου φαινονται βουνο....
και λογικο ειναι, μην  σε παραξενευει.
Το ΚΤ ειναι παναπλο, βαζεις φωτια και φευγεις.
Εδω ομως εμπλεκεται ολοκληρη υποθεση που πρεπει να συντονιστει επαρκως.
Ρευματα, τανκακια, υγρα, πιπακια και δεν συμμαζευεται.....

Παρολα αυτα βρισκεται ακρη, υπαρχουν πολλες υλοποιησεις στο ΗΚ αλλα δεν ταιριαζουν ολες σε ολους, σιγουρα ομως υπαρχει μια γοα σενα.


Στις συναντησεις θα πεις οτι προβλημα εχεις και θα σου λυσουν  αποριες επι τοπου καταρχην, και στην συνεχεια μπορεις να δεις αλλες εκδοχες ΗΚ απο φθηνες εως και λουξ.... 8)
Απο κει και περα αποφασιζεις εσυ και η τσεπη σου.

Για μενα ειναι να συνδιασεις τιμη με ποιοτητα,
να κανεις την δουλεια σου οικονομικα και να το ευχαριστιεσαι....


ΥΓ........ κυρ φανης = εγγυηση  :))

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 29, 2012, 18:38 »
πάρε έναν imist ,θα σου ταιριάξει και βλέπεις πως προχωράς μετά :thumpup:

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:26 »
Ο ατμοποιητής W δεν έχει διαρροές προς τα κάτω στη μπαταρία εκτός και αν φύγει από τη θέση του, ανοίγοντας δηλαδή το καπάκι το πλαστικό ή αν αντί γεμίζεις από τις τρυπούλες που έχει η σιλικονένια τάπα ρίχνεις υγρό μέσα στον κεντρικό άξονα - αντίσταση-που επικοινωνεί με το κάτω εξωτερικό μέρος προς την μπαταρία.
Μάλλον αυτό το λάθος κάνεις η και υπερχείλιση κατά το γέμισμα με βελόνα.  :hmmm:
Πολύ πιθανόν η μπαταρία σου να θέλει σκούπισμα από τα υγρά και ο ατμοποιητής σου άδειασμα πλύσιμο και στέγνωμα και πάλι γέμισμα όχι ως επάνω με υγρό.
Κάντο και ξαναπές μας  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:35 »
αν θελεις,να σου προτεινω και γω να πας σε clearomizers CE2 .
Ουτε διαρροες,ουτε υγρο στο στομα .
Εγω δεν τ αλλαζω !  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:47 »
Ένα έχω να πω.
Πάνε σε κάποιο αξιόλογο κατάστημα να σε βοηθήσουν, αν και δεν είναι και πολλά τα αξιόλογα ή με διάθεση να κάτσουν να εξηγούν τον πελάτη.
Αν όμως ψάξεις εδώ μέσα όλο και θα καταλάβεις που θα πρέπει να πας.

Οτι και να σου πούμε εμείς είναι άχρηστο με την έννοια οτι θα πρέπει να σου αρέσει και στο μάτι. Υπάρχουν πολλά που θα σου ταιριάξουν και είναι κρίμα να μην έχεις πάρει την ικανοποίηση μετά από τόσες ημέρες άτμισμα.

Ίσως λίγο εμβάθυνση στην αναζήτηση θα σε βοηθούσε καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 29, 2012, 20:05 »
Πιστευω οτι ολοι περασαμε απο την φαση σου, λιγο ή πολυ.Προσωπικα οταν ξεκινησα το η.τ περυσι πανω στον μηνα το πεταξα,και ο λογος ηταν οτι δεν υπηρχε ενας ανθρωπος να μου πει οτι ο ατμοποιητης του hybrid ειναι αναλωσιμος..Δεν κατηγορω τον πωλητη γιατι ο ανθρωπος δεν ειχε μεγαλη επαφη με το αθλημα.Τοτε δεν υπηρχαν και πολλες επιλογες οπως τωρα ουτε και πολλα καταστηματα.Βεβαια δεν ειχα και την διαθεση λογο φορτου εργασιας να ασχοληθω.
Απο τοτε που το ξανα επιασα,δηλαδη το τελευταιο διμηνο ειχα και εγω τετοια θεματακια αλλα ευτυχως λιγο ο κουμπαρος λιγο το forum με εκαναν να βρω σωστες εναλλακτικες λυσεις.
Θα σου προτεινα να δοκιμασεις για ατμοποιητη ενα dct 3,5ml σε οπιαδηποτε ego-t μπαταρια και ειμαι σιγουρος θα αλλαξεις γνωμη.
Μετα ειναι καθαρα θεμα δικο σου το ποσο θα το προχωρησεις για να βρεις το ιδανικο για σενα κιτακι.
Καλη δυναμη  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 29, 2012, 20:13 »
Για να πω την αληθεια δεν ξερω αν θεωρουμαι αρχαρια μιας και ειμαι στο αθλημα 20 μερες,αλλα δε νοιωθω οτι ξερω και πολλα παραπανω απο ο,τι ηξερα την 1η μερα.Το ζητημα εχει ως εξης :ξεκινησα με το ego-w vapormania οποτε στις 10 μερες παρατηρησα υγρο στο σημειο που κουμπωνει η μπαταρια.Σκεφτομαι οτι ειναι ο ατμοποιητης και τον αλλαζω αλλα δεν παιρνω εναν ιδιο αλλα εναν διαφανη C4 νομιζω λεγεται..αυτό γιατί με του ego-w ειχα περισσοτερο υγρο στο στομα παρα στο δοχειο.Δοκιμασα ολες τις συμβουλες που δωσατε και ευχαριστω, αλλα βελτιωση δεν ειδα.Ακομα χειροτερα ενοιωθα τον ατμοποιητη υπερθερμασμενο.Με τον καινουργιο ατμισα για λιγο κανονικα αλλα παρατηρησα οτι οταν βιδωνοταν πολυ σφιχτα στην μπαταρια μετα ειχε υγρο παλι στο σημειο που κουμπωνουν.Αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν βγαινει καν ατμος ενω ειναι γεματο υγρο οταν το ξεβιδωνω για να δω τι τρεχει και επισης κι αυτος υπερθερμαινεται στις 2 εισπνοες..Για να μην τα πολυλογω σε αυτες τις 20 μερες αλλαξα 2 ατμοποιητες(10 μερες ο καθενας) και οι 8 στις 10 τζουρες ηταν απογοητευτικες. και κουραστικες.Την μια δεν εβγαινε ατμος την αλλη ετρεχε υγρο κλπ,..Και δεν εκανα καμμια μερα πανω απο 2 ml.Αυτη τη στιγμη λοιπον δεν μπορω να ατμισω γιατι δεν δουλευει τιποτα,δεν εχω καταλαβει ποιο ηταν και ειναι το προβλημα,εχω διαβασει 30000 post και μπερδευομαι ολο και πιο πολυ,εχω απογοητευτει και ειμαι ενα βημα πριν το περιπτερο απλα το αναβαλλω για "5 λεπτα ακομα".Αν υποτιθεται οτι ειχα ενα καλο η.τ. για αρχαριους δεν θελω να φανταστω πως μπορει να ειναι τα υπολοιπα!:(

1) Σκουπισε με μια χαρτοπετσετα τα υγρα απο την μπαταρια σου και αποδεξου το γεγονος οτι λιγο-πολυ ολοι οι ατμοποιητες εχουν μικροδιαρροες (εκτος απο τον Αη Μήστ -μεγάλη η χάρη Του)....
2)κανε dryburning στον CE4 που εχεις...δηλαδη,πατα για 3-4 δευτερολεπτα το κουμπι στην μπαταρια σου χωρις να τραβας τζουρα, κανε το αυτο διαδοχικά για λίγα λεπτά ωστε να καει το πολυ υγρο απο την αντισταση του CE4 και μολις γινει αυτο θα ξαναδουλεψει κανονικοτατα....
3) Δωσε μια δευτερη ευκαιρια στο eGo-W της Vapormania,ειναι καλη συσκευη,το πιθανοτερο ειναι πως σε προβληματιζει λογο λαθος χρησης που της κανεις.... :yes:

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 29, 2012, 20:21 »
Για να πω την αληθεια δεν ξερω αν θεωρουμαι αρχαρια μιας και ειμαι στο αθλημα 20 μερες,αλλα δε νοιωθω οτι ξερω και πολλα παραπανω απο ο,τι ηξερα την 1η μερα.Το ζητημα εχει ως εξης :ξεκινησα με το ego-w vapormania οποτε στις 10 μερες παρατηρησα υγρο στο σημειο που κουμπωνει η μπαταρια.Σκεφτομαι οτι ειναι ο ατμοποιητης και τον αλλαζω αλλα δεν παιρνω εναν ιδιο αλλα εναν διαφανη C4 νομιζω λεγεται..αυτό γιατί με του ego-w ειχα περισσοτερο υγρο στο στομα παρα στο δοχειο.Δοκιμασα ολες τις συμβουλες που δωσατε και ευχαριστω, αλλα βελτιωση δεν ειδα.Ακομα χειροτερα ενοιωθα τον ατμοποιητη υπερθερμασμενο.Με τον καινουργιο ατμισα για λιγο κανονικα αλλα παρατηρησα οτι οταν βιδωνοταν πολυ σφιχτα στην μπαταρια μετα ειχε υγρο παλι στο σημειο που κουμπωνουν.Αυτη τη στιγμη που μιλαμε δεν βγαινει καν ατμος ενω ειναι γεματο υγρο οταν το ξεβιδωνω για να δω τι τρεχει και επισης κι αυτος υπερθερμαινεται στις 2 εισπνοες..
Εγώ είμαι σίγουρος πως βάζει το υγρό στην αντίσταση αντί στο θάλαμο !!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει διαρροές προς την μπαταρία με τίποτα !!! Εκτός και αν έχει φύγει από άνοιγμα από τη θέση του δηλαδή τον έχει χαλάσει !!!
Όσον αφορά στη πιπέτα θέλει συνεχές καθάρισμα και φύσιγμα για να φεύγουν οι υδρατμοί που δημιουργούνται

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:04 »
Εγώ είμαι σίγουρος πως βάζει το υγρό στην αντίσταση αντί στο θάλαμο !!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει διαρροές προς την μπαταρία με τίποτα !!! Εκτός και αν έχει φύγει από άνοιγμα από τη θέση του δηλαδή τον έχει χαλάσει !!!
Όσον αφορά στη πιπέτα θέλει συνεχές καθάρισμα και φύσιγμα για να φεύγουν οι υδρατμοί που δημιουργούνται

χαχα!εντάξει ειπα ειμαι αρχαρια αλλα οσο για τοσο το χω καταλαβει!!;) εχω διαβασει οοοολο το νημα του ego w και ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ οτι ΔΕΝ πρεπει να υπαρχει υγρο στην αντισταση.Βεβαια παρατηρησα οτι οντως φαινεται καπως σαν να εχει γλιτσα(υγρο μαλλον ε?),οποτε και δεν το ξαναχρησιμοποιησα.Αν και για να πω την αληθεια δεν καταλαβα γιατι να εχει υγρο εκει αφου καθε φορα που γεμιζα προσεχα τοσο πολυ λες και κρατουσα βομβα υδρογονου..Τωρα αν εχει φυγει απο τη θεση του με καποια λαθος κινηση ή παρακουνηθηκε δεν το ξερω!1η φορα βλεπω κατι τετοιο στη ζωη μου και πιστευω οτι θα τα μαθω τα κολπα!απλα οταν το γεμιζω η βελονα καπως σπρωχνει την πλαστικη ταπα προς τακατω και δεν ξερω πως να την επαναφερω!Για να το καθαρισω με τον τροπο που ειδα στο βιντεο δεν με εμπιστευομαι ακομα-προτιμω να αγορασω εναν καινουργιο..επισης την πιπετα την καθαριζα με αυτον τον τροπο που περιγραφεις θα ελεγα μανιωδως και συνεχεια!Anyway τα πεταξα και τα 2 και ξεκιναω απο την αρχη!Αγορασα 2 ατμοποιητες οπως και πριν(μ αρεσει να δινω 2η ευκαιρια)Η μπαταρια μου ελεγχθηκε και δεν εχει προβλημα.Ευτυχως πηγα στον σωστο γιατρο.;)   Τωρα που γραφω ατμιζω μια χαρα φυσιολογικα με τον CE4 και ελπιζω να συνεχισει ετσι..Ο χρονος θα δειξει αλλα προς το παρον τα νευρα μου εχουν ηρεμησει και το ματι μου δεν γυαλιζει πια.;)
ευτυχως που βρηκα και αυτο το φορουμ,ειναι μεγαλη βοηθεια :)

Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:09 »
απλα οταν το γεμιζω η βελονα καπως σπρωχνει την πλαστικη ταπα προς τακατω και δεν ξερω πως να την επαναφερω!Για να το καθαρισω με τον τροπο που ειδα στο βιντεο δεν με εμπιστευομαι ακομα-προτιμω να αγορασω εναν καινουργιο..επισης την πιπετα την καθαριζα με αυτον τον τροπο που περιγραφεις θα ελεγα μανιωδως και συνεχεια
Να το το πιάσαμε λοιπόν. Όταν γεμίζεις δεν σπρώχνεις την πλαστική τάπα, γεμίζεις με βελόνα από το πλάι - έχει 2 τρυπούλες- αν καταλάθος σου πέσει στην αντίσταση στον κεντρικό σωλήνα βγαίνει από κάτω το ίδιο και αν τον υπερχειλίσεις  !!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Helidoni

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: απογοητευτηκα, κουραστηκα και θελω ενα κ.τ.
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 29, 2012, 22:16 »
Να το το πιάσαμε λοιπόν. Όταν γεμίζεις δεν σπρώχνεις την πλαστική τάπα, γεμίζεις με βελόνα από το πλάι - έχει 2 τρυπούλες- αν καταλάθος σου πέσει στην αντίσταση στον κεντρικό σωλήνα βγαίνει από κάτω το ίδιο και αν τον υπερχειλίσεις  !!!!!!!!!!!!!

ναι εκει σε μια απο τις 2 τρυπουλες βαζω τη βελονα.Αυτο που εννοω ειναι οτι η βελονα καθως διεισδυει στην τρυπουλα δινει και μια ωθηση στην ταπα.Αυτο βασικα ηταν εντονο την 1η φορα που οι τρυπουλες φαινονταν να ειναι κλειστες οποτε χρειαστηκε μια παραπανω πιεση της βελονας για να μπει.Μιας και φαινεται να γνωριζεις απο τον ego w ειναι καλυτερα να τον γεμιζω βιδωμενο ή να το ξεβιδωνω πρωτα και μετα να το γεμιζω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364