vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Tem

Twitter

ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ

Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 22, 2012, 00:06 »
Ημουν 20 χρονια καπνιστής 40 τσιγάρα/ημέρα και τώρα είμαι καπνιστής 40 τσιγάρα/ημέρα +ΑΤΜΙΣΤΗΣ ...

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 22, 2012, 00:16 »
Καλησπερα

28 χρονια καπνιστης 3 μηνες ατμιστης ο% νικοτινη απο την αρχη του ατμισματος

καμια παρενεργεια

ολα εγγεφαλικα ειναι τελικα

ευχαριστω :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 22, 2012, 00:17 »
2 μήνες ατμισμα με 1 κ.τ στον 1 μήνα για δοκιμή :idiot1: :wall: και είμαι καλά!!!

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 23, 2012, 00:24 »
απο 11 του Μάρτη ακάπνιστη
κάπνιζα δυόμισι πακέτα καμήλες  :o

και ξεκίνησα έτσι για πλάκα

και ποτάκια και καφεδάκια και τα πάντα όλα
και δε μου λείπει το κ@λ@τσίγαρο
και τα μαλλιά μου δε βρωμάνε
ούτε και τα ρούχα
ούτε και το σπίτι βρωμοτσίγαρα
καλά πως το άντεχα τόσα χρόνια!!!
και στο γραφείο έχω τη διάθεση να τα βάλω με όσους καπνίζουν
αλλά εντάξει δε θα γίνω σαν άλλους σπαστικούς άκαπνους

σήμερα έπινα καφέ κάπου έξω και σταμάτησε να δουλεύει η Giant μου και λέω σε ενα φίλο στρίψε μου ένα τσιγάρο... ε δεν το έκανα στην πρώτη τζούρα αηδίασα στη δεύτερη ήμουν έτοιμη να τρέξω wc και το σβησα

έχω φίλους γνωστούς που ξεκίνησαν το άτμισμα και στην πορεία το έκοψαν γιατί παράλληλα κάπνιζαν
νομίζω ότι δεν πρέπει παράλληλα να καπνίζεις


έχω μειώσει τη νικοτίνα στα 8-10 και ελπίζω κάποια στιγμή να την σβήσω απ το χάρτη  :))

να ευχαριστήσω εδώ τους συνφορουμίτες που βοηθάνε πάρα πολύ  :thumpup:
και επίσης και τα παιδιά στη τζωρτζ πολλά πολλά ευχαριστώ  :thumpup:


και εδω και 2 μηνες στο 0 νικοτινη (φλωρεξ)

 :yes: :yes: :yes:

εγώ επιθυμώ να γίνω πάστα φλώρα  :))  :))  :))


Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 23, 2012, 00:44 »
Πάντως η βοήθεια του χώρου και των συνατμιστών που έχουμε όλοι μαζί διαλέξει τον ίδιο δρόμο απεξάρτησης είναι πραγματικά σημαντικότατη.
Θυμάμαι πριν κλείσω τον πρώτο μήνα ατμίσματος σε μια "στραβή" από αυτές που πάντα καραδοκούν να μας κάνουν να ξαναψάξουμε αναπτήρα έκανα καναδυό τσιγάρα.
Μετά ειλικρινά για 2 μέρες δεν μπορούσα να μπω στο φόρουμ γιατί αισθανόμουν λιγάκι...προδότης! :))
Μετά μπήκα και εξομολογήθηκα την "αμαρτία" μου, κάποιοι με μαλώσανε, κάποιοι με δικαιολόγησαν, άλλοι μου είπαν να μην το ξανακάνω και εγώ σαν καλό παιδί τους άκουσα και σήμερα...βρε...22 έχουμε; :o
Σήμερα έχω επέτειο!
4 μήνες ακριβώς άκαπνος!!!

Ναστε καλά παιδιά!  :respect:

Οπότε και οι νεότεροι φίλοι μην ανησυχούν για τίποτα. Αν δε θέλουν να ξανακαπνίσουν δε θα ξανακαπνίσουν και σε οτι χρειαστούν έχουν μια πολύ αποτελεσματική παρέα να τους στηρίζει!  :thumpup:

Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 23, 2012, 00:51 »
Έχω κλείσει τους 6 μήνες παρέα με το η.τ. και ποτέ μα ποτέ δεν μου έλειψε το κανονικό.
Καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να ψάχνω το πακέτο και τον αναπτήρα δίπλα από τον
υπολογιστή στη μεριά που τα άφηνα ή στη δεξιά τσέπη του μπουφάν!
Περίεργο μάλλον πιο πολύ μου λείπει η κίνηση, το τσιγάρο καθόλου.-

Αποσυνδεδεμένος idonodini

  • *
  • 75
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 23, 2012, 01:00 »
ναι κι εγώ έχω ένα κόλλημα με τον αναπτήρα
και έχω στο χέρι μου ή στην τσέπη μου έναν μπικ και παίζω
προχτές παραλίγο να κάψω το αντιανεμικό μου ψιλοπαίζοντας με τον αναπτήρα μέσα στην τσέπη  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 23, 2012, 01:20 »
Καλησπέρα. :bye: :bye: :bye:
Σε όσους ή όσες ξεκίνησαν πρόσφατα το η.τ. θα πω δυο κουβεντούλες.
Παιδιά μπορεί να μην φανταστήκατε ποτέ όσο καιρό καπνίζατε, πόσο εύκολο θα ήταν.
Πραγματικά μετά από 27 χρόνια καπνίσματος και ενώ είχα κάνει κάποιες αποτυχημένες
προσπάθειες διακοπής (οχι πάνω απο 5 ημέρες), νόμιζα ότι θα καπνίζω μέχρι να πεθάνω :angry_orange:
 :nope: :nope: :nope:ΤΡΟΜΕΡΟ ΛΑΘΟΣ.
Με το η.τ. είναι αρκετά εύκολο. :thumpup: Αρκεί η συσκευή μας να δουλεύει σωστά.
Γι αυτό λοιπόν οτιδήποτε σας στεναχωρεί, σας προβληματίζει ...
ΕΔΩ  ;) στους προσωπικούς σας ψυχαναλυτές  :D

Αποσυνδεδεμένος ariadni29

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 28, 2012, 03:04 »
 Άρχισα το η.τ. απο την παρασκευη. Έκανα 3 τσιγάρα την πρώτη μέρα, από 2 τις επόμενες και σήμερα μισό και χωρίς να καταπιεστώ.
 Είμαι τυχερή γιατί οι φίλοι μου βγαίνουν στο μπαλκόνι να καπνίσουν για να με βοηθήσουν στη νέα μου αρχή και μάλιστα όλοι εκδήλωσαν ενδιαφέρον να δοκιμάσουν η.τ.
Πραγματικά με εντυπωσίασε το πόσο εύκολα παράτησα το κ.τ. Ανυπομονώ να δω τα πρώτα αποτελέσματα στον οργανισμό μου!
Αυτό το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία. Πολύ χρήσιμα και ενθαρρυντικά όσα διάβασα εδώ μέσα.
 

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:01 »
αυτό το φόρουμ ήταν ο σύμμαχος μου στην προσπάθειά μου να ξεφύγω από το κ.τ.
και κατάφερα.. πλέον δεν μου κάνει αίσθηση.. δεν το θέλω το κτ!!!
δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω.. και απορώ πως άντεχα!! πως άντεχα αυτή τη βρώμα, πώς άντεχα αυτό το χάλι, με στάχτες παντού, θρύμματα καπνού μέσα στην τσάντα μου, άδεια πακέτα παντού, να μην βρίσκω αναπτήρα και να τρελαίνομαι..

είμαι στον ατμό από 16/12/11.. νιώθω άλλος άνθρωπος!!!

για όσους ξεκινούν τώρα, απλώς να πω ότι όλα μια ιδέα είναι... μην καταπιεστείτε.. αν θέλετε κτ κάντε.. αλλά όχι πάνω από 5 την πρώτη βδομάδα.. την 2 βδομάδα κάντε 4.. και πάλι λέγοντας.. θα δείτε στο τέλος ότι δεν θα το αντέχετε.. θα δείτε ότι θα έχετε ξεχάσει πως να κρατάτε το κ.τ. !!!!

Επίσης, ένα τιπ.. έχετε πάνω σας 5-6 γεύσεις και να τις εναλλάσσετε μέσα στην μέρα.. κάπως έτσι ο κύριος Νίκος έπεσε στο 0...  ;) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:16 »
Εδω θελω να πω οτι νωμιζα οτι θα καπνιζω και μες το φερετρο χαρι στο η τ γλητοσα μετα απο 20 χρονια καπνισματος των 3 πακετων την ημερα οποτε αφου τα καταφερα εγω εδω και 7 μινες ουτε ενα. μποριτε ολοι!!!!!!"οπουδιποτε μπορω να βοιθησω στιλτε πμ οταν βριτε τα ζορια και θα μιραστω ευχαριστος τις εμπιριες μου εστω και ενας να ξεφιγει απο το καπνισμα και να εχω βοιθησει για αυτο θα μου δωσει μεγαλη χαρα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:18 »
..ο φιλος κ συναδελφος που με εβαλε στο η.τ. το παρατησε κ ξαναστριβει καπνο..
επειδη ειμαι λιγο φορτωμενος γενικα τον τελευταιο καιρο νιωθω πως ειμαι ετοιμος να ξαναρχισω τον drum, κ να το παρατησω κ εγω..
απορω πως κρατιεμαι.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος afrogall

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:22 »
Ζηλεύω!! Έχω κάνει κάποιες παραγγελίες, τις οποίες θα παραλάβω στην καλύτερη την επόμενη εβδομάδα. Θέλω τόσο πολύ να ξεκινήσω το άτμισμα που ώρες ώρες παραλίγο κρατιέμαι και δεν πετάγομαι στο κοντινότερο μαγαζάκι και αρπάξω τον πρώρο Ego που θα βρω μπροστά μου :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:43 »
Είμαι και εγώ απο αυτούς που πίστευαν οτι θα πεθάνουν (απο το τσιγάρο) και με το τσιγάρο στο στόμα!  :'(
22 χρόνια καπνιστης των 2 πακέτων γαρ!
Για πλάκα σχεδόν και από περιέργεια ξεκίνησα το η.τ
Και μου βγήκε απλά μου βγήκε!! :yes:
Πάνω απο 1,5 μήνα τώρα απολαμβάνω το άτμισμα χωρίς καθόλου το αναλογικό.
Μεγάλη δύναμη παίρνω απο αυτό το φόρουμ και χαίρομε να διαβάζω τις ιστορίες όλων των παιδιών εδώ μέσα!
Εύχομαι να συνεχίζω να ατμίζω και να ξεχάσω μια για πάντα το κάπνισμα!

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΑΠΟ ΜΗ ΕΙΔΙΚΟΥΣ
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:52 »
..ο φιλος κ συναδελφος που με εβαλε στο η.τ. το παρατησε κ ξαναστριβει καπνο..
επειδη ειμαι λιγο φορτωμενος γενικα τον τελευταιο καιρο νιωθω πως ειμαι ετοιμος να ξαναρχισω τον drum, κ να το παρατησω κ εγω..
απορω πως κρατιεμαι.. :wall:
παρε ενα 18αρι και δοστου στα αυτια :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364