vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, dkostas, sf.christou, maprix, giorgos1999, Sergios, Jorge, bloodlessz

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ητ..

Αποσυνδεδεμένος Dafni

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 13:49 »
Καλημέρα σε όλους!

Ξέρω ότι είναι χιλιοειπωμένο, έχω ψάξει αρκετά το φόρουμ σας αλλά ...έχω πελαγώσει... και μάλλον χρειάζομαι τελικά βοήθεια!
Θέλω να κάνω δώρο ένα ητ στον μπαμπά μου και δυσκολεύομαι πολύ να επιλέξω...

Καπνίζει 1.5-2 πακέτα την ημέρα, βαριά τσιγάρα (δεν μου'ρχεται η μάρκα  :-\ ), παλιότερα κάπνιζε τα saga.
Προσπαθεί να το κόψει με νικορέτ, πουράκια και διάφορους τρόπους αλλά... :(
Νομίζω πως το ητ θα τον βοηθήσει πολύ! (Φυσικά με υγρό που περιέχει νικοτίνη...)

Απο όσα διάβασα είμαι -προφανώς- ανάμεσα στο black line και το evo.
Δυστυχώς ο μπαμπάς μου σίγουρα θα θέλει κάτι που να μοιάζει με κανονικό τσιγάρο, στο χρώμα, αλλιώς θα έπαιρνα τα bl χωρίς δεύτερη σκέψη.
Το bl όμως βλέπω πως έχει δύο ατμοποιητές (να κάνει και η μαμα....) και αυτό είναι βασικό υπέρ για μένα...
Από την άλλη σκέφτομαι μήπως πάρω και απο τα δύο (συνολικά δηλαδή θα έχω τρεις ατμοποιητές αλλά δεν πειράζει γιατί καπνίζει ΚΑΙ η αδερφή μου) αλλά το κόστος είναι σχεδόν απαγορευτικό.  :(
(ελπίζω να κάνει την αρχή με αυτό που θα του πάρω και να το ψάξει παραπάνω μόνος του μετά  :angel:)

Βασικά, η βοήθεια που θέλω είναι για την παραγγελία.
Είδα ότι τα μέλη έχουν κάποια έκπτωση και χάρηκα ιδιαίτερα. Στις παραγγελίες μέσω ίντερνετ όμως πώς που δουλεύει αυτό ακριβώς?
Για την πρώτη φορά μου προτείνετε να παραγγείλω μέσω ίντερνετ, email, τηλεφωνικά? (τα πάω πολύ καλά με τους υπολογιστές, δεν είναι θέμα για μένα...)
Θα πήγαινα στο κατάστημα στον Νέο Κόσμο αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω την έκπτωση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μεγάλο ποστ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dafni

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 13:53 »
Να προσθέσω ότι ο μπαμπάς μου όσο είναι ξύπνιος είναι μπροστά απο ένα pc άρα θέλω κάτι που να φορτίζεται και μέσω usb.
Επίσης, όσο είναι ξύπνιος είναι με ένα τσιγάρο στο στόμα. Άρα με τις μπαταρίες τι κάνω? Θα χρειάζεται τρεις? Τέσσερις?

Αποσυνδεδεμένος Dafni

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 13:56 »
Όλο και προκύπτουν απορίες...

Είδα το prestige, αλλά αυτό είναι μικρότερο απο ένα κανονικό τσιγάρο?
Έχω καταλάβει πως το bl και το evo είναι ίσα σε μέγεθος με το στάνταρ κτ, έχω δίκιο?

Επίσης, τα τσιγάρα που καπνίζει τώρα είναι ροθμανς, αν βοηθάει σε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 14:11 »
Όλο και προκύπτουν απορίες...

Είδα το prestige, αλλά αυτό είναι μικρότερο απο ένα κανονικό τσιγάρο?
Έχω καταλάβει πως το bl και το evo είναι ίσα σε μέγεθος με το στάνταρ κτ, έχω δίκιο?

Επίσης, τα τσιγάρα που καπνίζει τώρα είναι ροθμανς, αν βοηθάει σε κάτι.

Και το BL και το EVO είναι ελάχιστα μεγαλύτερα από ένα κατοστάρι (τα μεγάλα) Marlboro. Το Prestige είναι λίγο πιο μικρό, ακριβώς όσο ένα κατοστάρι. Και τα τρία έχουν τη δυνατότητα για PassThrough.
Για την έκπτωση, το πιο απλό για αρχή είναι να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά και να αναφέρεις ότι είσαι μέλος του φόρουμ.
Για αρχή - αρχή πάρε του μερικά έτοιμα φιλτράκια σε High με την Regular γεύση. Εδώ με τις γεύσεις, αργότερα μάλλον θα χρειαστεί να ψαχτεί λίγο, εφόσον αποδεχτεί βέβαια το όλο concept.

Αν συναντήσει δυσκολίες ο μπαμπάς, ξέρεις που θα τον στείλεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 14:19 »
το prestige ειναι στο μεγεθος κανονικου τσιγαρου ,το σετ περιλαμβανει 2 μπαταριες και 2 ατμοποιητες
Απο την αρχη να σου πω οτι οι ατμοποιητες (ατομαιζερ οπως τα λεε εμεις )ειναι αναλωσιμα και μπορει να χρειασθει η αγορα καινουριου καθε τοσο (ειναι θεμα τυχης)
εγω με αυτο αρχισα και ειμαι ευχαριστημενος.
απ,οτι καταλαβα για τον πατερα σου θα χρειασθεις τουλαχιστον στην αρχη υγρα μεω υψηλη περιεκτικοτητα νικοτινης
εγω αρχισα με camel 16 mg kai κατεληξα στο ry 11 mg me προπτικη να ελατωσω και αλλο την  νικοτινη στο μελλων
ολα αυτα ειναι προιοντα nobaco που διχως να θελω να κανω διαφμηση (δεν ειμαι μετοχος) πιστευω οτι ειναι απο τις πιο σοβαρες εταιριες στον χωρο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 14:32 »
Oldseaman, αν έχεις την καλοσύνη, γράψε δυο λογάκια για το Prestige (ή κάνε τα copy -paste από εδώ, με μερικές συμπληρώσεις) και στο θέμα του γιατί μέχρι στιγμής μόνο ερωτήσεις είχαμε εκεί. Καμία παρουσίαση.  :-\
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,257.0.html

Αποσυνδεδεμένος Dafni

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 14:43 »
oldseamen και Atmos, ευχαριστώ πολύ!  :D
Απ'ότι βλέπω, θα πάρω το prestige.για αρχή. Συν φιλτρα με νικοτίνη. Να πάρω απο τώρα και ένα passthrough?

Γενικά, είναι κομπιουτεράς και έχει καλή σχέση με τα φόρουμς, οπότε θα τον στείλω οπωσδήποτε απο δω...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 14:46 »
Αν πιστεύεις ότι δεν θα τον ενοχλεί το καλώδιο (λεπτό είναι έτσι κι αλλιώς), το PassThrough θα είναι σωτηρία από άποψη μπαταριών. Όση ώρα είναι στο PC δε θα καταναλώνει μπαταρίες και θα τις έχει φορτισμένες για όταν βγει έξω.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 15:08 »
Με προσοχή το prestige γιατί καμιά φορά στάζει.
Θέλει δηλαδή προσοχή στο γέμισμα.
Με τα φιλτράκια είναι μια χαρά.

Αν όμως θέλει διάρκεια,κάτι που όλοι θέλουμε,καλά θα είναι να πάρει τις μεγάλες μπαταρίες.Το μέγεθος το συνιθίζεις,δεν είναι και πολύ η διαφορά.

Ολοι καπνίζουν στο σπίτι εκτός από σένα??Τρομακτικό ;D

Αποσυνδεδεμένος Dafni

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 15:58 »
Fairy, τρομαχτικό δεν λες τίποτα... Και δυστυχώς, δεν αντέχω τον καπνό, δεν τον έχω συνηθίσει. Ελπίζω να ...κολλήσουν με το ητ να γλιτώσουμε όλοι  :tongue_smilie:

Λες:
Αν όμως θέλει διάρκεια,κάτι που όλοι θέλουμε,καλά θα είναι να πάρει τις μεγάλες μπαταρίες.Το μέγεθος το συνιθίζεις,δεν είναι και πολύ η διαφορά.


Μπορεί να κρατήσει το ατομάιζερ και να πάρει καινούριες, μεγαλύτερες μπαταρίες αν χρειάζεται, έτσι?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 17:16 »
Το prestige ανηκει στην κατηγορια των super mini e cigaretes ,9,5 χιλιοστα λιγο πιο μακρυ απο 1 κτ, ο atomizer
του εινα ανοικτου τυπου ,δηλαδη η γεφυρα του ειναι εξω,
αυτο δυσκολευει λιγο το dripping αλλα εγω το καταφερνω.
Με μεγαλη χρηση η μπαταρια διαρκει περιπου 3-4 ωρες
Οπως ειπε η fairy αν δεν προσεξεις το γεμισμα σταζει στο στομα...γιακκκκ....αλλα αυτο πιστευω οτι ισχυει για καθε ητ
οσο αφορα την nobaco επιλεγω αγορες υγρων απο εκει
γιατι ειναι εξυπηρετικοι,εχουν πολλα σημεια πωλησεως
στην Αθηνα και τ υγρα που χρησιμοποιω ειναι πολυ κοντα στην τσιγαρισια γευση με πολλυ καλο hit
αν το επιμεινει ο πατερΑς σου πιστευω οτι θα κανει το κτ παρελθον,οποτε αυτο θα ειναι το καλλυτερο χριστουγενιατικο δωρο γι αυτον και για εσενα

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 20:24 »

Με μεγαλη χρηση η μπαταρια διαρκει περιπου 3-4 ωρες


όλα μιά χαρά καί αν το πάρεις καλοάτμιστο -από τον μπαμπά  :)

όμως αυτό το 4ωρο με μεγάλη χρήση ... υπερβολικό το βρίσκω.  ;)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 23:25 »
Tον πρώτο μήνα τόσο με κρατούσε και μένα η μεγάλη μπαταρία.
Φυσικά εξαρτάται και πόσο ατμίζεις.
Αλλά το τρίωρο είναι σίγουρο τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 23:43 »
άρα είμαι μπαταριοφάγος :)) :))
τις πρώτες μέρες ένα διωράκι καλά ήταν.
τώρα πιά, χάσαμε κανα μισάωρο.
(εγώ σας έχω προειδοποιήσει γιά την περίπτωσή μου πάντως  :)) :)))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ητ..
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 00:10 »
Εδώ θα πρέπει να γίνει διαχωρισμός ;D

Είστε νορμάλ ατμιστές???
ή
Είστε ατμιστές τύπου alfisti????

Nαι εκείνον τον τύπο που έτρωγε τις τρίωρες μπαταρίες??? :)) :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180413 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12