vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

458 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Xxristos

Twitter

Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:38 »
το βραδυ η οταν δεν ειμαι  σπιτι και πρεπει να φορτισω παντα στο μπαλκονι! κινεζιες ειναι ολα αυτα δεν ξερεις ποτε.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:41 »
Στο μπαλκόνι? καλά φαντάζεσαι να σκάσει μια .......κ οι γείτονες να νομίζουν ότι είσαι τρομοκράτης?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:48 »
βγαζεις και τον μικροκιματον εξω :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:49 »
sorry boys...αλλά....κάθε πότε αλλάζετε μπαταρίες κινητού και κάθε πότε φούρνους μικροκυμάτων καφετιέρες και όλα όσα προαναφέρθηκαν?
Αυτές οι συσκευές τις πήρες, σου έκατσαν καλά...είσαι εντάξει...
Επίσης δεν ξέρω αν απ όλα αυτά έχετε 3-4 στο σπίτι σας και τα αλλάζετε εναλλάξ...
Προσωπικά είμαι νέος ατμιστής και ήδη έχω 3 μπαταρίες και σκέφτομαι να πάρω και άλλη...Δεν ξέρω τι διάρκεια ζωής έχουν και δεν ξέρω πόσες θα χρειαστεί να αλλάξω μέσα στο χρόνο αν παραμείνω βέβαια στο Η.Τ.
Οπότε...αν βάλετε την ποσότητα...την συχνότητα κλπ...θα δείτε ότι η πιθανότητα να σου κάτσει ελλατωματικό κομμάτι...πολλαπλασιάζεται σε σχέση με όλες τις άλλες κινέζικες συσκευές...
Τέσπα...νομίζω ότι το θέμα αφορά ακριβώς αυτό...το σκάσιμο μπαταρίας...και πάνω σ αυτό αναπτύσσονται οι όποιες φοβίες - ανησυχίες...είτε αβάσιμες είτε όχι...
Φιλικά πάντα....

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:09 »
sorry boys...αλλά....κάθε πότε αλλάζετε μπαταρίες κινητού και κάθε πότε φούρνους μικροκυμάτων καφετιέρες και όλα όσα προαναφέρθηκαν?
Αυτές οι συσκευές τις πήρες, σου έκατσαν καλά...είσαι εντάξει...
Επίσης δεν ξέρω αν απ όλα αυτά έχετε 3-4 στο σπίτι σας και τα αλλάζετε εναλλάξ...
Προσωπικά είμαι νέος ατμιστής και ήδη έχω 3 μπαταρίες και σκέφτομαι να πάρω και άλλη...Δεν ξέρω τι διάρκεια ζωής έχουν και δεν ξέρω πόσες θα χρειαστεί να αλλάξω μέσα στο χρόνο αν παραμείνω βέβαια στο Η.Τ.
Οπότε...αν βάλετε την ποσότητα...την συχνότητα κλπ...θα δείτε ότι η πιθανότητα να σου κάτσει ελλατωματικό κομμάτι...πολλαπλασιάζεται σε σχέση με όλες τις άλλες κινέζικες συσκευές...
Τέσπα...νομίζω ότι το θέμα αφορά ακριβώς αυτό...το σκάσιμο μπαταρίας...και πάνω σ αυτό αναπτύσσονται οι όποιες φοβίες - ανησυχίες...είτε αβάσιμες είτε όχι...
Φιλικά πάντα....

Φίλε TNT ,
Τα καταγεγραμμένα κρούσματα έκρηξης μπαταριών από η.τ., σε όλο τον πλανήτη ,είναι ελάχιστα. Πραγματικά ελάχιστα.
Οπότε καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό στατιστικά.....
Περισσότερο θα έλεγα ότι αυτό αποτελεί μια δικαιολογία στα στόματα των καπνιστών κ.τ. οι
οποίοι δεν καταφέρνουν να αποχωριστούν το κανονικό τσιγάρο.
Όντως είναι καλό να μην αφήνουμε τις μπαταρίες (ειδικά τις no-name) να φορτίζουν ενώ λείπουμε από το σπίτι ή
την νύχτα ενώ κοιμόμαστε.
Δεν χρειάζεται όμως να φτάνουμε σε υπερβολές....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2012, 13:27 από nightdream »

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:10 »
Φίλε TNT ,
Τα καταγεγραμμένα κρούσματα έκρηξης μπαταριών από η.τ. ,είναι ελάχιστα. Πραγματικά ελάχιστα.
Οπότε καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό στατιστικά.....
Περισσότερο θα έλεγα ότι αυτό αποτελεί μια δικαιολογία στα στόματα των καπνιστών κ.τ. οι
οποίοι δεν καταφέρνουν να αποχωριστούν το κανονικό τσιγάρο.
Όντως είναι καλό να μην αφήνουμε τις μπαταρίες (ειδικά τις no-name) να φορτίζουν ενώ λείπουμε από το σπίτι ή
την νύχτα ενώ κοιμόμαστε.
Δεν χρειάζεται όμως να φτάνουμε σε υπερβολές....

 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:15 »
Και επαναλαμβάνω για 3η φορά ότι πριν με τις φώτο , επρόκειτο
για χιούμορ και όχι για χλευασμό.

Μπορείς να μοιράζεσαι ελεύθερα τις όποιες ανησυχίες σου και απορίες σου
μαζί μας στα κατάλληλα νήματα.

Παρεμπιπτόντως καλωσόρισες στο φόρουμ και στην παρέα μας!  ;)

Edit:
mariosnkaryes:
Το συνολάκι παραπάνω βγαίνει σε ασημί , μαύρο και μπεζάκι!
Για τα υπόλοιπα χρώματα : Προσεχώς.
  :))

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2012, 13:29 από nightdream »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:21 »
sorry boys...αλλά....κάθε πότε αλλάζετε μπαταρίες κινητού και κάθε πότε φούρνους μικροκυμάτων καφετιέρες και όλα όσα προαναφέρθηκαν?
Αυτές οι συσκευές τις πήρες, σου έκατσαν καλά...είσαι εντάξει...
Επίσης δεν ξέρω αν απ όλα αυτά έχετε 3-4 στο σπίτι σας και τα αλλάζετε εναλλάξ...
Προσωπικά είμαι νέος ατμιστής και ήδη έχω 3 μπαταρίες και σκέφτομαι να πάρω και άλλη...Δεν ξέρω τι διάρκεια ζωής έχουν και δεν ξέρω πόσες θα χρειαστεί να αλλάξω μέσα στο χρόνο αν παραμείνω βέβαια στο Η.Τ.
Οπότε...αν βάλετε την ποσότητα...την συχνότητα κλπ...θα δείτε ότι η πιθανότητα να σου κάτσει ελλατωματικό κομμάτι...πολλαπλασιάζεται σε σχέση με όλες τις άλλες κινέζικες συσκευές...
Τέσπα...νομίζω ότι το θέμα αφορά ακριβώς αυτό...το σκάσιμο μπαταρίας...και πάνω σ αυτό αναπτύσσονται οι όποιες φοβίες - ανησυχίες...είτε αβάσιμες είτε όχι...
Φιλικά πάντα....
Αδερφε πλάκα καναμε!  :dontknow:
Εχεις καθε δικιο να εισαι επιφυλακτικος με τις μπαταριες... :yes:
Προτεινω να διαβασεις το σχετικο νημα με τις πληροφοριες για τις μπαταριες καθως και αυτο: http://blog.tech-spot.gr/2009/11/06/3656/

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:27 »
Παιδιά...το ξέρω ότι κάνατε πλάκα...δεν υπάρχει καν λόγος για διευκρίνηση...δεν είμαι παρεξηγησιάρης...απλά επειδή δεν περίμενα το Η.Τ. να κάνει τόσο εύκολη την διακοπή του κ.τ δεν θέλω να υπάρχει το οτιδήποτε που να με χαλάει...
Ευχαριστώ για τις υποδείξεις... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:48 »
sorry boys...αλλά....κάθε πότε αλλάζετε μπαταρίες κινητού και κάθε πότε φούρνους μικροκυμάτων καφετιέρες και όλα όσα προαναφέρθηκαν?
Αυτές οι συσκευές τις πήρες, σου έκατσαν καλά...είσαι εντάξει...
Επίσης δεν ξέρω αν απ όλα αυτά έχετε 3-4 στο σπίτι σας και τα αλλάζετε εναλλάξ...
Προσωπικά είμαι νέος ατμιστής και ήδη έχω 3 μπαταρίες και σκέφτομαι να πάρω και άλλη...Δεν ξέρω τι διάρκεια ζωής έχουν και δεν ξέρω πόσες θα χρειαστεί να αλλάξω μέσα στο χρόνο αν παραμείνω βέβαια στο Η.Τ.
Οπότε...αν βάλετε την ποσότητα...την συχνότητα κλπ...θα δείτε ότι η πιθανότητα να σου κάτσει ελλατωματικό κομμάτι...πολλαπλασιάζεται σε σχέση με όλες τις άλλες κινέζικες συσκευές...
Τέσπα...νομίζω ότι το θέμα αφορά ακριβώς αυτό...το σκάσιμο μπαταρίας...και πάνω σ αυτό αναπτύσσονται οι όποιες φοβίες - ανησυχίες...είτε αβάσιμες είτε όχι...
Φιλικά πάντα....
οσο ποιο πολυ το ''φοβασε'' τοσο ποιο σιγουρα θα συμβει ...... εαν τωρα εισαι η ειμαι ο ενας στους δεκα χιλιαδες τοτε να γραψουμε λοττο......βαζε τις μπαταριες σου κανονικα αγορινα και μην φοβασε τιποτα...... εαν εχεις μικρα παιδια σπιτι φροντισε να τα βαζεις καπου ψηλα..αλλιως τα υπολοιπα αστα....δεν θα βαλεις τωρα σακουλες για μια μπαταρια...καταρχην καλοκαιριαζει και οι θερμοκρασιες θα ειναι τρελες μεσα στην σακουλα...οποτε αυξανεις την πιθανοτητα να γινει αυτο που φοβασε και τοτε θα ''δικαιολογησης'' και τον φοβο και την σακουλα.εγω επειδη δουλευω 3 ego και 2 μπαταριοθηκες 18650 θα σου πω οτι εχει τυχει και τα δυο ειδη να τα αφησω ξεχασμενα στην φορτιση και 3 μερες....!!!!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 04, 2012, 15:55 »
Καλή η πλάκα πού και πού, παιδιά, αλλά να μην παρατραβάει.  8)
Κάποια μηνύματα σβήστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος ANTONY

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Όταν το κάπνισμα γίνετε HOBBY λέγετε... άτμισμα.
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 06, 2012, 09:00 »
Διάβασα μερικά μηνήματα και νομίζω οτι γίνετε πολύ κακό για το τίποτα έχω προσωπική εμπειρία από σκάσιμο μπαταρίας κατά την φόρτηση και μάλιστα 2 φορες και δεν ανατινάχτικε το σπίτι μου απλά ακούστικε ενα μπαμ σαν καψούλι από παιδικό πιστόλι και η μόνη ζημιά ήταν τα υγρά της μπαταρίας που χύθηκαν στον φορτιστή μου βέβαια δεν ήταν μπαταρία λιθίου αλλα νικελίου μετάλου που χρησημοποιώ συνήθως σε όλες τις συσκευές μου αλλά δεν πιστεύω οτι θα είχε μεγάλη διαφορά αν είχε συμβή σε μπαταρία λιθίου. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά και τις 2 φορές έγινε σε παλιά μπαταρία που είχε φάει τα ψωμιά της.

Αποσυνδεδεμένος kwstaspan

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Ρεμπέτικο Φόρουμ
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #132 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 19:08 »
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους τους φίλους ατμιστές.


Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, το οποίο ίσως να έχει σχέση σε κάποιο τυχόν σκάσιμο μπαταρίας είναι, ότι όταν βάζω στον φορτιστή την μπαταρία μου και την φορτίζω, ακουμπώντας την, καταλαβαίνω κάποιον ανεπαίσθητο ηλεκτρισμό στο χέρι μου. Βασικά δεν έδωσα σημασία, αλλά πέφτοντας σε αυτό το θέμα είπα να ρωτήσω τους φίλους ατμιστές αν αυτό είναι λογικό.




Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #133 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 19:12 »
Σε τι είδους μπαταρία αναφέρεσαι?

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Σκάσιμο μπαταρίας κατά τη φόρτιση
« Απάντηση #134 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 19:37 »
Πίσω από εκεί που την πήρες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364