vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 08, 2012, 18:51 »
Ανά γειά σου!!!!! Αυτές εννοούσα !!!!!!

Η φαγούρα μεγαλώνει..!!! Μόλις δοκίμασα να βγάλω τον κεντρικό πόλο!!! Αλλά σταμάτησα!!!!

Μας βολεύουν ενδεχομένως αυτές που η μία μπαίνει μέσα στην άλλη. Αλλά από την άλλη  :hmmm: :hmmm: θα πρέπει να μείνει χώρος για το σύρμα. Κάτι σκέφτομαι και γι αυτό :hmmm:

Παιδιά ... Έχω δει 10 φορές το video. Απο τη μία έχει μια πιο λεπτης διαμέτρου βελόνα για να χωράει από την οπή που περνάει η πλευρά της αντίστασης που πάει στο σώμα, και από την άλλη μια πιο χοντρή η οποία παει στον πόλο μάλλον μέσα από την κεντρική τρυπούλα του κεραμικού.

Αυτά τα #%#$£^¥ καρφάκια πως θα τα κάνουμε? δεν μπορω να τα δώ με τίποτα!!!!

Edit:
Τελικά δεν είναι πιο χοντρή βελόνα αλλά όπως και θα έπρεπε έχει μόνωση και αυτό την κάνει πιο χοντρη. Η μόνωση γίνεται εύκολα αφαιρώντας τη μόνωση ενός καλωδίου που περνάει μέσα της η βελόνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2012, 00:54 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:04 »
Πιο πολύ μας ενδιαφέρει ο κεντρικός πόλος. Και χωρίς υποδοχή ο αρνητικός μπορεί να σφηνωθεί στο πλέγμα που βρίσκετε γύρω από το κεραμικό.
Τράβα και φωτογραφίες σε ότι κάνεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:15 »
djfloor σε αυτό έχεις δίκιο, αλλά αν πιέσουμε ενα τμήμα της λεπτής βελόνας, έτσι ώστε να γίνει πλακέ, τη στραβώσουμε έτσι ώστε να θυμίζει αγκίστρι και την περάσουμε απο κάτω προς τα πάνω, το στρόγγυλο μέσα από την πλαϊνή τρύπα του κεραμικού και το πλακέ το βάλουμε ανάμεσα στο κεραμικό και το πλέγμα, εξασφαλίζουμε σταθερότητα.

Δεν έχω κάνει τίποτα μέχρι τώρα, ατμίζω με τον Νο 2 imist που έχω και συνεχίζω να γλυκοκοιτάω τον Νο 1 iMist.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:21 »
Αντι να τον "γλυκοκοιτας" δεν αρχιζεις να τον "αγριοκοιτας"( :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:) ?
Ποτε δεν ξερεις αν δεν κανεις μια προσπαθεια. ;)
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:49 »
Για το πλαινο απλα χρειαζεται συρμα χωρις αντισταση, για να ειναι αρκετα μακρυ και να μπλεχτει με το πλεγμα ! δεν εχει αναγκη σταθεροποίησης Ουτε καν το κεντρικο δεν εχει αναγκη σταθεροποίησης! Αναγκη καθοδήγησης εχει! Το όλο θεμα ειναι να ΜΗΝ βγαζεις καθε φορα τον πολο απο κατω κλπ για να γίνει η δουλεια! να γίνεται οπως το κανει αυτος! Απλα να πηγαίνεις και να "ακουμπας" την αντισταση εκει πανω και οι οπες να το καθοδηγουν! Και εσυ απλα μπλεκεις λογο το πλαινο συρμα με το  γυρω γυρω mesh.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 08, 2012, 19:56 »
Λοιπόν.....

Ο πόλος από κάτω βγαίνει, όχι τόσο εύκολα βέβαια αλλά βγαίνει με ένα πολυ ψιλό κατσαβιδάκι, κουνώντας δεξιά αριστερά... Θέλει υπομονή και λίγο λίγο για να μή χαλάσουμε την τσιμούχα από κάτω.

Όμως εδώ σταματάω γιατί χρειάζεται κολλυτίρι, και μάλλον τρυπανάκι διαμέτρου της βελόνας που θα αποφασίσουμε να βάλουμε. Στον πόλο φτάνει ένα καλωδιάκι κόκκινο που προφανώς καταλήγει στο ένα άκρο της αντίστασης και είναι κολλημένο στον πόλο με καλάι. Έχω σκεφτεί να τρυπήσω τον πόλο έτσι ώστε να περνάει η βελόνα και μετά να την κολλήσω. Οπότε το θέμα με τη βελόνα που θα περνάει μέσα από την κεντρική τρύπα και θα φτάνει στον κεντρικό πόλο είναι οκ. Το μήκος θα το δώ όταν θα συνεχίσω τη μετατροπή.

Παιδιά συγνώμη αλλά δεν έχω τα εργαλεία μου στο σπίτι αλλά στο μαγαζί.

Επιμένω... Κάποιος ας σκεφτεί τι θα κάνουμε με τα καρφάκια που θα σταθεροποιούν την αντίσταση. Αυτό που σκέφτομαι θα το δοκιμάσω πρώτα και μετά θα το πω, για να μη σας μπερδεύει.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:01 »
Εχω τρυπανακια κατω απο χιλιοστο οτι χρειαστείς εδω ειμαι  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:03 »
ωραιο ειναι και γουσταρω το καγκούρικο επιχρυσωμενο χρώμα... 8)

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:03 »
Για τα καρφακια που θα σταθεροποιούν την αντίσταση,μπορεις να βαλεις 2 καρφιτσες.
Κρατας το κεφαλι κ κοβεις στο μηκος που θελεις.Βρισκεις κ μια βελονα στο σωστο παχος ωστε να σφηνωνει μεσα η καρφιτσα μαζι με το συρμα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:14 »
Για το πλαινο απλα χρειαζεται συρμα χωρις αντισταση, για να ειναι αρκετα μακρυ και να μπλεχτει με το πλεγμα ! δεν εχει αναγκη σταθεροποίησης Ουτε καν το κεντρικο δεν εχει αναγκη σταθεροποίησης! Αναγκη καθοδήγησης εχει! Το όλο θεμα ειναι να ΜΗΝ βγαζεις καθε φορα τον πολο απο κατω κλπ για να γίνει η δουλεια! να γίνεται οπως το κανει αυτος! Απλα να πηγαίνεις και να "ακουμπας" την αντισταση εκει πανω και οι οπες να το καθοδηγουν! Και εσυ απλα μπλεκεις λογο το πλαινο συρμα με το  γυρω γυρω mesh.

Alex ετσι όπως το κάνει αυτός έτσι το σκέφτομαι ότι θα γίνει. Δεν χρειάζεται σύρμα χωρίς αντίσταση. Αυτός βάζει το ένα άκρο της αντίστασης στη βελόνα, και το στριμώχνει με το καρφάκι. Το ρεύμα θα περάσει δια μέσου της βελόνας χωρίς απώλειες και θα φτάσει στο σύρμα μας το οποίο θα πυρακτωθεί. Πίστεψέ με αυτό είναι το εύκολο τελικά, όμως επιδή δεν έλυσα εντελώς τον ΚΑΙΝΟΎΡΙΟ iMist που είχα, δεν ξέρω πως θα στερεώσω την άλλη βελόνα με το πλέγμα και επιτέλους ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΤΑ %#^££$?^* ΤΑ ΚΑΡΦΆΚΙΑ!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:20 »
Εχω τρυπανακια κατω απο χιλιοστο οτι χρειαστείς εδω ειμαι  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:

Φίλε skopos είμαι από τη Μέση όπου είναι και η δουλειά μου αλλά μένω στην Ξάνθη, γι αυτο δεν μπορω να συνεχίσω τώρα. Αύριο τελικά, ή θα πετάξω 10 ευρώ ή θα τον καταφέρω να τον κάνω πλήρως επισκευάσιμο.
Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απο αντιστάσεις ατμοποιητών αλλα ευτυχώς είχα αγοράσει κάποια σύρματα έτσι για να βρίσκονται, έτσι μπορώ να φτάσω μέχρι τέλους τη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 08, 2012, 20:26 »
ειμι περιεργοςνα δω αν καποιος απο εμας θα μοντάρει έτσι τον Imist του ή αν θα τον προλαβει καποιος άλλος,θα παραγγειλει και θα εχει στα χερια του πιο γρηγορα τον removable resistance... και στις δυο περιπτωσεις περιμενουμε review παιδια! :yes:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:10 »
Pastafarai αφου κατάφερα και έβγαλα τον κεντρικό πόλο χωρίς απώλειες, είμαι σίγουρος ότι η μετατροπή γίνεται.
  Αν ήξερα τι γίνεται με τη γεύση και την απόδοση του iMist μετά την επέμβαση καθώς και με την αεράτη τζούρα που πλέον μου αρέσει πάρα πολύ, τότε θα συνέχιζα τώρα. Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα κάποιος να αγοράσει τη ´ γνήσιά ´ μετατροπή, και να κάνει review, πριν να συνεχίσω.

Πάντως φαντάζεται τον εαυτό σου με το επιχρυσο στα χείλη και άσπρη κάλτσα? :))

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:17 »
μουφα.......καλυτερα παρε τον imist που τον εχει 8 ευρω...........

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Removable resistance atomizer με 28 Ευρώ?
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 08, 2012, 21:18 »
ναι αλλα τον imist δεν τον εχει σε....χρυσό!  :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364