vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Tem, ramon

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #345 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 12:30 »
Πρόσφατα δοκίμασα τα Vega & Pothos της Nobacco και μου άρεσαν πολύ! Σταμάτησα το Turkish Blend και πλέον καθημερινό μου έγινε το Vega. To Pothos είναι πιο βαρύ και μένει για πιο ιδιαίτερες ώρες και γεύσεις.

Επίσης, το El Torro Guevara που δεν άντεχα να ατμίσω σκέτο, το ανακάτεψα με El Torro Virginia σε αναλογία 50/50 και έγινε πολύ καλή βραδινή παρέα!

Αποσυνδεδεμένος Pandora

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • HandMade By Pandoras
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #346 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 13:05 »
Το RY 29 απο Ecocig. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #347 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 13:40 »
Καλησπερες  :bye: :bye: :bye:
Σε αυτο το φορουμ μπορει κανεις να μαθει παρα πολλα για το κοσμο του η.τ με τη βοηθεια των μελων εδω.
Ετσι και εγω μαζευοντας γνωμες και αποψεις ,ειπα να ακουσω και το φιλο ecigfun που μου ειχε πει οτι η house of liguid  εχει τσιγαρισιες γευσεις..
Ειπα να δοκιμασω απο την σειρα el toro (μου κανε ''κλικ''το ονομα και το μπουκαλακι τα σπαει,πολυ ομορφο) το virginia prime..
Βγαζει μια καθαρα πλουσια τσιγαρισια γευση,με το ντουμανι και το χτυπημα στο λαιμο τοσο πειστικο στο κανονικο τσιγαρο που με ''επιασα''να τιναζω το η.τ για να διωξω τη σταχτη μου.. :lotpot: .Εξομοιωτης τσιγαρου κανονικοτατα :laugh1: :thumpup:

Φιλε ecigfun σε ευχαριστω πολυ...Εισαι πανσοφος  :thumpup: :respect: :respect:                         

Αποσυνδεδεμένος nikosfts

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+Dca
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #348 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 14:21 »
Για όσους αντέχουν Puros Naturales 24mg (εγώ προσωπικά δεν το άντεξα "έβαλα τα κλάματα" :wall: ) και Cigarrillos όλα από El Toro.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #349 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 15:22 »
Αρκετά τσιγαρίσιες γεύσεις έχουν και αυτά:
 
http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=karelia

http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=Assos

http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=papastratos
 
Eμένα πάντως δεν μου άρεσαν καθόλου εκτός ίσως λίγο το papastratos...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2013, 15:33 από zacharis1955 »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #350 στις: Ιανουαρίου 27, 2013, 23:54 »
Νobacco Exclusive Flavorless.  Πιθανότατα πολύ πιο τσιγαρίσιο από κάποια άλλα "καθαρά τσιγαρίσια" ή καπνικά που αναφέρονται συχνά......

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #351 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 00:02 »
Το cigarillos απο el toro ειναι πολυ καλο με βοήθησε να ξαναξεφυγω απο κτ πάλι σε 18 αρι απο τα καλυτερα που εχω δοκιμαση θα κάνω και τα υπόλοιπα δοκιμή απο el toro και θα σας πω εντυπώσεις

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #352 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 00:15 »
El toro Virginia prime.Για τα γούστα μου ότι ποιο κοντα σε τσιγαρο.Αν δεν είχε και αυτα τα κατάλοιπα,κάθε 12 με 15 ml ,αλλαγή αντιστασης,θα ήταν το απόλυτο υγρο για μένα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #353 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 00:31 »
Λοιπόν, δοκίμασα το Cigarillos El Torro. Πολύ καλό καπνικό!
Όμως για μένα η πιο τσιγαρίσια γεύση από έτοιμα υγρά παραμένει το Torque της Halo.
Ξηρό, πικρίζει λίγο, ενώ τα Cigarillos -πιστά στο όνομα-έχουν κάτι από την γλυκάδα των μικρών πούρων.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 01:51 »
Για εμένα τρεις γεύσεις,guevara-puros-cigarrillos από Hol.

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 28, 2013, 10:35 »
Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 γεύσεις, από διάφορες εταιρείες (καπνικές πάντα, αλλά και 2-3 μή καπνικές), όμως πιο "τσιγαρίσια" γεύση από την σκέτη VG δεν έχω βρει. Κατά καιρούς μπάινω στην διαδικάσία να δοκιμάσω κάτι καινούργιο, μου αρέσει εκείνη την στιγμή, όμως την επόμενη μέρα (μην πω και ώρα) αναζητώ πάλι την σκέτη!!!
Είπα ότι δεν θα κάνω άλλη δοκιμή με γεύσεις ποτέ, αλλά.... ποτέ μην λές ποτέ!
 :)


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 29, 2013, 14:25 »
Αρκετά τσιγαρίσιες γεύσεις έχουν και αυτά:
 
http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=karelia

http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=Assos

http://www.ok-smokey.com/catalogsearch/result/?q=papastratos
 
Eμένα πάντως δεν μου άρεσαν καθόλου εκτός ίσως λίγο το papastratos...


Όλα τα αρώματα του oksmokey έχουν μια χαρακτηριστική "καπνίλα" που δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω ευχάριστη...
Δεν είναι όπως άλλα καπνικά όπως πχ του AtmosLab ή της ΦΑ, μου βγάζουν μια "λαδίλα" που προσωπικά δεν μου αρέσει. Το prince που το δοκίμασαν φίλοι καπνιστές που καπνίζουν τα συγκεκριμένα τσιγάρα τους άφησε καλές εντυπώσεις, εγώ όμως ΔΕΝ....
Τελείως αποτυχία είναι ο Assos που έχει υπερβολική μέντα μέσα.
Ισως τα υγρά αυτά να αρέσουν σε καπνιστές, για μένα που απέχω από τον καπνό πολύ καιρό δεν είναι καθόλου ευχάριστα....

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 10:30 »
Μετα απο τη ευχαριστη εκπληξη που μου εκανε το el toro virginia prime ειπα να δοκιμασω και κανα αλλο el toro,οποτε πηρα το cigarrillos naturales.Παρα πολυ καλο και αυτοΠλουσια και γεματη γευση και μου αφηνει ενα ωραιο αρωμα (πολυ διακριτικο).
 Αν και δεν ειμαι ο καλυτερος φιλος με τα πουρα η cigarrillos (για εμενα ειναι σχεδον τα ιδια αυτα τα δυο ) με το απογευματινο καφεδακι μου ηρθε και εδεσε ταμαμ
 OLE toro

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 10:35 »
Τελικά αυτά τα el toro ή θα τα αγαπήσει κάποιος ή θα τα μισήσει
Κάποια στιγμή θα τα δοκιμάσω

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #359 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 17:12 »
το maxxxb απο ecig ,  και tobacco exlucive απο nobacco

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364