vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 1 χρήστης
tasos1976

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 17:59 »
Για καπνικά εντελώς, Εl-Toro  :respect: :respect:
Πήρα τα Εden, Guevara και Vriginia Prime και δεν ξέρω ποιο να πρωτοατμίσω  :))
Καλύτερα καπινικά δεν έχω ξαναδοκιμάσει...το μόνο που λείπει είναι το χαρτί που καίγεται  :))


Βάλε λίγο rizzla στο πλέγμα του DID και είναι ΟΚ!!! :lotpot: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 23:14 »
INAWERA Arabic Tobacco - Ξερό! Στεγνό κι ασάλιωτο με νότες από El Toro Cigarillos και με Dirty βάση ακόμα πιο τσιγαρίσιο. Πλέον έχω ένα Gini μόνο γι'αυτό και 600ml dirty μόνο γι'αυτό. H dirty γενικά δεν μου αρέσει με τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 01:52 »
Ευτυχώς καμία από τις γεύσεις που έχω δοκιμάσει ως τώρα δε μου θυμίζει τσιγάρο! Και λέω ευτυχώς, γιατί κατά την προσωπική μου άποψη, το τσιγάρο έχει πικρή "γεύση" αν μπορεί κανείς ποτέ να απομονώσει τη γεύση του. Απο κει και πέρα είναι θέμα αίσθησης γενικής. Ως κανονική καπνίστρια "φτιαχνόμουν" με το όλο πακετάκι: χτύπημα, νικοτίνη, ντουμάνι. Ο,τι συμβαίνει με το η.τ δηλαδή χωρίς τα κακά του κανονικού.
Το τσιγάρο βρωμάει και έχει άθλια γεύση (κι ας μου αρέσει ακόμα). Φαντάζομαι πως αν πετύχαινε μια 100% προσομοίωση της "γεύσης" σε ηλεκτρονικό, αυτό που θα προέκυπτε θα ήταν ως και εμετικό...
Οσα χαρακτηρίζονται ως καπνικά-τσιγαρίσια και δεν έχουν παράλληλα μια ελαφρά επίγευση (καφέ, σοκολάτα, γλυκάδα και ό,τι άλλο μπορεί να υπάρχει) μου θυμίζουν κάτι από φάρμακο...Προφανώς (και πάντα κατά την προσωπική μου άποψη) άλλο αποτέλεσμα φέρνει ο ατμός στο στόμα και στη μύτη και άλλο ο καπνός.
Εχω δοκιμάσει αρκετά υγρά στους 2+μήνες που ατμίζω. Και έχω άλλα πόσα να δοκιμάσω.. ;) Βάση σκέτη δεν έχω κάνει ακόμα.
Η μαγκιά του ηλεκτρονικού, είναι η όλη αίσθηση "τσιγάρου", "καπνίσματος", που παίρνει κάποιος. Κι έχει να παίξει κ με ένα κάρο γεύσεις-αρώματα αν θέλει. Αυτό προσπαθώ να περιγράψω σε όσους με ρωτάνε, απελπισμένοι που είναι ακόμα δέσμιοι του κανονικού. Ούτε ο κανόνας: "ξεκίνα με κάτι τσιγαρίσιο" ισχύει απόλυτα! Φίλος ψήθηκε με την καραμελωμένη μηλόπιτα της enjuice που δοκίμασε από μένα (όχι με το απάτσι ας πούμε) και την επομενη μέρα τσακίστηκε κι αγόρασε η.τ και ατμίζει καραμέλες, μήλα και τέτοια!!! :))
Φανατικά ερωτευμένη με το τσιγάρο, συνειδητοποίσα πως τόσα χρόνια έκανα το στόμα μου παπούτσι με την πικρίλα και τη βρώμα του και ευτυχώς δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο στο ηλεκτρονικό! Οι μεγάλοι έρωτες δεν ξεχνιούνται μεν αλλά το ηλεκτρονικό με έπεισε σοβαρά, πράγμα το οποίο δε μπορούσα ποτέ να το φανταστώ ότι θα μου συμβεί!
Αυτά, τα καθόλου ολίγα από μένα! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 06:27 »
Έχω δοκιμάσει αμέτρητες καπνικές γεύσεις. Το FA RY4 είναι πλέον εδώ και μήνες το βασικό μου υγρό (εν αναμονή δοκιμής του after 8 smoke) και το halo tribeca η ακριβή μου αγάπη.

Παρόλα αυτά πραγματικά τσιγαρίσια υγρά μόνο τα EL TORO δικαιούνται να αποκαλούνται.
Ατμίζω puros ή guevara και μερικές φορές ψάχνω αφηρημένα το κομματάκι καπνού που κόλλησε στη γλώσσα μου από το πούρο.
Αν κυκλοφορούσαν όταν πρωτοάρχισα το άτμισμα 1 χρόνο πριν θα με είχαν γλυτώσει από πολύ κόπο και χρήμα. Τώρα πλέον οι γευστικές μου προτιμήσεις έχουν αλλάξει αλλά πάντα θα υπάρχει μια θέση στο συρτάρι μου γι αυτά τα υγρά να μου θυμίζουν καλές (?) παλιές εποχές.

Όσοι ξεκινούν τώρα το άτμισμα πρέπει να τα δοκιμάσουν. Είναι μόνα τους σε άλλη κατηγορία.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 06:51 »
@camber@ όποτε μπορέσεις δοκίμασε και αυτά:

RY4 Double by The Perfumer's Apprentice 
RY4 Asian by The Perfumer's Apprentice 
RY4 by Inawera

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 13:24 »
Έχω δοκιμάσει τα 2 πρώτα. Εξαιρετικά και τα δύο για τα δικά μου γούστα. Θα τα χαρακτήριζα καπνικά (με την ευρεία έννοια που έχουμε συνηθίσει στο η.τ.) αλλά τσιγαρίσια δεν μπορώ να τα πω.


Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 13:41 »
ry4 f.a  k tobacco απο την Nobacco, οπως κ το ry3 τις Nobacco ειναι τσιγαρισιο , απο αυτα που χω δοκιμάσει, σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλα, μια απορεια παλι κ μην με πείτε γκρινιάρη  :tongue_smilie: , αλλα οι εταιριες το χουν παρακάνει με τα καπνικα , αυτοι που τα βαφτίζουν εχουν καπνισει ποτε? Αυτες τις γευσεις τις βρηκα απο δω απο σχολια παιδιων , κ απο το παιδι που τα αγοράζω, η "κατευθύνσεις"  των εταιριων ειναι αλλα αντι αλλων!!!!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 13:42 »
Πρόσφατα απέκτησα το Camel της Totaly Wicked και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δίνει τσιγαρίσια γεύση χωρίς πικάντικα πράγματα μέσα του. Νομίζω οτι πιο κοντά σε τσιγάρο και ατμίζεται ευχάριστα όλη μέρα.
Το πήρα από εδώ

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 14:01 »
Η πιο "τσιγαρισια" γεύση που έχω ατμισει ειναι η Gina από Atmos.
"Δυσκολο" άρωμα και δεν αρέσει σε πολλούς, απ ότι έχω καταλάβει, αλλα ειναι ότι πιο κοντά έχω βρει σε απόλυτα καπνικη γεύση χωρίς ιδιαιτερες γλυκές ή άλλου είδους παρεμβάσεις στη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 14:16 »
συμφωνω 100%
gina και παλι gina

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 14:21 »
Νομίζω οτι πιο κοντά σε τσιγάρο

Αυτό θέλεις?
Να είσαι κοντά στο τσιγάρο? ;D

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 14:35 »
Καπνικά δοκίμασα διάφορα... Γενικώς όλα μου γλύκιζαν (έστω και λίγο στο τέλος) και δεν μου άρεσαν. Δοκίμασα Desert Ship, RY (διάφορα), Virginia, Tobacco, American Mix και ίσως και μερικά ακόμη που δεν θυμάμαι...

Στην αναζήτηση για το απόλυτο καπνικό, δοκίμασα και το El Torro Guevara. Τότε κατάλαβα ότι δεν ήθελα, ούτε άντεχα το απόλυτο καπνικό υγρό!... Νομίζω το είπε κι ο gewre σε ανάλογο βίντεο που έκανε... πιο καπνικό δεν γίνεται, πιο καπνικό πεθαίνεις!... Έμεινε στο συρτάρι από τότε και θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία αφού πρώτα το αραιώσω λίγο και ως βραδινή συντροφιά για κανένα ισχυρό αλκοόλ... Μόνο του και αυτούσιο δεν μπορώ να το ατμίσω!... Είναι πράγματι το απόλυτο καπνικό και με μεγάλη διαφορά, τουλάχιστον από όσα έχω κατά καιρούς δοκιμάσει εγώ.... Δεν δοκίμασα άλλη γεύση (αν και το σκέφτομαι, νιώθω θαρραλέος!), πάντως είναι πράγματι σε δική τους ξεχωριστή κατηγορία τα El Torro!

Εδώ και καιρό ατμίζω καθημερινά το Turkish Blend της Nobacco στα 11mg.
Πλέον σταμάτησα να ψάχνω το πιο καπνικό της αγοράς... νομίζω ότι το βρήκα και δεν το αντέχω!  :))

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 18:04 »
Dark Vapure απο FlavourArt...

Sent from my home using my tablet


Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #343 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 08:13 »
eden απο el toro

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #344 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:51 »
Αυτό θέλεις?
Να είσαι κοντά στο τσιγάρο? ;D

Οχι Γιωργο.
Απλα στο νημα τσιγαρισιες γευσεις εγραψα κατι που θυμιζει τσιγαρο και οχι καραμελε ;)


Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364