vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, Ηρακλης, dkostas, Ribot, camber, laniel

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 14, 2012, 01:27 »
Ερώτηση, (όποιος αγαπάει απαντάει  ;))
τα υγρά με VG κ νικοτίνη στα 12 mg δίνουν καλό ατμό αλλά θα είναι μειωμένο το χτύπημα? Το ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει από το cleverstore κ θέλω να ξέρω τώρα που μπορώ ακόμα να κάνω αλλαγή. Με εδνιαφέρει να έχω κ καλό χτύπημα δλδ να μην χρειάζομαι να προσθέσω υγρό με PG ναι?

Edit: Είμαι κ σε λάθος νήμα... :-[ :-[ :-[ :-[
Aπ' τη μικρη δικια μου εμπειρία αλλά και τη μελέτη του φόρουμ: ΝΑΙ! η μεγάλη αναλογια σε VG σίγουρα  μειώνει το hit και πιθανότατα να αυξάνει τη ''γλυκα'' τουλαχιστον σε καρτο με πολυεστέρα που χρησιμοποιω. Εκανα προσφατα και μια δοκιμή για να βεβαιωθώ: ατμισα μίξη VG/νερό στα 11mg και μετά PG/νερό στα 11mg. Αποτέλεσμα: Το πρώτο τρελή ατμούρα - ανύπαρκτο hit, το δεύτερο τρελό hit(για 11mg) και κυριολεκτικά ανύπαρκτος ατμός... μιλάμε ήταν σα να καταπινες τη τζούρα :) . Μεχρι τώρα τείνω να καταλήξω πως για να 'χεις hit σε χαμηλές νικοτίνες θες μπολικη PG στο ζουμάκι σου πχ PG/VG 80/20 ή καπου εκεί τελως πάντων... :D :thumpup:

ρε μηπως είμαστε off topic :hmmm: :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 14, 2012, 12:29 »
ΚαλημΕΡα, τελικά δεν ξέρω αν είμαστε εκτός θέματος μα ειλικρινά σε ευχαριστώ γιατί μου έλυσες μια (χαζή  ::)) απορία...  :respect  :respect: :respect: :respect: :respect:  Ατμίζω με PG+VG κ είμαι ευχαριστημένη μα θέλω να πάω σε VG για να δώ αν είναι καλλίτερη (υγρά με τσιγαρίσιες γεύσεις...)  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 14, 2012, 12:41 »
Γεια χαρα σε ολους..Εως τωρα οσα υγρα εχω κανει,κανενα δεν μου φερνει την απολυτη τσιγαριλα που ειχαμε με το κανονικο τσιγαρο..Το πιο κοντινο για μενα σε Κ.Τ ειναι το Nobacco Valuto 18mg που πραγματικα δεν μου αρεσε καθολου αφου εχω σιχαθει πλεον το Κ.Τ και το οποιο δεν εχει ουδε μια σχεση με το Valuto των 12mg το οποιο ειναι ενα κλασσικο υγρο με ελαφρυ γλυκισμα κατα την εκπνοη αλλα και κορυφαιο....Αλλα και υγρα με σκετη VG χωρις καθολου PG(Προσωπικα τα θεωρω απαραδεκτα)ειναι πολυ κοντα στο Κ.Τ

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 14, 2012, 12:59 »
Εδώ που τα λέμε και εγώ και τι δεν άχω αγοράσει και δοκιμάσει να βρώ τσιγαρίσια γεύση.Σχεδόν τα πάντα,αλλά παντού απογοήτευση >:(

Οτιδήποτε άλλο μου φέρνουν εκτός από τσιγάρο :)).
Ετσι και εγώ καταστάλαξα σε κάτι αρώματα ατμος-λαμπ που μου έρχονται και φτηνότερα.Οχι και τίποτε σπουδαίο αλλά δεν βαριέσαι.
Εκείνο όμως που μου αρέσει από τα  Ατμός είναι το ουζο.Βάζω σε όλες τις μίξεις. ;D

Και όταν μου τη δίνει ρίχνω και μια σταγόνα σκέτη στον ατμοποιητή ego-w και ξεχαρμανιάζω. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 15, 2012, 01:16 »
Απ τη μια ολοι λεμε "δοκιμασα να καπνισω κανονικο τσιγαρο μετα απο ταδε καιρο και σιχαθηκα"
κι απ την αλλη ψαχνουμε μανιωδως να βρουμε ιδια γευση  :idiot1:

Εφοσον ο ατμος δεν περιεχει προιοντα καυσης δεν προκειται ποτε να εχουμε ιδια γευση.
Η γευση του τσιγαρου ειναι η καϊλα.
Το πιο κοντινο που μπορουμε να βρουμε ειναι κατι στυφο,οχι γλυκο και με αρκετη νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 15, 2012, 01:34 »
εμενα πολυ καπνικη γευση μου θυμηζει το camtel FA

μαλον φταιει που δεν βγαζει την γλυκαδα που βγαζουν αλλα :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 15, 2012, 01:50 »
Καΐλα δίνει και ένας "αρπαγμένος" ατμοποιητής  :)) :)) Τσάμπα πληρώνετε τα αρώματα...

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 15, 2012, 01:54 »
Καΐλα δίνει και ένας "αρπαγμένος" ατμοποιητής  :)) :)) Τσάμπα πληρώνετε τα αρώματα...
σωστος  :))


εμενα πολυ καπνικη γευση μου θυμηζει το camtel FA

μαλον φταιει που δεν βγαζει την γλυκαδα που βγαζουν αλλα :dontknow: :dontknow:
και το maxx blend απο FA ετσι ειναι..
δεν ειναι γλυκο αλλα δεν ειναι και τσιγαρο..σα να καπνιζεις ψαθα ειναι βασικα  ;D
αλλα τη δουλεια του την κανει με καφε ή φαγητο

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 15, 2012, 02:59 »
το απολυτο καπνικο naturalles cigarrillos απο house of liquid της σειρας el torro :)

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:02 »
μηπως σου περισσευει κανα ml ?  ::)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:03 »
αυτη την στιγμη δεν εχω περιμενω εως την παρασκευη :)

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:18 »
αν θες για μη σου πιανει χωρο σου αγοραζω ενα μπουκαλακι  ;D

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:26 »
ενα πηρα αλλα ειναι 50 ml οταν μου ερθει ελα να σου δωσω λιγο ;)

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:30 »
 :thumpup:

εδω ελλαδα δεν πουλιουνται αυτα ε?

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:34 »
οχι ακομη :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15184 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13915 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364