vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 3 χρήστες
antiklitos140, Eizomar, funes

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1065 στις: Ιουλίου 05, 2017, 18:33 »
Παράθεση
έχει δει ή και δοκιμάσει κανένας net αρώματα, και τι γώμη έχει για αυτά
Το από πάνω ποστ

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1066 στις: Ιουλίου 05, 2017, 18:40 »
Πέρα από τα black note (που δεν είναι αρώματα για diy), είναι κάποιο από τα παραπάνω net?

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1067 στις: Ιουλίου 05, 2017, 18:50 »
http://www.naturally-extracted-tobacco.com/mobile/default.aspx
Εδώ αλλά πως έρχονται είναι το θέμα.
Μου είχαν φέρει κάποια στιγμή black cavendish (φίλος από Γερμανία που βρέθηκε Αμερική.)
Κόντεψα να ξαναρχίσω το κάπνισμα !!! (Δεν το λέω για κακό όλως περιέργως :) )
Δεν έμοιαζε με τίποτα με τα υγρά που κάνουμε.
Πάντως Greece έχει στις επιλογές αποστολής αλλά φοβάμαι ότι τα μεταφορικά θα είναι απαγορευτικά.
Επίσης δεν ξέρω ποσό επικίνδυνα (αν) είναι από θέμα υγείας τα net.

Sent from my siPhone
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2017, 18:59 από firvain »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1068 στις: Ιουλίου 06, 2017, 03:53 »
Black Cavendish και μου έχει ξεφύγει? α Πα ρά δεκτον!!!

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1069 στις: Ιουλίου 06, 2017, 04:03 »
Εχω παρει απο το παραπανω site και πραγματι ειναι φοβερα υγρα. Τα μεταφορικα ειναι οντως απαγορευτικα (εμενα μου τα εφερε θειος που εμενε στο αμερικα και ερχοταν Ελλαδα εκεινη την περιοδο). Το καλο ειναι οτι τα εχει και σε αρωματα οπότε δεν εμπιπτουν στην απαγορευση. Το κακο ειναι οτι αν αργησεις να τα καταναλωσεις χανουν σχεδον τελειως τη γευση τους. Τουλαχιστον σε μενα αυτο συνεβει. Αν μπορουσαμε να μιλησουμε εδω για ομαδικη θα δηλωνα ευχαριστως συμμετοχη, αλλα δυστυχως δεν μπορουμε ;)

Αποσυνδεδεμένος onelove

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1070 στις: Ιουλίου 07, 2017, 03:45 »
Δοκιμασα el toro virginia prime τι χαζη γευση είναι αυτή το χαρίζω ... δοκίμασα και το cigarillos, αρκετά ουδέτερο δεν βρηκα καποια γευση και μου αφηνει ενα καψιμο στον ουρανισκο βεβαια σε 0.4ohm 25watt. Ικανοποιητικό για ξεγιελασμα, θα παρω μια 0.75 γιατι στην 0.4 δεν παλεύεται, 5 νικοτινη τα παραπανω. Εχω και το puros να περιμενει. 

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1071 στις: Ιουλίου 09, 2017, 12:09 »
Orion Tribute  της Ecovape http://www.vapespot.gr/vapeshop/

Δοκίμασα λοιπόν το υγρό που άφησε άριστες εντυπώσεις και στον @nikosallos ,δεν κρύβω βέβαια ότι το ενδιαφέρον μου αρχικά είχε να κάνει απλά με την ονομασία του , δοκιμάζοντας λοιπόν το υγρό οι πρώτες μου εντυπώσεις ήταν πολύ καλές , όντως όπως είχε γράψει και ο Νίκος είναι ένα ευχάριστο καπνικό υγρό που δεν σε μπουχτίζει , μην περιμένετε να κάνω ανάλυση γεύσης , δεν έχω τέτοιες ικανότητες οπότε δεν θα προσπαθήσω καν , μπορώ να τολμήσω να γράψω ότι σαν υγρό είναι ισορροπημένο με αποτέλεσμα την ευχάριστη ατμιση του και κυρίως τη διάρκεια χρήσης του , καθημερινό δηλαδή .

Απογοητεύτηκα λιγάκι όμως ... μια στιγμούλα αυτό δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο υγρό , απογοητευτηκα γιατί αρχίζοντας το άτμισμα δεν είχα ένα τέτοιο υγρό , ακριβώς με αυτά τα χαρακτηρηστικά με αποτέλεσμα να ταλαιπωρουμαι με διάφορα “ καπνικά” που στα 2ml του 10μελου δεν τα άντεχα πια .
Η αρχική επαφή έγινε με το phenomenon lite στη συνέχεια με το doggystyle ( sxk) μπορώ να πω ότι παγιώθηκαν τα συμπέρασμά τα μου γιατί ο “ σκύλος “ μου είναι αλητάκος , του δρόμου , που σημαίνει οτι είναι αυτός ο ατμοποιητης που παίρνω μαζί μου βγαίνοντας απο το σπίτι , στη δουλειά, στην βόλτα , τις περισσότερες ώρες της ημέρας δηλαδή , υπόψιν το υγρό που φτιάχνω μου αρέσει και δεν το βαρέθηκα , αλλα κι όσες ώρες άτμισα το Orion Tribute δεν ένιωσα ότι μου λείπει κάτι η ότι κάνω την ανάγκη φιλότιμο που λένε γιατί δεν είχα το υγρό μου , ίσα ίσα .

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι δεν αφήνει υπολείμματα , πολύ καθαρό , το βαμβάκι κάτασπρο και η αντίσταση χωρίς μάκα , στο τρίτο γέμισμα που είπα πριν ανοίξω , ε.. εντάξει τώρα να αλλάξω βαμβάκι και δεν μπορεί θα χει πιάσει λίγο μαυρίλα το σύρμα …. τίποτα πεντακάθαρα όλα , του άλλαξα βαμβάκι και λυπόμουν να χαλάσω το στρώσιμο του παλιού , λες και το πέρασα εκείνη τη στιγμή φρέσκο.

Για να καταλήξω ( δεν θα μιλήσω για γεύση , αυτό είναι προσωπικό ζήτημα και γούστο) , προτείνω τη δοκιμή,   η τιμή είναι καλή πιστεύω αλλά και οι επιλογές στη σύνθεση των συστατικών του υγρού πάρα πολλές.  

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1072 στις: Ιουλίου 12, 2017, 00:06 »

Απο τα πιο κοντινα σε τσιγαρο που εχω κανει είναι το omnia tobacco.
Πολύ ωραία τσιγαρισια γεύση λες και καπνίζεις. Εντελώς καπνικο και θεωρώ ότι είναι ιδανικό για κάποιον που ξεκινάει τώρα. 

Αποσυνδεδεμένος Karma

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1073 στις: Οκτωβρίου 27, 2017, 13:44 »
Atmos Lab silence (Καπνικό χαρμάνι, βαν. Μαδαγασκάρης, καραμελωμένο μπισκότο, μπανάνα, κάστανο & κρέμα)
Σε Κ3 είναι φοβερό!! 

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1074 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 10:33 »
μπορει καποιος να μου προτεινει κανα καπνικο αρωμα που να μην εχει γλυκαδες αλλα και να μην σου αφηνει γευση ''σταχτη'' αλλα να καταλαβαινεις μια γευση καπνου....

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1075 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 10:37 »
To "Αγρίνιο" της άτμος είναι πολύ τίμιο στην κατεύθυνση που λες.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1076 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 10:42 »
Και το "gina" της Atmos , ίσως και το "divino" της e cig  :yes:

Δοκίμασε  ;)

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1077 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 10:45 »
To "Αγρίνιο" της άτμος είναι πολύ τίμιο στην κατεύθυνση που λες.
καλημερα κωστα...το εχω δοκιμασει αυτο δεν μπορω να πω οτι ηταν και το καλυτερο (για μενα τουλαχιστον) ρωταω γιατι βλεπω γινεται ενας χαμος στην αγορα απο υγρα και που να τα δοκιμασεις ολα......

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1078 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 10:46 »
divino ....χμμμμμ  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1079 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 11:06 »
divino ....χμμμμμ  :hmmm:
bright tobacco liqua και pure από after 8.. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171350 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15195 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13919 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8971 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364