vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, bloodlessz, Milarepa, Ηρακλης, grag, dkostas, Olga68

Twitter

ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Κάτι πρέπει να έχω πατήσει και κάθε φορά που ποστάρει κάποιος μια απάντηση σε ένα topic που έχω ποστάρει κι εγώ μου έρχεται email.
Πως θα το απενεργοποιείσω γενικά (όχι για κάθε topic ξεχωριστά)?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 19, 2009, 23:34 »
Πήγαινε
Προφίλ > Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων > Προφίλ
καί Ξετσέκερε το δεύτερο κουτάκι
Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων όταν δημοσιεύετε νέο θέμα ή απαντάτε σε μία που ήδη υπάρχει.

καί Αποθήκευση

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 20, 2009, 00:13 »
ΟΚ ευχαριστώ.
Απορώ πως ενεργοποιηθηκε ξαφνικά αυτή η παράμετρος :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 20, 2009, 00:46 »
Συγνώμη, μάλλον εγώ πρέπει να φταίω.
Κάτι μαγείρευα τελευταία στο φόρουμ σχετικά με ένα θέμα εμφάνισης και μια επικείμενη αναβάθμιση και πρέπει να έγινε σε όλα τα μέλη. Κάπου πάτησα μια "επαναφορά προεπιλογών" σε κάποιο σημείο και πρέπει να συνέβη τότε.

Χίλια συγνώμη, παιδιά.  :-[
Για όποιον δεν το επιθυμεί, κάντε αυτό που είπε ο Alfisti παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 09:36 »
Μηπως μπορει καποιος να μας δωσει εκ νεου οδηγίες για το καινουργιο λουκ γιατι δεν το βρίσκω?
Ανοιξα το μαιλ που έχω δηλωμενο στο forum και πραγματικα πελάγωσα απο το spam :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 10:06 »
Δες λίγο και εδώ μήπως σε βοηθήσει.
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 11:34 »
Μηπως μπορει καποιος να μας δωσει εκ νεου οδηγίες για το καινουργιο λουκ γιατι δεν το βρίσκω?
Ανοιξα το μαιλ που έχω δηλωμενο στο forum και πραγματικα πελάγωσα απο το spam :tongue_smilie:

Έχω προσαρμόσει τις οδηγίες στο νέο λουκ (εκτός αν μου ξέφυγε κάτι).
Ρίξε μια ματιά εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,322.0.html
Αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση που δεν βρίσκεις, πες μου τι θέλεις να κάνεις ακριβώς.

Πάντως, αν θέλεις να σταματήσεις την ειδοποίηση για κάποιο θέμα, μπορείς και κατευθείαν μέσα από το e-mail που σου ήρθε να πατήσεις στο:
"Για να μην λαμβάνετε πια ειδοποιήσεις για απαντήσεις σε αυτό το θέμα, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο: ΧΧΧΧ"

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 19, 2010, 14:57 »
Νομίζω οτι θα ήταν καλό, κάθε φορά που κάποιος επιλέγει ειδοποίηση μέσω μαιλ για δημοσίευση νέου μηνύματος να υπάρχει η δυνατότητα αντίγραφου του μυνήματος στο μαιλ και όχι απλά μια ειδοποίηση ..Έτσι σε βγάζει απο τον κόπο να ανοίξεις παράθυρο browser για να δεις τι έχει γραφτεί ...Μερικές φορές είναι ιδιαίτερα χρήσιμο ειδικά γιαυτούς που μπαίνουν απο κινητό και όχι απο Pc

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 19, 2010, 15:22 »
Η ειδοποίηση σ' αυτήν την περίπτωση θα περιείχε μόνο το πρώτο μήνυμα ενώ μπορεί να υπάρχουν και άλλες απαντήσεις στη συνέχεια. Εκτός από αυτό, ακόμα δε φτάσαμε στο σημείο να σνομπάρουμε την επισκεψιμότητα  :tongue_smilie:   και την κίνηση στο φόρουμ που μας είναι απαραίτητες. Παρόλα αυτά έγινε μια μικρή τροποποίηση το τελευταίο διάστημα για διευκόλυνση χρηστών με μικρές οθόνες (κινητά):

Για καλύτερη ανάγνωση των μηνυμάτων από κινητό, μπορείτε να απενεργοποιήσετε την αριστερή στήλη του φόρουμ ώστε να έχετε μεγαλύτερο πλάτος σελίδας. Αυτό γίνεται εύκολα από την μικρή γκρίζα κουκκίδα που βρίσκεται πάνω δεξιά, λίγο πιο κάτω από το πεδίο της αναζήτησης (τέρμα δεξιά, πάνω από το πρώτο διαφημιστικό banner).

Για PC και μεγάλες οθόνες γενικά θα πρότεινα να μείνει ενεργοποιημένη η αριστερή στήλη. Εκτός του ότι οι πολύ φαρδιές σειρές δυσκολεύουν στην ανάγνωση, θα πρέπει να μην ξεχνιόμαστε όταν ανεβάζουμε εικόνες από άλλο server (π.χ. photobucket) να μην ξεπερνούν τα 800 pixel, μιας και το εξ ορισμού look του φόρουμ είναι με την αριστερή στήλη ενεργοποιημένη.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 17, 2011, 23:05 »
Παράθεση
Πήγαινε
Προφίλ > Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων > Προφίλ
καί Ξετσέκερε το δεύτερο κουτάκι
Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων όταν δημοσιεύετε νέο θέμα ή απαντάτε σε μία που ήδη υπάρχει.

καί Αποθήκευση

Το έχω κάνει ήδη αλλά συνεχίζω να λαμβάνω ειδοποιήσεις. Τι συμβαίνει;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 00:01 »
Πολύ περίεργο!  :hmmm:

Μήπως οι ειδοποιήσεις είχαν σταλεί πριν την απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων;
Αν συνεχιστεί. Ενημέρωσέ με.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 16:45 »
Και όμως συνεχίζουν να έρχονται. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 19:12 »
Το ίδιο θέμα έχω και εγώ απο την αρχή που γράφτηκα, και μέχρι σήμερα δεν έχει λυθεί.
Βέβαια δεν με πολύ απασχολεί, γιατί δεν μπαίνω συχνά στο mail μου.  Απλά όταν μπαίνω τα σβήνω..

Αν βέβαια μπορούσε να λυθεί, θα ήταν ακόμα καλύτερα.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 19:20 »
* Προφίλ
    * Αλλαγή προφίλ
          *ρυθμίσεις ειδοποιησεων
             *ξετσεκαρισμα: Λήψη ενημερωτικών δελτίων, ανακοινώσεων και σημαντικών ειδοποιήσεων με e-mail.
               ξετσεκαρισμα: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων όταν δημοσιεύετε νέο θέμα ή απαντάτε σε μία που ήδη υπάρχει.
               Για θέματα και πίνακες για τους οποίους λαμβάνω ειδοποιήσεις, να γίνεται ειδοποίηση για: τπτ απολυτως


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ειδοποίηση μέσω mail όταν δημοσιεύεται απάντηση
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 24, 2011, 15:26 »
Για δοκιμάστε το πάλι παιδιά μήπως έφτιαξε μετά την τελευταία αναβάθμιση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364