vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, TasMan

Twitter

Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 18:42 »
το σκέφτηκα!
όμως είχε γίνει η αρχή από άλλους   :D  <καρφί ήταν αυτό  :)) :))

μετά λέω... το πολύ κάποιος να το μεταφέρει ή να αλλάξει λίγο τον τίτλο (σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή).

καί τώρα πού το ξαναβλέπω....
γιά πάμε.
3 510 σε έναν μήνα    :eyesplash: καθόλου υπερβολή αφού συνήθως χαλάω 2.
3 901 .... μία από τα ίδια.
Τα 5 cartomizer... ε! καί λίγα είναι.

(3χ20)+(2χ10)=80 ml υγρού.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωχ!! Μόλις συνειδητοποίησα πως βγάζω-δεν βγάζω μήνα.
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 20:37 »
Μπαααααααααα!!!
Είστε πολυέξοδοι :)) :)) :))
Κανονικά θέλω 2 ατόμ το μήνα (510) και 60ml υγρού.
Αυτά είναι τα normal έξοδα το μήνα(εκτός αν με πιάσει η μεγαλομανία μου :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:15 »
 :hmmm:Λυπάμαι που το λέω γιατί πρέπει να στηρίζουμε την προσπάθεια που γίνεται για τη διάδοση του η.τ. και από τους Έλληνες εισαγωγείς, αλλά δεν συμφέρει να ψωνίζουμε από Ελλάδα (σιγά τη διαπίστωση θα μου πείτε!). Με συμφέρει π.χ. να μου στοιχίζει το "εργοστασιακό" προγεμισμένο φιλτράκι €0.42 αντί €1.00. Με συμφέρει η μπαταρία ή το atomizer 901 να μου στοιχίζουν €7.5 αντί €15. Επίσης, με συμφέρει να μπορώ να επιλέγω ανάμεσα από αμέτρητα προϊόντα και πάντοτε σε διαθεσιμότητα αντί από μετρημένα και συχνά σε έλλειψη. Θα μου πει κάποιος ότι παραγγέλνοντας από Ελλάδα θα το έχεις την επόμενη μέρα ενώ από το εξωτερικό σε 1 ή και 2 εβδομάδες. Αν όμως παραγγέλνεις ποσότητες με δεδομένο το σαφώς μικρότερο κόστος, πολύ δύσκολα θα ξεμείνεις. Όσο για τα 2 χρόνια εγγύηση που προσφέρεται στην Ελλάδα σε σύγκριση με τον 1 χρόνο ή χωρίς εγγύηση αλλά συνήθως με δυνατότητα επιστροφής εντός 2 ή τριών ημερών, σόρρυ αλλά θα προτιμήσω την κουρτίνα 2. :yes:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:20 »
θα σού πω απλά, πως πριν λίγες εβδομάδες, υπήρχε μόνο το 15άρι.
τώρα υπάρχει ατομ ή μπαταρία με 7 ευρώ (ή καί με 32 η 5άδα).
άρα ... είμαστε σε καλό δρόμο.
(καί τις τιμές καλύτερα να τις συγκρίνουμε με ευρώπη -από όπου δεν βλέπω πλέον διαφορές, το αντίθετο θα έλεγα- καί όχι με Κίνα. εκεί η διαφορά θα είναι πάντα υπέρ τού Κινέζου, γιά ευνόητους λόγους).

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:27 »
Για Ευρώπη μιλάω. Την 5άδα μόλις σήμερα την παρέλαβα! Είναι μια καλή αρχή αλλά σίγουρα - είναι μακρυά από το ιδανικό. Από την αγορά της Αγγλίας π.χ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:16 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:37 »
Προσωπικα ειμαι fun τις κινας και των παραγγελιων απο εκει. Αντιπροσωπευουν το 80% των αγορων μου. Ομως δεν μπορεις να παραβλεπεις τα καλα τις ελληνικης αγορας εστω και λίγα.
Σημερα πχ πηγα μια βολτα απο την nobacco με 2 ατμοποιητες black line που δεν με ικανοποιούσαν. Δουλευανε αλλα ήταν λιγο κουρασμένοι... μεσοκοποι.... Τους κανανε εργονομικο test  ;D και το περασαν με ανεση (σταθερα 3.5 ομ και οι δύο) αλλα απο παραγωγη ατμου ήταν μη ικανοποιητικοι. Αποτελεσμα ? εφυγα με δυο καινουργιους. αυτο δεν το χτυπάει καμια αγορα απο την ευρωπη/κινα.
ΑΑΑ και μην ξεχνάμε πως τα Vinerrete ειναι πιο φθηνα στην Ελλάδα απο την χώρα παραγωγης τους και απο όλο τον κόσμο όπου και αν τα έχω βρει  8)
Αλλα απο την  προσωπικη μου εμπείρια τα παραπάνω 2 παραδείγματα είναι και τα μόνα που αξίζουν απο Ελλάδα. Τα υπόλοιπα κινα και παλι κίνα. Στην τελική αυτοι το βρήκαν το ρημαδι να μην παρουν μια φόρα και τα ευσημα? Μεχρι τώρα μόνο μαιμούδες φτιάχνανε  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:43 »
ΑΑΑ και μην ξεχνάμε πως τα Vinerrete ειναι πιο φθηνα στην Ελλάδα απο την χώρα παραγωγης τους και απο όλο τον κόσμο όπου και αν τα έχω βρει
Αν εννοείς από funstore, τσέκαρε πόσα υγρά υπάρχουν σε διαθεσιμότητα. 2 :yes:
Πάντως δεν είμαι αχάριστος, από Έλληνες εισαγωγείς γνώρισα το η.τ. και εξακολουθώ να τους στηρίζω, όχι όμως εξ' ολοκλήρου.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 29, 2009, 23:58 »
1-2 ατμοποιητές/μήνα (401)
1 ατμοποιητής 510 /μήνα
40 ml υγρά.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 30, 2009, 04:12 »
Τελικά το άτμισμα είναι περισσότρο hobby και όχι συνήθεια όπως το ΚΤ. Απο την άποψη αυτή είναι λογικό να στοιχίζει σε πολλούς απο εμάς ακόμα και περισσότερο απο το ΚΤ.  Τουλάχιστον τον πρώτο καιρό. Αν, όπως όλα δείχνουν , καταλήξω σχεδόν αποκλειστικά στη χρήση cartomizer , τότε το κόστος θα πέσει σαφώς κάτω απο το αντίστοιχο κόστος των ΚΤ. 

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 08:44 »
Εχω 4 ατόμ , 60 ml υγρό διάφορες γεύσεις και εξι μπαταρίες για καβάτζα και δεν σκέφτηκα ποτέ ότι μπορεί να ξεμείνω,ΛΕΣ????

Μόνο τώρα για τα Χριστούγεννα προμηθεύτηκα άλλους 3 ατόμ και  80 ml υγρα, έτσι γιατί ποτέ δεν ξέρεις και μου φάνηκαν και υπερβολικά ;D

Το νόμο του Μέρφυ τον ξέρεις?
Όσο πιο λίγους ατμοποιητές έχεις τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα να σου χαλάσει κάποιος...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 08:45 »
Τελικά το άτμισμα είναι περισσότρο hobby και όχι συνήθεια όπως το ΚΤ. Απο την άποψη αυτή είναι λογικό να στοιχίζει σε πολλούς απο εμάς ακόμα και περισσότερο απο το ΚΤ.  Τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Η εμπειρία δείχνει ότι (στατιστικά) τουλάχιστον για ένα χρόνο θα είσαι μέσα...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 09:22 »
Το νόμο του Μέρφυ τον ξέρεις?
Όσο πιο λίγους ατμοποιητές έχεις τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα να σου χαλάσει κάποιος...  :laugh1:
Προφήτης είσαι??
O νόμος του Μέρφυ έδρασε  :)) :)) :))
Σε μένα δλδ έδρασε αφού πήρα παραπάνω από όσους παίρνω.
Οσο είμαι με 2-3 ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Και έμεινα πραγματικά για πρώτη φορά ενώ είχα <<αποθήκη>>
Φυσικά αντικαταστάθηκαν άμεσα ,αλλά εγώ καβάτζα δεν ξανακάνω :D

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 10:08 »
O νόμος του Μέρφυ έδρασε  :)) :)) :))
Ναι αλλά αντίθετα αυτή τη φορά.
Άκρη δεν βγαίνει μ' αυτό το νόμο  :))

Φυσικά αντικαταστάθηκαν άμεσα ,αλλά εγώ καβάτζα δεν ξανακάνω :D
Ξανακάνε γιατί δεν ξέρεις ποτέ...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 10:59 »
Εγώ πάντως χαλάω πολύ λιγότερα απ οτι για το κ.τ αφου ήθελα 50 ευρώ τη βδομάδα κ τώρα θέλω τόσα το μήνα.
Πέρα απ αυτο όμως κ παραπάνω απ το κ.τ να ξοδευα εχω κερδος ετσι κι αλλιως σε ... αναπνοή!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποσο κοστίζει ανα μηνα ?
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 12:10 »
........αλλά εγώ καβάτζα δεν ξανακάνω :D
προτείνω να κάνεις  ;D
Θα υπάρχει βέβαια ενδεχομένως και η γραμμή SOS ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,822.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem