vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, panikad, antre, dkostas, aalex, Jorge, after_smoke, andreasand22

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον επειδη τελικα πεταχτηκαν παλι ενα σωρο ειρωνες και ξερολες εδω μεσα εγω θα γραψω τι εγινε και οποιος θελει διαβαζει και κρινει και οποιος θελει ας συνεχισει την ειρωνια ετσι και αλλιως @εσμενους τους εχω τους ειρωνες......

Πριν καμια βδομαδα λοιπον ενιωσα μια απλη ζαλαδα και ενα κοιλιακο αλγος...λεω ενταξει δεν ειναι τιποτα
Την επομενη νασου και διαρροια οποτε λεω οκ την αρπαξα την γαστρεντεριτιδα
Παω λοιπον σε ενα απλο παθολογο και αποφανθει γαστρεντεριτιδα και μου δινει φαρμακα
Το επομενο διημερο καπως καλυτερα αλλα μετα ηρθαν τα δυσκολα

Ξαφνικα ενιωθα πιο εντονα τον κοιλιακο ιλιγγο και οταν ξαπλωνα ενιωθα ενα μπερδεμα στο μυαλο σαν συγχιση θα το περιεγραφα η οποια εφερνε και εναν τρομο
Το συναισθημα αυτο ειναι πραγματικα πολυ τρομακτικο,δεν ξερω πως να σας το εξηγησω αλλα ειναι σαν να χανεις τη διαυγεια και τη σκεψη σου και το μυαλο να μπερδευει τα παντα

Τρομαγμενος πηγα σε ενα φιλο πολυ καλο γιατρο ο οποιος αφου με εξετασε σχολαστικα και μου εξηγησε απο τι προερχονται οι ιλιγγοι στον ανθρωπο, αποφανθηκε πως δεν ειναι κατι που προερχεται απο τον εγκεφαλο και με καθυσηχασε
Να πω πως ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι πολυ φιλος και μολις του ειπα οτι εχω κοψει 3 μηνες το τσιγαρο και το εχω αντικαταστησει με το ΗΤ χαρηκε παρα πολυ
Επισης ειπε πως ειμαι πεντακαθαρος (με ακουσε) και πως γλυτωσα τη ζωη μου
Να μην πολυλογω συνεχιστηκαν τα συμπτωματα επι 2-3 βραδυα και ημουν χαλια διοτι οσο και να σε καθησυχαζει ο γιατρος,οταν ενιωθα αυτη τη συγχηση νομιζα πως τρελενομαι

Ευτυχως τωρα μετα απο μια βδομαδα ειμαι πολυ καλυτερα

Μια μερα εψαχνα στο ιντερνετ τι επιπτωσεις μπορει να εχει μια υπεδοσολογια νικοτινης μιας και ηθελα να μαθω αν μπορει να το επαθα απο το πολυ ΗΤ
Να πω οτι κανω περιπου 4-6 ml 15αρα η 18αρα ημερησιως

επεσα λοιπον στο παρακατω Pdf που ειναι του φαρμακου nicorete inhaler 10mg και επεσε το ματι μου στο σημειο που λεει
Σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας Νικοτινης και τα περισσοτερα που αναφερει κατι μου θυμιζουν

Μπορει λοιπον να επαθα κατι τετοιο μπορει και οχι
Καθε επικοδομητικη συζητηση ευπροσδεκτη

Απο αυτα που λεει στη στηλη ανεπιθυμητες ενεργειες και στη στηλη σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας εγω ειχα τα κατωθι
κοιλιακο αλγος
συγχηση
δυσπνοια
παραδοξα ονειρα
πονοι στο στηθος
ναυτια
κοιλιακη διαρροια
αδυναμια
τρομος με διανοητικη συγχηση

http://www.nicorette.gr/sites/nicorette_gr/files/Nicorett%20inhaler%2010mg%20leaflet%20GR.pdf
ΥΓ: Aνεφερα στο γιατρο μου τις σκεψεις μου και μου ειπε οτι ειναι πιθανο αυτο το σεναριο αλλα δεν μπορει να πει με σιγουρια κατι
Παντως εγω για καλο και για κακο αποφασισα να ελατωσω την προσληψη Ml και νικοτινης ημερησιως ετσι για να εχω καλυμενα τα νωτα μου γιατι η τρομαρα που πηρα ειναι μεγαλη :'(


Πρώτο συμπέρασμα...μείωσε τη νικοτίνη ή τα ml ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Πρώτο συμπέρασμα...μείωσε τη νικοτίνη ή τα ml ατμίσματος.
οπως εγραψα στο τελος ειναι το πρωτο που εκανα...
Πλεον περιπου ενα Ml καπνικο 15αρι με τους καφεδες της ημερας και τις αλλες ωρες 1-2 μλ με μηδενικη η ελαχιστη νικοτινη (3-4%)

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
επειδη τυχαινει να γνωριζο τον αχιλλεα γνωριζω κ το προβλημα που τον ταλαιπωρησε τις τελευταιες ημερες.δεν ξερω αν οντως οφειλεται στην νικοτινη αλλα καλο ειναι να προσεχουμε.κ εγω στο παρελθον επαθα overdose http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6224.msg207485.html#msg207485.κ οντως ξεχασα να αναφερω σαν παρενεργεια την συγχυση σκεψεων.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
φιλε μου bujinkan,
μιας και δεν διευκρινιζεις χρονο ηθελα να ρωτησω εχεις ημερες που ελλατωσες την νικοτινη;Ειδες καποια βελτιωση ως τωρα ή ειναι ακομα νωρις;

οπως εγραψα στο τελος ειναι το πρωτο που εκανα...
Πλεον περιπου ενα Ml καπνικο 15αρι με τους καφεδες της ημερας και τις αλλες ωρες 1-2 μλ με μηδενικη η ελαχιστη νικοτινη (3-4%)

Εσύ το έγραψες, εγώ δεν μπορώ να ξέρω αν το έκανες ήδη. Δεν έχω να σου πω κάτι παραπάνω αν το κατάφερες είσαι σε καλό δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
φίλε bujinkan δικά σου υγρά η αγοραστά? εμένα μου είπε κάποιος οτι πήγε αγοραστό στο χημείο του κράτους για κάποιο λόγο του 16αρι και του το βρήκαν 36αρι , τώρα λεει αλήθεια ψέματα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
τωρα φιλε μου agialas χρειαζεται το spam!
Ποιο υγρο ειναι αυτο να το αγορασω.
Συγνωμη φιλε μου bujinkan που χαλασα λιγο το θεμα αλλα δεν κρατηθηκα  :-[

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
φίλε bujinkan δικά σου υγρά η αγοραστά? εμένα μου είπε κάποιος οτι πήγε αγοραστό στο χημείο του κράτους για κάποιο λόγο του 16αρι και του το βρήκαν 36αρι , τώρα λεει αλήθεια ψέματα  :dontknow:
Πλεον ειναι ολα δικα μου εκτος απο halo torque 18ari που εχω σαν καπνικο

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
τωρα φιλε μου agialas χρειαζεται το spam!
Ποιο υγρο ειναι αυτο να το αγορασω.
Συγνωμη φιλε μου bujinkan που χαλασα λιγο το θεμα αλλα δεν κρατηθηκα  :-[
[/quote αυτο το( spam )καντο μου λιανα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
φιλε μου bujinkan,
μιας και δεν διευκρινιζεις χρονο ηθελα να ρωτησω εχεις ημερες που ελλατωσες την νικοτινη;Ειδες καποια βελτιωση ως τωρα ή ειναι ακομα νωρις;
της εχω ελατωσει εδω και 4 μερες πλεον και μπορω να πω οτι απο την μεθεπομενη της ελατωσης ειδα βελτιωση
Απο προχτες ειμαι πλεον οκ αλλα ακομα νιωθω μια αδυναμια, φυσικη βεβαια μιας και αυτη την εβδομαδα ετρωγα ελαχιστα (δεν πηγαινε τιποτα κατω)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
φίλε bujinkan δικά σου υγρά η αγοραστά? εμένα μου είπε κάποιος οτι πήγε αγοραστό στο χημείο του κράτους για κάποιο λόγο του 16αρι και του το βρήκαν 36αρι , τώρα λεει αλήθεια ψέματα  :dontknow:
αυτό που μπορώ να πω είναι οτι ανθρωπινα λαθη παιζουν  :yes:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Εγω τελευταια,εχω κατι ανακατωσουρεs στο στομαχι οταν ατμιζω...μπορει να ειμαι και κρυωμενοs,ποιοσ ξερει.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
...εμενα παλι αυτες οι ανακατωσουρες μου συμβαινουν βραδυ αργα αμα πιο εστω και μια μπυρα........με καφε,χυμο και cola τη βγαζω !!!!

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Σε ότι υπάρχει υπερβολή υπάρχει και παρενέργεια ακόμα και στο απλό νερό της βρύσης και  σε όσους  φαίνετε κουλό αυτό που λέω διαβάστε το παρακάτω κειμενάκι 
Το νερό αποτελεί ζωτικής σημασίας συστατικό για τον οργανισμό μας και η συχνή κατανάλωση του είναι μια από τις πιο υγιεινές διατροφικές συνήθειες. Όπως όμως συμβαίνει με όλα τα πράγματα στη ζωή, η υπερβολική κατανάλωση νερού έχει αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία μας. Πόσο νερό μπορεί λοιπόν να πιει ένας άνθρωπος;
Υπολογίζεται πως οι νεφροί ενός ενήλικα δεν μπορούν να αποβάλλουν πάνω από 900ml την ώρα. Έτσι όταν κάποιος πίνει για παράδειγμα ένα λίτρο νερό την ώρα, το πλεόνασμα που μένει συσσωρεύεται στα κενά ανάμεσα στα κύτταρα.
Κάτι τέτοιο μπορεί να οδηγήσει στη μετρίαση των επιπέδων νατρίου στο αίμα (υπονατριαιμία), γεγονός που είναι πιθανό να «πυροδοτήσει» επιληπτικές κρίσεις ή ακόμα και καρδιακή ανακοπή.


Διαβάστε Περισσότερα: http://www.e-diet.gr/2011/11/poso-nero-antexei-o-organismos-mas/#ixzz1ntIUs2OG

Όλα θέλουν ένα μέτρο όταν εμείς το υπερβαίνουμε είναι λογικό να έχουμε δυσάρεστα αποτελέσματα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 283 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556848 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz