vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios, tony1976

Twitter

KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:04 »
τo 808 cart  με αντάπτορα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:05 »
με τη μεγάλη μπαταρία του  BL  και ανταπτορα απο 510 σε 901/808

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:06 »
Tα δικά μου υγρά και ανταπτοράκια δεν ήρθαν ακόμη...
Ακόμη στην αναμονή με έχουνε  :))

Περιμένω τα νέα σου για τους KR808D-1.
Έχουν αναφερθεί σοβαρά προβλήματα στα φόρουμ του εξωτερικού για τους KR808D-1.
Κυρίως ότι καίνε τον πολυεστέρα και αναπνέουμε καμμένο πλαστικό!!!
Μπορείς να χαλάσεις κανέναν όταν τελειώσει για να δούμε και εδώ τι γίνεται μ' αυτούς?

EDIT:
Και για το λόγο του αληθές προσθέτω φωτογραφίες καμένου πολυεστέρα από τον KR808D-1 μόλις τελείωσε και χωρίς να επαναγεμιστεί. Δημοσιεύτηκαν στο γερμανικό φόρουμ.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:18 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:36 »
Αμέσως Κώστα ...  ;D
Πράγματι φαίνεται να έχει καεί. Στο άτμισμα δεν το πήρα είδηση εκτός απο λίγο στο τέλος που δεν έβγαζε ατμό και το ζόρισα να βγάλει.
Το επόμενο δεν θα το ζορίσω , να δούμε!
Ο αριστερός πολυεστέρας ήταν στεγνός . Ο δεξιά ο οποίος περικλείεται απο τον αριστερό και με τη σειρά του περικλείει το σωληνάκι όπου βρίσκεται η αντίσταση , ήταν αρκετά βρεμένος . Παρ όλ αυτά κάηκε.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:39 »
 :shock_sick_01:
 :wall:

Πόση ώρα τον άτμιζες?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:45 »
Περίπου σαν το XL , ίσως κάπως λιγότερη διάρκεια , δεν είμαι σε θέση να βρω όμως ακριβώς τι παίζει απο αριθμό εισπνοών ( ποτέ δεν μπήκα σ αυτή τη διαδικασία και ούτε πρόκειται  :))  ;) )

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 00:50 »
Περίπου σαν το XL , ίσως κάπως λιγότερη διάρκεια , δεν είμαι σε θέση να βρω όμως ακριβώς τι παίζει απο αριθμό εισπνοών ( ποτέ δεν μπήκα σ αυτή τη διαδικασία και ούτε πρόκειται  :))  ;) )

Όχι αριθμό εισπνοών αλλά χρήση σε ώρες, παρότι ξέρω ότι δεν λέει πολλά...  :))
Θα μου επιτρέψεις να δημοσιεύσω την φωτογραφία στο γερμανικό φόρουμ?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 01:10 »
εννοείται Κώστα , για φωτο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 05:40 »
Το 808 βλέπω ότι έχει πάρα πολλά κοινά σημεία με το εκείνο το New MiniCig από την e-cig.com που είχα πάρει πριν από ένα χρόνο και είχα γράψει εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,86.0.html

Το τσιγαράκι τότε είχε μεγάλο πρόβλημα με τις μπαταρίες. Νομίζω ότι έβγαλαν καινούργιες μπαταρίες (ή τις βελτίωσαν) και το ξανάβγαλαν στην αγορά ίσως με μικρή παραλλαγή στο υλικό των καρτομάιζερ το οποίο και τότε είχε το πρόβλημα με το κάψιμο. Είχα κάνει κι εγώ μια ανατομία, αλλά το δικό μου δεν πρόλαβε να καεί γιατί η μπαταρία τα 'φτυσε στην τρίτη τζούρα (τόσο χάλια τότε).

Από ό,τι φαίνεται όμως ακόμα και σήμερα, μετά τις βελτιώσεις, τα καρτομάιζερ του 808 δεν έχουν καμία σχέση με τα καρτομάζιερ της NJoy. Η διαφορά είναι τεράστια.
Κοιτάξτε τις φωτογραφίες στο μήνυμα του alfisti στο λινκ που παραθέτω παρακάτω. Μετά από 5 γεμίσματα στο NJoy XL μόνο το εσωτερικό φυτιλάκι που βρίσκεται μέσα στην αντίσταση είναι μαυρισμένο (αυτό συμβαίνει και στα κανονικά ατομάιζερ) και ελάχιστα αυτό που το περικλείει (μετά από 5 γεμίσματα όμως) ενώ ο πολυεστέρας είναι πεντακάθαρος. Εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,389.msg9242.html#msg9242

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 08:40 »
στην περίπτωση αυτή μιλάμαι για κατασκευαστικά άθλιο προϊόν. Σίγουρα επιβλαβές αφού ο καμμένος πολυεστέρας ατμιζεται σίγουρα κανονικά.
Καλό είναι οι συγκεκριμένες φωτογραφίες να δημοσιεύονται και να αναδημοσιεύονται σε όσο το δυνατον περισσότερος διαδικτυακούς τόπους ηλεκτρονικού καπνίσματος. Τελικά η προσεγμένη  αεροστεγής συσκευασία των cartomizer τους μάρανε   :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 10:38 »
Για τα συγκεκριμένα carto's το έχω ξαναπει. Ειναι προβληματικά!! Ο μόνος τρόπος για να γλιτώσεις το κάψιμο είναι να τα ατμίζεις εναλαξ 2-3 μαζι για να μην τα υπερθερμένεις. Επίσης να τα ατμίζεις για maximum 2 ωρες και μετά ξαναγέμισμα. Αν το αφήσεις να στεγνώσει τότε καίει ότι βρει. Στο εξωτερικό έχουν συμβιβαστεί με τους 2 αυτούς κανόνες και είναι πολύ διαδεδομένα. Εγω έχω καμια 40αρια ακόμα (απο 50) και τα δουλευω πλέον μονο αν είναι απολύτως απαραίτητο ( π.χ. Σαβατοβραδο σε ορθάδικο)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 16:24 »
Πάντως απο αίσθηση ατμίσματος όσο τα ατμίζω μου αρέσουν όλο και περισσότερο.
Αν δεν παρουσίαζαν αυτά τα προβλήματα θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 18:15 »
Για τα συγκεκριμένα carto's το έχω ξαναπει. Ειναι προβληματικά!! Ο μόνος τρόπος για να γλιτώσεις το κάψιμο είναι να τα ατμίζεις εναλαξ 2-3 μαζι για να μην τα υπερθερμένεις. Επίσης να τα ατμίζεις για maximum 2 ωρες και μετά ξαναγέμισμα. Αν το αφήσεις να στεγνώσει τότε καίει ότι βρει. Στο εξωτερικό έχουν συμβιβαστεί με τους 2 αυτούς κανόνες και είναι πολύ διαδεδομένα.

Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να έχεις πάντα στο μυαλό σου κανόνες του πως θα ατμίζεις.
Απλώς κάποια στιγμή θα το ξεχάσεις και θα το αναπνεύσεις το πλαστικό.

Έχω ακούσει για το τι λένε στο εξωτερικό (κυρίως στο ecf) γι' αυτό τον ατμοποιητή, αλλά δεν με πείθουν.
Κατά τη γνώμη μου, μακριά τα χέρια από αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 14:26 »
Ειχα δοκιμασει και εγω πριν λιγες μερες το kartomizer της heaven, αλλα εκανα την βλακεια να του βαλω υγρο roasted coffee, και το εβαλα αμεσως στην ακρη, αφου ουσιαστικα δεν ατμιζε... Δοκιμασα σημερα με αλλο υγρο (βανιλια απο bestecig) Σαφως τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα. Γεμισε ανετα 25 σταγονες που μου εδωσαν 1,5 ωρα εντατικου ατμισματος. Σχεδον δεν το βγαλα απο το στομα μου. Μου κανει εντυπωση οτι δεν περιεχουν ατμοποιητη αλλα αντισταση μονο. Οφειλω να πω οτι η αποδοση τους δεν ειναι και ασχημη. Ηδη το εχω επαναγεμισει και ατμιζει εξισου καλα. Στην ανατομια που του εκανα, ειδα οτι περιεχει τεραστια ποσοτητα πολυεστερα, γι αυτο και χωραει πολλες σταγονες υγρου. Αναφερθηκε το 'προβλημα' καψιματος του πολυεστερα. Θα το δω με το ματι οταν ανοιξω αυτο που ηδη χρησιμοποιω. Αλλα αναρωτιεμαι ποσο 'προβλημα' μπορει να ειναι αυτο η οχι. Δηλ. οταν ατμιζουμε με εναν κλασσικο ατμοποιητη ο πολυεστερας δεν ακουμπαει πανω του; Ποσες φορες δεν νοιωθουμε γευση καμμενου; Εκει δηλ. δεν ειναι 'προβλημα';  Παντως στην 1,5 ωρα που το ατμισα, σε καμια στιγμη δεν ενοιωσα καμμενο, απλα καταλαβα οτι τελειωσε το υγρο και ετσι το ξαναγεμισα. Ο πολυεστερας, απο οσο μπορουσα να δω, ηταν κατασπρος. Ηδη τωρα που γραφω κοντευω αλλη 1,5 ωρα ατμισματος, και οι εντυπωσεις μου ειναι παρα πολυ καλες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2010, 14:32 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 14:37 »
O καμενος πολυεστέρας είναι παντού πρόβλημα!!!
 Αλλα σε αυτά τα cartomizer το κακό παραγίνεται.
Αν δεν σε τρομάζουν οι φωτογραφίες του abet και του Kostas τοτε πιστευω θα τρομάξεις μόλις ανοίξεις το δικό σου.
Είναι σχεδόν αδύνατο να καταφέρεις να μην κάψεις το εσωτερικό σε αυτά τα πραγματάκια. Εγω δεν το έχω καταφέρει σε κανένα απο τα σχεδόν 10 που έχω ανοίξει. Σε αλλά πολύ σε άλλα λίγο.

Αλλα ποτε δεν έχω κάψει πολυεστέρα σε κλασικο atomizer όσο στο καλύτερο cartomizer.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364