vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 8 χρήστες
th3ofilos, dkostas, Sergios, pngtszs1976, maprix, camber, Jorge, grag

Twitter

LOW και HIGH εμπειρίες

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
LOW και HIGH εμπειρίες
« στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 19:45 »
Πραγματι μετα απο καιρο Το χτυπημα μειωνεται δν ξερω τους λογους.

Συνήθεια?

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 19:55 »
Οντως κι εγώ από συνήθεια λέω.
Αν το αφήσεις λίγο καιρό και ατμίζεις κάτι άλλο ,και το ξαναδοκιμάσεις αργότερα θα αλλάξεις ξανά γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 21:56 »
Οχι μονο μειωνεται με τον καιρο , αλλα και με την ωρα

Παντως η σχεση εξαρτησης απο νικοτινη σε σχεση με το ΚΤ  ειναι μερα με τη νυχτα
Επειδη πειραματιζομαι αρκετα με διαφορες περιεκτικοτητες απο 36ρια μεχρι ΝΟΝ, σκεφτομαι μαλιστα να γραψω 1 αρθρο στο φορουμ γι αυτο
Χτες ειπα να ατμισω ΝΟΝ μεχρι το βραδυ που θα επαιζα μουσικη στο πολυχωρο PANDOU  - Kαραϊσκακη 28 καθε τεταρτη στου Ψυρρή ( οχι atmos δεν ειναι διαφημηση αλλα προσκληση για γνωριμια με συνατμιστες, υπο τους ηχους του ΝuevoTango με ποτακι)
Λοιπον ...  τις προηγουμενες μερες ατμιζα ecopure 20ρι στο φουλ
Σας πληροφορω οτι η νικοτινη δεν μου ελλειψε σχεδον κα8ολου. Το βραδακι ατμισα medium και "την ακουσα" αλλα η ευχαριστηση δεν κρατησε πανω απο 10-20 τζουρες , μετα η απολαυση επεσε στο γνωστο ελαφρυ κτυπημα του medium
Αρα υπογραφω στο "συνη8εια"  100%

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 02:20 »
Χτες ειπα να ατμισω ΝΟΝ μεχρι το βραδυ που θα επαιζα μουσικη στο πολυχωρο PANDOU  - Kαραϊσκακη 28 καθε τεταρτη στου Ψυρρή ( οχι atmos δεν ειναι διαφημηση αλλα προσκληση για γνωριμια με συνατμιστες, υπο τους ηχους του ΝuevoTango με ποτακι)
Μακάρι να μπορούσα να 'ρθω αλλά η απόσταση βλέπεις... :'(
Παράθεση
Λοιπον ...  τις προηγουμενες μερες ατμιζα ecopure 20ρι στο φουλ
Σας πληροφορω οτι η νικοτινη δεν μου ελλειψε σχεδον κα8ολου. Το βραδακι ατμισα medium και "την ακουσα" αλλα η ευχαριστηση δεν κρατησε πανω απο 10-20 τζουρες , μετα η απολαυση επεσε στο γνωστο ελαφρυ κτυπημα του medium
Αρα υπογραφω στο "συνη8εια"  100%
Ε, όχι και 100%, τις 10-20 τζούρες που στάνιαρες πού τις βάζεις;
Εγώ αντίθετα σκέφτομαι από medium να το γυρίσω σε high δοκιμαστικά μπας και ατμίζω λιγότερο. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 07:38 »
Θα συμφωνήσω με τον Λευτέρη, ΔΕΝ είναι συνήθεια, είναι ΕΞΑΡΤΗΣΗ 100% από τη Νικοτίνη.
Αλλά μην τρελαίνεστε κιόλας, η απορρόφηση με το Η.Τ. από τον οργανισμό μας είναι ελάχιστη σε σχέση με το Κ.Τ.  :thumpup:
Εγώ π.χ. που είμαι συνήθως στα low και στα ultra low, τραβάω και κάτι ξεγυρισμένα high στα 24mg καμιά φορά και όλη την ημέρα και δεν τρέχει μία  :laugh1:
Έχω πίεση 11,5/6,5 πλέον, από τις 14 αρες - 15 άρες που είχα πριν κόψω το Κ.Τ. και μάλιστα μετά από τρελές καταστάσεις στο γραφείο οπότε .....  ζαμάν φου  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 10:32 »
Μακάρι να μπορούσα να 'ρθω αλλά η απόσταση βλέπεις... :'( Ε, όχι και 100%, τις 10-20 τζούρες που στάνιαρες πού τις βάζεις;
Εγώ αντίθετα σκέφτομαι από medium να το γυρίσω σε high δοκιμαστικά μπας και ατμίζω λιγότερο. :hmmm:
Φιλε Atmos μην γυρισεις σε high.Το εκανα και εγω αλλα δεν ατμιζα  λιγοτερο :laugh1:.Ξαναγυρισα σε medium.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 10:34 »
Φιλε Atmos μην γυρισεις σε high.Το εκανα και εγω αλλα δεν ατμιζα  λιγοτερο :laugh1:.Ξαναγυρισα σε medium.

προσυπογράφω!!!!!! Η χαρά κράτησε 1-2 μέρες, και μετά πάλι παφα-πούφα με τους ίδιους ακριβως ρυθμούς με πριν.......
Low και πάλι low....

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 11:01 »
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες Ατμέ!
Και για να το ενώσουμε και με το θέμα, ο μόνος λόγος για να ανέβεις σε νικοτίνη, ειναι μόνο όταν απο φίλτρα pg πας σε υγρά vg. Εστω για λίγο ώστε να μην σου φανεί.
Μου το είχε προτείνει ο κ.Μωραϊτης και είχε δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 13:00 »
Κι εγώ προσπάθησα να μειώσω τη νικοτίνη.
Το έριξα σε medium από high αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να είμαι με το miniturbo στο στόμα,
μιλάμε δεν σταμάταγα να ατμίζω, σαν αναπνευστήρας.
Αυτό κράτησε ενάμιση μήνα. Με κούρασε όμως, επέστρεψα σε high και όλα είναι και πάλι φυσιολογικά.
Μπορώ να το αφήνω και λίγο (έως πολύ) από το στόμα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 14:04 »
Οι απόψεις διίστανται λοιπόν. Αν και υπερτερούν αυτές για low χρήση.
Δεν αντιδρούν όλοι το ίδιο. Θα δοκιμάσω μερικές μέρες και θα επανέλθω.

Θα διαχωρίσω τα τελευταία μηνύματα, μιας και άνοιξαν ένα ενδιαφέρον θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 15:11 »
Θεωρω πως οποια αποψη κι αν εκφραστει πανω στο θεμα αυτο σωστη θα ναι. Το η.τ. οπως και το κ.τ. για μενα δεν ειναι μονο...αναγκη ή απολαυση αλλα και ...συνηθεια. Θελω να το εχω συνεχως στο στομα μου. Γι αυτο ξεκινω με high και οταν καποια στιγμη το συνηθισω το αλλαζω σε medium. Οπως και με το κ.τ. που οταν αναβεις το ενα μετα το αλλο δε σου δινει την ιδια αισθηση οπως σου δινει το 1ο η το 2ο κ.τ. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως με το κ.τ. καναμε καθε μερα τα ιδιο, ισως και πολλοι απο μας για χρονια, ενω με το η.τ. θελεις συνεχως να αλλαζεις γευσεις, δυσκολα συνηθιζεις μια μονο.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 16:13 »
Συμφωνω με τους περισσοτερους,αφου τα υγρα ακολουθον τον κανονα της χρησιμοτητας-ωφελιμοτητας(δηλ.της απολαυσης  ;D )
Οσο περισσοτερη ωρα ατμισω οποιοδηποτε υγρο none,low,medium ακομα και high,καθε τζουρα που κανω μου δινει λιγοτερη ικανοποιηση απο την προηγουμενη.
Οποτε η λυση για μενα ειναι λιγες τζουρες και καλες  :)
Το ειχα εφαρμοσει και παλαιοτερα κε το συμβατικο(όσο μπορουσα να το ελεγξω δηλαδη) και πραγματι η απολαυση ειναι πολυ μεγαλυτερη
Οποτε αν ειναι να ατμιζω ολη μερα,το κανω με none και μια ωραια γευση .Ενδιαμεσα,ανα διωρο περιπου,κανω και καμια high τζουρα που ειναι ολα τα λεφτα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 17:46 »
Αυτη την τακτικη ακολου8ω κι εγω andreas
Μαλιστα τελευταια εφάρμοσα ΝοΝ μεχρι το μεσημεριανο φαγητο και δουλευει χωρις ιδιαιτερα στερητικα
(βεβαια κλεβω λιγο νικοτινέ το πρωϊ απο αυτο που εχει μεινει απο το βραδυ στο φιλτρο, αλλα μη το πειτε που8ενα παρακαλω)  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 13, 2009, 18:32 »
your secret is safe here  ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: LOW και HIGH εμπειρίες
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 14, 2009, 05:30 »
χιχιχιχιχι  !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8458 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237970 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12