vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 3 χρήστες
Buliwyf, bloodlessz, gstamatos

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2175 στις: Ιουνίου 07, 2012, 23:49 »
Και εμένα ρε φίλε...  Αλλά 0.3ml άρωμα για 10ml σαν λϊγο μου φένεται
απο κει κ περα ειναι θεμα προσωπικου γουστου..εγω ανεφερα την προτεινομενη δοσολογια της εταιρειας..προσωπικα το φτιαχνω με 4% το τουσκαν
το hypnotic myst που επισης μου αρεσει κ σε αυτο η εταιρεια δινει 3% κ αυτη η δοσολογια με ικανοποιει

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2176 στις: Ιουνίου 10, 2012, 15:59 »
Οκ. το πρώτο θέμα που ξεκινάω.
Όπως λέει και ο τίτλος θέλω αν μπορείτε να μου προτείνετε γεύσεις για το ΗΤ μου.
Το πρώτο υγρό που πείρα και έχω τώρα είναι το virginia της flavour art. Πολύ ωραίο και απολαυστικό.
Θα προτιμούσα να μείνουμε στα πλαίσια της flavour art καθώς μου την έχουν προτείνει άτομα που γνωρίζουν απο ΗΤ και την εμπιστεύονται εδώ και χρόνια.
Ευχαριστώ!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2177 στις: Ιουνίου 10, 2012, 16:02 »
Καλησπερα και καλως ορισες.

Δοκιμασε να κανεις αναζητηση την λεξη "γευσεις" και θα σε οδηγησει σε πολλα νηματα τα οποια εχουν ηδη ανοιχτει για τον λογο που θελεις.


Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2178 στις: Ιουνίου 10, 2012, 16:04 »
Ανδρέα για κοίτα αυτό που ψάχνεις εδώ

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2179 στις: Ιουνίου 10, 2012, 16:16 »
Γιάννη μπήκα στην σελίδα τους, αλλά δεν βλέπω πουθενά επιλογή ποσού νικοτίνης. (στο online shop τους εννοώ)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2180 στις: Ιουνίου 10, 2012, 16:51 »
Γιάννη, καλησπέρα και από μένα.

Νομίζω ότι δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να ζητάς προτάσεις γεύσεων, γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα. Πχ, το RY4 οι περισότεροι το εκθειάζουν, για μένα σκέτο είναι αηδία και το χρησιμοποιώ μόνο αναμεμειγμένο με κάτι άλλο.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να πας σε κατάστημα ητ στην περιοχή σου και να δοκιμάσεις γεύσεις από το δοκιμαστήριό τους.

Έτσι θα έχεις πλήρη έλεγχο στο υγρό το οποίο θες να πάρεις.

Καλή συνέχεια και καλές αναζητήσεις! :)

Αποσυνδεδεμένος Andreas_A

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2181 στις: Ιουνίου 10, 2012, 16:55 »
Ανδρέας*  ;D
Έχεις ένα δίκιο σε αυτό αλλά το πρόβλημα είναι πως δεν υπάρχει τέτοιο μαγαζί στην περιοχή μου!  :dontknow:
Α και νομίζω πως το βρήκα! δεν πας κατευθείαν στην γεύση αλλά στο mix and take όπου διαλέγεις την γεύση το ποσό νικοτ. και κάποια άλλα πράγματα. εγώ θα τσιμπήσω ένα 100μλ virginia που έχω και τώρα και λέω να πάρω και ένα μικρό 10μλ για δοκιμή κάποια άλλη γεύση γι'αυτό ζήτησα βοήθεια :D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2012, 17:23 από Andreas_A »

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2182 στις: Ιουνίου 10, 2012, 18:12 »
Το παραπάνω λινκ είναι για να διαβάσεις και να ενημερωθείς για τις προτιμήσεις μελών αλλά και
να πάρεις ιδέες για τις γεύσεις της FA.  :yes:
Το να μάθεις καθώς επίσης και να δεις τυχόν συνδυασμούς γεύσεων πιστεύω μπορεί να σε κάνει
να καταλήξεις σε ποια θα δοκιμάσεις πρώτα. Η γεύση θα δεις και μόνος σου είναι εντελώς
προσωπική υπόθεση, μπορεί καμιά φορά να συνταυτίζονται απόψεις αλλά παίζει μετά ρόλο
και με ατμίζει ο καθένας.
Επίσης καλό θα είναι να πάρεις και μια ιδέα πως φτιάχνονται τα υγρά από αρώματα και βάσεις,
ποτέ δεν ξέρεις τι θα ανακαλύψεις και τι ιδέες θα αποκομίσεις διαβάζοντας το νήμα FA εδώ

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2183 στις: Ιουλίου 02, 2012, 01:03 »
Eνα υγρο μπορω να πω πως με τσακισε, σε σημειο να μην εμπιστευομαι καν την δοκιμη και των αλλων της πολυ γνωστης εταιριας. Το μηλο της Flavourart !!! Aπο την πρωτη μυρωδεια με ενοχλησε, και το αφησα ανοιχτο την πρωτη μερα μηπως και ηθελε καποιου ειδους "ωριμανση" αλλα η χρηση του του τιην επομενη και την μεθεπομενη πραγματικα μου αφησαν την χειροτερη εντυπωση. Αηδια και σε πολλες φορες ταση ακομα και για αναγουλα.

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2184 στις: Ιουλίου 02, 2012, 10:05 »
είναι σαν να πηγαίνεις σε ένα μαγαζί να παραγγέλνεις για πρώτη φορά πατσά ...... κ μετά να φοβάσαι να φας κ την χωριάτικη ...............
δεν αντιλέγω με τα λεγόμενα σου , καθένας μας είναι διαφορετικός , αλλο αρέσει σε σένα άλλο σε εμένα ...........
απο που αγόρασες τα αρώματα :confused1: :hmmm: αυτό δεν  το έχεις  διευκρινίσει στο ποστ σου  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2012, 10:14 από dm4891 »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2185 στις: Ιουλίου 02, 2012, 12:12 »
Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς δοκιμάσει τα
Black fire tobacco flavor
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=227
και
Ozone
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=229
Αν κανείς τα δοκίμασε, τι εντυπώσεις είχε, και αν ξερει κανείς αν τα φέρνει κανείς εμπορος στην Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2186 στις: Ιουλίου 02, 2012, 15:48 »
είναι σαν να πηγαίνεις σε ένα μαγαζί να παραγγέλνεις για πρώτη φορά πατσά ...... κ μετά να φοβάσαι να φας κ την χωριάτικη ...............
δεν αντιλέγω με τα λεγόμενα σου , καθένας μας είναι διαφορετικός , αλλο αρέσει σε σένα άλλο σε εμένα ...........
απο που αγόρασες τα αρώματα :confused1: :hmmm: αυτό δεν  το έχεις  διευκρινίσει στο ποστ σου  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Ξερω δεν ειναι σωστη η λογικη, αλλα η ζημια που "επαθα" ηταν μεγαλη. Το εχω ακομα το μπουκαλακι και εχω σκοπο να κανω μια ακομη δοκιμη μπας και "εσιαξε". Το πηρα απο ενα μαγαζι ηλεκτρονικων ειδων στον Κορυδαλλο οταν ξεμεινα απο υγρα και ανακαλυψα πως ειχε κλεισει ( σαν καταστημα δυστηχως ) ο προμηθευτης μου. Μαλιστα επειδη ειναι μονον 10ml τους παραγγειλα και αλλα 3 μπουκαλακια και με αλλες γευσεις, που τελικα δεν πηγα ποτε να παραλαβω.

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2187 στις: Ιουλίου 02, 2012, 17:44 »
δες ακόμα αν έχει επάνω ημ/νια λήξης κ αν μπορείς βγάλε κ μια φωτογραφία το μπουκαλάκι !!
διαπίστωση πρώτη δεν κατηγορείς μια εταιρεία αν το προϊόν δεν είναι κατευθείαν απο εκεί
αλλά από μεταπωλητή  ;) ;) ;) ;) κ ακόμα δεν ξέρεις αν καν ήταν μεταπωλητής της FA !!

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2188 στις: Ιουλίου 02, 2012, 18:02 »
μου εχει κατσει κα μενα αυτη η γευση εντελως εμετικη. αλλα μαλλον ηταν γκαντεμια γιατι την πηρε γνωστος μου και ηταν αλλο πραμα..... ωραιο  (τοτε δεν ηξερα οτι τις αφηνουν για ωριμανση και την ξεφορτωθηκα αμεσα) αλλα καποιες αλλες γευσεις δεν ειχα προβλημα κανενα

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2189 στις: Ιουλίου 02, 2012, 18:31 »
δες ακόμα αν έχει επάνω ημ/νια λήξης κ αν μπορείς βγάλε κ μια φωτογραφία το μπουκαλάκι !!
διαπίστωση πρώτη δεν κατηγορείς μια εταιρεία αν το προϊόν δεν είναι κατευθείαν απο εκεί
αλλά από μεταπωλητή  ;) ;) ;) ;) κ ακόμα δεν ξέρεις αν καν ήταν μεταπωλητής της FA !!

Η ημερομηνια παραγωγης ειναι η 1/3/2012 και η προτιμητεα καταναλωση μεχρι τον Σεπτεμβριο του 2013. Αυτα ηταν τα πρωτα που κοιταξα οσο αφορα την πρωτη διαπιστωση.
Δυστηχως δεν εχω προχειρη την καμερα σημερα, αλλα αν επιμενεις και μου το θυμισεις, αυριο θα ανεβασω και τη φωτογραφια του.
Δεν κατηγορησα παλι καμια εταιρεια. Για την ακριβεια εγραψα τη γνωμη μου, τι εντυπωση μου προκληθηκε και μαλιστα σε αλλο νημα απο οπου και το αρχικο μου μηνυμα μετεφερε ενας διαχειριστης. επιτηδες δηλαδη δεν εγραψα εδω για να μην θεωρηθει κατηγορια αλλα προσωπικη εντυπωση.

Σε οτι αφορα το εαν ειναι η οχι μεταπωλητης καποιος της μιας ή της αλλης εταιριας δεν μπορω να το γνωριζω. Εαν υπαρχει τροπος που να μπορει να πιστοποιηθει θα με ενδεφερε να το μαθω. Η αληθεια ειναι πως αυτο που μου εκανε εντυπωση στο συγκεκριμενο μαγαζι, ειναι πως πηγα αρχικα για ανταλλακτικα ΗΤ αλλης γνωστης εταιρειας και μιας και ειχα ξεμεινει ζητησα και υγρα θεωροντας πως θα ειχε και παλι της ιδιας. Αντι για αυτο μου εδωσε το μηλαρακι της flavourart αλλα και θα μου εφερνε και τα υπολοιπα και παλι απο αυτην.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem