vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Jorge, Buliwyf

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1530 στις: Απριλίου 01, 2012, 09:55 »
Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι για τα συγκεκριμένα. Όταν πρωτοπήρα ένα starter kit ego-t μου έδωσαν ως δώρο, ένα γυάλινο μπουκαλάκι των 30ml της flavourart με 18mg νικοτίνη και γεύση cuban cigar. Αυτό να πω, πως παρόλο που είναι καθαρή vg με νερό είναι το πιο δυνατό 18άρι που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, ακόμα και από τα halo.
Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καπνικό χωρίς γλύκες κλπ και θα ήθελα να το ξαναπάρω σε μικρότερη ίσως περιεκτικότητα...(9mg)
Το θέμα είναι πως στο site της flavourart, δεν το βρίσκω ως γεύση...παρά μόνο βλέπω το cuban supreme.
Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά? Είναι το ίδιο?
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1531 στις: Απριλίου 01, 2012, 11:21 »
Cuban Cigar δεν υπάρχει και ούτε θυμάμαι να υπήρχε, cuban supreme ναι σωστό  :thumpup:
Τώρα για τα 18αρια έτοιμα υγρά από F.A. δοκίμασα και εγώ όντος είναι πολύ δυνατά αλλά θα πρέπει να αναλογιστούμε ότι η F.A. χρησιμοποιεί και το Flash http://www.vapenova.com/flash-10ml.html και το MTS VAPE WIZARD http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=220 και το BITTER VAPE WIZARD http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=300 αν βάλουν σε 18αρι υγρό και Flash και βάζουν σίγουρα γιατί ένα υγρό το οποίο έχει μόνο VG του λείπει το χτύπημα στον λαιμό οπότε τι κάνουν βάζουν το Flash και το πέτυχαν, αλλά έρχομαι εδώ και λέω αφού θέλετε να είναι μόνο VG για να είναι βιολογικό το προϊών γιατί βάζετε το Flash το οποίο είναι σίγουρα χημικό προϊών και δεν ξέρω τι άλλο.
Και να συμπληρώσω όταν δοκίμασα το 18 F.A. το έκανα τράκα από φίλο μου γιατί είχα πονόλαιμο και είπα να ατμίσω κάτι χωρίς PG μπας και στρώσει και συνέβη το αντίθετο χειροτέρευσε και μετά έκανα σκέτη Velvet Cloud 18 mg και ηρέμησε και μετά μου έμαθα για το  Flash  :thumpdown:
Τέλος πάντων εγώ τα F.A. αρώματα που έχω τα αναμειγνύω με Traditional PVG και δεν θέλει τίποτα από τα παραπάνω χημικά και είναι όλα  :thumpup: :yes:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1532 στις: Απριλίου 01, 2012, 11:39 »
geo...σε μερικά site, Ελληνικά...που έχουν υγρά fa, είτε θα αναφέρουν το cuban cigar, είτε το cuban supreme...οπότε προφανώς πρέπει να είναι το ίδιο..
έχεις δοκιμάσει Φ.Α. αρώματα σε inawera pvg βάση? Είναι το ίδιο με την traditional?

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1533 στις: Απριλίου 01, 2012, 11:51 »
Δεν είδα καμιά διαφορά μεταξύ των δυο βάσεων και δυο είναι  :thumpup:
Αλλά σαν την Dirty for inawera ΚΑΜΙΑ!!!!!!!!!! :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2012, 17:59 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1534 στις: Απριλίου 01, 2012, 11:54 »
Cuban Cigar που σου δώσανε δώρο θα είναι όπως τα abibas (adidas) που πουλάνε στα παζάρια, δηλαδή το υγρό δεν ήταν γνήσιο F.A.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2012, 17:59 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1535 στις: Απριλίου 01, 2012, 12:21 »
Cuban Cigar που σου δώσανε δώρο θα είναι όπως τα abibas (adidas) που πουλάνε στα παζάρια, δηλαδή το υγρό δεν ήταν γνήσιο F.A.

Τέτοια λέγε μου και μ άρεσε κιόλας..... :))

Εδώ πάντως υπάρχουν
http://www.e-natura.gr/neo-15ml-cuban-cigar-e-liquid-flavourart.html
http://www.axiontechnology.gr/p.NEO-15ml-CUBAN-CIGAR-E-LIQUID-FLAVOURART.464930.html

Οπότε για κάτι παρόμοιο σε τσιγαρίσιο πάντα....να δοκιμάσω cuban supreme, desert ship και camel???

Αρώματα από που παίρνεις? Θέλω να είναι αξιόπιστα ώστε να μπορέσω να καταλάβω την πραγματική τους γεύσης να δω αν μ αρέσουν...

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1536 στις: Απριλίου 01, 2012, 13:21 »
παιδια στα 10ml ποσες σταγονες φρουτα του δασους να βαλω

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1537 στις: Απριλίου 01, 2012, 14:38 »
Τέτοια λέγε μου και μ άρεσε κιόλας..... :))

Εδώ πάντως υπάρχουν
http://www.e-natura.gr/neo-15ml-cuban-cigar-e-liquid-flavourart.html
http://www.axiontechnology.gr/p.NEO-15ml-CUBAN-CIGAR-E-LIQUID-FLAVOURART.464930.html

Οπότε για κάτι παρόμοιο σε τσιγαρίσιο πάντα....να δοκιμάσω cuban supreme, desert ship και camel???

Αρώματα από που παίρνεις? Θέλω να είναι αξιόπιστα ώστε να μπορέσω να καταλάβω την πραγματική τους γεύσης να δω αν μ αρέσουν...
Από funstore τα πήρα αλλά δες τι έπαθα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8709.msg305890.html#msg305890
Τα F.A. δεν έχουν τόσο τσιγάρισες γεύσης, ανάλογα με το πως το αντιλαμβανόμαστε ο καθένας πάντα, αυτά που μου άρεσαν και θα τα θεωρούσα τσιγαρίσια ας πούμε είναι Desert Ship Blend, Perique Black, Latakia, Tuscan Reserve Ultimate  :thumpup: Cuban Supreme, RY4  :thumpup: το οποίο μου θυμίζει πάρα πολύ το tribeca  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος leetsi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1538 στις: Απριλίου 01, 2012, 15:19 »
παιδια στα 10ml ποσες σταγονες φρουτα του δασους να βαλω

Προσωπικά σε μηδενικό υγρό βάζω 22 σταγόνες.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1539 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:38 »
Από funstore τα πήρα αλλά δες τι έπαθα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8709.msg305890.html#msg305890
Τα F.A. δεν έχουν τόσο τσιγάρισες γεύσης, ανάλογα με το πως το αντιλαμβανόμαστε ο καθένας πάντα, αυτά που μου άρεσαν και θα τα θεωρούσα τσιγαρίσια ας πούμε είναι Desert Ship Blend, Perique Black, Latakia, Tuscan Reserve Ultimate  :thumpup: Cuban Supreme, RY4  :thumpup: το οποίο μου θυμίζει πάρα πολύ το tribeca  :thumpup:


ουπς.... το είδα... :)
Ευχαριστώ...θα τα έχω στα υπόψη να τα δοκιμάσω.

Τελικά μετά από στρώσιμο δοκίμασα το torque 56 και καμία σχέση με το πως ήταν στην αρχή...απίστευτα καπνικό.

Μπορεί κάποιος αν έχει δοκιμάσει το torque 56 halo και την βάση universal της inawera να επιβεβαιώσει αν όντως είναι ίδιες σε γεύση? (όσο μπορεί να είναι δηλαδή...)
Να διευκρινίσω ότι το halo είναι 18mg νικοτίνη...

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1540 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:46 »
Αν εσυ δε το δοκιμασεις δεν φτανει... Ειναι και τα δικα σου γουστα. Για παραδειγμα αρκετοι λενε οτι το RY4 μοιαζει με το τριμπέκα. Ναι... αλλα πολυ  λίγο.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1541 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:47 »
Προφανώς ...θα το δοκιμάσω τότε....thx casper...

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1542 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:50 »
Ωραια υγρα τα FA και τα προτεινω σε καποιον που ξεκινα να ατμιζει.
Για εμενα αποδειχτηκε χασουρα μιας και τα δοκιμασα ολα και δεν μου αρεσε κανενα.
Αντε λιγο το Virginia..
Halo is my way  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1543 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:51 »
ούπς...τα μπέρδεψα λίγο και ήθελα να το βάλω στο θέμα με τα υγρά της inawera.... :wall:


Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1544 στις: Απριλίου 01, 2012, 23:09 »
Αν εσυ δε το δοκιμασεις δεν φτανει... Ειναι και τα δικα σου γουστα. Για παραδειγμα αρκετοι λενε οτι το RY4 μοιαζει με το τριμπέκα. Ναι... αλλα πολυ  λίγο.
Θα διαφωνήσω κάθετα αυτήν την στιγμή τα έχω και τα δυο αν κλείσω τα μάτια και μυρίσω τα μπουκαλάκια δεν θα μπορέσω να τα ξεχωρίσω το RY4 από F.A. το έφτιαξα με 12 PVG από inawera και 12 σταγόνες άρωμα ωρίμανση 5 μέρες, σε άλλες 5 μέρες θα είναι ακόμα καλύτερο  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem