vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

369 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1170 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 07:19 »
Σωστα ,,,,, για τα plain αρωματα της FA αναφερθηκα.
Τωρα βεβαια δεν θα εβλεπα αρνητικα και αυτα στο link με τα ετοιμα υγρα της natura αν ξεραμε οτι ειχαν ..... Ιταλικο διαβατηριο !! ....... αλλα μια ματια που εριξα πουθενα δεν ειδα να λεει οτι μιλανε απταιστα τα Ιταλικα !!
Δεν το γνωριζω και συνεπως δεν θα μπορουσα να πω κατι με βεβαιοτητα αλλα διαβλεπω και εδω την γνωστη Ελληνο-Ιταλικη χειρα συνεργασιας !  ::)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1171 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 17:25 »
τι να σου πω φιλε μου....100% δεν μπορει να ειναι σιγουρος κανενας,πριν 1 ωρα αγορασα απο την natura στην φιλολαου,ειναι σφραγισμενα σε γυαλινο μπουκαλακι και με χαρτι στον μπουκαλι που δεν το βλεπω να ειναι αυτοκολλητο της συμφορας οπως ειχα δει σε πλαστικα μπουκαλια

Αποσυνδεδεμένος poldo

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1172 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 01:21 »
Καλησπερα, γνωριζετε καποιο μαγαζι απο Ελλαδα , και αν δυνατον απο Αθηνα ακομα καλυτερα, που να πουλαει το αρχικο συσκευασμενο προιον της FA  με τα γνησια μικρα μπουκαλακια με τα αρωματα τα καπνικα κατα προτιμιση (γυαλινο μπουκαλακι).
Εκτος δηλαδη απο αυτους που αναφερετε οτι τα διαθετουν με δικα τους μπουκαλακια μετα απο την δικη τους "παρεμβαση" στην τυποποιηση, καποιον που απλως να αγοραζει απο Ιταλια και να πουλαει εδω κατευθειαν τα αρωματα στα μικρα μπουκαλακια χωρις να κανει κατι αλλο γνωριζει κανεις ??
Ευχαριστω.
για κοιτα εδω www.e-vape.gr

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1173 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 04:56 »
τι να σου πω φιλε μου....100% δεν μπορει να ειναι σιγουρος κανενας,πριν 1 ωρα αγορασα απο την natura στην φιλολαου,ειναι σφραγισμενα σε γυαλινο μπουκαλακι και με χαρτι στον μπουκαλι που δεν το βλεπω να ειναι αυτοκολλητο της συμφορας οπως ειχα δει σε πλαστικα μπουκαλια

thanks.
Φανταζομαι οτι αναφερεσαι σε ετοιμο υγρο προσ ατμιση, μιας και βλεπω οτι στο site εχουν μονο ετοιμα υγρα. Δεν ειδες να διαθετουν και τα αντιστοιχα μπουκαλακια με σκετα αρωματα για προσμιξη ?

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1174 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 04:58 »
παιδια original υγρα απο Flavourart απο που μπορουμε να παρουμε τωρα τελευταια παιζει πολυ μουφα απο ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1175 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 05:38 »
για κοιτα εδω www.e-vape.gr

Απο οτι γνωριζω η FA δεν πουλαει online ετοιμα υγρα των 10ml η των 15ml οπως βλεπω, αλλα αποκλειστικα στα 50 κ 100ml, δινοντας σου επιλογη για βαση - νικοτινη και αρωμα:
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.catalog

Τωρα αν καποιος εχει την δυνατοτητα για μαζικη παραγγελια σε φιαλιδια των 10 και 15ml δεν το γνωριζω και συνεπως δεν μπορω να το αποκλεισω αλλα ουτε και να το επιβαιβεωσω, απλα ειναι λιγο παραδοξο να μην ειναι επιλογη online αλλα να γινεται μονο κατοπιν deal.
Επι της ουσιας νομιζω οτι δεν θελει περισοττερη ανασκαφη το θεμα, ουτε γυαλινες σφαιρες και μαντεια για να ανακαλυψεις το τι πραγματικα συμβαινει, ....... αλλωστε η Ιταλια μια πορτα διπλα ειναι, ανοιγεις account και μπηκες !!





Αποσυνδεδεμένος poldo

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1176 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 10:58 »
ΝΤΟΥΜΑΝΙΑΣ αν δεν βαριεσαι ριξε μια ματια εδω http://www.flavourart.it/Trusted%20partner%20WEB.pdf για να καταλαβεις τι παιζεται μετα απο επαφη μου με flavourart (Massimiliano Mancini) εμαθα πως μονο αυτα ειναι τα original flavourart. εγω τα παιρνω απο το site που σου ανεφερα πριν

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1177 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 12:27 »
ΝΤΟΥΜΑΝΙΑΣ αν δεν βαριεσαι ριξε μια ματια εδω http://www.flavourart.it/Trusted%20partner%20WEB.pdf για να καταλαβεις τι παιζεται μετα απο επαφη μου με flavourart (Massimiliano Mancini) εμαθα πως μονο αυτα ειναι τα original flavourart. εγω τα παιρνω απο το site που σου ανεφερα πριν

απο το pdf :  "Flavourart will supply with in house manufactured e-liquids of 10-50-100 ml

Αρα ορθως λοιπον διευκρινιζει οτι παιζουν και τα 10ρακια ml απο τους TPN.
Προφανως φερνουν μονο τα ετοιμα υγρα και οχι και την σκετη πρωτη υλη του αρωματος αφου ετσι θα παρειχαν οικονομικοτερη επιλογη στον καταναλωτη που βεβαια αυτο θα αντανακλουσε σε απωλεια τζιρου και εσοδων.

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1178 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 12:28 »
canceled

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1179 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 12:47 »
Αγοράζοντας αυτήν την φυτική γλυκερίνη των 100 ml εδώ :
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33302 καθώς και τα αρωματάκια αυτά :
 http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33345

 http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33390

μπορώ να πώ πλέον με σιγουριά οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος.Συνεχές και αδιάλειπτο χτύπημα.Ευχάριστη και διακριτική γεύση.

BERSEKERO ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1180 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:18 »
Αγοράζοντας αυτήν την φυτική γλυκερίνη των 100 ml εδώ :
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33302 καθώς και τα αρωματάκια αυτά :
 http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33345

 http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33390

μπορώ να πώ πλέον με σιγουριά οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος.Συνεχές και αδιάλειπτο χτύπημα.Ευχάριστη και διακριτική γεύση.

BERSEKERO ευχαριστώ.

Αν δεν ειναι λιγο περιεργο ,,,,, σιγουρα ειναι ενδιαφερον ...... αλλα και σχημα οξυμωρο.
Οταν 3.63 € τα 7ml πουλαει ο Ιταλος global online  και εδω ειναι στα 3.80 € τα 10ml ,, το βλεπω για εξαιρετικο λαρτζιλικι εκ μερους της συγκεκριμενης εταιρειας , γιατι το φυσιολογικο θα ειναι να μπαινουν μεσα.
Εκτος βεβαια και αν και δεν το αναγραφει και προκειται για καμια ΜΚΟ !!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1181 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:23 »
Κατα πάσα πιθανότητα, το κατάστημα πέρνει μεγαλύτερη συσκευασία (πχ 100ml ή 1L), που κοστίζει πολύ λιγώτερο ανα ml, και την εμφιαλώνει σε μικρότερα μπουκαλάκια.
Δεν είναι κατ' ανάγκη κακό εφόσον γινεται σωστά και δεν βάζει και λίγο "νεράκι" μέσα.  Δεν βλέπω τίποτα περίεργο εδω.... εξάλλου δεν υπάρχει πουθενα η επισήμανση ότι είναι μαμίσιας συσκευασίας (Ingredients by FlavorArt γράφουν)

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1182 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 15:15 »
Σωστα !!  Το 100% made in Italy αναφερεται στην παρασκευη και οχι στην ..... εμφιαλωση !!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1183 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 20:15 »
Από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω πάρει κι εγώ 5 τέτοια διαφορετικά αρώματα. ο ιδιοκτήτης έχει δικό του συσκευαστήριο και κάνει πολύ επιμελημένη δουλειά. Τα δε έξοδα αποστολής του και οι χρόνοι παράδοσης καθιστούν την αγορά από τον Ιταλό ασύμφορη.
Για την ποιότητα, θα σας πω μόνο ότι έχω κολλήσει. Σε όποια βάση κι αν τα έβαλα, δένουν εξαιρετικά και δε χρειάζονται ωρίμανση.
Εβαλα στην άκρη κάθε άλλο, με μοναδική εξαίρεση τα φριντομ και τριμπέκα, που λόγω κόστους βέβαια δεν είναι για κάθε μέρα.
Γνωρίζω ότι υπάρχουν πολλές μπανάνες ΦΑ και πολλές κακές αναμείξεις τους, έχω δοκιμάσει, αλλά αυτά είναι πραγματικά καλά. Ας μη μας παρασύρει η ανακοίνωση του Ιταλού που ακόμη δεν ξέρουμε αν κρύβει κάτι άλλο, όπως εμπορική συμφωνία με τον μεγαλέμπορο που θα του τάξει μεγαλύτερο τζίρο. Ο συγκεκριμένος μάλλον δεν είναι και τόσο μεγάλος σε μεγέθη, αλλά είναι ποιοτικά τεράστιος στα ατμο-υγρά του.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1184 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 20:34 »
και εγω εχω πολυ καλες εντυπωσεις απ το συγκεκριμενο μαγαζι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem