vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 4 χρήστες
gfilip, vasim, maprix, Jorge

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 22:05 »
Κι όμως είναι !
Αφού η USP Glycerol κάνει 1 € / 100ml στη λιανική και την πουλάνε 3.6, γιατί παραξενεύεσαι ότι την πουλάνε 12 με το νεράκι ?
Αν πρόσεξες με προσθήκη νικοτίνης ανεβαίνει δραματικά η τιμή , ενω η νικοτίνη δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα.
Τι ψάχνεις να βρεις  ? Και να σκευτείς οτι το flavorart είναι απο τα φτηνότερα  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 22:06 »
Χα, χα Γεράκι έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ αυτή ακριβώς την απορία είχα και στο on line chat που έκανα μαζί τους την εξέφρασα.
Ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα. "Αυτή είναι η πολιτική μας" είπαν και τέλος.
Πάρε εσύ τη φθηνή (όπως έκανα κι εγώ) και είσαι νέτος.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 25, 2010, 23:03 »
Κοίτα να δεις τι γίνεται στον κόσμο.
Χρεώνουν 1.800 € το λίτρο το απεσταγμένο νερό  :angry_orange:
και εμείς οι "απαράδεκτοι" κακολογούμε την ΕΥΔΑΠ ότι μας υπερχρεώνει. ;D


ΥΓ. Αν γράψεις esavuke εκεί που λέει Voucher έχεις 10% έκπτωση.

Αποσυνδεδεμένος iliteo

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 28, 2010, 23:40 »
Πήρα ένα Heaven Juice - Velvet Cloud (VG) στα 36 mg αλλά πρόσεξα οτι έχει μια μυρωδιά, σαν να μυρίζει η νικοτίνη κάτι σαν Tobacco που όμως δεν μου είναι ευχάριστη.
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα Ecopure Krystal και ήμουν ευχαριστημένος. EDIT: (Είναι τελείως άοσμο.)
 Αλλά επειδή είναι λίγο πιο φτηνά στην Flavourart είπα να δοκιμάσω και την δικιά τους.

Ξέρω οτι η καθαρή νικοτίνη σε καλή ποιότητα είναι άοσμη και σχεδόν άχρωμη.
Έχει κανείς κάποια εμπειρία από το ίδιο υγρό? Είναι γενικό στο Flavourart να έχει μια ελαφριά μυρωδιά η νικοτίνη ή απλά έπεσα σε τυχαίο περιστατικό?

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 00:12 »
Εγώ έχω πάρει Velvet Cloud 24mg. Πράγματι έχει μια μυρωδιά φαρμακίλας προς ψιλοταμπάκο αλλά μόνο αν μυρίσεις το μπουκάλι. Στο άτμισμα όμως δεν είναι παρούσα ή εμένα τουλάχιστον δεν μου φαίνεται και άρα δε με πειράζει. 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 00:38 »
Έχω μερικές απορίες για τα αρώματα της flavourart.
α) Δοκίμασε κανείς το Cuban Supreme? Μοιάζει καθόλου με πουρο?
β) Μοιάζει με καπνό ή έστω είναι καλό κανένα απο τα "καπνίσια" αρωματά τους (Dark vapure, Latakia, Perique (τα 2 τελευταία τα έχω καπνίσει σε κανονική πίπα), Desert Ship κτλ? ποιο θα συνιστούσατε? (που να θυμίζει καπνό όμως).
γ) Σε πόσες ημέρες έρχεται η παραγγελία?


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 01:12 »
Latakia, έχω μόνο άρωμα 5 ml ( ευχαριστώ και πάλι Βασίλη)
Βάζω 1/2  24mg απο heaven gifts (ταμπάκο) και 1/2 σκέτη PG (έχει η flavorart) oπότε γίνεται 12mg/ml
Προσθέτω 6-7 σταγόνες Latakia στα 20ml
Είναι καταπληκτικό άρωμα για τα γούστα μου. Έχει το άρωμα των φύλλων του καπνού έτσι όπως το μυρίζουμε αν ανοίξουμε 1 πακέτο καπνό. Δεν έχει καμιά σχέση με τσιγαρίσιες γεύσεις τύπου σβησμένο τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 29, 2010, 02:27 »
Κοίτα να δεις !!! ???
Με VG το Latakia είναι σκέτη αποτυχία.  :'(

Αν βρει κανένας κάποια καλή γεύση που ταιριάζει καλά με VG ας μου τη σφυρίξει please. Κι ας μην είναι και τσιγαρίσια.
Εγώ βρήκα μία. Είναι ο Coffee Espresso από Flavourart. Το πήρα έτοιμο όμως, δεν το 'φτιαξα μόνος μου.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 20:52 »
Latakia, έχω μόνο άρωμα 5 ml ( ευχαριστώ και πάλι Βασίλη)
Βάζω 1/2  24mg απο heaven gifts (ταμπάκο) και 1/2 σκέτη PG (έχει η flavorart) oπότε γίνεται 12mg/ml
Προσθέτω 6-7 σταγόνες Latakia στα 20ml
Είναι καταπληκτικό άρωμα για τα γούστα μου. Έχει το άρωμα των φύλλων του καπνού έτσι όπως το μυρίζουμε αν ανοίξουμε 1 πακέτο καπνό. Δεν έχει καμιά σχέση με τσιγαρίσιες γεύσεις τύπου σβησμένο τσιγάρο.

Μου κίνησες την περιέργεια..
Samples στέλνεις?   ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 22:49 »
Δωσε διεύθυνση και έφυγε

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 04, 2010, 16:12 »
Από το πρωί ατμίζω στο BL μου το Velvet Cloud, με Cowboy Blend Strong (24mg).

Ντουμάνι: Στάνταρ πράγματα. Πιστεύω ίδια παραγωγή ατμού με τα υγρά της Nobacco, ΤW, και Janty που εχω δοκιμάσει. Ο ατμός είναι μέτριος σε πυκνότητα, κάτι που τον κάνει να μη σε πνίγει αλλά να τον νιώθεις στα ρουθούνια σου κατά την εκπνοή

Χτύπημα: Μέτριο για τις δύσκολες ώρες.. Γενικά το υγρό μου αυτή την περίοδο είναι το Virginia High της Nobacco. Έχει ακριβώς την ίδια ένταση. Σε σχέση με το high της TW όμως προκαλεί σίγουρα πιό στρωτό χτύπημα χωρίς τσούξιμο. Μπορεί άνετα να γίνει ένα allday υγρό (τουλάχιστον για λαρύγγια σαν το δικό μου).

Αίσθηση πληρότητας: Μπορεί το χτύπημά του να μην είναι τόσο δυνατό όμως σε κρατάει. Γενικότερα μειώνει τη συχνότητα της επιθυμίας μου να ατμίσω. Ίσως η ανάμειξη ή η ποιότητα της νικοτίνης στο συγκεκριμένο υγρό να δένει καλύτερα με τις ανάγκες/επιθυμίες μου για αυτήν.

Γεύση: Χμμμμ δύσκολα τα πράγματα για να την προσδιορίσω. Μάλλον χρειάζεται Μαμαλάκη η υπόθεση. Καμία σχέση με τα νικοτινένια RY2,3 που ξέρουμε. Αμέσως μου φάνηκε μια ομοιότητα με το cigar της TW, αλλά με πιο ισορροπημένα αρώματα.
"Καλά όλα αυτά αλλά με τί μοιάζει?"
Η πρώτη σκέψη μου είναι με ένα "ξεθυμασμένο" σακουλάκι καπνού Samson πασπαλισμένου με κάρυ. Αν έχετε μυρίσει ποτέ ταιλανδέζικο ρύζι είστε πάρα πολύ κοντά.

Θα δώ πως εξελιχθεί παράλληλα με την εξοικείωσή μου μαζί του αλλά προς το παρόν μου αρέσει αρκετά!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 02:06 »
Το cowboy blend και το desert ship τα έχω παραγγείλει. Για το 2ο έχω διαβάσει διθυράμβους. Ίδωμεν!
Επίσης, διάβασα στο αμερικάνικο φόρουμ ότι το 1% ή 2% που προτείνει η flavourart είναι όσο χρειάζεται. Στα 5ml PG/VG, 1 ή 2 σταγόνες είναι ok. Πρέπει όμως να αφήνει κανείς το μείγμα να "δέσει" για 18 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 05, 2010, 17:24 »
Αισθητηριακός πίνακας "καπνίσιων" γεύσεων




Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 24, 2010, 16:51 »
μόλις δοκίμασα το tobacco με mellow sunset.

Απαράδεκτο!!!! Καταστροφικά άσχημο. :o  :heat:
Μυρίζει πιπέρι, μέντα ή δυόσμο και κάτι άλλο άσχημο μαζί.
Χτύπημα πολύ μέτριο για high. Μάλλον περισσότερη αίσθηση κάνει το "πάγωμα" της μέντας στο λαιμό.

Ο λαιμός μου μετά απο ένα φιλτράκι που άτμισα άρχισε και πονάει/γδέρνει σα να είμαι άρρωστος.

Πωλείται/Ανταλλάζεται/Χαρίζεται/Το'χω/Διπλό/Τ'αλλάζω/Τα ρέστα μου/Βγήκα  :angry_tickedoff:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 24, 2010, 18:09 »
πες μας λεπτομεριες χρονο παραδωσης,πληρωμη?αντικαταβολη?ελτα?κουριερ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 08, 2024, 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex