vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 1 χρήστης
lounik

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #915 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:23 »
Δεν εχει μικροτερες συσκευασιες.Των 10 και των 30 πωλουνται μονο εδω αλλα ειναι τα ιδια υγρα

Αποσυνδεδεμένος foithths

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #916 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:27 »
οπότε παρασκευάζονται εδώ απο τα καταστήματα η μικροτερες ποσοτήτες?

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #917 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 20:29 »
Ιταλια παρασκευαζονται αλλα εδω πουλιουνται σε μικροτερες ποσοτητες

Αποσυνδεδεμένος LOLz

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #918 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 21:06 »
Μικροτερες ποσοτητες-Μεγαλυτερο κερδος!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #919 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 21:19 »
Από τα υγρά της Flavourart δεν παράγονται όλα στην Ιταλία. Πολλοί μέχρι σήμερα αγόραζαν είτε συσκευασίες λίτρων και ανασυσκεύαζαν σε μικρά μπουκάλια είτε λάμβανε χώρα ανωτάτη μαγειρική με υλικά DIY.
Αυτός είναι και ο λόγος που, η διακύμανση στην ποιότητα καθώς και η έξαρση παραπόνων από ατμιστές, οδήγησε τους Ιταλούς σε αλλαγή πολιτικής.
Μένει να αποδειχθεί αν η νέα πολιτική θα είναι αποτελεσματική.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #920 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 21:54 »
Αυτός είναι και ο λόγος που, η διακύμανση στην ποιότητα καθώς και η έξαρση παραπόνων από ατμιστές, οδήγησε τους Ιταλούς σε αλλαγή πολιτικής.
Έξαρση παραπόνωνΑλλαγή πολιτικής; Θεωρίες.

Πάντως δεν θυμάμαι ποτέ να είχε μικρότερες συσκευασίες η flavourart.
Με 15.5€ τα 50ml 36ρα με γεύση, μάλλον δεν είχε νόημα.

Θυμάται κάποιος να είχε τα διάφορα Heaven Juice η flavourart σε μικρότερες συσκευασίες;

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 22:02 από Λιάκουρας »

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #921 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 19:26 »
Από τα υγρά της Flavourart δεν παράγονται όλα στην Ιταλία. Πολλοί μέχρι σήμερα αγόραζαν είτε συσκευασίες λίτρων και ανασυσκεύαζαν σε μικρά μπουκάλια είτε λάμβανε χώρα ανωτάτη μαγειρική με υλικά DIY.

Αν και είμαι ατμιστής εδώ και έναμιση μήνα οπότε και δεν θεωρούμαι σημαντικά έμπειρος ούτε στη χρήση αλλά ούτε και στην "αγορά" που αναφέρεται στο η.τ ,οφείλω να σημειώσω πώς από τις αναζητήσεις που έχω κάνει σε φυσικά καταστήματα και σε ιντερνετικά βεβαίως ,έχω προσέξει ορισμένα πράγματα που τείνουν προς τα λεγόμενα σου Καλλιτέχνη.Συγκεκριμένα όσον αφορά τα προιόντα flavourart έχω συναντήσει διαφορετικές συσκευασίες τις περισσότερες φορές στα ελληνικά..Οι οποίες όμως εκτός από την ετικέτα διαφέρουν και στις ποσότητες.Τώρα για να χαρακτηριστεί ένα προιόν "καθαρόαιμο" FLAVOURART(ας μου επιτραπεί η έκφραση) δεν θα πρέπει εκτός από τη γεύση να είναι και τα υπόλοιπα υλικά που το αποτελούν από την ίδια εταιρία έτσι όπως η ίδια τα πουλάει και ξεχωριστά στο site της????  (ένα Maxx-blend π.χ να έχει μέσα ατμιστική βάση Velvet cloud και VG ίδιας ποιότητας με του site ) 

Στην περίπτωση που ο Έλληνας προμηθευτής που δίνει στον μικροέμπορο ειδών η.τ ,απλά παίρνει ΜΕΓΑΛΕΣ ποσότητες από την εταιρία και τις μοιράζει κατά πως τον βολεύει για να βγάλει μεγαλύτερο κέρδος μιλάμε απλά για μία πάγια τακτική που δεν με παραξενεύει και επιβεβαιώνεται απο τις ελληνικές και διαφορετικές μεταξύ τους ετικέτες και συσκευασίες . Επίσης αυτό είναι κάτι που δεν επηρεάζει την ποιότητα του υγρού καθώς δεν αλλοιώνει την original σύσταση του από την flavourart. Θα μπορούσε κανείς να πεί οτι :  δεν με απασχολεί που εσύ το πήρες σε τιμή βαρελιού και μου το πουλάς σε μπουκαλάκι "αγιασμού" από τη στιγμή που μιλάμε για έτοιμο προιόν.Όντως και γώ αφού τη βγάζω πιο φθηνά απο το κ.τ δεν θα γκρινιάξω ιδιαίτερα..

Έξαρση παραπόνωνΑλλαγή πολιτικής; Θεωρίες.

Πάντως δεν θυμάμαι ποτέ να είχε μικρότερες συσκευασίες η flavourart.
Με 15.5€ τα 50ml 36ρα με γεύση, μάλλον δεν είχε νόημα.

Θυμάται κάποιος να είχε τα διάφορα Heaven Juice η flavourart σε μικρότερες συσκευασίες;



Η "έξαρση παραπόνων" φίλε Λιάκουρα στην οποία αναφέρεται ο Καλλιτέχνης νομίζω ότι αναφέρεται στην περίπτωση όπου δεν μιλάμε απλά για μοίρασμα σε μικρότερες ποσότητες.Το αποκλείεις δλδ ο προμηθευτής του μαγαζιού που ψωνίζω έτοιμα υγρά να χρησιμοποιεί μόνο τις γεύσεις της Flavourart και απο εκεί και πέρα ότι άλλο θέλει αυτός???? Βάζει λοιπόν μια τάδε ατμιστική βάση μία τάδε VG ή PG αραιώνει με ότι νερό θέλει..και τυπώνει μια ετικέτα με το γνωστό logo me ta φρουτάκια και τα φυλλαράκια..Κάνει λοιπόν DIY με τα υλικά που θέλει αυτός και μου το προωθεί σαν αυθεντικό προιόν χωρίς να μπορεί και ο ίδιος να διατηρήσει σταθερή ποιότητα ώστε να διασφαλίσει ότι δεν θα έχει διαφορά με το original.Οπότε ναι είναι πολύ πιθανό να υπάρχουν διαφορετικές ποιότητες στα διαφόρων τύπων "αυθεντικά" Προιόντα της FA που συναντάμε στα ράφια αλλά και στα ιντερνετικά καλάθια.Ο μόνος τρόπος για να διασφαλίσεις ποιότητα FA κατα τη γνώμη μου πάντα είναι η να πάρεις έτοιμα υγρά  ή και ξεχωριστά τα υλικά για DIY κατασκευή αλλά και στις δύο περιπτώσεις απο την ίδια την εταιρία..Από το επίσημο site και μόνο..που απότι βλέπω μια χαρά φθηνά είναι .Αυτή είναι η άποψη μου :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #922 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 19:33 »
Ο μόνος τρόπος για να διασφαλίσεις ποιότητα FA κατα τη γνώμη μου πάντα είναι η να πάρεις έτοιμα υγρά  ή και ξεχωριστά τα υλικά για DIY κατασκευή αλλά και στις δύο περιπτώσεις απο την ίδια την εταιρία..Από το επίσημο site και μόνο..που απότι βλέπω μια χαρά φθηνά είναι .Αυτή είναι η άποψη μου :hmmm:
Θα συμφωνήσω μαζι σου,μονο που θελει κανα μηνα να σταλεί η παραγγελία σου.Απο 23-11ου και ακομα δεν εχω πάρει τα υγρα!!!! :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #923 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:33 »
Θα συμφωνήσω μαζι σου,μονο που θελει κανα μηνα να σταλεί η παραγγελία σου.Απο 23-11ου και ακομα δεν εχω πάρει τα υγρα!!!! :thumpdown:

Δεν πειράζει. Εγώ έκανα παραγγελία 140 ευρώ στις 5 Νοεμβρίου και τα πήρα 17 Δεκεμβρίου.
Τουλάχιστον ξέρω όμως, ότι τα υγρά είναι αυτά που πρέπει και ειδικότερα στην ποσότητα που πρέπει.
Γιατί στο παρελθόν με τα μπουκαλάκια βάσης τύπου "αγιασμού" τα οποία μέτραγα σε σταγόνες, είχα βρεί διαφορές από 346 έως 390 δηλαδή διαφορές 1 έως 1,5 ml.
Καλύτερα λοιπόν να παίρνεις την βάση σε 50 ή 100 ml και αν είναι δυνατό και PG ή VG σε συσκευασία λίτρου.
Επίσης υπάρχουν αρώματα όπως πχ το vanilla clasic που η συσκευασία 20ml έχει 4 ευρώ οπότε συμφέρει.
Έτσι ξέρεις τι παίρνεις, και ξέρεις ότι 100% είναι όλα FA.

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #924 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:42 »
Λοιπόν μια και μίλησες για Banilla.... Αγόρασα απο Ελλαδα άρωμα Banilla Tahity της FA και εκανα τις μίξεις και ολα ΟΚ.. Σήμερα ξεκίνησα να φτιαξω την ιδια ποσότητα υγρο (25 ml) και εχω ρίξει 50 ναι 50 σταγόνες άρωμα και ακόμα δεν εχω καμιά γεύση Βανίλιας..Την πρωτη φορα με 18 σταγόνες ήμουν άρχοντας...Τι παίζει δεν ξερω,απ την ωρα που ανοίγεις το άρωμα, ξεκινά και η απώλεια γεύσης??Εχει τύχει σε κανέναν αυτό ??? :hmmm:

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #925 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:46 »
ποσο καιρο την ειχες...??? ::) :hmmm: :hmmm:
εμενα μου εχει τυχχει να χαλασει τοσο σε γευση το αρωμα που να μην ατμιζεται με τπτ.... :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #926 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:47 »
20 μέρες...

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #927 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:00 »
Λοιπόν μια και μίλησες για Banilla.... Αγόρασα απο Ελλαδα άρωμα Banilla Tahity της FA και εκανα τις μίξεις και ολα ΟΚ.. Σήμερα ξεκίνησα να φτιαξω την ιδια ποσότητα υγρο (25 ml) και εχω ρίξει 50 ναι 50 σταγόνες άρωμα και ακόμα δεν εχω καμιά γεύση Βανίλιας..Την πρωτη φορα με 18 σταγόνες ήμουν άρχοντας...Τι παίζει δεν ξερω,απ την ωρα που ανοίγεις το άρωμα, ξεκινά και η απώλεια γεύσης??Εχει τύχει σε κανέναν αυτό ??? :hmmm:

Όταν ετοιμάσεις το υγρό, πρέπει να το αφήσεις 1-2 μέρες να "δέσει".
Το έχω κάνει και εγώ αυτό. Υγρό με 30 σταγόνες άρωμα σε 20ml (δηλαδή 5%) μερικές φορές που το άτμισα σμέσως δεν είχε γεύση.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #928 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:06 »
20 μέρες...

οχι...τοτε δεν μπορει να ισχυει αυτο που επαθα εγω....αλλα αυτο που ειπε ο Silvester...ισχυει.αν και οχι απολυτα σε ολα τα υγρα...αλλα σιγουρα οσο δενει...στρωνει κιολας η γευση.... ;)

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #929 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:42 »
Να ρωτησω..Γιατι ρε παιδια δεν ειναι στανταρ τα μλ στις συσκευασιες?
Αλλο σαιτ πουλαει 12,αλλο 10,αλλο 15???
Χαλο που παιρνω ξερω οτι εχει 7 και 30..
Ειπα να δοκιμασω και fa.Τι συμβαινει με τα συγκεκριμενα?Φερνουν τα συστατικα και τα φτιαχνουν εδω?
Παραλληλες εισαγωγες?Επισης παρατηρω και μεγαλες διαφορες στις τιμες..Απο 8 ευρω 10 μλ ως 6 ευρω τα 15...Για ελληνικη αγορα μιλαμε παντα...Τι τρεχει???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem