vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, giorgos1999, dkostas, Sergios, Jorge, bloodlessz, kyrgiannis

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 15:53 »
To link δουλεύει μια χαρά.
Απλά μην περιμένεις να ανοίξει κατευθείαν το αρχείο στο excel. Στη σελίδα που ανοίγει κάνε κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου "ejuce_calculatorv8.xls" και επέλεξε άνοιγμα με... excel.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 16:04 »
To link δουλεύει μια χαρά.
Απλά μην περιμένεις να ανοίξει κατευθείαν το αρχείο στο excel. Στη σελίδα που ανοίγει κάνε κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου "ejuce_calculatorv8.xls" και επέλεξε άνοιγμα με... excel.  ;)
Δυστυχώς δεν ανοίγει σ' εμένα. Με chrome.
Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη.

Η ιστοσελίδα στη διεύθυνση http://www.filesanywhere.com/fs/v.aspx?v=896e6b865f676fa66c69 μπορεί να βρίσκεται προσωρινά εκτός λειτουργίας ή ίσως έχει μεταφερθεί μόνιμα σε νέα διεύθυνση ιστού.

 Αλλά ούτε με IE. :( :o ???

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 16:54 »
Μου βγάζει 2(??) σταγόνες γεύση, 126 pg/vg με νικοτίνη και 72 χωρίς νικοτίνη για 10 ml! Δηλαδή πρέπει να πάρω vg από φαρμακείο?  :o :confused1: ???

Αν δεν έχεις πάρει PG ή VG απο την Flavourart και θες να ρίξεις το βαθμό της νικοτίνης τοτε ΝΑΙ χρειάζεσαι κάτι. Τι από τα δύο είναι προσωπική επιλογή του καθενός

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 17:01 »
Αν δεν έχεις πάρει PG ή VG απο την Flavourart και θες να ρίξεις το βαθμό της νικοτίνης τοτε ΝΑΙ χρειάζεσαι κάτι. Τι από τα δύο είναι προσωπική επιλογή του καθενός
Έχω πάρει PG unflavored 24mg με σκοπό να βάλω γεύση της επιλογής μου αλλά θέλω να αραιώσω τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 21:34 »
Το πρώτο μου DIY υγρό είναι πραγματικότητα!! :D :D :D Με τις ΥΠΕΡΟΧΕΣ γεύσεις flavour art το η.τ. δεν θα είναι για μένα πια το ίδιο!!! :yes: Πήρα γλυκερίνη ecofarm από το φαρμακείο και με το unflavored PG και (σε πρώτη φάση) το υγρό usa & turk mix + λίγο νερό γιατί ήταν πολύ πηχτό και φυσικά με τη βοήθεια του υπολογιστή συνταγών για e-liquid "todmuller" (koalex  :respect:), δημιούργησα ένα γευστικά θεσπέσιο υγρό!
Flavour Art, τα σέβη μου! :respect:

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 22:45 »
Καλα δεν έκανα και κάτι ανα link έδωσα  :tongue_smilie:

Σχετικά με το νερό τώρα. Καλό είναι να βάζεις απεσταγμένο νερό. Το νερό βρύσης έχει πολλά πρόσθετα (πχ χλώριο) που δεν τα θές στους πνεύμονες σου όσο λίγο και να είναι. Επίσης έχει άλατα (και τα εμφυαλωμένα) που δεν τα θες στους ατμοποιητές σου.

Καλό tip είναι αντί για νερο να βάζεις βοτκα. Κάποιοι μάλιστα λένε πως δίνει και πιο πολύ χτύπημα... (στο κεφάλι σίγουρα λέω εγώ)

Στο πόσο τις % σε ικανοποίησε η γεύση τελικά?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 15, 2010, 22:51 »
Σχετικά με το νερό τώρα. Καλό είναι να βάζεις απεσταγμένο νερό. Το νερό βρύσης έχει πολλά πρόσθετα (πχ χλώριο) που δεν τα θές στους πνεύμονες σου όσο λίγο και να είναι. Επίσης έχει άλατα (και τα εμφυαλωμένα) που δεν τα θες στους ατμοποιητές σου.
Έτσι ακριβώς.
Μόνο απεσταγμένο!!

Καλό tip είναι αντί για νερο να βάζεις βοτκα. Κάποιοι μάλιστα λένε πως δίνει και πιο πολύ χτύπημα... (στο κεφάλι σίγουρα λέω εγώ)
Τώρα αυτό το φοβάμαι...

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 02:28 »
Στο πόσο τις % σε ικανοποίησε η γεύση τελικά?
Στο 4% 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 04:31 »
ecofarm  ? για λέγε ....

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 04:41 »
ecofarm  ? για λέγε ....
Δεν ξέρω, πρώτη φορά πήρα! Πήγα στη φαρμακοποιό μου και της ζήτησα φυτική γλυκερίνη και με κοίταζε σαν ufo! Μου έδινε κάτι κρέμες για τα χέρια! Μετά, έρχεται και άρχισε να μου διαβάζει της οδηγίες από το μπουκάλι! "Για δες τι είχα και δεν το ήξερα"!!! "Έγινες σεφ?" μου λέει. "Περίπου..." :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ετοίμασα 3 μπουκαλάκια DIY! 8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 04:48 »
Μη παιρνεις οτι γλυκερίνη να είναι . Οι φαρμακοποιοί ( εχω γυρίσει καμμια 10ρια , εχουν μαυρα μεσάνυχτα) πήγαινε στον Ευσταθίου στο Παγκράτι , έχει VG me 1 ευρω τα 100 ml
http://www.efstathiou.org/Veneficus/contents_veneficus_gr.htm

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 04:52 »
Μη παιρνεις οτι γλυκερίνη να είναι . Οι φαρμακοποιοί ( εχω γυρίσει καμμια 10ρια , εχουν μαυρα μεσάνυχτα) πήγαινε στον Ευσταθίου στο Παγκράτι , έχει VG me 1 ευρω τα 100 ml
http://www.efstathiou.org/Veneficus/contents_veneficus_gr.htm
Το ίδιο και το ecofarm, €1/100ml. Πάντως γράφει πως χρησιμοποιείται ως υποκατάστατο της ζάχαρης για τους διαβητικούς.
Πού να τρέχω στο Παγκράτι! :)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 18:37 »
Παιδιά ξέρει κανείς αν είναι όλα τα αρώματα της flavourart απο τις κατηγορίες "Sweet flavors" και "Tropical garden" κατάλληλα για άτμισμα?
Εννοώ πχ να μην περιέχουν ζάχαρη κτλ

Πάντως ενθουσιάστηκα με τις τιμές, την ποικιλία και τον επαγγελματισμό που αποπνεέι το site τους

Αποσυνδεδεμένος koalex

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 19:17 »
Κανενα απο τα υγρα τους δεν περιέχει ζαχαρη. Απλα να είσαι σίγουρος ότι είναι "Water soluble" και όχι "oil soluble"
Όσο βλέπεις water τοτε ψωνιζεις αφοβα :))

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 19:30 »
Κανενα απο τα υγρα τους δεν περιέχει ζαχαρη. Απλα να είσαι σίγουρος ότι είναι "Water soluble" και όχι "oil soluble"
Όσο βλέπεις water τοτε ψωνιζεις αφοβα :))

Ευτυχώς που το είπες!
Δεν το ήξερα για το water soluble!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180413 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12