vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, io, teo77

Twitter

Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 23:42 »
Είχα μερικες μερες να κανω κ.τ. (στην αρχη με η.τ. εκανα και μεχρι 5 κ.τ. την ημερα παραλληλα).Λοιπον..έχω ενα θεμα με τις γευσεις.Δεν μπορω να κανω το ιδιο υγρο συνεχεια.Μου φερνει αηδια.Οσο ωραια γευση και να εχει μετα απο 2 ημερες δεν το αντεχω.

Τι εγινε λοιπον.Δεν αντεξα με την καμια και ειχα χαρμανιασει.Πηρα αποφαση να στριψω ενα τσιγαρο.Σαν κινηση μου αρεσε πολυ.Ωστόσο η γευση μου φανηκε καπως....μου εφερε μια πολυ ελαφρυα αηδια που μπορει να διορθωθει αν συνεχισω κ.τ.  :tongue_smilie: είχα και μια πολυ ελαφρυα ζαλη.Αυτο που δεν μ αρεσε ηταν η μικρη ποσοτητα καπνου.Είχα συνηθισει με dc να βγαζω ντουμανι Ειχα μια ελαφρυα ανακουφιση απο το σημερινο κ.τ. μονο..δλδ ολα ελαφρυα...  ???
Επειτα ενιωσα πολυ περιεργα.Μου χε πεσει η ψυχολογια δεν ηξερα τι να κανω.
Εχει νιωσει κανεις κατι αναλογο?

Δεν θα ηθελα να ξαναναψω τσιγαρο αλλα θα αναγκαστω να το κανω επειδη με εχει αηδιασει το ιδιο υγρο που κανω απο προχτες ενω  οταν το πρωτοατμισα το γουσταρα τρελλα.Αυριο θα παω να παρω 2 υγρα για να αλλαζω ανα 2 ημερες να μην μου συμβει το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 23:47 »
Eιναι γλυκά τα υγρά που ατμίζεις; Γιατί το παθαίνω κι εγώ... Η λύση είναι ένα ουδέτερο καπνικό υγρό για εμένα. Λογικό το βρίσκω... Είναι σα να τρως το ίδιο γλυκό 2 μέρες συνέχεια. Κανονικό τσιγάρο από περιέργεια έχω ανάψει κι εγώ μερικές φορες αλλά δεν έχω αντέξει τη γεύση... Το σβήνω πάντα στην πρώτη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 23:47 »
Οταν ρωτησα την γνωμη παλιοτερων στο η.τ. μου προτειναν σκετη βαση.
Eχανα κ εγω τη γευση του υγρου σχεδον καθε μερα ,κατα το βραδυ,  και στις 10 μερες το βαρεθηκα
Μεχρι στιγμης με μια εβδομαδα ατμισματος βασης ειμαι πολυ καλα
Παρατηρησα πως η γευση που σου αφηνει η βαση δεν αλλαζει σε σχεση με ατμιστικα υγρα οποιας γευσης,τα οποια αφηναν διαφορετικη γευση στο στομα οταν επινα καφε,διαφορετικη με cola με ουισκι κ.ο.κ

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 23:54 »
Eιναι γλυκά τα υγρά που ατμίζεις; Γιατί το παθαίνω κι εγώ... Η λύση είναι ένα ουδέτερο καπνικό υγρό για εμένα. Λογικό το βρίσκω... Είναι σα να τρως το ίδιο γλυκό 2 μέρες συνέχεια. Κανονικό τσιγάρο από περιέργεια έχω ανάψει κι εγώ μερικές φορες αλλά δεν έχω αντέξει τη γεύση... Το σβήνω πάντα στην πρώτη τζούρα.

Ναι.Το πρωτο μου υγρο ηταν μηλο και το δευτερο maxx blend.

Οταν ρωτησα την γνωμη παλιοτερων στο η.τ. μου προτειναν σκετη βαση.
Eχανα κ εγω τη γευση του υγρου σχεδον καθε μερα ,κατα το βραδυ,  και στις 10 μερες το βαρεθηκα
Μεχρι στιγμης με μια εβδομαδα ατμισματος βασης ειμαι πολυ καλα
Παρατηρησα πως η γευση που σου αφηνει η βαση δεν αλλαζει σε σχεση με ατμιστικα υγρα οποιας γευσης,τα οποια αφηναν διαφορετικη γευση στο στομα οταν επινα καφε,διαφορετικη με cola με ουισκι κ.ο.κ

Το ειχα σκοπο για σκετη vg.Γυρισα σημερα 3 φαρμακεια αλλα κανεις δυστυχως δν ειχε.

Υ.Σ. το δευτερο τσιγαρο που εκανα πριν λιγο ηταν οκ.Θα αμαρτησω σημερα και ισως λιγο αυριο. :(

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 00:00 »
Οταν ρωτησα την γνωμη παλιοτερων στο η.τ. μου προτειναν σκετη βαση.
Eχανα κ εγω τη γευση του υγρου σχεδον καθε μερα ,κατα το βραδυ,  και στις 10 μερες το βαρεθηκα
Μεχρι στιγμης με μια εβδομαδα ατμισματος βασης ειμαι πολυ καλα
Παρατηρησα πως η γευση που σου αφηνει η βαση δεν αλλαζει σε σχεση με ατμιστικα υγρα οποιας γευσης,τα οποια αφηναν διαφορετικη γευση στο στομα οταν επινα καφε,διαφορετικη με cola με ουισκι κ.ο.κ

ποια βαση ατμιζεις σκετη γιαννη;

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 00:11 »
inawera vpg 12mg
Αλλα με το vv στα 5.0v με γδερνει (μαλλον φταει η pg που ειναι σε αναλογια 45%) και μαλλον θα παω 15 ή 18 σε vg

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 00:27 »
Προσωπικά  εχω βολευτει το rich της  intellicig που ειναι σκετη VG . Ποιοτικά το θεωρώ από τα καλύτερα που έχω κάνει κ εχει γινει το βασικό μου υγρό.Και παρόλο που είναι σκέτη vg ειδικα στο gg εχω καλό χτύπημα ;)
Αν εισαι Αθηνα να σου δωσω λίγο να δοκιμάσεις αν θες.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 00:54 »
Ξεκίνησα να ατμίζω με decadence & flavour art με συσκευή egoT, διάστημα στο οποίο κάπνιζα παράλληλα και τα αγαπημένα μου πουράκια (~ 8-10 παράλληλα με το άτμισμα).

Μετά δοκίμασα τα Halo με GGTS & Provari, μου έκατσαν πολύ καλά και δεν ξαναέπιασα πουράκι (πάνω από μήνας), χωρίς ζόρι. Κάνω 24άρια και αν ντουμανιάσω πολύ, έχω τις ίδιες γεύσεις και σε 18άρια υγρά.

Κι εγώ βαριέμαι την ίδια γεύση ολημερίς, έχω την εντύπωση ότι συνηθίζεται, υποχωρεί κάπως με τις ώρες ή με μπουχτίζει, ιδιαίτερα αν γλυκίζει.

Έχω 2 Οδυσσέες γεμάτους με tribeca / freedom (τα βασικά μου ντουμάνια), 1 nobacco giant με bella vallente και δύο DCT carto με midnight apple / captain jack.

Σε τι mg ατμίζεις smoka? Ίσως να μην φταίει αποκλειστικά η γεύση και να βγάζεις χαρμάνες...

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 01:03 »
inawera vpg 12mg
Αλλα με το vv στα 5.0v με γδερνει (μαλλον φταει η pg που ειναι σε αναλογια 45%) και μαλλον θα παω 15 ή 18 σε vg

και εγω inawera δοκιμασα και vg πολυ γλυκεια ρε φιλε

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 01:05 »
Και γω ειχα το ιδιο προβλημα με τις γευσεις. Και θα συμφωνησω μ'αυτο που λεει ο Stepeha...Η λύση είναι ένα ουδέτερο καπνικό υγρό. Εγω οσα σκετα αρωματα δοκιμαζα μετα απο ενα διαστημα με μπουχτιζανε.. και σε καποια φαση ανακαλυψα το Cuban Supreme της FA. Δεν με τρελανε στην αρχη αλλα γυρνουσα μετα απο καποιο αρωμα που γρηγορα με κουραζε παντα σ'αυτο. Και ακομα δεν θα πω οτι ειναι ''η'' γευση. Απλα ειναι μια γευση που δεν μπορω να την προσδιορισω ακριβως.. ουτε πολυ εντονη ουτε πολυ απαλη ουτε γλυκια αλλα ουτε πικρη.. και αυτο ισως με εκανε και γυρνουσα παντα εκει.. σε μπερδευει.. (περιμενω παντα να μου βγαλει στο βαθος την σοκολατα, και ειμαι σιγουρος οτι το περιεχει.. αλλα δεν στο δινει παντα.. ) σαν μια γυναικα που παιζει μαζι σου.. (το γαμ...).
Θα θελα πολυ να ατμιζω και αλλες γευσεις γιατι οι επιλογες ειναι αμετρητες.. αλλα την παθαινω και γω σαν και σενα. Einai η μονη γευση που καταφερε να με κρατηση τις περισσοτερες ωρες συντροφια.
Μαλλον θα παντρευτω αυτην την γευση και δεν θα ξανακοιταξω καμια αλλη!

PS: VPG Inawera 4-5 σταγονες Cuban Supreme ανα 10ml
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2012, 01:12 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 01:11 »
@koke
Το εχει αυτο αδερφε η inawera ....πολυ γλύκα ρε γ@μwτο  :wall:
Δοκιμασε fa, ο ΥannisRasta που την χρησιμοποιει μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,εκει προσανατολιζομαι κ εγω

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 12:24 »
Προσωπικά  εχω βολευτει το rich της  intellicig που ειναι σκετη VG . Ποιοτικά το θεωρώ από τα καλύτερα που έχω κάνει κ εχει γινει το βασικό μου υγρό.

Στην ιστοσελιδα βρηκα rich tobacco.Δεν εννοείς αυτο ε?

Ξεκίνησα να ατμίζω με decadence & flavour art με συσκευή egoT, διάστημα στο οποίο κάπνιζα παράλληλα και τα αγαπημένα μου πουράκια (~ 8-10 παράλληλα με το άτμισμα).


Σε τι mg ατμίζεις smoka? Ίσως να μην φταίει αποκλειστικά η γεύση και να βγάζεις χαρμάνες...

9..αλλα εχω καλο χτυπημα λογο dc αφου να φανταστεις οτι το κ.τ. μου φανηκε λιγο βαρυ για μενα.Το χαρμανιασμα οφειλεται στο οτι αηδιασα με τη γευση και δε μπορουσα να το βαλω στο στομα μου.

@koke
Το εχει αυτο αδερφε η inawera ....πολυ γλύκα ρε γ@μwτο  :wall:
Δοκιμασε fa, ο ΥannisRasta που την χρησιμοποιει μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη,εκει προσανατολιζομαι κ εγω

Γλυκια η σκετη vg της inawera?

Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:47 »
Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή μέχρι που άρχισα να κάνω πάνω από 1 γεύση

Τώρα έχω ένα τριμπέκα ή RY44 (γλυκίζουν και τα δύο) για 1-2 ώρες τη μέρα και την υπόλοιπη είμαι εναλάξ με turkish και desert ship (nobαco) που δεν μου γλυκίζουν καθόλου. 18άρια όλα για βάση και ένα 24άρι desert/turkish για τους καφέδες

Btw με mini and more μόνο το 24άρι "δουλεύει" με EGO dual coil όλα καλά :)

Πλέον είμαι σε αναζήτηση άλλης απόλυτα καπνικής γεύσης να προσθέσω στη μίξη (το torque μόνο καπνός δεν μούκανε....)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:32 »
Ειμαι αποφασισμενος για σκετη vg.Πιστευω δεν θα εχω θεμα.Θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Feeling με κ.τ. μετα απο μερικες ημερες η.τ.
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:26 »
Ναι καλέ μου αυτό λέω.http://funstore.gr/index.php?target=products&product_id=277
Σαν γεύση δεν εχει καμία σχέση με καπνικό.Ανάλογα με τι ατμοποιητη το παίζεις θα σου δώσει μια ελαφρια γεύση καμένης ζάχαρης κάπως.Είναι αρκετά ουδέτερο και ελαφρύ σαν άρωμα γι αυτο και δεν κουράζει ;)
Σου ειπα παντως αν θες να σου δώσω λίγο να δοκιμασεις!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364