vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

405 επισκέπτες, 7 χρήστες
axilleaspro, Sergios, dkostas, aragiannis, Jorge, panoskapa, Milarepa

Twitter

πρόβλημα atomizer?help

πρόβλημα atomizer?help
« στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 20:18 »
Καλησπέρα σε όλους! :D
Μπορείτε ρε παιδιά να με βοηθήσετε?από την περασμένη τετάρτη ατμίζω μόνο η.τ. intelicig evo και έχω κόψει το κανονικό. από την παρασκευή όμως μου κάνουν νερά τα (νομίζω) ατομαιζερ.(πήρα 3 για να μην ξεμείνω τρομάρα μου!). το ένα πέθανε τελειώς δεν κάνει τίποτα, τι σε χαρτί το άφησα,τι το φύσηξα, τι σε οινοπνευμα το αφησα τπτ!τελος πάντων.
τα άλλα δύο δουλεύουν αλλά, μετά από 2-3 τζούρες (αντε το πολύ 5-7, αν μόλις έχω στάξει υγρό janty cappucinno non στο ατομαιζερ, με το ecopure μονο 2-3 τζούρες κρατάει) έχει μια απίστευτα απίστευτη απαισια γεύση καμμένου! ακόμα και με φρέσκο φιλτράκι και 2-3 σταγόνες πάνω στο ατομάιζερ μετά από λίγες τζούρες ατμίζω καμένο.αμα το αφήσω κάτω και δεν ατμίζω για κάποια ώρα ξανα παίρνει μερικές καλές τζούρες και μετά ξανά η ίδια καμμένη γεύση.help?τι φταίει?πρέπει να αγοράσω καινούργια ατομαιζερ?





Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 20:36 »
τι να πω τώρα?
σε κάμποσα atom, 4+ μήνες τώρα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

δεν δοκιμάζεις να πλύνεις -έστω το ένα- με βραστό νερό?

(ή κάτω από την βρύση με πολύ ζεστό νερό, ή σε ένα μπρικάκι με βραστό. Λίγα λεπτά, στέγνωμα, καί καθαρό φιλτράκι).

η μπαταρία είναι με διακόπτη ή αυτόματη? (ρωτάω γιατί αυτή με τον διακόπτη είναι πιό δυνατή καί αν το φιλτράκι είναι άδειο, φέρνει κάποιες φορές γεύση καμένου)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 20:56 »
Και αν τίποτα από αυτά που είπε και ο Alfisti δε δουλέψει, χρησιμοποίησε την εγγύηση.
Είναι κάτι που το ξεχνάμε, αλλά οι εταιρίες ηλεκτρονικών τσιγάρων στην Ελλάδα είναι πάντα πρόθυμες για βοήθεια και αντικατάσταση όποτε χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:21 »
ερώτηση: αν βάλεις φιλτράκι, τι συμπεριφορά έχουν?

(η 401 σειρά γενικότερα, δεν είναι ότι καλύτερο γιά στάξιμο. 2 σταγόνες....ΝΑΙ! μπορεί να είναι 2 τζούρες.)

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:26 »
το ένα από τα τρία το έβαλα στο οινοπνευμα για 2 ώρες, κανονικά το οινοπνευμα δεν θα το καθάριζε καλύτερα από το νερό?δε ρισκάρω να μείνω μόνο με ένα ατομαιζερ.δεν με πειράζει να πάρω καινούργιο ατομάιζερ, αλλά μηπως φταίω εγώ, επειδή στάζω κατευθείαν πάνω του υγρό?ή πολλές φορές ενώ το φιλτράκι ήταν σχεδόν καινούργιο και έβγαζε ατμό, τύχαινε να άνοιγα το φίλτρο και έβλεπα τον πολυεστέρα κολλημένο πάνω στο ατομαιζερ.μήπως απο κάμμένο πολυεστέρα βγαίνει αυτή η γευση καμμένου? αλλα και χωρίς φίλτρο με πολυεστέρα που έκανα(μόνο με το εξωτερικό φιλτράκι και στάξιμο στο ατομαιζερ πάλι το κάνει).και απο τοτε που τα χρησιμοποιώ κάθε βράδυ τα βάζω στο χαρτί να φύγει το υγρό και προσπαθώ να τα προσέχω. :'( μήπως του έχω αλλάξει τα φώτα επειδή είμαι καινούργια και το έχω ολη την ώρα στο στόμα? :confused1:
και με φρέσκο φιλτράκι μου το κάνει... :hmmm:

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:28 »
και μου το κάνουν και η manual  η μπαταρία και η αυτόματη και με το passthrough! :'(

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:31 »
Να υποθέσω ότι έχεις μικρά στρογγυλά φίλτρα?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:32 »
ίσως έχουν μείνει ίνες πολυεστέρα πάνω στον ατμ.
αφού έχεις manual μπαταρία, "κάψε" γιά 5-10 δεύτερα το atomizer (κάντο 2-3 φορές με διαλείματα γιά να κρυώνει. Μην τον ζεματίσεις κι όλας).

αν δεν, πάρε το πρωί την αντιπροσωπεία.
ίσως υπάρχει πρόβλημα στην παρτίδα.

(μην έχεις τύψεις  :)  εγώ το έχω εδώ καί μήνες στο στόμα  !!)

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:39 »
μάλλον τα μικρά φίλτρα έχω, νομίζω...

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:48 »
ίσως έχουν μείνει ίνες πολυεστέρα πάνω στον ατμ.
αφού έχεις manual μπαταρία, "κάψε" γιά 5-10 δεύτερα το atomizer (κάντο 2-3 φορές με διαλείματα γιά να κρυώνει. Μην τον ζεματίσεις κι όλας).

αν δεν, πάρε το πρωί την αντιπροσωπεία.
ίσως υπάρχει πρόβλημα στην παρτίδα.

(μην έχεις τύψεις  :)  εγώ το έχω εδώ καί μήνες στο στόμα  !!)




νομίζω οτι υπερθερμένεται για κάποιο λόγο τα ατομαίζερ.τώρα που έκαψα το ένα με τη manual μπαταρία αυτή γεύση καμμένου ατομάιζερ μου έρχεται στο στόμα,όπως μύριζε τώρα που έκαιγα.εντομεταξύ το φιλτράκι είναι ολοκαίνουργιο και βγαίνει ντουμάνι ο καπνός... αλλά η καμενίλα είναι απαίσια!

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:54 »
και η πλάκα είναι άλλη.τώρα έχω το ένα στο passthrough και το άλλο στη manual.στο ένα έχω φιλτράκια evo και ecopure υγρό και στο άλλο janty cappucino υγρό στο ατομάιζερ μόνο.ε λοιπον με φιλτράκι και ecopure η καμενίλα ξεκινά μετά τις 2-3 πρώτες τζούρες.ενώ με το janty απευθείας στο ατομάιζερ μου κρατάει καμιά 7-8 τζούρες πριν αρχίσει η καμενίλα!  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:57 »
δεν μπορώ να βοηθήσω, ειλικρινά!

θα ρωτάω βλακείες του τύπου: είναι σίγουρο πως το φιλτράκι έχει υγρό? έχει τύχει εργοστασιακά φιλτράκια καί να είναι εντελώς άδεια.

Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:58 »
εκτός του ότι από την παρασκευή που άρχισε η καμενίλα και χθές που κορυφώθηκε, σήμερα σηκώθηκα με ένα βάρος στο στήθος λές και είχα κάνει 2 πακέτα κανονικά τσιγάρα!γλυτώσαμε από την πίσσα και το διοιξείδιο και θα πάμε από καμμένο ατομάιζερ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 21:58 »
Μια πιθανή απάντηση για το πρόβλημα όπως το περιγράφεις, είναι ότι δεν βάζεις πολύ υγρό.
Γέμισε το φιλτράκι καλά και/ή ρίξε υγρό κατευθείαν στον ατμοποιητή.

Εάν η γεύση του καμένου συνεχίζει, το ξαναβλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: πρόβλημα atomizer?help
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 22:02 »
Επίσης μετά το ψήσιμο πάντα μυρίζει λίγο καμμένο. Στάξε 1-2 σταγόνες κατευθείαν στο ατομάιζερ, άτμισε λίγο χωρίς να κατεβάσεις τον ατμό, γέμισε καλά ένα φιλτράκι και δοκίμασε πάλι. Κάτι σαν μίνι στρώσιμο.
Δεν απαντώ βέβαια στη γενική γεύση καμένου που έχεις, αλλά μόνον για τη γεύση μετά το ψήσιμο...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364