vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Milarepa, white varadero, Jorge, manoslykos

Twitter

M4xx series

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 23:46 »
Έχω έναν ατμοποιητή (από παραγγελία σε heaven) που δουλεύει από το τέλος Σεπτέμβρη. Ξέρω ότι είναι περίεργο αλλά είναι αλήθεια ότι αυτός δουλεύει τουλάχιστο 3-6 ώρες κάθε μέρα (τις υπόλοιπες bl). Κάθε δυο τρεις μέρες φυσάω και τον αφήνω μέχρι το πρωί. Δεν τον έπλυνα, όχι οινόπνευμα γενικά δεν τον πειράζω. Ατμίζω mlb, camel, ry4 όλα pg και όπως μου κατέβει. Ο ατμός όπως την πρώτη μέρα, το χτύπημα το ίδιο, γευστικά μόνο οι ανακατωσούρες μου τον μπερδεύουν. Μου έχουν χαλάσει στο ίδιο διάστημα άλλοι τρεις τέτοιοι ατμο, αυτός εκεί. Ξέρω ότι έχει αναφερθεί η συχνή αντικατάσταση ατμο λόγω καταλοίπων αλλά δεν μου κάνει καρδιά να τον πετάξω. Αν συνεχίσει έτσι θα τον στείλω σε κάποιον από τους moders για να ανατομία και ανακήρυξη σε ατμο της χρονιάς.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: M4xx series
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 00:41 »
Γνωρίζω οτι ειμαι off topic αλλά το ιδιο μου έχει συμβει με εναν 510 , εκεί που λέω οτι " παει το παλληκάρι τα έπαιξε" τον φυσάω και το άλλο πρωϊ φυσάει ! Εχει θάψει 4-5 ατμο νεότερούς του !
Ο ατμοποιητης ατμίζει 3-4 ωρες τη μέρα και δεν έχει ούτε ίχνος σφιξίματος η μυρωδιάς καμμένου.
Για οινοπνευμα και τέτοια , ουτε λόγος , θα ήταν ασέβεια !
Ειναι σπάνιο το φαινόμενο αλλά ....ειναι δυνατόν !

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 00:46 »
Πιστεύω πάντως ότι έτσι θα έπρεπε να λειτουργούν όλοι.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 13:59 »
ΑΜΗΝ!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 14, 2010, 11:59 »
Υπάρχει μεγαλύτερη μπαταρία από την 108mm 220mAh (σε mAh εννοώ);

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 07, 2010, 07:02 »
Eνα ακόμα νέο προϊόν
cartomizers για 401
http://www.royalsmokers.com/Softcartomizers.html

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: M4xx series
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 23, 2011, 11:42 »
Κανένας δεν ασχολήθηκε με τον 401 από πρόπερσι; Γιατί ρε παιδιά, τόσο ανάποδος είμαι;


Έχω eGo (είχα, βασικά) και έλεγα βρήκα την υγειά μου. Throat hit πολύ καλό, τόκοψα το τσιγάρο.
Αλλά πήρα το τσιγαράκι από την DX (δέστε review) και ανακάλυψα πως καταλάβαινες περισσότερο τις γεύσεις (αυνολικά, όχι όλες).
Λέω, αφού αυτά κάνει ο κινέζος, για να δοκιμάσουμε έναν καλό και γευστικό ατμοποιητή. Διάβασα λίγο τις συγκρίσεις σας, και παρήγγειλα έναν 401 με αντάπτορα για τις μπαταρίες του eGo.
(πως με φώτισε ο θεός και παρήγγειλα και φίλτρα intellicig, ακόμα θα τον κοιτούσα...)


Και ξαφνικά ανακάλυψα πως τα e-liquids είναι νόστιμα! Φοβερές γεύσεις!
Κάνω από χτες συγκριτικά τεστ, ένα ένα τα υγρά, στάξιμο στον 401, στον 510, στον 510LR, στον 510 άλλης μάρκας. Δεν συγκρίνονται.
Ο 401 απλώς αποδίδει τις γεύσεις πολύ περισσότερο. Π.χ. στο Choco Mint, στον 510 δεν καταλαβαίνεις σοκολάτα, στον LR την νιώθεις αλλά αμέσως σκεπάζεται από τα ντουμάνια (μεγαλύτερη κατανάλωση γαρ). Ενώ στον 401, καταλαβαίνεις όλη την γεύση, σε όλες τις γεύσεις.


Πάω εγώ ανάποδα από τους καιρούς???


Πάντως δεν έχει το throat hit του 510. Μέχρι στιγμής σήμερα δεν μου έλειψε. Η δοκιμή προχωράει...


Α! Τα φιλτράκια του intellicig παίρνουν μόνο 2 σταγόνες???


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: M4xx series
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 23, 2011, 12:01 »
Παλιότερα ήμουν φανατικός του 401 για μεγάλο διάστημα και για τους ίδιους λογους.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: M4xx series
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 23, 2011, 12:40 »
Κανένας δεν ασχολήθηκε με τον 401 από πρόπερσι; Γιατί ρε παιδιά, τόσο ανάποδος είμαι;


Έχω eGo (είχα, βασικά) και έλεγα βρήκα την υγειά μου. Throat hit πολύ καλό, τόκοψα το τσιγάρο.
Αλλά πήρα το τσιγαράκι από την DX (δέστε review) και ανακάλυψα πως καταλάβαινες περισσότερο τις γεύσεις (αυνολικά, όχι όλες).
Λέω, αφού αυτά κάνει ο κινέζος, για να δοκιμάσουμε έναν καλό και γευστικό ατμοποιητή. Διάβασα λίγο τις συγκρίσεις σας, και παρήγγειλα έναν 401 με αντάπτορα για τις μπαταρίες του eGo.
(πως με φώτισε ο θεός και παρήγγειλα και φίλτρα intellicig, ακόμα θα τον κοιτούσα...)


Και ξαφνικά ανακάλυψα πως τα e-liquids είναι νόστιμα! Φοβερές γεύσεις!
Κάνω από χτες συγκριτικά τεστ, ένα ένα τα υγρά, στάξιμο στον 401, στον 510, στον 510LR, στον 510 άλλης μάρκας. Δεν συγκρίνονται.
Ο 401 απλώς αποδίδει τις γεύσεις πολύ περισσότερο. Π.χ. στο Choco Mint, στον 510 δεν καταλαβαίνεις σοκολάτα, στον LR την νιώθεις αλλά αμέσως σκεπάζεται από τα ντουμάνια (μεγαλύτερη κατανάλωση γαρ). Ενώ στον 401, καταλαβαίνεις όλη την γεύση, σε όλες τις γεύσεις.


Πάω εγώ ανάποδα από τους καιρούς???


Πάντως δεν έχει το throat hit του 510. Μέχρι στιγμής σήμερα δεν μου έλειψε. Η δοκιμή προχωράει...


Α! Τα φιλτράκια του intellicig παίρνουν μόνο 2 σταγόνες???
Μονο σε μένα οι M401 μου έδιναν μόνιμος καμμένο?
Και δεν είναι ότι δοκίμασα έναν και το άφησα, τέσσερις είχα 2 intellicig και 2 μαϊμού ( αν και ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα ) απαίσια γεύση και με το καλημέρα καμμένο ακόμα και μέσα σε e-go που τον είχα με κομμένο φίλτρο για dripping, έτσι για να του ρίχνω τσουβάλια υγρό πάλι καμμένο έτρωγα.
*EDIT- Εκεί που ρίχνω το φταίξιμο είναι στο ότι δεν έχουν υαλόνημα αλλα ένα κεραμικό κύλινδρο στη θέση του ο οποιος έχει χαλια απορρόφηση υγρού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2011, 12:56 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: M4xx series
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 23, 2011, 12:54 »
Μονο σε μένα οι M401 μου έδιναν μόνιμος καμένο?
Και δεν είναι ότι δοκίμασα έναν και το άφησα, τέσσερις είχα 2 intellicig και 2 μαϊμού ( αν και ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα ) απαίσια γεύση και με το καλημέρα καμένο ακόμα και μέσα σε e-go που τον είχα με κομμένο φίλτρο για dripping, έτσι για να του ρίχνω τσουβάλια υγρό πάλι καμένο έτρωγα.
Καμένο ντιπ, τίποτις. Και καθάρισε πολύ γρήγορα από το εργοστασιακό υγρό, με 2-3 σταγόνες PG.
Α, για ντρίππινγκ που ήθελα να ρωτήσω... πού το έκοβες το πλαστικό; Σε ποιο μήκος;
Και (επειδή το σκεφτόμουν να κάνω το φιλτράκι drip tip, αλλά φοβήθηκα), δεν έλιωνε καθόλου εκεί που ακουμπούσε στον ατμοποιητή; Έστω να βγάλει μυρωδιά;


Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: M4xx series
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 23, 2011, 12:59 »
Δεν είναι τίποτα το σπουδαίο απλά θα πάρεις το κανονικό του φίλτρο και θα του κόψεις τον πατώ με την μικρή τρυπούλα με ένα κοπίδι, όχι πολύ χαμηλά ισα να το πάτωμα και το καπελώνεις από πάνω όπως ένα κανονικό φίλτρο.

Αποσυνδεδεμένος PAPS

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 30, 2011, 22:06 »
εγω παιδια δοκιμασα ενα μ 401 και με το φιλτρακι δεν καταφερα να τον δουλεψω με την καμια.το φιλτρακι δεν τροφοδοτουσε με τιποτα τον ατμο και εβγαζε συνεχεια καμμενο.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: M4xx series
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 31, 2011, 13:14 »
Χρησιμοποιώ 401 εδώ και 2 χρόνια. Οι σειρήνες των 510 λίγες φορές ακουστηκαν, και μόνο λόγω AFS. Driping,  δεν είναι εύκολο, απλώς βγάζεις το καπάκι. Το καπάκι έχει μικρή τρύπα και την ανοίγω με ένα μικρό κατσαβιδάκι, διότι βουλώνει και η τζούρα έρχεται πιο σφιχτή.
Θάλεγα πως η εξέλιξή του είναι ο 306 - με 510 σπείρωμα,μεγαλύτερη γέφυρα και lr.
Αλλά πάλι θα πεθάνει, διότι παντού επικρατεί ο 510 με auto-feeding συστήματα, κάτι ΔΕΝ που επιδέχεται ο 410/306
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2011, 19:39 από XristosK »

Αποσυνδεδεμένος PAPS

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: M4xx series
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 31, 2011, 14:59 »
για την σφιχτη τζουρα ας πουμε οτι λυνεται με τον
τροπο σου.με την τροφοδοσια τι κανουμε?

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: M4xx series
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 31, 2011, 19:39 »
Dripping και Άγιος ο Θεός. Δεν υπάρχει AFS,UVS κλπ εδώ....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix