vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 3 χρήστες
babis1993, Jorge, manoslykos

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 17:13 »
Το ξεκίνησα σάν εναλακτικό τρόπο καπνίσματος.
Τέλειο υποκατάστατο για 'μένα πού μού άρεσε το κάπνισμα, δέν σκεφτόμουν ποτέ να το κόψω, αλλά καταλαβαίνω ταυτόχρονα ότι το κάπνισμα είναι μία καταστροφική συνήθεια!
Με γέμισε τόσο πολύ από την πρώτη στιγμή που, από την πρώτη μέρα κιόλας, έκοψα το Κ.Τ. μαχαίρι!

Νομίζω ότι καλό θα ήταν να υπάρχει καί η επιλογή ''Εναλακτικός τρόπος καπνίσματος'' στο poll.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:16 »
Καθαρα λογος υγειας. Μικρος Ογκος στον πνευμονα ΕΥΤΥΧΩΣ καλοηθης. Αλλου με ποναγε αλλου ο ογκος-οζος.  :wall: Αν δεν ειχα προβλημα θα συνεχιζα να καπνιζω αλλα αυτο με ταρακουνησε γερα. Αν δεν παθεις δεν....

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:20 »
εμενα μου αρεσει το καπνισμα και δεν ειχα σκεφτεί να το σταματησω αλλα ηθελα κατι ποιο καλο για την υγεια μου ετσι βρηκα το η.τ και ξεκινησα να ατμιζω  :thumpup: και δεν ηθελα να γινω σαν το avatar μου ;D :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:03 από ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83 »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:52 »
Για λόγους υγείας αλλά και γιατί δεν άντεχα την μουρμούρα της γυναίκας μου.:)):)):))

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:54 »
για να κοψω το καπνισμα, οπως και εγινε 8)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:59 »
λειπει απο τις επιλογες το βασικοτερο .
'' εναλλακτικος τροπος καπνισματος''
θα ηταν κριμα την ψηφο μου να την παρει η επιλογη ''αλλος λογος''

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 11:44 »
Πρωτα για οικονομία και έπειτα για υγεία.
Οικονομία διοτι ειμαι ανεργος.
Υγεία διοτι ειχα καποια ψιλοθεματα.Θα τα ποσταρω μετα απο ενα μηνα η.τ. για να δω κατα ποσον θα βελτιωθω.

Αποσυνδεδεμένος AkisK

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 19:42 »
Με την σειρα
Για να κοψω το τσιγαρο-Υγείας-Οικονομικος-

Νομιζω οτι η απαντηση του djfloor παραπάνω με κάλυψε

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 19:52 »
Μην ρωτήσετε πάλι ποιός ψήφησε "Η) ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΑΝ GADGET "...
Ο ένας είμαι εγώ.... :thumbsup_move_1:
+ το γεγονός ότι μου αρέσει το "παφα - πουφα" κ' η γεύση... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:01 »
Γιατι πηγαινα για περπατημα/χαλαρο τρεξιμο,στην παραλια θεσσαλονικης και μεχρι να διανυσω την αποσταση μεγαρο-λευκος πυργος,κοντευα να πεσω κατω.Ο βασικοτερος λογος ειναι ο ενναλακτικος τροπος καπνισματος,ο οποιος μη αποδεδειγμενα μεχρι στιγμης,μου εχει προσφερει πολλα οφελη!

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 20:08 »
Φυσικά και πάνω από όλα για θέμα υγείας αλλά παράλληλα γιατί θα μπορούσα να ατμίζω σε όλους τους χώρους και χωρίς να ενοχλώ και τους γύρο μου!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος skylouros

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 17:43 »
Αρχικά το ξεκίνησα για λόγους υγείας αλλά και διότι βόλευε η χρήση του σε όλους τους χώρους.
Στη συνέχεια διαπίστωσα τα υπόλοιπα θετικά του, όπως το ότι δεν μυρίζει καθόλου ο χώρος που ζω, τα ρούχα μου, δεν ενοχλείται κανείς και φυσικά είδα τρελή αλλαγή στη φυσική μου κατάσταση.

Για το οικονομικό δεν το συζητώ διότι 30ml την εβδομάδα από ivape + 4 ατμοποιητές τον μήνα = 100eur... οπότε το ίδιο μου έρχεται.

Αν μάθω να φτιάχνω και τα υγρά... ίσως να αλλάξει αυτό το τελευταίο ΄)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 17:49 »
Παρε εναν Α2, μαθε να φτιαχνεις και υγρα και θα ησυχασεις.

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 17:55 »
'' εναλλακτικος τροπος καπνισματος''

Τέλειο υποκατάστατο για 'μένα πού μού άρεσε το κάπνισμα, δέν σκεφτόμουν ποτέ να το κόψω, αλλά καταλαβαίνω ταυτόχρονα ότι το κάπνισμα είναι μία καταστροφική συνήθεια!
Με γέμισε τόσο πολύ από την πρώτη στιγμή που, από την πρώτη μέρα κιόλας, έκοψα το Κ.Τ. μαχαίρι!

 ;) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 22:37 »
Είναι συνδυασμός λόγων, αλλά αφού έχουμε μία δυνατότητα επιλογής βάζω σίγουρα την ΥΓΕΙΑ. Μου είχε γίνει έμμονη ιδέα τον τελευταίο χρόνο, μέχρι και εφιάλτες έβλεπα, πολύ άγχος. Άκουγα και διάφορα κακά που συνέβαιναν κατά καιρούς στο φιλικό μου περιβάλλον... Έψαχνα για τον εναλλακτικό τρόπο. Όταν βρήκα το υποκατάστατο, δεν το σκέφτηκα καθόλου! Κόλλησα με τη μία ;D

Από κει και πέρα, ήταν και η καθαρότερη ατμόσφαιρα που ζούσα, τόσο στο γραφείο μου όσο και στο σπίτι (έχω 2 μικρά παιδιά) γιατί είναι γελοίο να τρέχεις τρεις και πέντε κάτω απ' τον αποροφητήρα ή να βγαίνεις στο μπαλκόνι :angry_orange:

Στη συνέχεια διαπίστωσα και το οικονομικό. Κάπνιζα 2 πακέτα/μέρα όταν έβγαινα βράδι έφτανα και 3 :idiot1: Με το η.τ. εξοικονομώ αρκετά χρήματα (υπολογίζω ότι ξοδεύω λιγότερο απ' τα μισά).

Άλλος λόγος είναι φυσικά το γεγονός ότι δεν υπάρχει η απαγόρευση στους χώρους όπου με το κ.τ. είχαμε συχνά πρόβλημα (αν και αποφεύγω πάλι να προκαλώ με το άτμισμα και βαριέμαι τη διαδικασία να εξηγώ :-\).

ΥΓ: το Η ρε παιδιά δεν νομίζω ότι έχει κάποιο νόημα. Γιατί έκοψες το τσιγάρο; Για να κόψω το τσιγάρο! :eyesplash: Πρέπει να εξηγήσουμε ένα σκεπτικό που μας οδήγησε στο άτμισμα.
Επίσης, στο Δ δεν νομίζω να απαντήσει ποτέ κανείς :)) Άφησα το τσιγάρο γιατί το καταλυτικό είναι της μόδας :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy