vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?

από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 14:07 »
Καλησπέρα σε όλους!
Αφού ανακάλυψα το φόρουμ αποφάσισα να αντικαταστήσω κι εγώ το κ.τ με το η.τ. μπας και σωθω. οι συμβουλές εδώ είναι πάρα πολύ χρήσιμες και με βοήθησαν πολύ και στην απόφαση να πάρω η.τ. και στην  επιλογή συσκευής.για αυτό σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας. έχω το ηλεκτρονικό τσιγάρο από την παρασκευή και μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι θετικότατες. :thumpup:
θα ήθελα λοιπόν να ζητήσω για ακόμη μια φορά τα φώτα σας.το πρόβλημα είναι το εξής:έχω το evo.πάρα πολύ ωραίο όλα καλά, αλλά όταν βγαίνεις έξω σε μαγαζιά με δυνατή μουσική τί γίνεται? το η.τ μου δεν λειτουργούσε και αναγκαστηκα να κάνω κανονικό τσιγάρο.τί λύσεις έχετε να προτείνετε?έχω την μεγάλη μπαταρία την κανονική.η μικρή δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα?υπάρχει άλλο η.τ. άλλης εταιρείας που δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα?άλλοι χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα πως το αντιμετωπίζετε?έχω τρελαθεί από το πρωί να ψάχνω στο φόρουμ για απάντηση αλλά η αλήθεια είναι οτι έχω πονοκεφαλιάσει να ψάχνω και δεν αντέχω άλλο :o
αν έχει απαντηθεί το θέμα σε άλλο thread σόρυ απλά στείλτε μου το link.αλλιώς καλοδεχούμενες όλες οι απόψεις.
ευχαριστώ πολυ και καλά ατμίζματα! :)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 14:17 »
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Αν δεν σε ενοχλεί να πατας κουμπί πριν από την τζούρα, πάρε manual μπαταρίες. Για το evo θα βρεις εδώ: www.funstore.gr

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 14:17 »
Η λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι η manual μπαταρία. Η μπαταρία δλδ που έχει ένα κουμπάκι πάνω που πατάς για να λειτουργεί. Απότι έχω διαβάσει βγαίνει και για το EVO οπότε no problem

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 14:18 »
Καλησπέρα σε όλους!
Αφού ανακάλυψα το φόρουμ αποφάσισα να αντικαταστήσω κι εγώ το κ.τ με το η.τ. μπας και σωθω. οι συμβουλές εδώ είναι πάρα πολύ χρήσιμες και με βοήθησαν πολύ και στην απόφαση να πάρω η.τ. και στην  επιλογή συσκευής.για αυτό σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας. έχω το ηλεκτρονικό τσιγάρο από την παρασκευή και μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι θετικότατες. :thumpup:
Καλωσώρησες στην παρέα μας  :)

θα ήθελα λοιπόν να ζητήσω για ακόμη μια φορά τα φώτα σας.το πρόβλημα είναι το εξής:έχω το evo.πάρα πολύ ωραίο όλα καλά, αλλά όταν βγαίνεις έξω σε μαγαζιά με δυνατή μουσική τί γίνεται? το η.τ μου δεν λειτουργούσε και αναγκαστηκα να κάνω κανονικό τσιγάρο.τί λύσεις έχετε να προτείνετε?έχω την μεγάλη μπαταρία την κανονική.η μικρή δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα?υπάρχει άλλο η.τ. άλλης εταιρείας που δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα?άλλοι χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα πως το αντιμετωπίζετε?
Προσωπικά δεν έχω το Evo.
Έχω ακούσει όμως από άλλους συνατμιστές εδώ γαι το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Απ' ότι κατάλαβα το πρόβλημα προέρχεται από τον πνευματικό διακόπτη του Evo.
Eίναι δηλαδή ένας μικρός διακόπτης (κάτι σαν ένα μικρό μικρόφωνο) μέσα στην μπαταρία, ο οποίος όταν ρουφάς στο τσιγάρο, κλείνει το κύκλωμα και θερμένεται το υγρό.
Αυτός όμως ο πνευματικός διακόπτης μπορεί να "τρελαθεί" με δυνατή μουσική.
Κάτι σαν ρούφηγμα από μακριά.

έχω τρελαθεί από το πρωί να ψάχνω στο φόρουμ για απάντηση αλλά η αλήθεια είναι οτι έχω πονοκεφαλιάσει να ψάχνω και δεν αντέχω άλλο :o
αν έχει απαντηθεί το θέμα σε άλλο thread σόρυ απλά στείλτε μου το link.αλλιώς καλοδεχούμενες όλες οι απόψεις.
ευχαριστώ πολυ και καλά ατμίζματα! :)

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μπαταρίες που έχουν manual διακόπτη.
Αντί δηλαδή να καταλαβαίνει αυτόματα πότε ρουφάς και να παίρνει μπροστά, θέτεις εσύ το ηλεκτρονικό σε λειτουργία πατώντας ένα μικρό διακοπτάκι που βρίσκεται επάνω στην μπαταρία.
Αυτό έχει και άλλα πλεονεκτήματα, πέρα του ότι δεν επηρεάζεται από την μουσική.

Όσο ξέρω κυκλοφόρησε ή είναι να κυκλοφορήσει για το Evo τέτοια μπαταρία.
Οι φίλοι που έχουν το Evo μπορούν να πουν περισσότερα.

Επίσης μπαταρία με manual διακόπτη έχει και το Βlack Line της Nobacco.

Στο φόρουμ έχουν προστεθεί και links με online μαγαζιά στα οποία μπορείς να προμηθευτείς και από το εξωτερικό σε πολύ φθηνότερη τιμή, εφόσον δεν έχεις πρόβλημα με αγορά από έξω.

Καλά ατμίσματα :)




Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 17:56 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας.δεν είχα είχα ιδέα για manual μπαταρία για το evo :-[.μάλλον θα πρέπει το δοκιμάσω.κανενας με evo που δοκίμασε manual μπαταρία και ξέρει?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 18:23 »
ίδια διάρκεια (κι ας είναι μεγαλύτερες οί τζούρες), δυνατότερη γεύση, δυνατότερο χτύπημα (μην περιμένεις θαύματα, αλλά αισθητά δυνατότερα καί τα δύο).

πιό "ζεστή" αίσθηση τού ατμού στο στόμα (λογικό γιατί ο ατμ. ζεσταίνεται περισσότερο).

μπορείς άνετα να "ψήσεις" γιά λίγα δευτερόλεπτα τον ατμ. ώστε να καθαρίσει (με αντιστάθμισμα την μείωση της "ζωής" του).

συστίνεται ανεπιφύλακτα κι ας είναι γιά κάποιον λόγο ελαφρώς πιό δύσκολη η τζούρα.

δες εδώ  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,564.0.html

Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 18:41 »
ευχαριστώ πολύ παιδιά! ήμουν έτοιμη να παραγγείλω άλλες δύο (κανονικές) μπαταρίες για να έχω ευτυχώς προέκυψε αυτό το θέμα και τώρα θα πάρω manual oπωσδήποτε!
μπορώ να κάνω αλλη μία ερώτηση? :-[ τί τρέχει με την έκπτωση στο funstore.gr? είναι πολύ καλή περίπτωση, αλλά σήμερα που πήγα να κάνω παραγγελία με  έκπτωση έβαλα το www.e-kapnisma.gr για κωδικό κουπονιού αλλά μου έβγαλε οτι δεν ισχύει. τους έστειλα email το μεσημέρι και δεν έλαβα απάντηση ακόμα, ξέρω οτι βιάζομα, αλλά μου τελείωσαν τα πρώτα φιλτράκια που είχα παραγγείλει(λόγω απειρίας παρείγγειλα λίγα) και τώρα αναγκαστικά κάνω κ.τ ξανά.θέλω να κάνω νέα παραγγελία με την έκπτωση, αλλά δεν ξέρω πως.ξέρει κανείς να μου εξηγήσει τη διαδικασία για την έκπτωση?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 18:46 »
το καλύτερο την πρώτη φορά, είναι να τούς πάρεις τηλέφωνο. αν είναι αργά... έχεις pm   ;)

Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2009, 18:52 »
ok θα τους πάρω τηλέφωνο αυριο να τους ρωτήσω τι γίνεται για να τελειώνουμε και με αυτό.thanks! :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 00:21 »
καλώ ήλθες picoulini.
Εγώ απλά θα ήθελα να σε συμβουλέψω να υπολογίσεις τις ..προμήθειες σου.
Θα ήταν άσχημο να καπνίσεις τσιγάρο μόνο και μόνο επειδή δεν είχες υγρό ή φιλτράκια ή μπαταρίες ή..
Εκεί θέλει λίγη προσοχή γιατί στην αρχή είναι πολύ εύκολο να τρέξεις στο περίπτερο για καπνό…
Καλά ατμίσματα! :)

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 00:51 »
Καλως Ηρθες στην παρεα μας  Picoulini.
Θελω ν αξερεις κατι πολυ σημαντικο που πρωτη φορ ατο λεω στο forum
Τον γατουλι μου τον λενε picio-picoylinetto :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δεν κρατιομουν να μην το πω.
Για τις πρωτες αποριες  σου οι καλοι φιλοι τα ειπαν..ολα
Μια συμβουλη μονο ,
Εχε παντα μαζι σου τουλαχιστον μια εξτρα μπαταρια κα εναν ατμοποιητη


Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 09:36 »
καλώ ήλθες picoulini.
Εγώ απλά θα ήθελα να σε συμβουλέψω να υπολογίσεις τις ..προμήθειες σου.
Θα ήταν άσχημο να καπνίσεις τσιγάρο μόνο και μόνο επειδή δεν είχες υγρό ή φιλτράκια ή μπαταρίες ή..
Εκεί θέλει λίγη προσοχή γιατί στην αρχή είναι πολύ εύκολο να τρέξεις στο περίπτερο για καπνό…
Καλά ατμίσματα! :)

καλως σας βρήκα φίλε sktoris.δυστυχώς αυτό ακριβώς έπαθα.δεν υπολογισα σωστά, πήρα 15 φίλτρα με σκοπο να τη βγάλω για μια εβδομάδα δοκιμαστικά και τελικά την έβγαλα.....3 μέρες!δεν ξέρω τι έφταιξε, τα φίλτρα, η μπαταρία ή εγώ που ατμιζα συνεχώς (...μάλλον εγώ) ;D.τώρα που θα πληρωθώ ετοιμάζομαι για μαζική παραγγελία,10 φιλτρα medium,25 φίλτρα low,10 non, 1 υγρό  ecopure rich low  και 1 χωρίς νικοτίνη (κάπνιζω 12 χρόνια extra lights 1 πακέτο, τους τελευταίους μήνες έχει γίνει 1,5 -2 πακέτα), ένα υγρό janty cappucino non (διάβασα οτι πολύ αρέσει εδώ στους ατμιστες) και μία manual μπαταρια.ελπίζω να με βγάλουν για το μήνα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 09:42 »
καλως σας βρήκα φίλε sktoris.δυστυχώς αυτό ακριβώς έπαθα.δεν υπολογισα σωστά, πήρα 15 φίλτρα με σκοπο να τη βγάλω για μια εβδομάδα δοκιμαστικά και τελικά την έβγαλα.....3 μέρες!δεν ξέρω τι έφταιξε, τα φίλτρα, η μπαταρία ή εγώ που ατμιζα συνεχώς (...μάλλον εγώ) ;D.τώρα που θα πληρωθώ ετοιμάζομαι για μαζική παραγγελία,10 φιλτρα medium,25 φίλτρα low,10 non, 1 υγρό  ecopure rich low  και 1 χωρίς νικοτίνη (κάπνιζω 12 χρόνια extra lights 1 πακέτο, τους τελευταίους μήνες έχει γίνει 1,5 -2 πακέτα), ένα υγρό janty cappucino non (διάβασα οτι πολύ αρέσει εδώ στους ατμιστες) και μία manual μπαταρια.ελπίζω να με βγάλουν για το μήνα... :hmmm:

Μπορείς να αγοράσεις και υγρό, θα σου βγεί πιο φθηνά.
Καλό είναι επίσης να έχεις και με νικοτίνη, γιατί καλά τα none αλλά σε πολλούς δεν αρκούν.

Απ: από καπνίστρια ατμίστρια!και τώρα?
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2009, 09:54 »
υγρό θα πάρω σίγουρα, 1 low oπωσδήποτε και 1 χωρίς για να ξεγελιέμαι καμιά φορά. η αλήθεια είναι οτι ηθελα να πέσω στα βαθιά και να τα κάνω όλα από την αρχή χωρίς νικοτίνη,τα φίλτρα χωρίς νικοτίνη ήταν υπέροχα σαν γεύση, αλλά κάποια στιγμή μου έλειπε το κ.τ., είχα κάποιον εκνευρισμό που τον αποδιδω στην έλλειψη νικοτίνης. θα παραγγείλω και τα medium για να δοκιμάσω για δύσκολες στιγμές, αλλά τραβιέμαι να παραγγείλω medium υγρό ακόμα γιατί μην καταλήξω να παίρνω περισσότερη νικοτίνη απόσο οταν καπνιζα κ.τ.extra lights με 0,1 mg.το  θέμα θελει αρκετό ψάξιμο και πειράματα στην αρχή, είναι σαν να βρήκα καινούργιο χόμπυ  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537480 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238149 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 625 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12