vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, gfilip, bloodlessz, Jorge, manoslykos, th3ofilos, mathimatikos1966

Twitter

Καλυτερο αρωμα υγρου ατμισματος που να θυμιζει καπνο τσιμπουκιου

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Σε Captain Black κλασικο λευκο υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Επειδή με έχει τρελάνει και εμένα ο πατέρας μου με το Captain Black το λευκό...
έχω ψάξει και εχω βρεί ότι ο συγκεκριμένος καπνός είναι μείγμα Cavendish/Black Cavendish καπνών ΚΑΙ Ουίσκι.
Οπότε ίσως η ανάμειξη ανάλογων καπνικών υγρών με σταγόνες απο υγρό ουίσκι να δώσει το αποτέλεσμα που ψάχνεις.


Υπάρχει και αυτός ο νέος μάστορας απο Αμερική βέβαια, που τον χρυσοπληρώνεις αλλά έχει πολύ special υγρά σε κατηγορίες (τσιγαρίσια, πούρου κλπ.)
http://www.naturally-extracted-tobacco.com/

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Σωστός ο συλλογισμός σου αλλά ποιά είναι αυτά τα καπνικά υγρά είναι το θέμα... :dontknow:

Κι εγώ ψάχνω και ψάχνω αλλά αποτέλεσμα 0...

Επίσης ένα άρωμα ουίσκι που δοκίμασα, ήταν επιεικώς άθλιο  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Δε θα διαφωνήσω φίλε μου, όντως είναι δύσκολο και φαντάζομαι για Ελλάδα ακόμα πιο δύσκολο....για αυτό έδωσα και το συγκεκριμένο link από Αμερική, που διαθέτει extracts για DIY μίξεις υγρών και έχει το Βlack Cavendish (μαζί με αρκετά άλλα) αν θυμάμαι καλά.


Όσον αφορά το ουίσκι τώρα...για να πώ την άποψη μου απο μόνο του δεν ατμίζεται εύκολα όσο καλό και αν είναι το υγρό...αλλά μερικές σταγονές σε ενα DIY υγρό δε νομίζω να κάνει την τρελή ζημιά στην τελική μορφή του υγρού.

Γενικά πάντως ψαγμένες καπνικές γεύσεις έχω δεί μονο απο Αμερική. Ευτυχώς να λέμε που έχουμε και τον κυριο Γιώργο στο House of Liquid και από ότι είδα συντόμως θα βγάλει υγρό για πίπα (El toro perique) που ίσως να καλύψει κάποια γούστα.


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!
 :)



Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Οπως εγραψα και σε αλλο νήμα,ήμουν για χρόνια καπνιστής τσιμπουκιού,έκανα φανατικά (Larsen Signature και Captain Black-Gold)πρόσφατα λοιπόν σε μαγαζι καλού μου φίλου,δοκίμασα το Demo του El Toro-Perique και πραγματικά έπαθα πλάκα!!!Νομίζω οτι είναι οτι πιο κοντινό σε άρωμα καπνού τσιμπουκιού,μου θυμιζει έντονα τα Αγγλικά χαρμάνια της Dunhill με πολύ εντονους τόνους απο perique tobacco.Δεν θυμίζει τα χαρμάνια με τόνους βανίλιας,ξερού σύκου,λικέρ και ουίσκι.Θυμίζει τα Αγγλικά αυστηρά χαρμάνια τσιμπουκιού.Πραγματικά το λάτρεψα και περιμένω πότε θα βγεί στην αγορά!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2013, 22:26 από Dr Salonius »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Ντοκτορ εχει εντονη μυρωδια μπορει να ατμιστει σε κλειστο χωρο η θα μας βγαλει η γυναικα στο μπαλκονι?

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
 :)) οχι φιλε μου,θα την γλυτωσουμε την παντόφλα... :)) :)) :)) τα παραπάνω που περιγράφω αφορούν την γεύση.Δεν μυρίζει ο χώρος,ισως κάτι ανεπαίσθητο.

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Πάλι καλά γιατί το tabac de perique απο Highbrow Vapor δεν είναι τόσο ευχάριστο στην ατμόσφαιρα (για τους άλλους...σαν γεύση σκίζει βέβαια)

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάλι,ολα τα καπνικά της Highbrow,μου βγάζανε μια γευση απο σπόρους γαρύφαλου.Και φυσικά μύριζαν έντονα(και ισως ασχημα) στον χώρο.Απο Highbrow προτιμώ τα φρουτένια(Blackberry-Limoncello...θεικό) ;)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Δεν έχεις άδικο...αν και δε με ενοχλεί τόσο το γαρύφαλο! Έχουν και καπνικό που είναι σκέτο γαρύφαλο.
Λατρεμένο για μένα με διαφορά απο τα καπνικά τους είναι το french pipe! Απο τα φρούτα δεν έχει τύχει να δοκιμάσω (δεν είμαι και σε φάση τέτοιων υγρών ακόμη) αλλά απο τα drinks το dark roasted coffee είναι τέλειο και ίσως ισάξιο με το organic coffee απο papillon!

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio

Όσον αφορά το ουίσκι τώρα...για να πώ την άποψη μου απο μόνο του δεν ατμίζεται εύκολα όσο καλό και αν είναι το υγρό...αλλά μερικές σταγονές σε ενα DIY υγρό δε νομίζω να κάνει την τρελή ζημιά στην τελική μορφή του υγρού.


Κι εγώ δεν το πήρα για να το ατμίσω μόνο του αλλά για πρόσμιξη. Αλλά έπρεπε πρώτα να το δοκιμάσω και μόνο του για να δω τί δίνει και πώς το δίνει... Όμως ήταν τόσο άθλιο που μου έδωσε μόνο στα νεύρα  :)) :)) :))

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω πως τα υγρά με φυσικά εκχυλίσματα καπνού είναι όντως πολύ γευστικά και πολύ πιο ρεαλιστικά στην απόδοση της γεύσης διαφόρων χαρμανιών καπνού, αλλά...
Παντού υπάρχει ένα αλλά, μην το ξεχνάμε, όμως δεν ανήκει αυτό στο παρόν νήμα...

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Παράθεση
Όμως ήταν τόσο άθλιο που μου έδωσε μόνο στα νεύρα

Έτυχε..δεν πέτυχε!


Επειδή δεν κυκλοφορούν σε Ελλάδα (και Ευρώπη γενικότερα μερικές φορές) δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
Επίσης επειδή δεν έχει βγεί το συγκεκριμένο χαρμάνι που κάπνιζε κάποιος σε υγρό πάλι δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν επιλογές. Υπάρχουν, και σε ποιότητα και σε γεύση και σε ποικιλία (πλέον) ΑΛΛΑ απο κεί κ πέρα είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός αφενός να το ψάξει μέχρι εκεί που δε πάει εφόσον ενδιαφέρεται, και αφετέρου να δεί αν είναι για την τσέπη του!




Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
...και να μην υπάρχει το υγρό στην ελλάδα, υπάρχει το... ιντερνετ  :)

Αν έχεις κάποιο αξιόλογο link, βάλτο σε παρακαλώ, με ενδιαφέρει ! Αν είναι δε και για άρωμα, τότε ακόμη περισσότερο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Aσφαλώς φίλε μου, και εγώ μέσω ίντερνετ αγοράζω τα υγρά μου, αλλά το shipping η' και το stock σε μερικά υγρά απο τα παρακάτω είναι θεματάκι..ευτυχώς είχα την τύχη να βρίσκεται το καλοκαίρι που μας πέρασε δικός μου άνθρωπος στην Αμερική και μου έφερε κάποια.


Τα βάζω με προσωπική σειρά προτίμησης (μόνο καπνικά μη ξεφεύγω και απο το topic)


1. http://www.naturally-extracted-tobacco.com/ (και μόνο που δίνουν επιλογή για heat extraction η' cold maceration με τα συν και πλήν της κάθε μεθόδου και επιλογή για pg/vg ratio..respect! Δοκίμασα 3 εξαιρετικά Chris' Blend, Balkan, Bombay )
2. http://www.want2vape.com/  (τα signature blends)
3. http://www.ahlusion.us/ (Desperado και Dulce Cubanito)
4. http://www.goodejuice.com/store/house-brewed-net-eliquid-all-natural-net-eliquids-c-13_93_192_193.html (το perique είναι πάρα πολύ καλό!)
5. https://www.vaperite.com/vape-juice/tobacco-vape-juice.html (honey horn virginia)

Ισώς να έχουν αναφερθεί κάποια απο αυτά και στο forum παλιότερα. Τώρα για αρώματα κλπ δε ξέρω, δεν είμαι του DIY..αλλά extractions έχει σίγουρα το πρώτο και ίσως το τελευταίο.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
http://steamforce.gr/product_info.php?products_id=462  για ριξτε μια ματια.........


δεν το εχω δοκιμασει........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12