vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, giorgos1999, manoslykos, pngtszs1976, Jorge

Twitter

καποια βοηθεια??

καποια βοηθεια??
« στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:06 »
ειμαι καπνιστης απο το γυμνασιο (τωρα ειμαι 39).εδω και 15 χρονια καπνιζω καπνο drum  χαρτακια  drum  μπλε, και φιλτρακια swan. κανω περιπου εναν μεγαλο καπνο μπλε ανα 2 μερες.επειδη μου ειναι δυσκολο να το κοψω,αποφασισα να ξεκινησω το ηλεκτρονικο.θα ηθελα τη γνωση σας πανω σε αυτα που ανεφερα ωστε να με βοηθησετε στην πρωτη επιλογη που θα κανω.δεν θα με πειραξει να εχει το πακετο και 100 ευρω αρκει να με καλυπτει  απο αποψη μυρωδιας, η απο μπαταριες που  οπως εχω διαβασει μπορει να μεινει ευκολα κλπ

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:24 »
Δυστυχώς κατά τη γνώμη μου είναι δύσκολο να πει κάποιος κάτι συγκεκριμένο.
Ο κάθε ένας έχει διαφορετικές συνήθειες, με αποτέλεσμα να χρειάζεται και κάτι διαφορετικό.
Όταν  ένα ηλεκτρονικό είναι καινούργιο με καινούργιο ατμοποιητή συνήθως αφήνει μια αρχική χαρά, η οποία όμως δυστυχώς πολύ σύντομα φεύγει...

Έχω ξοδέψει πολλά χρήματα τον τελευταίο χρόνο μέχρι να βρω κάτι με το οποίο να είμαι ευχαριστημένος.
Η προσωπική μου εμπειρία με κάνει να κλίνω προς ιδιοκατασκευές με διακόπτη, φθηνούς ατμοποιητές χωρίς εγγύηση και μεγάλες μπαταρίες.

Θα σου πρότεινα κάτι σαν το GG, παρότι δεν το έχω αγοράσει.
Ο Θανάσης που το κατασκευάζει έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και είναι εξαιρετικά εμφανίσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:30 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:31 »
Καλώς τον
Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι (αρχάριος)  :dontknow:και περιμένω το πρώτο μου ΗΤ (evo) νά 'ρθει.
Δεν μπορώ να σου το προτείνω γιατί απλά δεν το έχω δοκιμάσει όπως καταλαβαίνεις.
Μπήκες σε δύσκολους ατραπούς.  :tongue_smilie:
Μη περιμένεις άμεση απάντηση. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
Ψάξε στο forum, διάβασε (και διάβασε και διάβασε), πάρε μια απόφαση και ο καιρός θα δείξει.
Απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, με το χέρι στη τσέπη θα είμαστε :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:44 »
Απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, με το χέρι στη τσέπη θα είμαστε :))
welcome to the club :)

Στο φόρουμ εδώ, για ιστορικούς λόγους, θα βρεις βασικές δύο κατηγορίες μελών:
Τους Evo-δάκηδες (EVO από την intellicig, τύπου M401) και τους BL-αδάκηδες (BlackLine από τη Nobacco, τύπου Joyce 510)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κάτι σαν τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.
Απλά ξετρελαμένοι λόγω θρησκείας  :laugh1: :laugh1:

PS.
Παιδιά μη βαράτε... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:52 »
jimmy, καλώς ήρθες!
καλή ... επιλογή  να κάνεις  :)

(υπόθεση εργασίας: 100 είπες ε? χμμμ! με την έκπτωση τού φόρουμ, κάπου εκεί βγαίνουν ΚΑΙ οί δύο μαζί    ;)  -δυό ψυχές πού είναι να βγούν.... )

Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:18 »
Καλώς ήρθες κι από μένα. Διάβασε λίγο, βρες πια χαρακτηριστικά έχουν σημασία περισσότερο για σένα και "παίξε το πρώτο σου χαρτί".

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:01 »
Το σίγουρο είναι ότι όποιο η.τ. και να πάρεις μεταξύ αυτών που θεωρούνται τα καλύτερα δεν θα απογοητευτείς.
Εννοώ δεν θα απογοητευτείς από τη συσκευή βάση των μέχρι τώρα δεδομένων στην αγορά. 
Δεν θα υπάρχει άλλη καλύτερη  που θα μπορούσες να έπαιρνες ώστε να πεις «έκανα λάθος, έπρεπε να είχα πάρει την άλλη»
Αυτές οι 2-3-4 συσκευές που ξέρουμε είναι στο τοπ, κατά τη γνώμη ισοδύναμες, με μικροδιαφορές.
Δηλαδή δεν θα κόψεις το άτμισμα επειδή πήρες evo και όχι BL, και αν έπαιρνες b.l. δεν θα το είχες κόψει αλλά θα είχες συνεχίσει.
Το άτμισμα θα σε κρατήσει (ή δε θα σε κρατήσει) με οποιαδήποτε από τις γνωστές "καλές" συσκευές.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:14 »
Καλώς όρισες φίλε.
Εάν ασχολείσαι με Η/Υ, πάρε και ένα USB passthrough για την λύση που θα διαλέξεις.  Είναι μία καλή εναλλακτική ως προς τις μπαταρίες.
Από εκεί και πέρα, BL ή evo (όπως εγώ).
Κάπνιζα τα ίδια με σένα και ξεκίνησα με υγρό high και Medium. Νομίζω πως έκανα καλή επιλογή.

Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:47 »
για το njoy  και το gamucci ,δεν βλεπω να αναφερεστε και πολυ.ψαχνω οπως λετε αλλα δυστυχως μπερδευομε περρισοτερο.το μονο σιγουρο πραγμα που εχω καταληξει ειναι οτι δεν θελω να ειναι κινεζικο και παθω καμμια ζημια που δεν θα την παθαινα ποτε με το κανονικο τσιγαρο.ενα αυτο.κατα τα αλλα θα ηθελα να μου προτεινετε 2-3 αξιοπιστες μαρκες ευρωπαικες η αμερικανικες και ξεκιναω δοκιμες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:49 »
για το njoy δεν βλεπω να αναφερεστε και πολυ.ψαχνω οπως λετε αλλα δυστυχως μπερδευομε περρισοτερο.το μονο σιγουρο πραγμα που εχω καταληξει ειναι οτι δεν θελω να ειναι κινεζικο και παθω καμμια ζημια που δεν θα την παθαινα ποτε με το κανονικο τσιγαρο.ενα αυτο.κατα τα αλλα θα ηθελα να μου προτεινετε 2-3 αξιοπιστες μαρκες ευρωπαικες η αμερικανικες και ξεκιναω δοκιμες.

Θα ψάξουμε όλοι μαζί πολύυυυυυυ για να τις βρουμε...  :laugh1: :laugh1:
Όλα τα ηλεκτρονικά τσιγάρα - χωρίς εξαίρεση - κατασκευάζονται στην Κίνα.

Υπάρχουν βέβαια και κατασκευές όπως το GG που κατασκευάζεται στην Ελλάδα ή το Bulli που κατασκευάζεται στην Γερμανία, αλλά δεν θα τα έλεγα ηλεκτρονικά τσιγάρα, τουλάχιστον όχι στον τρόπο που το θέτεις εσύ. Δηλαδή και τα υγρά και οι ατμοποιητές (που αφορούν την υγεία) και χρησιμοποιούνται σε αυτά είναι κινέζικα.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:57 »
δεν θελω να ειναι κινεζικο και παθω καμμια ζημια που δεν θα την παθαινα ποτε με το κανονικο τσιγαρο.

Με το κανονικό τη ζημιά την έχεις σίγουρη πάντως :)
Προτιμώ την αναζήτηση βλαβερών συνεπειών στο άτμισμα και τήν όλη "αβεβαιότητα" παρά τη σιγουριά της φθοράς από το κάπνισμα.
Προσωπικά, πιστεύω πως με το άτμισμα γλύτωσα κι ας ατμίζω κινέζικα... :))

Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 01:04 »
αποφασισα οτι το θελω σε
1) να ειναι ασπρο
2) να εχει μεγεθος κανονικου τσιγαρου
3)να εχει το ολο πακετο ολα τα απαραιτητα για να μην αγοραζεις και αλλα  extra
4) να εχει φορτιστη για πριζα,laptop,αυτοκινητου
5)ας ειναι και λιγο ακριβοτερο,αρκει να διαθετει τα παραπανω
6)ας ειναι και απο κινα. χειροτερα απο τον καπνο που κανω αποκλειετε να ειναι.
 # για το gamucci και το njoy  τι λετε?
παρακαλω τα φοντα σας

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 01:11 »
welcome to the club :)

Στο φόρουμ εδώ, για ιστορικούς λόγους, θα βρεις βασικές δύο κατηγορίες μελών:
Τους Evo-δάκηδες (EVO από την intellicig, τύπου M401) και τους BL-αδάκηδες (BlackLine από τη Nobacco, τύπου Joyce 510)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κάτι σαν τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.
Απλά ξετρελαμένοι λόγω θρησκείας  :laugh1: :laugh1:

PS.
Παιδιά μη βαράτε... :laugh1:
Σαν την ελληνική ταινία,Βροντάκηδες  vs  Φουρτουνάκηδες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αν μπορείς να ξοδευτείς λίγο παραπάνω θα σου πρότεινα και τα δύο :)) :)) :))
Και αν διαλέξεις και εσύ ένα από τα δύο welcome to the club :)) :)) :))
Γιατί να είναι άσπρο???

Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 01:14 »
το μαυρο το ειχα δοκιμασει και σε χαρτακια και με χαλαγε πολυ οπως το εβλεπα.το μαυρο ειναι το χρωμα μου γενικα αλλα μονο στο τσιγαρο δεν θα το ηθελα.μπορουμε να βρουμε κατι και 100 ευρω να εχει αρκει να μην κανω 2 τζουρες και το στελνω πισω?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: καποια βοηθεια??
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 01:20 »
http://vaping.gr/index.php/topic,232.msg6066.html#msg6066

το συμπέρασμά μου γιά το gamucci. να θες διαβάζεις όλο το thread.

γιά το njoy θα περιμένεις λίγο, αν καί από την 3ωρη εμπειρία μου με την στσκευή φίλου, μάλλον καλά είναι τα πράγματα  :)

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:04 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12