vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, panoskapa, Giannis.B, teo77, maprix, bloodlessz

Twitter

Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 23:45 »
έχω δοκιμάσει σχεδόν ολα τα μοντακια που κυκλοφορησαν στην Ελλάδα και κατέληξα στο provari με τον iatty νομίζω για μένα ο καλύτερος συνδυασμος εναλλάχτηκα protank v2

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 23:48 »
Ίδια τιμή έχει το πρόβατο με τα τζίτζι νομίζω. ..

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 00:08 »
Το καλύτερο που έχω και δεν το αλλάζω με τίποτα είναι το πρόβατο και για δεύτερη συσκευή έχω και αυτό αγαπημένο το MVP itaste και από ατμοποιητη ithaka και για πρόχειρα προτανκ.

Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 12:23 »
καλο το προβαρι αλλα πολυ ακριβο για μια μπαταριοθηκη κι απο τη στιγμη που τον κυριοτερο ρολο στο ατμισμα τον εχει ο ατμοποιητης  τοτε σ΄ αυτα τα λεφτα δαγκωτο GG που και κουκλες ειναι και ελληνικα
Ενω το GG δεν είναι μια μπαταριοθήκη  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
και μάλιστα χωρίς πλακέτα  ;)

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 12:42 »
κατι τετοιο μου χε πει ο τοπικος εμπορος η.τ.
ελα μωρε μια απλη μπαταρια εχεις δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 12:54 »
Το καθε προ'ι'ον εχει τα δυνατα του και τα τρωτά του σημεια.
Για 'μενα σε VV/VW ειναι το DNA
Σε μηχ/κα........αυτο που θα βγαλει ο Craven (στο μελλον),οταν και αμα βγαλει..... ;D :laugh1:
 
 
 
 
Που θα παει δεν θα βγαλει;;;

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 12, 2013, 13:16 »
Νομίζω ότι μπορεί να πάρει εύκολα κάποιος θέση για το τί είναι καλύτερο, αν το εξετάσει από κατασκευαστικής πλευράς και μόνο.

Έχω την εντύπωση πως το DNA20 (από ότι παρακολουθώ και διαβάζω) είναι το πιο εξελιγμένο ηλεκτρονικό κύκλωμα για ηλεκτρονικό τσιγάρο μέχρι στιγμής.

Επίσης, μπορεί -πάλι- έυκολα κάποιος να επιλέξει μια πραγματικά ανθεκτική και στιβαρή μπαταριοθήκη και να πει πως είναι η καλύτερη από μηχανικά mods, αφού δεν σπάει, δεν ληγαει, δεν λερώνεται κλπ

Δεν μπορεί να πει κανείς απλά ότι το καλύτερο ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι αυτό που βολεύει στον καθένα, γιατί εκτός από τα υποκειμενικά υπάρχουν και ορισμένα αντικειμενικά κριτήρια, που καλό είναι να τα γνωρίζει ο εν δυνάμει αγοραστής-χρήστης πριν επιλέξει.

Από κει και πέρα, βέβαια, ο καθένας με βάση τα χαρακτηριστικά που αποζητά από το Η.Τ. του, επιλέγει και προμηθεύεται ανάλογα:

Τιμή, μέγεθος, εμφάνιση, ευκολία χρήσης, αναλώσιμα, διαθεσιμότητα κλπ κλπ

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manos000

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • vaper
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 31, 2013, 21:09 »
ειναι τελιος υποκειμενικο πιστευω .οτι αρεσει του καθε ενα

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 01:13 »
Καλύτερη συσκευή κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι το provari. Εβαλε τα υπόλοιπα μοντάκια στο συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 15:27 »
Τις εποχές που υπήρχαν δύο τρόποι ατμίσματος και δέκα συσκευές υπήρχε κάποιο νόημα στο να πεις ποιά είναι η καλύτερη. Τώρα που οι τεχνικές και οι προτιμήσεις είναι πολλές και οι συσκευές αμέτρητες η ερώτηση η ίδια είναι άκυρη.
Ποιό είναι το καλύτερο φαγητό;
Ποιό είναι το καλύτερο αυτοκίνητο;

Δεν υπάρχει. Υπάρχουν οι προσωπικές μας ανάγκες που καλύπτονται από μια συσκευή με καλύτερο τρόπο από τις 3-5-10 που έχουμε δοκιμάσει. Για τις άλλες 500 δεν έχουμε άμεση εμπειρία αλλά κι αν είχαμε θα περιέγραφαν τον δικό μας τρόπο ατμίσματος -σήμερα, γιατί σε ένα μήνα ίσως να έχει αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 17:08 »
Έκει πολύ δίκιο ο BigSur με το παραπάνω μήνυμα.
Εξάλλου "συσκευές" με την έννοια του πλήρους κιτ είναι ελάχιστες σήμερα. Οι περισσότεροι αγοράζουν ξεχωριστά κομμάτια και φτιάχνουν το δικό τους κιτ. Ακόμα και τα καταστήματα έχουν συντονιστεί στο ίδιο μήκος κύμματος.
Απευθυνθείτε καλύτερα στα θέματα με τα επιμέρους εξαρτήματα (ατμοποιητές, mod κτλ.) αν και εκεί πάλι η έννοια του καλύτερου είναι και πάλι σχετική. Χρειάζεται μπόλικο διάβασμα και δοκιμές, είτε σε καταστήματα, είτε από φίλους, είτε και με αγορές καμιά φορά, μέχρι να αποκτηθεί μια σχετική πείρα και να ξέρεις τι να περιμένεις (έστω στο περίπου) από κάτι πριν ακόμα το αγοράσεις.

 :locked:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 2 3641 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:08
από Dorian
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem