vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 07:41 »
φιλε μου πράγματι το πιο σημαντικό είναι να κόψεις το τσιγάρο! απο κει και περα τωρα αν περάσει λίγος καιρός, νομίζω αναπόφευκτα θέλεις να ψαχτείς να δεις αν από αυτά που κυκλοφορούν σου δίνει κατι αλλο ακόμα μεγαλύτερη ευχαρίστηση. για μένα η χρυσή τομή είναι passthrough 5v και 510D. μια λύση που με ικανοποιεί περισσότερο απο οσες άλλες έχω δοκιμάσει.. και έχει τραγικά φθηνά αναλώσιμα!

δε λέω πως δεν υπάρχουν καλύτερες λύσεις.. σίγουρα υπάρχουν.. αλλά δεν έχω και τη διάθεση και την οικονομική κατάσταση να τις ψάξω όλες! βρήκα το λιμάνι μου και καθάρισα :D

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 08:54 »
Σε φιλο που ηθελε να αγορασει ενα κιτ (δεν εχει σημασια πιο) γυρω στα 80 ευρω, προτεινα να παρει ενα lava+ανταπτορες (ego και 901) και μερικους ατμο απο ιντερνετ  στο ιδιο ποσο!
 Ετσι καθαριζεις απο θεμα μπαταριας και εχεις μονο το θεμα να κατασταλαξεις πιο ατμο σου καθετε καλυτερα!

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 09:21 »
Εγώ πάλι τρία μηνάκια που ατμίζω τώρα, έχω δοκιμάσει ego-T, giant, hybrid, m&m και αλλα κάρτο, καλά είναι όλα, αλλά με κέρδισε το giant και αμέσως μετά το ego-T, τώρα για καλύτερο η/τ, κατα την προσωπική μου άποψη θα έλεγα μοντάκι με επισκευάσιμο ατμο..... γιατί κάνεις μακροχρόνια απόσβεση και πάνω απ' όλα, κανένας ατμο του εμπορίου δεν έχει το ντουμάνι και την γεύση των επισκευάσιμων.... :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 09:35 »
ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ



σου προτείνω ΠΑΝΤΑ κατα την γνώμη μου τον G I A N T για την ευκολία και την απλότητα στην χρήση όπως λέει και η petra πιο πάνω

Κ Εγώ συμφωνώ :thumpup: :thumpup: κ μετά πάει ο φίλος σου  για άλλα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 17:41 »
Παιδια ενας κολλητος μου εχει το γιγαντα και ειναι σε γενικες γραμμες ενταξει. Θα τον επαιρνα αλλα... 1ον στις 3 ρουφηξιες κλεινουν αυτοματα οι νεες μπαταριες και ειναι σπαστικο το ανοιξε κλεισε ολη την ωρα και 2 δεν εχει σταθμη υγρων και του καηκαν 2 ατμιστες ετσι του φιλου μου. το W εχει ορατη τη σταθμη των υγρων και δεν κλεινει αυτοματα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 09:44 »
Nομίζω ότι υπάρχουν κ οι άλλες μπαταρίες ακόμα ναι? Αυτές που δεν κλειδώνουν  δεν είμαι όμως σίγουρη...γιατί εγώ είμαι με τις παλιές ακόμα  κ με  μια νεα  ego-T  αλλά δεν κλειδώνει αυτόματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2012, 09:50 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 09:59 »
Παιδια ενας κολλητος μου εχει το γιγαντα και ειναι σε γενικες γραμμες ενταξει. Θα τον επαιρνα αλλα... 1ον στις 3 ρουφηξιες κλεινουν αυτοματα οι νεες μπαταριες και ειναι σπαστικο το ανοιξε κλεισε ολη την ωρα και 2 δεν εχει σταθμη υγρων και του καηκαν 2 ατμιστες ετσι του φιλου μου. το W εχει ορατη τη σταθμη των υγρων και δεν κλεινει αυτοματα.

Να τον πάρεις και να συνηθίσεις να σηκώνεις και λίγο το δάκτυλο σου από το κουμπί ανάμεσα στις τζούρες και έτσι δε θα κλείνει στα 10 δευτερόλεπτα όπως είναι προγραμματισμένος αλλά θα έχεις 10+10+10...Βέβαια το θέμα δεν είναι να τραβάς 5 λεπτά τζούρα...πρέπει να σε ικανοποιεί μια λογικής διάρκειας οπότε εκεί ίσως θα πρέπει να ανέβεις σε νικοτίνη.
Κι εγώ σίγουρα giant σου προτείνω μια και είναι ο πρώτος που πήρα και πλέον με τον Α2 είναι η μόνιμη παρέα μου για έξω και μετά 2 μήνες καθημερινής χρήσης τα πάει περίφημα!
Αν τώρα θες οπωσδήποτε να βλέπεις τη στάθμη πάρε και το titan DCT και θα είναι όλα διαυγή και ξεκάθαρα!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 11:12 »
VV αυτα  8)

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 11:24 »
Δεν ξέρω αν έχω ξαναεκφέρει άποψη σ'αυτό το θρεντ, αλλά το κορυφαίο πλέον σεταπ για μένα είναι GG Stealth με ελατηριάκι κουμπιού αντί μπαταρίας (κάπου εδώ μέσα το διάβασα :respect: , 510 καρτο και ντριπ τιπ. Σούπερ! Δοκίμασα και ICE με αντάπτορα 510-801 αλλά κάπου έχανε. Τα κάρτο ρε παιδιά τα είχα υποτιμήσει τελικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2012, 14:11 από sempreviva »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 11:27 »
Παντα VV  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 11:57 »
Πιστευω οτι αναλογα τον χρηστη,την ηλικια,το ποσα τσιγαρα κανονικα εκανε πριν και εαν εχει ορεξει να ασχοληθει με το ηλεκτρονικο ειναι ολο το θεμα.
ΟΛΑ κανουν δουλεια εαν εφοσον υπαρχει ορεξη και θεληση να ψαχτεις. :thumpup: :thumpup:
Κατα την γνωμη μου ειναι ενα αρχικο πακετο Ego-t ή Ego-c(οικονομικο και ευκολο στη χρηση).Το δοκιμαζεις,βλεπεις τις δυνατοτητες σου και του τσιγαρου και αν σου αρεσει ολο το θεμα ψαχνεσε για κατι αλλο πιο αποδοτικο για τα δικα σου δεδομενα. :D

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 16:37 »
Οι συσκευές ατμίζματος είναι αρθρωτές (modular) και αποτελούνται από μπαταρία/θήκη μπαταρίας και ατμοποιητή/δοχείο υγρού. Η ένωση των δύο βασικών κοματιών γίνεται με βίδωμα σε κάποιο σπείρωμα. Το σπείρωμα λοιπόν αποτελεί και το πρότυπο συμβατότητας των δύο κοματιών (Το επικρατέστερο είναι το ego-510 νομίζω)
Το ητ δουλεύει όπως τα pc στην επιλογή "hardware". Τα πακέτα κοστίζουν ακριβότερα από το αθροισμα των τιμών των κομματιών που το αποτελούν και μπορείς να αγοράσεις το ίδιο εξάρτημα (ίσως και από το ίδιο εργοστάσιο) με πολύ διαφορετικές τιμές.
Πληρώνοντας ακριβότερα καλύπτεις το κόστος του marketing και τονώνεις το εμπόριο με την Ασία αλλά πλήτεις την τσέπη σου. Πληρώνοντας πάλι πολύ φτηνα ή και εισάγωντας ο ίδιος τις συσκευές σου έχεις τον φόβο του ότι δεν έκανες την σωστή επιλογή ή οτι δεν πρόκειται να δείς ποτέ τι αγόρασες.
Η αλήθεια είναι πάντα στη μέση, ο εισαγωγέας πρέπει να έχει κάποιο λογικό κέρδος και ο πελάτης πρέπει να ψάξει τις τιμές έτσι ώστε να μην αγοράσει πάνω από την μέση τιμή της αγοράς.
Τώρα για το "ποιά συσκευή" νομίζω ότι πρέπει να διαβάσεις τις σχετικές σελίδες και το κυριότερο να δοκιμάσεις κάποιο για να δείς αν σου κάνει. Μην ξεχνάς ότι όσο και να πληρώσεις τη συσκευή θα τη αποσβέσεις σίγουρα με ένα μήνα μη καπνίσματος...
Μία άλλη οπτική είναι να επιλέξεις εταιρεία αντί για συσκευή. Η ποιό αξιόπιστη εταιρεία στην Ελλάδα (και η παλαιότερη νομίζω) είναι η Nobacco και σε αυτό συμφωνούν πολλοί συφορουμίτες με πολλά σημεία πώλησης σε όλη την Ελλάδα (όχι όλα αξιόπιστα).
Ελπίζω να βοήθησα....

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 16:41 »
 Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας  :hmmm:το προβαρι  :thumpup:απλα ειναι λιγο ακριβο αν θελεις απλα μια συσκευή e-got

Αποσυνδεδεμένος barba_bill

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:06 »
Ρε παίδια ηρεμία :D δεν δείχνουμε γνώσεις στον άνθρωπο η τι έχουμε.
Κάτι απλό κ εύκολο να αρχίσει θέλει.
Γνώμη μου για αρχή καλό κ εύκολο είναι το ego-T η το ELIPS.
Το ego-W παρ'οτι μ'αυτό άρχισα δεν το προτείνω λόγω θερμοκρασίας ατμού κ χαμηλής έντασης γεύση.
Καλή αρχή κ κουράγιο. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:21 »
ego-t με dual coils   :thumpup: και μετα παμε στα mod για κατι πολυ καλητερο  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62977 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 978 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem