vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, camber, billythekid, zamploutos, Milarepa

Twitter

Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Ποια θεωρειτε και γιατι?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2012, 12:53 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:10 »
Καταλαβαινω οτι ρωτας για να παρεις μια εικονα, αλλα ειλικρινα η ερωτηση αυτη εχει τοσες απαντησεις οσες θα ειχε και το "καλυτερο αυτοκινητο κατα τη γνωμη σας και γιατι" ή ακομη "καλυτερο laptop κατα τη γνωμη σας και γιατι".

Σε καποια πραγματα, εχουμε διαφορετικα κριτηρια, αποψεις, αισθητικη, προτεραιοτητες κ αυτο καθιστα την απαντηση δυσκολη.

Προσωπικα εχω κατασταλαξει στον Giant. Ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης; Οχι, προφανως! Ειναι ο καλυτερος κατα τη γνωμη μου; Παλι οχι, απλα με καλυπτει κ μου "εκανε" πιο πολυ απο οσους εχω δοκιμασει. Αν ειχα περισσοτερα χρηματα και περισσοτερο χρονο, ισως, να ειχα βρει και κατι καλυτερο για εμενα. Αλλα ουτε ολα τα κ.τ. της γης ειχα δοκιμασει, κ το ιδιο σκοπευω να κανω κ με το η.τ. Να κατασταλλαξω σε μια "βολικη" για εμενα λυση χωρις πολλα-πολλα.

 ;)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:14 »
koukouvagia η ερώτηση σου είναι γενική και η απάντηση σίγουρα περιέχει το στοιχείο της υποκειμενικότητας. Για μένα καλύτερη συσκευή στην αγορά είναι εκείνη που καλύπτει όσο το δυνατόν καλύτερα, τις ατμιστικές ανάγκες κάθε χρήστη που είναι πολλές και διαφορετικές για κάθε ένα.
Για μένα μπορεί να είναι ένα darwin/ggts/οδυσσέας κλπ, για κάποιον άλλον ένα απλό και ταπεινό ego

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:17 »
Ετσι είναι, teodor. Η ουσία βρίσκεται στην ευκολία και την απλότητα. Less is more. Αλλά ποια είναι η καλύτερη;; Όλες θα έλεγα. Ανάλογα με τις ανάγκες και τις προσωπικές ιδιαιτερότητες του καθενός. Αν όλοι συμφωνούσαμε σε ένα μοντέλο, αυτό θα εξαφάνιζε όλα τα άλλα. Κάτι τέτοιο δε συμβαίνει, διότι κάτι που ενθουσιάζει τον έναν, απωθεί τον άλλο. Ακόμη και τον ίδιο άτμο να δώσεις σε 3 άτομα, ο ένας θα σου πει τι ωραία γεύση έχει, ο άλλος θα σου πει έτσι κι έτσι και ο τρίτος θα αποφανθεί ότι απουσιάζει εντελώς η γεύση. Είναι απόλυτα σωστοί κι οι τρεις. Αλλιώς αντιλαμβάνεται με τις αισθήσεις του ο κάθε άνθρωπος το ίδιο ερέθισμα.

Αποσυνδεδεμένος ntoumanis

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυριο ειναι η πρωτη μερα της υπολοιπης ζωης μου
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:24 »
Ταπεινη μου γνωμη σαν νεος ατμιστης χωρις παρα πολλες ερευνες best value for money περα απο μοντες κλπ απλο e-go με GIANT :thumbup_move_2:Ενα μηνα πλεον στο αθλημα κ πλεον τροπος ζωης στην προσπαθεια μου να κοψω το παλιοτσιγαρο σε αυτες τις γιορτινες μερες οσους συναντουσα κ μου ελεγαν νεοι κ αυτοι οτι δεν τα καταφερναν κ οτι δεν τους ικανοποιουσε δοκιμαζαν μια τζουρα απο τον γιγαντα μου με 18mg maxboro natura k τους ευγεναν τα ματια εξω απο το ντουμανη  :heat:Χαχα :lotpot: Βλεπε nickname :thumbup_move_2: αληθεια  με μια ικανοποιηση μου ελεγαν οτι θα τρεξουν να παρουν τον ιδιο 3ατομα μεχρι τωρα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:36 από ntoumanis »

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:25 »
Ρε παιδια το ξερω οτι ειναι καθαρα υποκειμενικη η καθε απαντηση - αλλοιμονο. Απλα συζητηση να γινεται και αποψεις να λεγονται. Ειδικα για καποιον που θελει το "κατι παραπανω" ισως βοηθησει το νημα.

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:30 »
Ταπεινη μου γνωμη σαν νεος ατμιστης χωρις παρα πολλες ερευνες best value for money περα απο μοντες κλπ απλο e-go με GIANT :thumbup_move_2:

+1

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:33 »
Ταπεινη μου γνωμη σαν νεος ατμιστης χωρις παρα πολλες ερευνες best value for money περα απο μοντες κλπ απλο e-go με GIANT :thumbup_move_2:

Και γω ego-τ ή w, μαλλον θα παρω, αύριο μαλιστα. Αν ειναι να βαλεις χρημα βρισκεις πολυ καλυτερα αλλα με οτι βολευεται ο καθενας.

Αποσυνδεδεμένος ntoumanis

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυριο ειναι η πρωτη μερα της υπολοιπης ζωης μου
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:43 »
Ετσι φιλε μου να ψαχτεις οπως κ εγω εκανα κ οπως ακομα θα κανω βημα βημα και να ξεκινησεις απο καπου!Αλλωστε  τελειως φιλικα  :laugh1:μην μεινεις με το πουλι στο χερι.. στην φωτο εννοω :laugh1:..Γαματη ειναι η κουκουβαγια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:52 »
Περί ορέξεως ουδείς λόγος  :)

εάν πάντως είσαι ντουμανοκουκουβάγια (πάνω από πακέτο ημερησίως), δύσκολα νομίζω θα καλυφθείς απο μαζικού εμπορίου λύσεις.
Ειδικά όσον αφορά το κομμάτι μπαταρίες...

Οι δρόμοι σου στο δάσος είναι δύο:
-είτε ξεκινάς με κάποιο εμπορικό πακέτο λιανικής και αν δε σε καλύψει ψάχνεις κάτι πιο εξειδικευμένο (εδώ ξοδεύεις παραπάνω χρήματα)
-είτε ψάχνεσαι κατ' ευθείαν με ιδιοκατασκευές που έχουν πολύ καλύτερη αποδοση σε γεύση / χτύπημα / ντουμάνι (η φιλική συμβουλή μου όσον αφορά αυτό το δρόμο είναι να ξεκινήσεις από μπαταριοθήκες, κατά προτίμηση VV)

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 02:19 »
ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

Έχοντας δοκιμάσει

Ego-T // Ego-w // Giant //

σου προτείνω ΠΑΝΤΑ κατα την γνώμη μου τον G I A N T για την ευκολία και την απλότητα στην χρήση όπως λέει και η petra πιο πάνω

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 02:21 »
καλύτερη κατ εμέ λύση, μιάς και κανένας νέος δεν θα αρχίζει με μπαταριοθήκες και επισκευασιμους κλπ, ειναι οποιαδήποτε eGo μπαταρία με iMist. Το ντουμανι του iMist ειναι το κατι αλλο, και δεν εχει προβληματα διαρροων κλπ, και ολα κρατιουνται απλα και λειτουργικά, (μπαταριες με κλειδωμα κλπ) και εχεις μια ΠΟΛΥ καλη βαση συγκρίσεων για ξεκινημα!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 02:24 »
Το καλύτερο θέμα γι' αυτή την ερώτηση είναι εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4127.0.html
(Μόνο να είχε λίγο περισσότερη συμμετοχή). Γιατί ο ατμοποιητής (ή το cartomizer) είναι το παν. Οι μπαταρίες λίγο πολύ ίδιες είναι σε απόδοση και διάρκεια.
Και κανονικά εκεί θα έπρεπε να παραπέμπουμε κάθε νέο που ρωτάει κάτι παρόμοιο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 03:02 »
Η καλυτερη συσκευη της αγορας ειναι αναμφιβολλα μια μοντα μεταβλητης τασης,πανω στην οποια κουμπωνουν ολων των ειδων οι ατμοποιητες,εχει απο δυο ατμοποιητες του καθε τυπου δωρο στην συσκευασια του αρχικου πακετου, ειναι ελαφρια αλλα αθραυστη,ερχεται με εξι χρονια εγγυηση,οι μπαταριες της διαρκουν 60 ωρες χωρις πτωση της αποδωσης,χρειαζονται πεντε μονο λεπτα για πληρη φορτιση,μετραει ποσες τζουρες ρουφηξες και επισης σου μετραει την πιεση,την χοληστερινη,το ζακχαρο και την ουρια.Κοστιζει 30 ευρω μαζι με τα ταχυδρομικα. Αν βρειτε κατι τετοιο δωστε μου το λινκ να να το παραγγειλω και εγω!  :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 07:07 »
Ταπεινη μου γνωμη σαν νεος ατμιστης χωρις παρα πολλες ερευνες best value for money περα απο μοντες κλπ απλο e-go με GIANT :thumbup_move_2:Ενα μηνα πλεον στο αθλημα κ πλεον τροπος ζωης στην προσπαθεια μου να κοψω το παλιοτσιγαρο σε αυτες τις γιορτινες μερες οσους συναντουσα κ μου ελεγαν νεοι κ αυτοι οτι δεν τα καταφερναν κ οτι δεν τους ικανοποιουσε δοκιμαζαν μια τζουρα απο τον γιγαντα μου με 18mg maxboro natura k τους ευγεναν τα ματια εξω απο το ντουμανη  :heat:Χαχα :lotpot: Βλεπε nickname :thumbup_move_2: αληθεια  με μια ικανοποιηση μου ελεγαν οτι θα τρεξουν να παρουν τον ιδιο 3ατομα μεχρι τωρα!!

Εγώ πιστεύω 'οτι καλίτερη συσκευή είναι αυτή που θα σε κάνει να κόψης το τσιγάρο  :))

Γιαυτό και εγώ θα λέω ότι η eGo-w είναι η καλίτερη (χωρίς να το πιστεύω) γιατί είμαι 1 μήνα (σήμερα κλείνω 30 μέρες)  :thumpup: χωρίς τσιγάρο .

Για το παραπάνω υγρό που λες μου το έφερε και μένα ο γυιός μου το δοκίμασα,πράγματι πολύ ντουμάνι και βαριά γεύση . :tongue_smilie: Λίγο άγευστο αλλά θα το πρότεινα στην αρχή για νέους ατμιστές που είναι έντονη η αναζήτηση του τσιγάρου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem