vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, dkostas, Lazy Dog, grag

Twitter

Χαιρετισμοί νέων μελών.

Αποσυνδεδεμένος anpapa

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 15:38 »
κορίτσια, διαβάζω διαβάζω αλλα δεν μπορώ να αποφασίσω :'(
με πιο να ξεκίνησω?
τι μου προτίνετε?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 16:06 »
καλησπέρα καί από μένα καί καλώς ήρθες  :)

το παραπάνω σχόλιο-ερώτημα μού θυμίζει το "επικίνδυνες ερωτήσεις, θανάσιμες απαντήσεις" (Νικ Νόλτε καί έτσι   :D )

καί απευθύνεται καί σε κορίτσια, άρα μού επιτρέπει να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια  :)

επειδή όμως δεν είμαι τέτοιος τύπος, θα έλεγα να δείς αυτό

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,446.0.html

(δύο από τις καλύτερες συσκευές, με εντελώς διαφορετικά χαρακτηριστικά. η άποψή μου είναι να κάνεις οικονομία στην αρχή σε αξεσουάρ κλπ καί αν μπορείς να τις πάρεις καί τις δύο, αλλοιώς .... εσύ αποφασίζεις.)

Αποσυνδεδεμένος anpapa

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 17:05 »
ωχ! :wall:
σ'ευχαριστώ αλφιστι δεν  ήθελα να προσβάλω του άντρες του φόρουμ αλλα ξέρεις εμας τις γυναίκες! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 01:35 »
Καλησπέρα ή καλημέρα κι απο μένα.
Είπα να απευθύνω πρώτα ένα χαιρετισμό στην καλοπροαίρετη και ευγενική παρέα σας.
Πρώτο post, νέο μέλος, υποψήφιος ατμιστής, πολλές απορίες.
Είμαι στο ψάξιμο τις τελευταίες μέρες και φυσικά μπερδεμένος. Διαβάζω το forum (ευτυχώς που υπάρχει και αυτό) συνεχώς (κάνουν πουλάκια πια τα μάτια μου και βράζει το κεφάλι).

Λέω να πάω για το BL αλλά πάνω απ ' όλα με φρενάρει η γεύση του καμμένου που ισχυρίστηκαν πολλοί στο αντίστοιχο thread. Δε θέλω να απογοητευτώ με την πρώτη τζούρα.
Πάντως και απ' ότι καταλαβαίνω το άτμισμα δεν είναι και τόσο οικονομικό σπόρ για ένα τον μέσο καπνιστή του 1 πακέτου/μέρα.
Επίσης αφού η αυτονομία μιας μπαταρίας είναι το μεγάλο πρόβλημα, συσκευές τύπου janty stick (παραβλέποντας το style) δε θα ήταν πιο ενδεδειγμένες?
Συγνώμη για το άσχετο των πολλών θεμάτων που θέτω αλλά έχω εξιταριστεί, θέλω να τα μάθω όλα μαζί και εννοείται να μη μου κοστίσει ο κούκος αϊδόνι από τους πειραματισμούς ή τις λάθος επιλογές.   
   

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 04:06 »
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, marbass.
Για να μην ξεφεύγουμε εδώ, καλό θα ήταν οι ερωτήσεις να γίνουν στα ανάλογα θέματα,  ;) αν και σε μερικές από αυτές ίσως βρήκες κιόλας τις απαντήσεις διαβάζοντας. :bye:

Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 13:55 »
Καλημέρα και από εμένα.
Έχω εγγραφεί από καιρό στο φόρουμ , αλλά είπα πρώτα να διαβάσω και  μετά να γράψω. Σκεφτόμουν ότι ίσως πρώτα να πάρω και εγώ ΗΤ και μετά να γράψω . Αυτό όμως μάλλον δεν θα γίνει καθότι θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα πρώτα.
Συγχαρητήρια πάντως για το φόρουμ και για τις πληροφορίες που δίνετε σε όσους θέλουν να ανακαλύψουν το ΗΤ

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 14:20 »
marbass & alest, καλώς ήρθατε στο φορουμ!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2009, 15:09 »
καλώς τους!
καί κουράγιο   ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 15:40 »
Καλως τους και τους δυο
marbass απο τη μεχρι τωρα εμπειρια μου συνιστω τα εξης βηματα

Μη λυπη8εις τα εξοδα τον πρώτο μηνα, παρε ενα τσιγαράκι  οτι ναναι  , φτηνο , και μαθε να ατμιζεις  για κανα μηνα ( παράλληλα με το ΚΤ)
Αλλαξε ομως το ΚΤ που καπνιζεις σε 0,1 νικοτινη (extra light)  και καπνιζε οσο θες αρχικα αλλα σταδιακα μειωσε το.
θα συνιστουσα να αγοράσεις το BL αλλά μη βασιστείς σε αυτό στις πρώτες μερες σου . Ενα HT απο τα γνωστα ανοικτου τυπου ( evo , evo ii κλπ ) ειναι νομιζω καλλιτερο για αρχή.
Ατμισε τις πρώτες μερες ΝΟΝ , αλλά παράλληλα παρε και 1-2 μπουκαλάκια  high για τις δύσκολες ώρες.
Σε μένα αυτή η συνταγή έπιασε, έκοψα το "διαολο¨ 10 μερες χωρίς ιδιαίτερο ζορι. Ευχομαι καλα ατμίσματα!

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 16:20 »
Ευχαριστώ για τα καλωσορισματα και τις συμβουλές.
Μίλησα με funstore και εκτός από τη γερή έκπτωση 30% (στα evo όχι στα janty) μου είπε και για τη manual μπαταρία που θα είναι διαθέσιμη για τα evo αυτή τη βδομάδα. Οπότε πάω για Εvo (μαζί με έξτρα ατμο και ενα ecopure rich medium).
Aπό τις συζητήσεις στο forum κατάλαβα ότι το evo με τη manual μπαταρία είναι πανάκεια   ;D.
Έτσι όπως αντιλαμβάνομαι θα γίνω φαν του ΗΤ. Είδωμεν!
Πείτε μου κάτι . Φέρνει το ΗΤ προς το ναργιλέ? Υπάρχει καποιος παραλληλισμός στη γεύση, αίσθηση κ.λ.π?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 17:01 »
marbass και alest, καλώς ήρθατε.
Καλή επιτυχία με το ηλεκτρονικό και εύχομαι να βρείτε γρήγορα αυτό που σας ικανοποιεί.



Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 17:03 »
Aπό τις συζητήσεις στο forum κατάλαβα ότι το evo με τη manual μπαταρία είναι πανάκεια   ;D.
Τίποτα δεν είναι τέλειο.
Ειδικά στα ηλεκτρονικά.

Έτσι όπως αντιλαμβάνομαι θα γίνω φαν του ΗΤ. Είδωμεν!
Μακάρι :)

Πείτε μου κάτι . Φέρνει το ΗΤ προς το ναργιλέ? Υπάρχει καποιος παραλληλισμός στη γεύση, αίσθηση κ.λ.π?
Θα έλεγα μάλλον όχι.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 17:05 »
To BL  φερνει λιγο προς ναργιλε. Κανει και ενα γουργουρισμα μερικες φορες αν τοχεις ταϊσει καλα !

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2009, 22:31 »
Aν βάλεις το passthrough με το καλώδιο, κάπως σα να μοιάζει με ναργιλέ! :))
Καλώς ήλθες Marbass.
Αυτό που θέλω εγώ να σου  πω, είναι ότι αγόρασα το η.τ. από περιέργεια, κάτι σαν gadget.
Ήμουν άγριος καπνιστής, πάντα έλεγα πως ΔΕΝ θέλω να κόψω το κάπνισμα, μου άρεσε.
Ε, με το ηλεκτρονικό το έκοψα χωρίς να το θέλω!
Μου άρεσε τελικά περισσότερο από το κανονικό. Έκοψα το κάπνισμα ως διά μαγείας.
Και τώρα που το λέω, ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει.
Να δεις, θα σου αρέσει! :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Χαιρετισμοί νέων μελών.
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2009, 10:40 »
Ευχαριστώ sktoris
Κι εγώ πιστεύω ότι θα μου αρέσει και φυσικά για κει το πάω και ελπίζω.
Τώρα τελευταία αισθάνομαι το κ.τ να μου δημιουργεί "βάρος" (λόγω και άγχους καπνίζω και λίιιγο παραπάνω) και έτσι ανυπομονώ να δοκιμάσω το άτμισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364