vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, tasos1976

Twitter

Lost Vape Ursa Quest Multi Kit

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« στις: Δεκεμβρίου 14, 2020, 21:35 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την LOST VAPE)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Η νέα εποχή του ατμίσματος...


Η συσκευή είναι κατασκευασμένη από zinc-alloy, έχει διαστάσεις 126x43x33mm και ζυγίζει 173g.
Λειτουργεί με μία 21700/20700/18650 μπαταρία, παίζει από τα 5 μέχρι τα 100W και διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.10Ω.
Το τανκάκι URSA PRO Pod έχει χωρητικότητα υγρού 7ml και 810 επιστόμιο.
Το τανκάκι URSA Pod έχει χωρητικότητα υγρού 6ml και 510 επιστόμιο.
Διαθέτει έγχρωμη TFT οθόνη 0.96 ιντσών.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή, έναν 510 αντάπτορα, ένα τανκάκι URSA PRO pod, ένα τανκάκι URSA Pod,
όρινγκ, ένα καλώδιο Type-C για τη φόρτιση, έναν αντάπτορα για 18650 μπαταρία και δύο αντιστάσεις.

Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι η UB Pro P1 0.15Ω και η UB M4 0.20Ω.


Το μοντ πωλείται στα παρακάτω δώδεκα χρώματα.




Θα ξεκινήσω από το δερμάτινο μέρος της συσκευής, η εταιρεία μας λέει ότι είναι genuine leather(αληθινό δέρμα) οπότε με τον καιρό το χρώμα του θα αλλάξει και θα αποκτήσει την γνωστή σε όλους πατίνα. Αλλά μας προϊδεάζει να μη το βρέξουμε με νερό ή ατμιστικά υγρά ή αλκοόλ και επειδή βρισκόμαστε σε μια εποχή που η απολύμανση έχει γίνει επιτέλους καθημερινή συνήθεια, ΠΡΟΣΟΧΗ με το οινόπνευμα ή τα μωρομάντηλα με οινόπνευμα κλπ. Θα καταστρέψετε σίγουρα το δέρμα και είναι πολύ κρίμα.


Λοιπόν, έχουμε πολλά να πούμε οπότε ξεκινάω από ψηλά και βλέπουμε. Εχουμε δύο διαφορετικά ποντ, το ένα παίρνει τις αντιστάσεις που ξέραμε ήδη από προηγούμενες συσκευές της εταιρείας και το δεύτερο ποντ παίρνει τις καινούργιες URSA PRO αντιστάσεις. Επίσης, το URSA PRO ποντ παίρνει και την αναβαθμισμένη RBA επισκευάσιμη κεφαλή αλλά για αυτή θα διαβάσετε πιο κάτω. Τα επιστόμια και στα δύο ποντ ευτυχώς βγαίνουν και μπορείτε να τα αλλάξετε με κάποιο δικό σας αν θέλετε εγώ δεν βρήκα τον λόγο ακόμα, είμαι φουλ ικανοποιημένος μετά από αρκετή χρήση.

Τα ποντ είναι πάρα πολύ φιμέ, είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά αλλά παραμένει πάρα πολύ σκουρόχρωμο και πραγματικά δυσκολέυομαι πολύ να δω πόσο υγρό έχει μέσα η συσκευή. Θέλει να είσαι κάπου με πάρα πολύ φως για να μπορείς να το τσεκάρεις άνετα, οπότε όλο αυτό δυσκολεύει και την αναπλήρωση του υγρού.


Η αναπλήρωση του υγρού είναι πολύ εύκολη και παιχνιδάκι. Η τάπα σιλικόνης βρίσκεται στο πάνω μέρος του ποντ οπότε δεν χρειάζεται να βγάλεις το ποντ από τη θέση του όταν θες να γεμίσεις. Το αυτάκι που τραβάς είναι λίγο μικρούλικο αλλά έχει καλό κενό από κάτω οπότε δεν δυσκολεύεσαι να το ανοίξεις. Η τρύπα αναπλήρωσης είναι όσο πρέπει μεγάλη, χωράει άνετα η μύτη των κλασικών μπουκαλιών. Αν έχετε μπουκάλια με τις πολύ χοντρές μύτες ίσως δυσκολευτείτε λίγο παραπάνω.

Τα ποντ βιδώνουν πάνω στη βάση στην οποία βρίσκεται η εισαγωγή και ρύθμιση του αέρα η οποία κουμπώνει πάνω στη συσκευή. Η ρύθμιση του αέρα είναι πανεύκολη, έχει αυτό το μικρό χερούλι που προεξέχει και μπορείς πολύ άνετα με τον αντίχειρα σου να το ρυθμίσεις ενώ κρατάς το μοντ με το ένα χέρι. Έχουμε εισαγωγή του αέρα και από τις δύο μεριές οπότε ο αέρας κυκλώνει την αντίσταση από κάτω όταν μπαίνει για πιο σωστή μεταφορά του προς τα πάνω.


Όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες ή το gif, το ποντ με τη βάση του ναι μεν έχει μαγνήτη για να συγκρατείται πάνω στη συσκευή αλλά έχουμε επίσης κουμπώνει και πρέπει να πατήσουμε τα δύο κουμπιά στις δύο πάνω μεριές της συσκευής για να το βγάλουμε αλλά και για να το βάλουμε πίσω. Τα δύο αυτά κουμπώματα κάνουν το ποντ να είναι πάρα πολύ σταθερό στη θέση του, όχι τόσο τον 510 αντάπτορα αλλά για αυτόν θα διαβάσετε παρακάτω, και να γίνετια πραγματικά ένα με τη συσκευή. Τα δύο κουμπιά αυτά είναι πολύ καλής κατασκευής και στην ουσία σπρώχνουν ένα μικρό κομματάκι σίδερο προς τα μέσα όταν τα πατάς για να τα ξεκουμπώσεις και όπως τα βλέπω θα αντέξουν άνετα τη πολύ χρήση χωρίς πρόβλημα.


Κατεβαίνοντας πιο χαμηλά έχουμε τα τέσσερα κουμπιά και την οθόνη. Το κουμπί του fire είναι όσο μεγάλο πρέπει, κάνει τον χαρακτηριστικό κλικ ήχο όταν το πατάς, δεν παίζει καθόλου και είναι λίγο σκληρό στο πάτημα για να νιώθεις ότι είναι στιβαρό. Τα τρία κουμπιά κάτω από την οθόνη προεξέχουν παραπάνω από το κουμπί του fire και κάνουν πολύ παραπάνω τον κλικ ήχο όταν τα πατάς. Επίσης είναι και πολύ πιο σκληρά στο πάτημα, κάτι που εδώ μου αρέσει γιατί συνήθως οι εταιρείες κάνουν τα μικρά κουμπιά πολύ ευαίσθητα στο πάτημα και εδώ νιώθω ότι είναι τα μόνα που δεν θα χαλάσουν ποτέ.

Η οθόνη είναι επίσης πάρα πολύ ωραία και όσο μεγάλη θα την ήθελα. Μπορεί να γίνει από ελάχιστα φωτεινή μέχρι ενοχλητικά πάρα πολύ φωτεινή οπότε μπορεί ο καθένας να διαλέξει το επίπεδο φωτεινότητας που επιθυμεί. Έχει όλες τις λεπτομέρειες που μπορεί κάποιος να θέλει να δει στην οθόνη και η περιήγηση στο μενού είναι πανεύκολη.

Οι λειτουργίες της συσκευής που μπορούμε να διαλέξουμε μέσω της οθόνης είναι να παίξουμε σε βατ, σε βολτ, με έλεγχο θερμορασίας, να φτιάξουμε μια δική μας γραμμή(δεν λέγεται γραμμή αλλά έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι πώς λέγεται, σχωράτε με!) και να παίξουμε σε Bypass. Μπορούμε να δημιουργήσουμε τρία προφίλ και να τα αποθηκεύσουμε ώστε να τα έχουμε έτοιμα ανάλογα τον ατμοποιητή ή ποντ που θα κουμπώσουμε επάνω. Έχουμε τρεις ρυθμίσεις για τον τρόπο που θα ατμίσουμε, Soft/Normal/Hard και έχουμε και τον μετρητή τζουρών που μπορούμε να τον μηδενίσουμε κιόλας. Στα Settings μπορούμε να ρυθμίσουμε την φωτεινότητα της οθόνης, να ξαναμετρήσουμε την αντίσταση μας, να φτιάξουμε τα τρία προφίλ,να κάνουμε reset τη συσκευή και να δούμε ποια έκδοση του chip έχουμε.


Πάμε τώρα στον 510 αντάπτορα και στο πιο θετικό από όλα για αυτόν που είναι ότι παρέχεται κατευθείαν με τη στάνταρ έκδοση της συσκευής. Σχεδόν πάντα αυτό πωλείται σαν έξτρα οπότε είναι πολύ καλό που παρέχεται. Βέβαια με τον αντάπτορα και συν τον ατμοποιητή από πάνω το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ ψηλό, αρκετά ψηλότερα σε σχέση πχ με το GRUS. Οπότε είναι πολύ θετικό να υπάρχει ο αντάπτορας στη συσκευασία αν χρειαστεί αλλά μην πάρετε τη συσκευή αν θέλετε να τη χρησιμοποιήσετε μόνο σαν μοντ. Το σημαντικό εδώ είναι ότι ενώ ο αντάπτορας κάθεται πολύ καλά πάνω στη συσκευή και δεν παίζει, όταν βάλεις κάποιον ατμοποιητή πάνω και κουνήσεις λίγο απότομα τη συσκευή ο αντάπτορας λίιιιγο παίζει. Δεν πηγαίνει πέρα δώθε συνέχεια αλλά αν κρατάς στη συσκευή στο χέρι και το κουνήσεις επίτηδες το νιώθεις ότι ο αντάπτορας κουνιέται ελάχιστα. Δυστυχώς, έχω μόνο τις συσκευές που μου έχει στείλει η εταιρεία οπότε στο τελικό προϊόν μπορεί να μην υπάρχει αυτό το μικρό προβληματάκι.

Στο κάτω μέρος βρίσκεται το καπάκι της μπαταρίας το οποίο είναι ολόιδιο με αυτό του GRUS. Έχει λιγότερες βόλτες σε σχέση με του GRUS και όπως και εκεί η μπαταρία πιέζεται προς τα μέσα, στο URSA λίγο παραπάνω, οπότε θέλει να πίεσεις λίγο παραπάνω το καπάκι για να ξεκινήσεις το βίδωμα. Δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο απο το καπάκι της μπαταρίας, βιδώνει κι ξεβιδώνει πανεύκολα.


Μπορώ να πω με σιγουριά ότι η γεύση και στα δύο ποντ είναι πάρα πολύ ικανοποιητική και όπως είναι φυσικό στο URSA PRO ποντ με τις μεγαλύτερες αντιστάσεις είναι κάπως καλύτερη. Το URSA PRO ποντ μπορεί να παίξει καλά με όλες τις διαθέσιμες ρυθμίσεις του αέρα, από το φουλ ανοιχτό μέχρι στο πιο σφιχτό πνευμονικό όταν κλείνεις πάρα πολύ τον αέρα. Με το URSA Pod έχεις την δυνατότητα να παίξεις με την MTL αντίσταση ή την 0.6Ω πχ αλλά θεωρώ πως η συσκευή είναι υπερβολικά πολύ μεγάλη για να την προτιμήσει κάποιος να παίξει MTL μαζί της οπότε και δεν ασχολήθηκα να δοκιμάσω καθόλου αν μπορεί να ανταπεξέλθει στον συγκεκριμένο τομέα.

Επειδή τα έχω λιώσει μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν έχει διαρροές αλλά μαζεύει υγρασία. Ανάλογα την αντίσταση αλλάζει και το ποσοστό υγρασίας και το πόσο συχνά θέλει σκούπισμα. Η επισκευάσιμη κεφαλή αν την στήσεις σωστά και βαμβακώσεις όπως πρέπει εννοείται πως δεν έχει καθόλου διαρροές και η όποια υγρασία είναι η ίδια που μαζεύουν και οι ατμοποιητές όταν παίζεις σε χαμηλά ωμ και ψηλά βατ.

Η αυτονομία της συσκευής έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ είναι μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα.


Η RBA κεφαλή θα πωλείται ξεχωριστά και αυτά θα είναι τα περιεχόμενα της συσκευασίας.


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 01:05 »
Δεν θα πω τπτ για την παρουσίαση μιας και
έδωσες ρέστα ΞΑΝΑ,
αυτό που έχω να πω είναι πως εάν δεν το είχα σταματήσει
Αυτό θα το έπαιρνα σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 19:37 »
Είναι όντως πανέμορφο και λειτουργεί άψογα για την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 15, 2020, 23:23 »
Πολύ καλή, όπως πάντα, η παρουσίαση [member=20476]zamploutos[/member]
Δείχνει "πολυεργαλείο". Θα δούμε και σε τι τιμή θα έρθει στην Ελλάδα.

[member=19479]dinos_74[/member]
Δεν πειράζει ρε συ...πάρ' το και δώσε το σε μένα. :))
Και αν έχει διαρροές, θα έχεις να μου την λες... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 16, 2020, 06:12 »
Λογικά αφού Δεν είναι dna 
το βλέπω στο 80αρι.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 15:10 »
Λογικά αφού Δεν είναι dna
το βλέπω στο 80αρι.
Μπα.....40 έχει. Φτηνό είναι άρα........ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 16:36 »
[member=19479]dinos_74[/member]

Που το είδες; Στην Sourcemore; Ρίσκο να το παραγγείλεις από εκεί.
Στην Ελλάδα, όταν έρθει, πιστεύω πως θα πουλιέται τα 60 ευρώ.




Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 19:06 »
Ότι έχω παραγγείλει από εκεί μου έχει έρθει χωρίς πρόβλημα. Σήμερα πέρασε και ο Grus με τον Reqiuem.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2020, 09:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 19:15 »
Στην ελληνική αγορά η τιμή του θα κυμαίνεται λογικά από 70 έως 80 €. Πιο κάτω δεν νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 17, 2020, 20:56 »
[member=19479]dinos_74[/member]

Που το είδες; Στην Sourcemore; Ρίσκο να το παραγγείλεις από εκεί.
Στην Ελλάδα, όταν έρθει, πιστεύω πως θα πουλιέται τα 60 ευρώ.
[member=10148]Λοξίας[/member] Κοίτα να δεις πως έχει το θέμα.
ΕΣΥ από όπου και να το πάρεις θα έχει διαρροές.
:)) :)) :)) :)).
Οπότε πάρτο από εκεί για να μην κλαίς τα λεφτά σου.  ;) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 18, 2020, 18:58 »
[member=19479]dinos_74[/member]

Αυτό λέγεται χτύπημα κάτω από την μέση... :'(
Συγχωρείται μόνον αν το αγοράσεις εσύ και μου το κάνεις δώρο.. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 11, 2021, 15:36 »
Λοιπόν, μιας και ο [member=19479]dinos_74[/member] δεν βλέπω να κάνει καμιά κίνηση να βοηθήσει έναν φτωχό ατμιστή  :))
το παρήγγειλα σήμερα από το Vape Experts στα 59,90 ευρώπουλα, μαζί με δύο αντιστάσεις 0,6 και 1 Ωμ.

Το έχουν φέρει μόνο σε 4 χρώματα και από την σερά Ukiran Leather μόνον το SS υπήρχε, οπότε πήρα αυτό.

Θα φύγει σήμερα το απόγευμα μέσω Γενικής Ταχυδρομικής, να τεστάρουμε και την μεταφορική.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 12, 2021, 18:41 »
Για να μην γκρινιάζουμε συνεχώς...
Η Γενική Ταχυδρομική μου παρέδωσε το δέμα σήμερα το πρωί στην Σαλαμίνα.

Πρώτες εντυπώσεις από το μοντο-ποντάκι...

  • Είναι λίγο μεγαλύτερο από ό,τι φανταζόμουν αλλά σαν ποντ δεν είναι πρόβλημα, καθώς η χρήση και 21700 μπαταρίας του δίνει πολλούς πόντους. Σαν μοντ, αν ο ατμοποιητής είναι μεγάλος, θα δείχνει κλαρίνο.
  • Η ποιότητα κατασκευής, είναι όντως υψηλού επιπέδου και στιβαρή.
  • Τα σπειρώματα (καπακιού μπαταρίας και τανκ), είναι πολύ καλά.
  • Η δυνατότητα MTL & DΤL με την χρήση διαφορετικών αντιστάσεων, είναι προσόν.
  • Η δυνατότητα αλλαγής ντριπ τιπ, είναι προσόν επίσης.
  • Με τον αέρα, κάνεις παπάδες. Καλύπτονται όλες οι απαιτήσεις.
  • Το πακέτο είναι πλούσιο. Δύο διαφορετικά τανκάκια και έναν 510 αντάπτορα, δεν τα λες και λίγα!
  • Η τιμή του, 60 ευρώ, είναι άκρως ικανοποιητική.

Πήρα και δύο αντιστάσεις 0,6 και 1,0 Ωμ.
Έβαλα την 0,6 στα 20W και αναγκάζομαι να έχω το λεβιεδάκι του αέρα σχεδόν κλειστό!
Μάλλον πίνει αρκετά, αλλά θεωρώ πως η 1,0 θα έχει λιγότερη καταναλωση θα είναι αυτή που θα ταιριάξει σε εμένα. Θα την δοκιμάσω αύριο.

Από γεύση μην περιμένετε γνώμη, καθώς κάνω σκέτη βάση.
Το μόνο μικρό μειονέκτημα που βρήκα, είναι πως έχει κάπως ασθενές χτύπημα, αλλά θα το συνηθίσω.
Φυσικά, θα το τσεκάρω και για διαρροές, μιας και μου έχει καεί η γούνα... :))

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 16:07 »
Χμμ...



Τώρα θα έρθει ο [member=19479]dinos_74[/member] και θα με κοροϊδεύει... :))

Αυτό δεν είναι υγρασία, αλλά διαρροή.
Υγρασία είναι αυτό που διακρίνεται στα δεξιά του πόλου και αυτό που φαίνεται στην πιο κάτω φωτό, το οποίο το λες και πολύ έντονη υγρασία, που λόγω συσσώρευσης τείνει σε διαρροή.




Οι δυο φωτό τραβήχτηκαν μετά από χρήση δύο ημερών του ποντ και χωρίς προηγούμενο σκούπισμα.

Η έντονη συσσώρευση υγρασίας, δεν θα ήταν κάτι το ανησυχητικό ή ενοχλητικό, αν δεν υπήρχε αυτή η άμεση διαρροή της αντίστασης κατ' ευθείαν στον πόλο. Όπου έτσι και περάσει μέσα στο ποντ...

Η αιτία, κατά την γνώμη μου...
Οι αντιστάσεις του είναι ίδιας κατασκευαστικής αντίληψης με αυτές της VooPoo.
Έχουν το μονωτικό o-ring για να συγκρατήσει την διαρροή, αλλά ταυτόχρονα τα άκρα της αντίστασης ξεπροβάλλουν από τις δύο εγκοπές. Σε συνδυασμό με τον τρόπο που ατμίζω εγώ, 3-4 συνεχείς και μακρόσυρτες τζούρες την φορά, αυτό είναι εγγύηση διαρροής από αντίσταση τέτοιας κατασκευής.
 
Δείτε το κάτω μέρος των αντιστάσεων της Lost Vape  και δείτε και το κάτω μέρος των αντιστάσεων της VooPoo. Αδελφάκια!
Και μετά δείτε το κάτω μέρος μιας άλλης έτοιμης αντίστασης, π.χ. της Innokin για τους Zenith.
Έχουν καμιά σχέση;




Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape Ursa Quest Multi Kit
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 14, 2021, 20:43 »
Παίζω με τις sub ohm αντιστάσεις και ναι αφήνει τόσο και παραπάνω εφόσον το αφήσεις τόσο καιρό, δυο μέρες, χωρίς σκούπισμα. Για αυτό τον λόγο ακριβώς όταν θα το χρησιμοποιήσω όλη μέρα, σε κάποια φάση θα βγάλω το ποντ και θα το σκουπίσω ώστε να μη μαζέψει τόσο.

Καλώς ή κακώς αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα ποντ, σε κάποια έχουμε κανονικές πλημμύρες(βλ. το Manik της Wotofo που πλημμυρίζει όλο το εσωτερικό) και σε κάποια μαζεύει έντονη υγρασία εώς διαρροές.

Με όλο το θάρρος, μήπως απλά να σταματήσεις να παίρνεις τέτοιες συσκευές; :tongue_smilie:

Τώρα για τις αντιστάσεις της Innokin που λες, έχεις δει τι διαρροές κάνει το Kroma Z με αυτές τις αντιστάσεις; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181313 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 118 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63