vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, lagoudakis, dkostas, maprix, TasMan

Twitter

Precious Liquids by Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 12, 2021, 23:01 »
Ναι, έχει μία οξύτητα αλλά και η φυσική φράουλα έχει οξύτητα μερικές φορές. Τι να λέμε τώρα. Πάντως έτσι τρώω εγώ τις φράουλες. Με λεμόνι. Βάζω κάνα-δυο κιλά φράουλες κομμένες στην μέση σε ένα μεγάλο μπολ, τις πασπαλίζω με κάνα-δυο κιλά καστανή ζάχαρη (fytro - εξαιρετική!) και μετά στύβω από πάνω φρέσκα λεμόνια. Κάνα-δυο κιλά. Μαγεία!  :delicious:

Αν δεν έχω λεμόνια, στύβω πορτοκάλια. Και αυτά ταιριάζουν με τις φράουλες...

Αν δεν έχω ούτε πορτοκάλια, πάω στον Βάρσο και παίρνω κάνα-δυο κιλά σαντιγί (γλυκιά, πολύ γλυκιά!). Κι αυτή ταιριάζει...

Μετά από όλα αυτά βέβαια πείνασα αλλά δεν έχω φράουλες οπότε θα αρκεστώ σε έναν κεσέ butterscotch. Δεν έχει μείνει πολύ βέβαια (κάνα-δυο κιλά μόνο) αλλά νταξ. Ας πούμε πως σήμερα ήταν μέρα δίαιτας...




Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 730
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 12, 2021, 23:04 »
 :Yummy:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 12, 2021, 23:24 »
[member=13885]cpbaroque[/member]
άστα τα πονηρά..... έχεις 2 κιλά φράουλες (μια μερίδα χοντρικά) αλλά τις αφήνεις να ωριμάσουν.......

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 12, 2021, 23:39 »

Τίποτα σ' αυτό το σπίτι δεν προλαβαίνει να ωριμάσει. Είμαι ως γνωστόν πάνω στην ανάπτυξη και πεινάω συνεχώς. Είμαι και πολύ ψηλός και οι ανάγκες μου είναι αυξημένες. Να φανταστείς στα εννιά μου χρόνια ήμουν 1 και 42 και ο πιο ψηλός στην τάξη. Βέβαια και τώρα 1 και 42 είμαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα τελείως...

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 12, 2021, 23:56 »
θα αρκεστώ σε έναν κεσέ butterscotch...
την επόμενη φορά, δοκίμασε το smoked της Flavorah μαζί με ripple της FW
μιλάμε για αριστούργημα...
για να καταλάβεις, τρώω μια γαβάθα απ' αυτό κάθε πρωί, μετά την ομελέτα με τα 33 αυγά κ πριν τις 18 μελωμένες τηγανίτες, για να σταθώ στα πόδια μου :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 13, 2021, 19:56 »
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις περιγραφές του κατασκευαστή για τα νέα Precious.


Coral Red
Γλυκιά κρέμα βανίλιας, ποτό και κρέμα ζαχαροπλαστικής, ενώνονται με φυστικοβούτυρο και δημιουργούν αυτό το γευστικό υγρό.

Cinnabar
Κόκκοι καφέ, γλυκιά καραμέλα, αφράτη κρέμα και μια νότα ποτού, συναντώνται σε αυτό το υγρό που θα γίνει η καινούργια σας ένοχη απόλαυση.

Green Emerald
Πράσινο και κόκκινο μήλο συνδυάζονται με κρέμα βανίλιας και δίνουν μια εκρηκτική φρουτένια γεύση που θα αγαπήσετε.

Smoky Quartz
Καπνός Virginia και μέλι δένουν αρμονικά τις γεύσεις τους ενώ στο μείγμα προστίθενται γλυκιά κρέμα και σουσάμι δημιουργώντας έναν εντελώς διαφορετικό αλλά και γευστικό συνδυασμό.


Προσωπικά δεν δίνω και πολλή σημασία στις περιγραφές γιατί ακόμα κι αν ένα προφίλ δίνει την εντύπωση πως είναι του γούστου μου, μπορεί τελικά το υγρό να αποδειχθεί αρβύλα. Ή το ανάποδο. Διαβάζοντας όμως την περιγραφή του green emerald θυμήθηκα πως κάποτε είχα δοκιμάσει ένα άλλο υγρό του ζιρομπάκου με πράσινο και κόκκινο μήλο και ήταν υπέροχο. Δεν το κυκλοφόρησε βέβαια ποτέ, όπως τα περισσότερα υγρά που με ενθουσιάζουν γιατί με θεωρεί αντιεμπορικό (αλλά φεύγω απ' το θέμα μου πάλι...). Αν το green emerald έχει κάποια σχέση με εκείνο το παλιό υγρό, θα το τιμήσω δεόντως. Να πω τέλος πως πολύ σύντομα αναμένονται και άλλα νέα Precious.

Namaste


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2021, 20:17 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 19, 2021, 14:33 »
Χρωστάω δύο λόγια για το Coral Red. Θα ξεκινήσω λέγοντας πως το υγρό πήρε ήδη θέση στην μόνιμη λίστα. Και για του λόγου το αληθές, παραθέτω την λίστα με τα μόνιμα υγρά μου:


SnV:
  • Abuelos Atlas +++
  • SteamPunk Isabelle (120) +++
  • Blackout Tiramisu (120) +++
  • Abuelos Coral Red (120) +++
  • Blackout Cereal Killer (120) (semi-dirty)
  • Blackout Snak (120) (dirty)
  • IVG Nutty Custard (120) ** sweeter than Snak **
  • Smashing Drops Vanilla Pie (πετιμέζι)
  • Smashing Drops Strawberry Pie (πετιμέζι)
  • Saints & Sinners Late hours
  • Saints & Sinners Blue Spirit
  • Black Edition 1 (tangerine)
  • ELF Cop Juice Rosco
  • Mad Rabbit Coffee Cake
  • Opmh Cannoli
  • VFlavors Grahamland
  • Pie Factory Blueberry
  • Charlie's Pear Acai
  • Fat Ninja BBW
  • ELF Cop Juice Riggs

DIY:
  • Lemon Tart v4
  • My Dude
  • Buttermilk Clone Α
  • Bust a Nut
  • Tangerine MN
  • Muffin Man
  • Toasted Almond Mixed with Base
One Shots:
  • Kilo Coffee Milk +++
  • Kilo Milk & Cookies +++
  • Kilo ice cream sandwich
  • Ripe Vapes VCT
  • CDLC Vanilla Creme
  • CDLC Caramel Apple (dripper only!!!)
  • Chef's Flavours Mexican Fried Ice Cream
  • Revolute Ame Ame (strawberry)
  • Chef's Flavours Hazel Dream
  • Kxs White Chocolate
  • FRYD Ice Cream
  • Drip Art Pavlovin
  • Candy King Worms
  • abuelos humo tipo
  • abuelos tarta de milo


Το Coral Red λοιπόν είναι μία κλασική custard χωρίς twists. Δεν έχει κάτι που να την διαφοροποιεί από άλλες απλές custards αλλά είναι ένα καταπληκτικό ολοήμερο υγρό που δεν θα κουράσει. Η πρώτη βερσιόν που δοκίμασα ήταν αρκετά διαφορετική. Το ποτό ήταν πιο αντιληπτό και είχε και μια ιδέα κάποιου διακριτικού φρούτου που έκανε το υγρό κάτι άλλο. Η βερσιόν που κυκλοφορεί είναι σαφώς πιο απλή και λιγότερο γλυκιά αλλά νομίζω πιο δεμένη. Σίγουρα πάντως είναι πιο κοντά στα δικά μου γούστα. Και θα αντικαταστήσει επάξια το Vanilla Creme της Creme de la Creme που με πολύ μεγάλη δυσκολία βρίσκω πια. Δεν γράφω διθυράμβους γιατί δεν είμαι καθόλου βέβαιος αν το υγρό θ' αρέσει γενικά. Πάρα πολλά υγρά που αγαπώ πολύ καταργούνται κάθε τόσο γιατί τ' αγοράζω μόνο εγώ...


Τρεχάτε τώρα να το αγοράσετε γιατί έχω πάρει δύο καινούργιους ατμοποιητές και μου λείπει τουλάχιστον ένα μοντάκι (κατά προτίμηση το Dani SBS).  :yes:



Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 588
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 19, 2021, 16:55 »
Μηπως ειναι λίγα ρε Κωνσταντίνε :eyesplash: να μην μείνεις και τρέχεις περ...... :laugh1:
Αν βρίσκεις άκρη τι έχει ο κάθε ατμοποιητης !!!!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 19, 2021, 17:09 »
Είναι λίγα, έχεις δίκιο. Αλλά τώρα μάλλον θα προστεθούν κάποια από τα καινούργια του ζιρομπάκου και τα υπόλοιπα μωβ του Steampunk και κάτι Ammo που περιμένω απ' την Γαλλία και κάτι άλλα ψιλά από δω κι από κει, θα έχω βρε αδελφέ λίγα υγρά να πορεύομαι... :laugh1:

ΥΓ. Γενικά δεν θα έλεγα πως έχω την ζωή μου πλήρως υπό έλεγχο. Το μόνο πράγμα που έχω (πλήρως υπό έλεγχο...) είναι ποιος ατμοποιητής έχει ποιο υγρό. Άρα έχω πλήρως υπό έλεγχο τα σημαντικά... :yes:


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 21, 2021, 21:25 »
...παραθέτω την λίστα με τα μόνιμα υγρά μου:
έτσι φαίνονται οι μεγάλες καρδιές... :respect:
όχι σαν κ εμάς που βγάζουμε πληροφορίες με το τσιγκέλι ;D

αν το tangerine MN είναι το μανταρίνι με πυραζίνη, που είχε προτείνει η Μαρία-Νεφέλη, είναι εξαιρετικό!!!
ιδιαίτερα δύο μήνες μετά έχουν ομογενοποιηθεί όλα τα αρώματα κ τόσο στον eviva, όσο κ σε πνευμονικούς είναι αριστούργημα!!!
φαντάζομαι ότι θα ταιριάξει στο προφίλ σου κ το cocopear του Σταφυλίδη, που έπεσα τυχαία πάνω του κ το έχω λιώσει τελευταία, μαζί με το μανταρίνι

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 21, 2021, 21:41 »
Το tangerine MN όχι μόνο είναι η συνταγή της Μαρία-Νεφέλης αλλά είναι και φτιαγμένο απ' τα χεράκια της με πολλή αγάπη!  :thank_you2:
Εξαιρετικό! Και τώρα που το κάνω στον Leto και τον Druga, ακόμα καλύτερο!  :delicious:


To cocopear θα το τιμήσω. Ψάχνω καιρό ένα ωραίο αχλάδι. Μερσί. :thumpup:


ΥΓ. Με την ευκαιρία να πω πως το Coral Red που μπήκε σε ατμοποιητή την ίδια μέρα με το Isabelle (το οποίο σήμερα ζήτησε επιτακτικά καινούργιο βαμβάκι), κρατάει ακόμα γερά!

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 23, 2021, 01:12 »
αυτό το opal δεν ατμίζεται με τίποτα, τραχύ κ μπουχτιστικό
ανακάτωσα λοιπόν 1/3 απ' αυτό με 1/3 βάση κ το υπόλοιπο 1/3 black honey TPA 5% κ ισορρόπησε
τουλάχιστον να τελειώσει το μπουκάλι (κατά το καλοκαίρι το βλέπω...)

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 23, 2021, 11:21 »
Καλημέρα στην παρέα :bye:
Πείτε και σε μένα please την συνταγή της ΜΝ που είναι πρωί και τεμπελιάζω να την ψάχνω... ;D

*Κωνσταντίνε, γιατί το caramel apple  μόνο σε ντρίπερ? Είναι αρκετά καθαρό υγρό

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 23, 2021, 11:35 »

http://vaping.gr/index.php/topic,20341.msg1430699.html#msg1430699

κ μας λέει κ ο [member=13885]cpbaroque[/member] αν προσέθεσε κρέμα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Precious Liquids by Abuelos
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 23, 2021, 13:04 »

Coral Red Update:

To υγρό παίζει ακόμα (>35ml...) με το ίδιο βαμβάκι. :thumpup:

(Το Isabelle πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια αφού στο ίδιο χρονικό διάστημα ζήτησε τέσσερα (!!!) βαμβάκια...)



[member=21205]otakis[/member]

Την συνταγή την κάνω ακριβώς όπως την έγραψε η ΜΝ. Άλλωστε ποτέ δεν πειράζω κάτι που μ' αρέσει. Είμαι και άθλιος μάγειρας...  :yes:


[member=17977]jimfer13[/member]

Γράφω συχνά οδηγίες προς τον εαυτό μου και μετά δεν θυμάμαι καθόλου για ποιον λόγο τις έγραψα. Το υγρό είναι πράγματι πολύ καθαρό οπότε δεν μπορώ να φανταστώ τι ακριβώς είχε στο μυαλό του ο προ διετίας εαυτός μου...  :laugh1:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238945 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12