vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 4 χρήστες
yorgoss, dkostas, white varadero, Jorge

Twitter

φυτίλι

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 09:58 »
Απαράδεκτο το κατάστημα
Πρέπει να το πας πίσω και να τον υποχρεώσεις να ζητήσει συγγνώμη δημόσια εδώ στο Forum
Ποιος είναι αυτός που θα παίζει με την υγεία μας ?
Επίσης πρέπει να ξέρουμε ποιο κατάστημα είναι …

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 10:27 »
Αίσχος. :(

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 11:10 »
Παρακαλώ να μας πεις το μαγαζί...
Έστω κ' με π.μ. σε μένα...

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Re: φυτίλι
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:13 »
Λοιπον παιδια δεν ειχα χρονο να παρω τηλ σημερα λογο δουλειας, και τωρα εκει ειμαι και γραφω απο κινητο. Απ την αλλη συγνωμη που θα το πω αλλα δεν γουσταρω να ασχοληθω παραπερα γιατι οπως ειπε καποιος παραπανω μαλλον θα ακουσω καμια φτινη δικαιολογια και θα συχιστω ακομα περισσοτερο.. Απλα ηθελα να αναρτησω αυτες τις φωτο περισσοτερο για να εχετε την προσοχη σας να τα δοκιμασετε πριν τα χρησιμοποιησετε. Και για να μου πειτε αν ειναι φυσιολογικο αυτο.. Απ'τα πρωτα δευτερα φαινοντουσαν οι ινες να μαζευουν σιγα σιγα σαν να ελιωναν.. Απο guru που ειχα παρει δεν ελιωνε ουτε η μικροτερη ινα.. Μονο που μου μυριζε στην αρχη καπως αλλα μετα απο καψιμο και καλη τοποθετηση - ροη υγρου καλυτερα (δεν μου βγαζει βεβαια ακριβως την ιδια γευση με τα μαμισια φυτιλια αλλα σαυτο ισως φταιω και εγω) . Απλα προσεχετε.. Αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 17:02 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:44 »
Να πω και γω την άποψη μου. Δεν ξέρω αν το φυτίλι είναι προβληματικό. Δεν μπορώ να το καταλάβω από την φωτό. Έχω δει άλλα φυτίλια πολύ πιο μαύρα (τα οποία όμως μαυρίζουν από άτμισμα και όχι από φλόγα).
Αν όντως έχει μαζέψει και έχει λιώσει έστω και στο ελάχιστο, τότε ναι θεωρώ πως δεν κάνει για την δουλειά που το θέλουμε.
Και ο έμπορας που στο πούλησε μάλλον θα σου βρει δικαιολογία πως αυτός που του το πούλησε του είπε πως κάνει για άτμισμα. Αυτός το πιθανότερο δεν το δοκίμασε μιας και μπορεί ούτε καν ατμιστής να είναι!
Άκρη δε νομίζω να βγάλεις, αφού δεν υπάρχει φυτίλι που να είναι αποκλειστικά για άτμισμα. Εννοώ να πωλείται για άτμισμα. Να υπάρχουν κάποιες προδιαγραφές που να τις πληρεί ώστε να πωλείται στο εμπόριο ως "ατμιστικό φυτίλι".
Πάντως πρέπει σε κάθε περίπτωση να ενημερώσεις τον μαγαζάτορα. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλές να αναφέρεις το όνομα του μαγαζιού εδώ μέσα και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό.
Η προσέγγιση του Τριπολίτη νομίζω είναι η πιο σωστή.
Όσο αφορά εμάς τους ατμιστές, αφού έχουμε φτάσει σε επίπεδο να αναζητάμε φυτίλια για τους επισκευάσιμους (κάθε είδους) ατμοποιητές μας, σημαίνει οτι έχουμε και λίγο παραπάνω γνώση επί του θέματος από ένα συνήθη ατμιστή και συνεπώς πρέπει να είμαστε και πιο προσεκτικοί στα αναλώσιμα που χρησιμοποιούμε...

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 03:47 »
λοιπόν, αυτό το φυτίλι το εχω ή μάλλον το είχα και εγώ και το πέταξα μόλις σήμερα.Το πήρα για να δοκιμασω να επισκευάσω εναν ego t ατμοποιητή.Το αποτέλεσμα ήταν έντονη γευση καμμενου την πρωτη κι όλας τζουρα.Είπα οτι εκανα λάθος και το εφτιαξα από την αρχή...τα ίδια.Τελικά όσες φορές και άν προσπάθησα να το επισκευάσω με αυτο το φυτίλι μου εφερνε πάντα γευση καμμένου ....
Το φυτίλι αυτό εχει 1,50 περιπου ευρω τα 10 cm . Σήμερα και μετά από παρότρυνση του φιλου μου και συνατμιστή buliwyf (Ηλία) πήρα εναν αναπτήρα και το εκαψα.Το αποτέλεσμα ήταν το ιδιο με αυτό της φωτό στο τεταρτο πόστ.Από το συγκεκριμένο καταστημα πήρα και ένα καρτομαιζερ που δεν με ικανοποιησε και λίγες μερες αργότερα αγόρασα και 5 μπουκαλάκια για υγρό μαζί με ενα πιπάκι τα οποια τουλάχιστον δεν ήταν τρύπια..... :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2012, 03:56 από malamadre »

Αποσυνδεδεμένος pineza

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 05:36 »
ρε παιδια μηπως  ζητησατε φυτιλι για δυναμιτη ?  :idiot1:  :happy_roll_01:






                               

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 09:31 »
λοιπόν, αυτό το φυτίλι το εχω ή μάλλον το είχα και εγώ και το πέταξα μόλις σήμερα.Το πήρα για να δοκιμασω να επισκευάσω εναν ego t ατμοποιητή.Το αποτέλεσμα ήταν έντονη γευση καμμενου την πρωτη κι όλας τζουρα.Είπα οτι εκανα λάθος και το εφτιαξα από την αρχή...τα ίδια.Τελικά όσες φορές και άν προσπάθησα να το επισκευάσω με αυτο το φυτίλι μου εφερνε πάντα γευση καμμένου ....
Το φυτίλι αυτό εχει 1,50 περιπου ευρω τα 10 cm . Σήμερα και μετά από παρότρυνση του φιλου μου και συνατμιστή buliwyf (Ηλία) πήρα εναν αναπτήρα και το εκαψα.Το αποτέλεσμα ήταν το ιδιο με αυτό της φωτό στο τεταρτο πόστ.Από το συγκεκριμένο καταστημα πήρα και ένα καρτομαιζερ που δεν με ικανοποιησε και λίγες μερες αργότερα αγόρασα και 5 μπουκαλάκια για υγρό μαζί με ενα πιπάκι τα οποια τουλάχιστον δεν ήταν τρύπια..... :laugh1:
Καταλαβαμε και απο πιο μαγαζι ειναι τοτε φιλε μου, ευχαριστουμε πολυ να εισαι καλα !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 09:44 »
καλημερα!!!
για ν αποφυγουν ομως κ αλλοι τη συγκεκριμενη κακοτοπια, νομιζω πως πρεπει να γινει γνωστο
το καταστημα. δεν παιζουμε με την υγεια μας και δεν θα παιζει κ κανεις μ αυτην για μερικα εουρο :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 09:48 »
Μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλό μας
http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=739&cat_name=%C4%E9%DC%F6%EF%F1%E1

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 10:01 »
Μπράβο marbass!!!  :thumpup:
Σιγά πια μη φοβόμαστε να δημοσιεύσουμε δοκιμές και κριτικές πάνω σε προϊόντα του εμπορίου!
Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μας να τα δημοσιεύουμε.
Ειδικά πάνω στο χώρο του η.τ που θα είμαστε οι πρώτοι δοκιμαστές των προϊόντων για πολύ καιρό ακόμα.
Από κει κει πέρα όποιος θεωρεί κατάλληλο το προϊόν μπορεί ελεύθερα να πάει να το αγοράσει!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:31 »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:46 »
και εγω ειχα καταλαβει οτι ειναι απο κει το φυτίλι, αλλα τωρα ειδα να γραφει "Κατάλληλο για φυτίλι τροφοδοσίας (κάθετο στους ego-T ατμοποιητές) και όχι για φυτίλι αντίστασης (DIY ατμοποιητές) ."
Δεν θυμαμαι να ηταν εκει χτές η περιγραφή αυτή. Κανω λάθος?
Σωστό παρ όλα αυτα, πιθανότατα κανει οντως για eGo που δεν δεχεται την ιδια θερμοτητα, ή εστω οχι με τον ίδιο τρόπο.
Η μηπως όχι?

Αποσυνδεδεμένος bsd

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:49 »
Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο δοκιμασμένο φιτίλι? Από αυτά που έχω διαβάσει καλό πρέπει να είναι από  smokeguru

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 14:44 »
και εγω ειχα καταλαβει οτι ειναι απο κει το φυτίλι, αλλα τωρα ειδα να γραφει "Κατάλληλο για φυτίλι τροφοδοσίας (κάθετο στους ego-T ατμοποιητές) και όχι για φυτίλι αντίστασης (DIY ατμοποιητές) ."
Δεν θυμαμαι να ηταν εκει χτές η περιγραφή αυτή. Κανω λάθος?
Σωστό παρ όλα αυτα, πιθανότατα κανει οντως για eGo που δεν δεχεται την ιδια θερμοτητα, ή εστω οχι με τον ίδιο τρόπο.
Η μηπως όχι?
τι καθετο και οριζόντιο? ακομα και στους ego το φυτίλι ακουμπαέι στην αντίσταση οπότε με το που ζεσταινεται λιώνει...ειναι απλά τα πραγματα. το φυτίλι το συγκεκριμενο ειναι ακαταλληλο.Να τονισω όμως πώς το πλέγμα που εχει το εν λόγω καταστημα ειναι πάρα πολύ καλό όπως και πολλά από τα προιόντα που διαθέτει.Είμαι σιγουρος πώς και ο ίδιος δεν εχει δοκιμασει να επισκευασει ατμό με αυτό το φυτίλι διαφορετικά δεν θα το ξαναέφερνε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15452 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12