vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
Eizomar, dkostas, bloodlessz, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

φυτίλι

φυτίλι
« στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:03 »
είμαι πεπεισμένος οτι το άτμισμα είναι 150000% καλύτερο απο το τσιγάρο και οτι τα υγρά είναι απόλυτα ασφαλή. έχω διαβάσει και τις μελέτες και τον ΕΟΦ τον γραφω...

αυτό που σκεφτόμουν είναι το τι υλικό είναι το φυτίλι του ατμοποιητή και τι παίρνουμε όταν αυτός αρχίζει και μυρίζει καμμένο. δεν γίνεται να το αποφύγεις , κάποιες τζούρες καμμένου τις παίρνεις που κ που πριν καταλάβεις/αλλάξεις.

σίγουρα στις μελέτες δεν θα έβαζαν τελειωμένους ατμος/κάρτος οπότε μάλλον είναι κάτι που δεν έχει ψαχτεί πολύ.. καμία ιδέα?


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:19 »
Τα φιτίλια δεν καίγονται : βγαλε ενα, στεγνωσε το απο ότι υγρό έχει μείνει και κανε δοκιμη με αναπτήρα, αν παρει φωτιά το φιτίλι
ενημέρωσε αμέσως το forum για να αποφύγουμε το συγκεκριμενο προϊόν!! (φωτιά μπορεί να πάρει το υγρό γι αυτό σου λεω να το στεγνώσεις)
Τα καλυτερης ποιότητας με δυνατή φλόγα καθαρίζουν απο τη μαυρίλα και τα χειρότερης ποιότητας μπορεί να κοπούν η να λιώσουν αλλά ουτε αυτά καιγονται.
Το καμμενο λογικα οφείλεται στο υγρό που καρβουνιάζει όταν δεν υπάρχει καλή τροφοδοσία με υγρό και η αντίσταση ανεβάζει πολύ θερμοκρασία...

Απ: φυτίλι
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:25 »
αφορμή ήταν ένα ποστο σε άλλο thread που έλεγε πως να αλλάξεις ένα φυτίλι στομ ατμο του elips με έναν του 510.

αυτός ο ατμο δεν είχε καμμένη αντίσταση αλλά πρόβλημα με το φυτίλι και και ο φίλος έλεγε οτι καίει το φυτίλι (ίσως χρησιμοποίησε λάθος έκφραση δεν ξέρω).

το θέμα είναι οτι εάν μπουκώσει ο άτμο και μυρίζει καμμένο και τον πλύνεις,φυσήξεις κτλ, ο άτμο συνεχίζει να μυρίζει καρβουνίλα πολλές φορές και με καινούριο τανκ με γεμάτο υγρό.
άρα η καρβουνίλα απο που βγαίνει?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 00:57 »
Η καρβουνίλα βγαίνει από τα κατάλοιπα του υγρού που μένουν πάνω στην αντίσταση (σύρμα). Γιαυτό και το ντραϊ μπερνινγκ που κάνουμε. Καθαρίζει την αντίσταση απο τα κατάλοιπα. ;)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:16 »
Λοιπον δεν ηξερα που να το postaro αυτο αλλα θα εσκαγα αν δεν το εκανα...
Κοιταξτε τι πουλανε καποιοι για φυτιλι ατμοποιητων..
Δεν ξερω αν πρεπει να πω μαγαζι.. ουτε μαρεσει να κανω σαμποταζ σε καποιους.. αλλα καποιοι ισως το θελουν.. τεσπα. Απλα παιδια δοκιμαστε τα αν καιγονται ή λιωνουν πριν τα χρησιμοποιησετε...
Πριν..


Uploaded with ImageShack.us

Μετα απο 15 sec καψιματος..


Uploaded with ImageShack.us
εχω κι αλλες φοτο απο πιο λιγα δευτερα καψιματος.. αλλα η τελικη φωτο πιστευω τα λεει ολα... ειδη απο τα πρωτα δευτερα ελιωνε και αλιωνοταν λες και ηταν πλαστικο. Το πεταξα κατευθειαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 18:04 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:22 »
 :confused1: όχι φίλε μου .... γιατί το πέταξες να το πας πίσω.....να το δείξεις ...θα το πάρουν και άλλοι τώρα .....δεν ξέρω καν αν το ξέρουν οι ίδιοι :yes:  .....   απίστευτο  :idiot1:   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 17:34 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:24 »
Καλησπέρα,

Φίλε εννοείται οτι πρέπει να πεις απο που το πήρες να μην την πατήσει κι άλλος κακομοίρης. Είπαμε να κόψουμε το Κ.Τ. να μην πάμε απο δηλητηρίαση.. Έλεος.. Και φυσικά να τους πάρεις τηλ η μήνυμα να τους τα ψάλεις... Είναι δυνατόν να πουλάνε τέτοια πράματα...

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:27 »
1)Αυριο τηλεφωνεις εκει που το πηρες και τους λες τι εγινε.
2)Αναφερεις εδω το μαγαζι και τι σου ειπανε και τι τελικα θα γινει.
Αυτα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:33 »
1)Αυριο τηλεφωνεις εκει που το πηρες και τους λες τι εγινε.
2)Αναφερεις εδω το μαγαζι και τι σου ειπανε και τι τελικα θα γινει.
Αυτα  ;D




 :yes: :yes: :yes: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:39 »
εγω δεν καταλαβαινω γιατι "φοβομαστε" να πουμε το μαγαζι που κανει την πατατιά καθε φορα..
το εχω παρατηρησει σε πολλα νηματα..
μηπως μας πληρωνουν και δεν το ξερουμε?
αν δεν μιλαμε δεν θα φυγει η σκαρταδουρα απο την αγορα, αυτο να το ξερετε..
εγω θα σκεφτω πρωτα την υγεια μου και οχι την υποληψη του εκαστοτε μαγαζατορα που κακα τα ψεματα
8 στους 10 δεν ειναι καν σοβαροι επαγγελματιες..οτι αρπαξουνε απλα τωρα που γυριζει..

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:42 »
Το σωστο ειναι πρωτα επικοινωνια πελατη-μαγαζιου και μετα αναφορα στο φορουμ.
Το αντιθετο,μονο δολιους σκοπους μπορει να κρυβει  8)

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:49 »
εγω να συμφωνησω..πες μου ομως σε τετοιες περιπτωσεις τι περισσοτερο θα του πει το μαγαζι?
αα συγνωμη που σου δωσαμε τριχες αλογου για φυτιλι?
εκει που κανει μπαμ πρεπει να λεγονται οχι οπου μπορει να παιζει μια παρεξηγηση..
δεν ειπα να κραζουμε οτι βρεθει μπροστα μας αλλα οσους προσπαθουν να κοροϊδεψουν τον καταναλωτη.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:51 »
αφου του πει λοιπον για αλογοτριχες,πολυ καλο  :thumpup:,τοτε το αναφερει και εδω το συμβαν και το μαγαζι εννοειτε,οποτε παιρνει ο καθενας τα μετρα του.Οχι τα μετρα για το κασονι,τα μετρα του ωστε να μην ξαναπαρει απο κει τιποτα.
μονο που χαλασαμε το μνημα του ανθρωπου απο τα ξενα .

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:56 »
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: φυτίλι
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 09:42 »
Προσωπικη μου αποψη... θεωρω υπέυθινο ενα καταστημα που προβαινει σε πωληση φυτιλιων...οπως και υγρων...που σημαινει πως πρεπει να εχει τεσταρει κατα καποιον τροπο τι πουλαει....2ον υπευθινος ειναι και ο καθε αγοραστης....τσεκαρεις τι αγοραζεις εστω και κατοπιν αγορας...Πιστευω πως θα πρεπε να υποθει το ονομα του καταστηματος για τυχον αλλους ατυχους αγοραστες...αλλα και να επικοινωνησουμε με αυτο για την ενημερωση του λαθους τους και παλι να γινει αναφορα εδω...για το ποια ηταν η αντιμετωπιση....δεν θεωρω πως κατι τετοιο θα τους δυσφιμουσε ...εκτος απο το αποτελεσμα...που ειναι καθαρα δικη τους επιλογη...Αλλα πιστευω πως το εκαστοτε φορουμ ειναι για να βοηθαει και να προστατευει τους ατμιστες και οχι τα καταστηματα...!!ΣΟρρυ για το μακροσκελες μου μηνυμα...ελπιζω να εγινα κατανοητη...και οχι κακος παρεξηγησιμη.. ::) ::) :-[ :hmmm:

   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180603 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12