vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

511 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, dkostas, vasim, camber, Olga68, grigri444, danys620

Twitter

Aspire Nautilus GT Kit

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 19:08 »
εχεις βαλει και εσυ το psu?  δουλευεις με την 0.7 mesh? στην μεγαλη τρυπα τερμα δηλαδη στο τερμα ανοιχτο το airflow δεν κανει κανενα σφυριγμα τωρα...! πριν μου εκανε... τωρα το κανει στην 2η που εκει μου αρεσει να ατμιζω με την 0.7 mesh..... ισως να φταιει η αντισταση το psu extender... να περναει διαφορετικα ο αερας... οπως και να εχει απο την στιγμη που δουλευει αυτο μετραει... θα το προσπερασω το σφυριγμα..

επισης στο τερμα ανοιχτο δεν μπορεις να καταλαβεις γευση καθολου... απο την αλλη στο mulus παλι με την 0.7 mesh στο τερμα ανοιχτο το airflow ειχα φουλ γευση...!!!  εδω στον GT h 0.7 πεζει πιο καλα σαν mtl... και εχει φανταστικη γευση...! στην 2 και 3 τρυπα ειναι απλα εξαιρετικος σε αποδοση της γευσης....! 

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 22:38 »
Ναι, φυσικά.

PSU και 0.7 mesh, σφυράει καλά στην μεγαλύτερη στις υπόλοιπες όχι. Άντε να πω ότι στην δεύτερη μεγαλύτερη άμα πάρω καμια πολύ απότομη δυνατή τζούρα μπορεί κάτι να ακουστεί.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 19, 2020, 23:18 »
τελικα η αντισταση ηταν το προβλημα...... αλλαξα αντισταση και ειναι οκ...!!!!  8)

δεν ειχε καει... αλλα εκανα 20ml χθες και την πεταξα σημερα.... περασε απο μεγαλο τεστ...!!! αντεχει ακομα και σε chain vape...... αλλα μην το κανει κανεις οπως το εκανα εγω.... σημερα νιοθω πολυ περιεργα με την αναπνοη μου απο τον ζεστο ατμο...! και εχω και ξυροστομια...!  :))

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 20, 2020, 17:03 »
οσο για τις διαρροες ..... ρολο παιζει και το υγρο σε τι αναλογίες εχει σε vg/pg , παχύρρευστο η λεπτόρρευστο ειναι , στον δικο μου με την 0.7 mesh και 50/50 υγρο με 3αρα νικοτίνη ,  ποτε σε μηχανικό και ποτε σε μοντακι στα 18-20 βαττ στην 4αρτη τρύπα , εχω κανει 80μλ και ακόμα πάει μια χαρά και διαρροες δεν εχω καθολου !!!

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 09, 2020, 21:09 »
Καλησπέρα παιδιά,
Κάτοχος του gt εδώ και καμιά δεκαρια μέρες. Έχω να ασχοληθώ με εργοστασιακές αντιστάσεις 2-3 χρόνια και φοβάμαι ότι κάνω κάτι λάθος, καθώς τόσο με την προεγκατεστημένη 0,7 όσο και μία άλλη 0,7 που πηρα μετά (την 1,6 την έκαψα στην πρώτη τζούρα γιατί είχα ξεχάσει στο mod τα watt που είχα για τον dripper :idiot1:), παίρνω σχεδόν καθόλου γεύση με μία υποψία πλαστικού/λαστιχίλας, δεν ξερω πώς να το περιγράψω.

Καμιά ιδέα;

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 10, 2020, 16:56 »
#giveway - Αφού ποτίσεις την αντίσταση με λίγο υγρό από τις οπές που φαίνεται το βαμαβάκι, τοποθετείς την αντίσταση στον ατμοποητή. Γεμίζεις το τανκ και την αφήνεις 5-10 λέπτα να νοτίσει το βαμβάκι. Ρυθμίζεις τον αέρα και ξεκινάς να ατμίζεις από χαμηλά watt για τις πρώτες τζούρες και αργότερα ανεβάζεις στα watt που προτείνει ο κατασκευατής. Την 0,7Ω mesh την ξεκινάω από τα 17 watt και την ανεβάζω μέχρι τα 20-22watt γιατί εμένα εκεί μου αρέσει. Πλαστικό ή λαστιχίλα!!!! δεν έχω πάρει ΠΟΤΕ. 

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 10, 2020, 21:56 »
ρε παιδια παλι μου κανει σφυριγμα στην 1.8mm τρυπα... του airflow..... μου σπαει τα νευρα...... 

Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 13, 2020, 10:13 »
#giveway - Αφού ποτίσεις την αντίσταση με λίγο υγρό από τις οπές που φαίνεται το βαμαβάκι, τοποθετείς την αντίσταση στον ατμοποητή. Γεμίζεις το τανκ και την αφήνεις 5-10 λέπτα να νοτίσει το βαμβάκι. Ρυθμίζεις τον αέρα και ξεκινάς να ατμίζεις από χαμηλά watt για τις πρώτες τζούρες και αργότερα ανεβάζεις στα watt που προτείνει ο κατασκευατής. Την 0,7Ω mesh την ξεκινάω από τα 17 watt και την ανεβάζω μέχρι τα 20-22watt γιατί εμένα εκεί μου αρέσει. Πλαστικό ή λαστιχίλα!!!! δεν έχω πάρει ΠΟΤΕ.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοείται τα είχα κάνει όλα αυτά. Προχτές που πήγα να πάρω υγρά, τον έδωσα στο μαγαζάτορα να δοκιμάσει και συμφώνησε ότι κάτι δεν πάει καλά, αλλά δεν ήξερε γιατί. Ευτυχώς δηλαδή, γιατί νόμιζα ότι έφταιγα εγώ που είχα καλομάθει με τον κοσμοναύτη ;D

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 13, 2020, 18:19 »
Ο μόνος λόγος να παίρνεις άσχημη γεύση, είναι η αντίσταση. Δοκίμασε να πάρεις μια αντίσταση από άλλο μαγαζί. Μάλλον έπεσες σε "τζούφια" παρτίδα. Εγώ με την 1,8 δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα γεύσης. :D

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 14, 2020, 19:02 »
Καλησπέρα, ασχολούμαι καιρό αποκλειστικά με επισκευάσιμους (για αυτό δεν έχω ιδέα απο εργοστασιακούς, ελαφριά πράγματα). Ωστόσο ένας φίλος μου θέλει να ξεκινήσει άτμισμα και σκέφτομαι να του προτείνω Nautilus GT. Η απορία μου :idiot1: είναι ποιές αντιστάσεις παίρνει μην κάνω κάποιο λάθος; Θα του προτείνω για αρχή την 0.7 τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 14, 2020, 19:24 »
1.8 για αρχη, μαλλον θα ειναι καλυτερη.
Χαμηλα ρευματα(10-11w) και σφιχτη τζουρα θα βοηθησουν πιο ευκολα στην μεταβαση.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 14, 2020, 22:13 »
Οσον αφορά τον καλό ατμο nautilus GT καλά τα λέει ο φίλος συνατμιστής
 
Βέβαια παρόλο που εχω δυο nautilus GT , κατά τη γνωμη μπορει να δοκιμασει καποιος κ
 
τους  ijust mini , exceed air plus, wismec NS pro ,Nicolas by vapeflay. Πολύ καλή γευση , ντουμανι, κτύπημα κ  μαλιστα σε σχετικά

 χαμηλά vat, οι δε τρεις πρωτοι διατίθενται κ σε χαμηλές τιμές....8)



Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 15, 2020, 11:08 »
οσο για τις διαρροες ..... ρολο παιζει και το υγρο σε τι αναλογίες εχει σε vg/pg , παχύρρευστο η λεπτόρρευστο ειναι , στον δικο μου με την 0.7 mesh και 50/50 υγρο με 3αρα νικοτίνη ,  ποτε σε μηχανικό και ποτε σε μοντακι στα 18-20 βαττ στην 4αρτη τρύπα , εχω κανει 80μλ και ακόμα πάει μια χαρά και διαρροες δεν εχω καθολου !!!
Εγω θα σου προτεινα να μην δουλευεις εργοστασιακους ατμοποιητες σε μηχανικο. Σε περιπτωση αστοχιας της αντιστασης θα σε γραψουν τα πρωτοσελιδα..

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 20, 2020, 02:18 »
Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά. Ασχολούμαι μόνο με εργοστασιακούς ατμοποιήτες και έχω στη κατοχή μου αρκετούς από αυτούς. Ο nautilus GT είναι με διαφορά ότι ποιοτικότερο έχει περάσει από τα χέρια μου. Αν ήθελα να ξεχωρίσω κάτι σε αυτόν είναι η απίστευτη ρύθμιση αέρα που έχει. Η 0,7 ωμ αποδίδει στα υγρά  απίστευτη γεύση με αποτέλεσμα να μου κάνει και οικονομία αφού τα φτιάχνω με μικρότερα πλέον ποσοστά. Νομίζω ότι αυτός είναι ο κατάλληλος να αντικαταστήσει τον κλασικό nautilo και να γίνει και αυτός διαχρονικός.

Αποσυνδεδεμένος protergia

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus GT Kit
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 26, 2020, 13:26 »
Για τον nautilus gt ποια αντίσταση μου προτείνεται? Θέλω να είναι σφικτη και τσιγαρισια. Στον nautilus x χρησιμοποιουσα την 1,8Ω και στον zlide την 1,6Ω. Και ρωτάω γιατί ο nautilus gt χρησιμοποιεί πολλών ειδών αντιστάσεις. Επίσης αν βάλεις το tank για 4,2ml είναι επίφοβο αν πέσει να σπάσει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171606 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364