vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 9 χρήστες
EΡΕΒΟΣ, maprix, giorgos1999, dkostas, dinos_74, Olga68, Jorge, Sergios, bloodlessz

Twitter

Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Και μια ημερα ηρθε το Η.Τ στην ζωη μαααας.
Ηταν ενα απλο πακετο ,αντε καμια μπαταρια παραπανω,ισως και κανενας ατμοποιητης,ομως ...να εχω και ενα pasthrough,αλλα να μην εχω και μια θηκη μεταφορας?? Α!!! ναι θελω και αλλους ατμοποιητες στην καβαντζα,Να δοκιμασω και το υγρο που διαβασα,αλλα τα φιλτρακια τα ετοιμα να μην τα πεταξω να τα εχω  για ξαναγεμισμα ..,μμμ αυτο τωρα τι εχει??? Janty η ecopure??
.Μπορει επιδη ειμαι ψαρακι να ειμαι ακαταστατος και να εχω μπλεξει τα μπουτια μου...επειδη στοκαρω πολλα,
Εχετε βρεθει σε παρομοια θεση??? τι κολπα κανεται για να μην ειστε περιστοιχισμνοι απο φιλτρακια που δεν ξερετε αν ειναι αδεια η γεματα απο ατμποιητες που μυριζουν 6 γευσεις κλπ κλπ κλπ??????????????????????

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 23:06 »
τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται   :D :D

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,278.msg6452/topicseen.html#msg6452

το αντιγράφω καί εδώ λοιπόν:


εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,283.msg6444/topicseen.html#msg6444 ο atmin "έθιξε" το θέμα των πολλών συσκευών πού έχουμε. είπα να μην βγάω το topic εντελώς off καί μεταφέρθηκα εδώ  :)

ναί. υπάρχουν κάμποσες καί τις θέλουμε όλες. έχουμε όσες αντέχει η τσέπη μας καί ίσως σιγά-σιγά αποκτήσουμε κι άλλες.
έχω ήδη δύο συσκευές, με τρείς καί δύο μπαταρίες αντίστοιχα, τέσσερα καί δύο atomizer, από ένα φορτιστή, έναν usb καί ίσως κάτι να ξεχνάω.
προσθέστε φορτιστές από φωτογραφικές μηχανές, κινητά κλπ καί μάλλον πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο να προσθέσει μπρίζες στο σπίτι.
κάμποσα διαφορετικά υγρά καί όλο μπλέκομαι. σε ποιόν ατμοποιητή είχα τώρα το τάδε υγρό? αυτό το φιλτράκι με τι το είχα γεμίσει ρε γ@#ώτο? πάλι τάμπλεξα !!

καί το άλλο πού το βάζετε? μού αρέσει -δηλωμένο εξάλλου- η απαλή γεύση τού evo, αλλά αναζητώ καί το χτύπημα τού black line. τόσον καιρό με το evo, είχα το κεφάλι μου ήσυχο, τώρα ατμίζω το black line καί μόλις πάω στο evo "κλάψτα Χαράλαμπε"! Το milde sorte το θυμάστε? μέχρι να ξανααισθανθώ το ελαφρύ χτύπημα τού evo, έχει τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.
Σαν νάχουμε μαζί μας ένα πακέτο άφιλτρα gitanes καί ένα marlboro ligths καί να τα καπνιζουμε εναλλάξ!!

συμπέρασμα ... δεν υπάρχει! πάω να αγοράσω κι άλλη συσκευή, με τα φιλτράκια της, τον φορτιστή της, τα ....      :D :D ;) :D :D

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 23:20 »
οφείλω όμως καί απάντηση.

σε μία ταμπακέρα, βρίσκονται το "καλό" μου evo καί το αντίστοιχο black line.
οί ατμοποιητές τους είναι πάντα καθαροί καί δέχονται μόνο το αγαπημένο μου υγρό.

σε μία άλλη ταμπακέρα, βρίσκεται το "κακό"  :) evo καί το αντίστοιχο black line.
συνήθως παίρνουν το ίδιο υγρό, αλλά μπορεί καί όχι. κάποιες μέρες μπορεί να βάλω καί τίποτα άλλο.

γιά τις μπαταρίες δεν συζητάμε, όπου καί ναναι το ίδιο μού κάνει.

το πρόβλημα είναι όταν κάποια μέρα βρίσκομαι με πολλά υγρά καί θέλω να τα δοκιμάσω όλα. φροντίζω να δοκιμάσω τόσα υγρά, όσους ατμοποιητές διαθέτω -εξαιρούνται πάντα οί δύο πρώτοι.
δοκίμασα διάφορους τρόπους "παντρέματος" ατμ. με το υγρό τους καί αυτό πού με βόλεψε είναι ένα μικρό τσαντάκι πού βρήκα σε έναν πλανόδιο, με πολλές μικρές εσ, θήκες. κάθε θήκη, υγρό καί ατμ. καί φίλτρο.

κάνω όμως καί το άλλο, πού κ πού: με λίγο ζελοτέιπ, κολλάω τον ατμμε το φίλτρο, πάνω στο μπουκαλάκι.

με τα φίλτρα προς το παρόν δεν υπάρχει πρόβλημα. έχουν βρεί την θέση τους σε 3-4 μικρά πακέτα από πουράκια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 00:32 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :))
Οντως γίναμε ακατάστατοι τώρα τελευταία.
Για να μην μπερδεύω ταυγρά με τους ατόμ. έχω κολλήσει σε κάθε ατόμ αυτκόλλητα και πάνω γράφω ποια γεύση είναι,έτσι ανάλογα με τι θέλω να ατμίσω έχω τον ατόμ και δεν τους μπερδεύω.
Εχω δύο pass through,το ένα μονίμως στο pc με ένα υγρό στάνταρ που δεν το αλλάζω και είναι το nobacco tobacco που τώρα τελευταία μάθαμε ότι είναι το mlb της janty.Το άλλο pass through το ταξιδεύω μέσα στο σπίτι ανάλογα τι κάνω,αν βλέπω tv ή αν διαβάζω.
Απο κει και πέρα τις μπαταρίες τις κουβαλώ σε ένα πορτοφολάκι ξεχωριστά καισε ένα άλλο τα φιλτράκια και τα υγρά,δεν τα πάω καλά με τις ταμπακιέρες,ακόμη και στις μπαταρίες κολλάω αυτκόλλητα με την ημερομηνία που τις αγόρασα,έτσι καταλαβαίνω αν έχει πέσει η απόδοσή τους από τη χρήση ή απο κάτι άλλο.
Ευτχώς που είμαι τακτική μέχρι αηδίας και όλα τα θέλω στη θέση τους
Οσο για να δοκιμάσω άλλο e-cig ,μόνο αν κάποιος μου εγγυηθεί ότι θα έχει το χτύπημα του bl και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής στον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 03:24 »
Την ώρα που διάβαζα το μήνυμα, μόλις είχα γυρίσει από έξοδο κι επειδή υπήρχε πιθανότητα και για κλαμπ, είχα πάρει και το BL μαζί μου. Λίγο πριν φύγω, γέμισα κάποια φιλτράκια βιαστικά γιατί είχα αργήσει και άφησα κάποια άλλα άδεια που είχαν διαφορετική γεύση από αυτή που ήθελα σήμερα.
Γυρίζοντας, ακούμπησα και αυτά που έφερα από έξω πάνω στο γραφείο και άνοιξα το PC. Βλέπω νέο θέμα "Κόλπα και τεχνικές οργάνωσης...", διαβάζω αυτά τα μηνύματα και κοιτάζω το γραφείο μου!  :-[ :-[
 


Τα ροζ φιλτράκια του EVO περιμένουν την απόφαση: να τα πετάξω ή να τα κρατήσω; (είναι αυτά με το μικρό φυσίγγιο και την κόλλα). Υπάρχει και ένα Pass-through πιο δεξια που δε φαίνεται και επίσης ένα ράφι στον τοίχο σε ανάλογη κατάσταση.  :tongue_smilie:

Όσο για έξω, τώρα το καλοκαίρι είχα πρόβλημα. Φόρεσα σε ελάχιστες περιπτώσεις μπλουζάκι φέτος (ιδίως τα βράδια), προτιμώντας τα πουκάμισα, γιατί ήθελα μια τσέπη οπωσδήποτε. Στην τσέπη το πουκαμίσου έχω τα γεμάτα (μπαταρίες, φιλτράκια) ενώ ό,τι αδειάζει πάει στην κωλότσεπη.  :)) Το χειμώνα, no problem, τα μπουφάν έχουν πολλές τσέπες.  ;D

Πρέπει να πάρω ένα τσαντάκι με πολλές θήκες, σαν του Alfisti, αλλά φοβάμαι ότι θα το ξεχνάω από δω κι από κει γιατί δεν το 'χω συνηθίσει.  :hmmm: Στις διακοπές μόνο είχα ένα τσεπάκι μέσης και τα πράγματα ήταν πολύ πιο οργανωμένα.


Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 11:59 »
Κ το τσιμπιδάΚΙ των φριδιών που το βολεύετε ρε παιδιά;  :))

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 13:21 »
Κ το τσιμπιδάΚΙ των φριδιών που το βολεύετε ρε παιδιά;  :))

Α! το καλύτερο τσιμπιδάκι για το η.τ. είναι αυτό που έχει μέσα ο ελβετικός πολυσουγιάς!
Είναι εξαιρετικά μικρο και πολύ λειτουργικό!

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 14:09 »
Εγω δεν θα σας δείξω το γραφείο μου όπως έκανε ο Ατμος. Αν θέλετε να πάρετε μια ιδέα, φανταστείτε το Σεράγιεβο μετα τους βομβαρδισμούς! Ε, κάπως έτσι!  :laugh1:

Στο θέμα της μεταφοράς πάντως, με εχει σώσει μια παλιά θήκη απο ενα Ericsson handsfree.

Στην μια πλευρα βάζω 2 ατμ, 2 κενά φιλτρα, ενα πανάκι και το τσιμπιδάκι μου:



και στο άλλο.... μπαταρίες! Με το κιλό!!!!  :laugh1:



Παίρνω και ενα μπουκαλάκι των 5ml μαζί μου, και είμαι έτοιμος....

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 14:18 »
 :bye: Ti έγινε ρε παιδιά? Ούτε στον πόλεμο να πηγαίνατε ........... :)) .
Φτιάχτε ένα mini turbo  να σωθείτε!! :yes:
Γεια σου ρε Κώστα μεγάλε :respect:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 14:43 »
Φτιάχτε ένα mini turbo  να σωθείτε!! :yes:
Γεια σου ρε Κώστα μεγάλε :respect:

Αυτα είναι γι'αυτούς που μπορουν!
Εγω ετσι και πιάσω κολλητήρι στο χέρι μου, πιο πολλές πιθανότητες εχω να κάψω και την υπόλοιπη Αττική, παρά να φτιάξω το mini turbo!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:35 »
Επειδή κάπνιζα στριφτό, έχω μία πολύ καλή θήκη για έξω. 
Και εσύ βρε undertaer με πέντε μπαταρίες βγαίνεις έξω; Σκέφτεσαι το κόστος εάν το χάσεις; και μοιάζει και με πορτοφόλι......

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 15:36 »
το τσαντάκι τόχω στο σπίτι. σιγά μην κυκλοφορώ με αυτό  :D

έξω αρκεί μία ταμπακέρα, με δύο μπαταρίες evo καί τα αντίστοιχα φιλτράκια καί η μεγάλη bl με ... κάμποσα φιλτράκια.

λύση σαν τού under, θα βρείτε εύκολα σε μαγαζί με φωτογραφικά. εκεί να δείτε θήκες!!!
(ευτυχώς μικρύνανε οί φωτογραφικές ;) )

Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2009, 17:12 »
Χα χαχαχαχαχαχα  :)) :laugh1: under..... Τρομερή ιδέα αυτο το "αρχαιο" τσαντάκι  ericsson  κάπου το έχω κι εγώ... Πρέπει να σκαλίσω λίγο τα συρτάρια μου.......  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 03:24 »
Προσπαθω να οργανωθω κι εγω και σκεφτομαι λυσεις για το πως θα κουβαλαω το η.τ. μου εξω ή στον χωρο εργασιας μου :) σκεφτομαι οτι χρειαζομαι τουλαχιστον 2-3 μπαταριες, 2 ατμο, 2 υγρα, 2-3 φιλτρακια, το φορτιστη και φυσικα το...τσιμπιδακι! Προσπαθω να βρω μια θηκη που να εχει χωρισμα ομως για να μπορω να βαζω σε ξεχωριστες θεσεις τα υγρα με τους ατμο και να ειναι οσο το δυνατον μικρη για να χωραει στην τσαντα μου. Βρηκα αυτη: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.560117 και αυτη: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.560196 Δεν μου πολυαρεσει το χρωμα τους αλλα μου φανηκαν πρακτικες γιατι εχουν 2 ξεχωριστες θηκες και ειναι αρκετα μικρες. Εχετε καμια αλλη ιδεα;  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Κολπα Και τεχνικες οργανωσης των αναλωσιμων του Η.Τ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2009, 03:33 »
Αυτά τα φερμουάρ δυσκολεύουν κάπως.
Θα προτιμούσα μία, όπως λες με πολλές θήκες αλλά να έχουν, οι πιο πολλές τουλάχιστον, κούμπωμα με σχρατς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180403 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12